פרה טמפורדה 22/23: הדיון המתגלגל - מסיימים את ההכנה עם 3:3 מול הסיטי במשחק צדקה (אובמיאנג, פרנקי, ממפיס)

ויונייטד מפסידה לאתלטיקו במשחק ידידות על הנייר אבל אדום לפרד על המגרש. בטח עושה חשק לפרנקי.

קישור למשחק:

אפשר להסטרים בקלות לאפליקציה בטלוויזיה, סופר נוח.

דמבלה עם שער רביעי בארבעה משחקים במסע הזה בארה"ב.

לשם השוואה, שנה שעברה הוא כבש שני שערים ב32 משחקים.

בסיום - פיאניץ’ מבשל לממפיס. לכו תיפטרו מהצמד הזה כשהם בטוחים שהם יכולים לתרום לקבוצה…

לתרום מול ניו יורק רדבול חחח.

זה בדיוק הנזק שהמשחקים האלו יכולים לגרום. פיאניץ וממפיס כובשים בהם והנה הם ישארו לחמם את הספסל ולשתות לנו את הכסף בשנה הקרובה.

באמת לא מבין למה ממפיס מקבל דקות.

נ.ב דרך אגב נרדמתי ולא הצלחתי להשאר ער, דה יונג שיחק בתור קשר?

גם אני לא ראיתי את המשחק, אבל לא הבנתי את הסיבה לשאלה -
עברנו לשחק במערך שאין בו בלמים? :thinking:

אם אריק, כריסטיאנסן ואראוחו פתחו יחד איתו, מאמין שהוא היה קשר.

לגביי השיתוף של ממפיס ופיאניץ’ - זה יוכל, במקרים מסויימים, לעשות את האפקט ההפוך - לגרום לקבוצות אחרות לחשוב/להבין ששניהם יכולים לתרום, ובכך להגביר את ההתעניינות בהם.
ואולי אני סתם עיוור ואופטימי.

לא שמתי לב לרשימה של ההרכב חחח

בכל מקרה אין לי בעיה עם שיתוף של פיאניץ כי זה לא “אשמתו” שאין לו יותר מידי קונים בגיל שלו ובשכר שלו אבל לממפיס יש הצעות והוא מתעקש לעבור שנה הבאה בחינם.

שני דברים:

א. המטרה בלתת לממפיס ופיאניץ’ לשחק זה בשביל להצליח למכור אותם. צריך לשכנע קבוצות לשים עליהם כסף, וזאת בהחלט מטרה חשובה כדי לשפר את המאזן. אני יכול לראות תסריט בו צ’אבי גם משתמש בהם במידה וניתקע איתם, אבל אני כן מבין למה כדאי לדחוף אותם קצת.

ב. גם באייאקס פרנקי אומנם לא היה פרופר בלם, אבל כשאייאקס החזיקה בכדור, פרנקי הצטרף לקו הבלמים משמאל ואיפשר לטאגליאפיקו לצאת קדימה. אני לא חושב שזו באמת סדרת חינוך כמו שזה לחדד את התפקוד שלו. בסיטואציה בה אנחנו עולים עם מערך 4-3-3 עם קונדה לארואוחו במרכז ופרנקי קשר אחורי יחד עם נגיד קסייה ופדרי או ניקו ופדרי, נוכל לראות את בארסה יוצאת קדימה עם יציאה של המגינים כשפרנקי מצטרף לאחור יחד עם הבלמים. עם בלמים שיודעים לקרוא משחק ולשרוף שטח נהיה משמעותי פחות מופקרים בכל יציאה קדימה.

אתה באמת חושב שאיזו קבוצה גדולה תגיד “וואו, הם נתנו משחק אש מול רד בול ניו יורק” ותחליט ללכת עליהם? הבעיה היא אצל שממפיס ופיאניץ’ לא יתפשרו על קבוצות קטנות, אלא אם יבינו שהם את הפרק שלהם בברצלונה גמרו. ברור לי מקצועית למה צ’אבי רוצה אותם כאופציה שביעית (מי לא?), אבל ברגע שהוא מתייחס אליהם כאופציה שביעית לגיטימית, הם יכולים לבנות על כמה פציעות שפתאום יהפכו אותם לחלק מרכזי ברוטציה.

בנוגע לפרנקי, היית מוסיף גם שפפ עשה אותו דבר עם בוסקטס לתקופה, כדי לשפר את התפקוד ההגנתי שלו. משום מה, רק אחרי שהמועדון הפסיק לנסות לדחוף את פרנקי אחורה הוא פתאום חזר לשחק כקשר. אני לא קונה את זה. לא מאמין לצירופי מקרים.

לא חושב שהוא עשה את זה כדי לשפר את בוסקטס אלא בגלל פציעות כאופציה אחרונה

לא, אבל זה עדיף על זה שהם לא יהיו בתודעה בכלל. זה לא שפתאום ישימו עליהם תג מחיר של 40 מיליון ומועדונים כמו ליברפול או סיטי יקחו אותם, כמו שאולי איזה יובה,מילאן או טוטנהאם יזכרו שהם קיימים וזוכרים לשחק למרות שהאחד היה פצוע תקופה ארוכה (ממפיס), והשני היה מיובש בטורקיה. אמור להיות לשחקנים עאלו שוק, וזאת הדרך להעלות אותו לתודעה, בניגוד לאיזה מינגסה שאתה מקווה שקבוצות רק ישכחו.

בכנות, לא פוסל כלום בכל הנוגע לסאגת פרנקי, אבל אני גם רוצה להציג אופציה אחרת שהיא לא רק סדרת חינוך. בכל זאת, צ’אבי עד כה לא הוכיח את עצמו כמאמן נקמן, או אחד שמוכן לשרת את האינטרסים של ההנהלה על פני שיקולים מקצועיים בקבוצה (ע"ע דמבלה).

לממפיס יש הצעות ואפילו לא רעות. הוא פשוט רוצה לעזוב בחינם.

אני מבין אותו. הוא בא בחינם ובמיוחד בשביל קומאן, תרם מה שיכל ופתאום הוא לא רצוי.
אם הוא עובר בחינם , הוא יוכל לדרוש מענק חתימה מהקבוצה הבאה שלו. יהיה יותר פייר אם הוא יקבל את הכסף ולא בארסה.
אני גם לא זוכר דיבורים על מענק חתימה כשחתם בבארסה. אם היה מענק כזה, סביר להניח שהיה קטן.
אם בארסה יכולה למכור אותו לשביעות רצונו וגם להרוויח עליו כסף, מעולה. אם לא, צריכים לשחרר אותו.

בכל הכבוד הוא לא בא לעשות לנו צדקה. להגיע לברצלונה זה היה קידום בשבילו וקומאן בתור מאמן שמחבב אותו גם הבטיח לו את הדקות שהוא רצה. הוא קיבל שידרוג מקצועי וגם לדעתי במשכורת.

אני לא מבקש ממנו ללכת להרויח מינמום או לסיים את הקרירה שלו . לפי מספר עיתונאים יש לו הצעות מהפרימיר ליג וגם יובה מרחרת בכיון שלו, לעזוב בשביל אשכרה לשחק כדורגל בפרימיר ליג זה לא לעשות רק לנו טובה.

אני לא כועס על פיאניץ וזה בגלל שאני מבין אותו אין שום קבוצה היום שתיתן לו את המשכורת שהוא מרויח פה ובטח שלא בדרג של ברצלונה. אז אני מבין אותו (לא סובל אותו מסיבות אחרות אבל זה אופטופיק) אין לי טענות אליו למה הוא לא רוצה לעזוב.

בתקציר של המשחק אחרי שממפיס כובש מגיע אנרי במדי בארסה לחבק אותו ואז אני קולט שזה אובמיאנג.

image

זה רק אני?

@EJB

מישהו פה מנסה לתת לך פייט.

מה פספסתי?

ליאור, תוותר. הקבוצה ההיא כבר לא תחזור.