סיכום עונת 22/23 - אליפות אליפות, אבל...

הנה תמה לה עונת 2022-2023. עונת ה-1:0.

עונה שהסתיימה באליפות, בפער, אבל עם הדחה מוקדמת מהאלופות. עונה עם זכייה בסופר קאפ, אבל הדחה גם מאירופית וגם מהקופה דל ריי. עונה מלאת תהפוכות, חוץ מאשר בהרכב הראשון, מלאת סימני שאלה, וגם כמה סימני קריאה. עונה של פריצות חדשות (באלדה), ועזיבות גדולות (פיקה, בוסקטס, אלבה). עונה עם באנקרים חדשים (גאבי, באלדה), באנקרים לשעבר (פראן), ובאנקרים נצחיים (רוברטו).

אז הגיע הזמן לסכם, לדבר, להוציא הכל, לפרוק את התסכול, להתווכח על ההצלחות והכשלונות, וסתם ללכלך על השיפוט.

קצת סטטיסטיקות (כל הנתונים מ-TRANSFERMARKET, אז אם יש טעות - לא אשמתי) -

אישי -

שחקן שערים בישולים אדומים צהובים דקות
טר שטגן 0 0 0 0 4,458
פנייה 0 0 0 0 371
טנאס 0 0 0 0 0
אראוחו 1 2 0 8 2,602
קונדה 1 6 0 2 3,456
כריסטנסן 1 1 0 3 2,334
באלדה 1 7 0 5 3,110
אריק גארסיה 1 2 0 4 1,814
ביירין 0 0 0 0 494
אלונסו 3 0 0 3 1,949
רוברטו 4 3 0 5 1,874
אלבה 2 6 1 5 1,919
פיקה 0 0 0 2 590
פדרי 7 1 0 3 2,715
גאבי 3 7 0 15 3,524
פרנקי דה יונג 2 4 0 3 3,283
קסייה 3 3 0 6 1,797
בוסקטס 0 4 1 11 3,284
טורה 1 1 0 2 338
דמבלה 8 9 0 5 2,169
ראפיניה 10 12 0 10 2,924
לבנדובסקי 33 8 1 3 3,954
פאטי 10 4 0 4 1,824
טורס 7 3 0 7 1,884
ממפיס 1 0 0 0 206

קבוצתי -

מפעל משחקים נצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה
ליגה 38 28 4 6 70 20
גביע 5 4 0 1 11 7
סופר-קאפ 2 2 0 0 5 3
אלופות 6 2 1 3 12 12
ליגה אירופית 2 0 1 1 3 4
סה"כ 53 36 6 11 101 46

1. מי השחקן המצטיין?
2. מי השחקן הכי גרוע?
3. מי ההפתעה הכי גדולה? הוא לא בהכרח היה השחקן הכי טוב, אבל כן הכי טוב ביחס לציפיות.
4. מי האכזבה הכי גדולה? כמו 3, רק הפוך.
5. מה המשחק הכי זכור?
6. מהסגל הנוכחי - מי חייב להישאר, מי חייב לעזוב, מי תלוי בהצעות ובמחיר ובתחליף?
7. ציפיות רכש – שמות, עמדות, יו ניים איט.
8. צ’אבי – אז מה וזה?
9. איפה העונה הזו עומדת ביחס לציפיות שהיו (או לא היו) לכם בתחילתה?
10. איפה אתם רוצים להיות בנקודה הזו בעונה הבאה? איפה אתם חושבים שנהיה בנקודה הזו בעונה הבאה?

קל טר שטגן. אני לא חושב שיש אפילו מה להרחיב פה. בפער גם. לדעתי עם שוער פחות טוב ואנחנו הרבה יותר צמודים לריאל מדריד השנה… טר שטגן ספג ביקורת ובצדק גמור בשנים האחרונות. העונה הזו החזיר בענק.

לבה והרבה שלא באשמתו, נשחק לקראת סוף השנה. אבל אם מסתכלים על עונה שלמה הוא מספר 2.

ארואחו ואני לא מסתיר את זה . אני מת עליו. מגיע לו קטגוריה נפרדת של הערצה והערכה.

נו אייל אני יודע מה עשית פה. כל זה במקום לכתוב בקיצור את השם “כריסטנסן” חחחח

@Ganjo היה הראשון שזיהה אותו לטובה. חשבתי שהוא עוד אחד מהשאריות של צלסי. חשבתי שהוא היה עוד סוגר
חורים. אוי כמה שטעיתי. אולי ההפתעה לטובה הכי גדולה שאני זוכר משחקן בברצלונה.

big w לאלמייני.

ראפיניה שחקן נוסף שאני מוסיף. אנדרייטד. מספרים שלו מצוינים. נלחם ללא הפסקה ולא מפסיק לחטוף חוסר כבוד מצאבי.

גאבי. החוסר יכולת שלו ללמוד להפסיק לעשות פעולים ולחטוף כרטיסים טיפשים מדאיג אותי.

אולי אכזבה זה מילה יותר מידי קשה אבל אני חושב שיש לו עוד הרבה מה ללמוד. לא אנטי גאבי בלשון המעטה, אבל שנה הבאה אני מצפה ממנו ללמוד ולהפסיק לשחק כך.

פדרי וזה ישמע מאוד מוזר אני לא מאוכזב ממנו, אבל ההרגשה שלי ואולי הוא לא אשם בזה, שהוא לא עובד יותר מידי על הפיזיות שלו. הפציעות שלו גורמות לחשש שאולי הוא לא יוכל לממש את “החלום” שלנו ממנו. אני לא מאוכזב ממנו אבל אי אפשר להתעלם מהחוסר יכולת שלו לשמור על עצמו מפציעות.

אהבתי את המשחק בחוץ נגד בטיס. אחד המשחקים הבודדים שברצלונה לא רק ניצחה אלא שיחקה טוב מאוד בו

זה רק ברמת הפנטזיה שלי

רוברטו אלונסו פראן גרסיה לא שונא אף אחד מהם ובמיוחד לא את גרסיה אבל הם לא ברמה של ברצלונה שאנחנו שואפים שתגיע אליה. אם יש הצעה טובה על קסייה לשחרר גם אבל לא בלחץ.

מכיון שצאבי ימשיך שנה הבאה אני חושב שלטובת הקרירה של פאטי הוא צריך גם לעזוב. הלואי שהיה אפשר אחרת. אבל צאבי ימחק אותו שנה הבאה כמו שהוא עושה לטורה. אם זה היה תלוי בי זה היה הפוך וצאבי היה עוזב.

דמבלה יכול לעזוב גם. לא יזיל דמעה עליו.

אין לי ציפיות לכלום. דעתי ידועה. שתי מגינים בשתי הצדדים. אחד שיתחרה עם באלדה ועוד מגן בכיר בצד השני. עוד בלם במקום אריק.

אם אני ידבר עכשיו על צאבי אני היה בצרות. אבל עם כל הכעס והביקורת שלי על צאבי אני יגיד לטובתו ולהגנתו. שהוא התנהל בצורה מצוינת מול אלבה ופיקה. מגיע לו את כל הקרדיט שבעולם על זה במיוחד על אלבה ובאלדה. לא “דפק” להם חשבון והעמיד את האינטרס של הקבוצה מעל החברות שלו איתם. וזה מגיע כבוד.

עם הסגל שצאבי קיבל הוא היה צריך בכל מקרה להילחם על האליפות ולהגיע הרבה מעבר להדחות משפילות באירופה. ההפתעה הבאמת גדולה שלי זה עם הויתור המוחלט של ריאל מדריד על הליגה.

חלום. תארים פחות חשובים לי. שאני יחזור להיות גאה בקבוצה שלי זה הדבר הכי חשוב בעיני, והחלום. פשוט לשחק כדורגל מרגש ויפה. להפסיק לסבול מכדורגל. שהעינים פשוט יפסיקו לכאוב לי אחרי כל משחק שלנו. זה כל כך “חצוף” מבחינתי לבקש? פאקינג לא לסבול מכדורגל…

מה אני חושב שיקרה? זה בעיקר תלוי בריאל מדריד, או ספיציפית בדון פלורנטינו, אם הוא יחליט שהגיע הזמן להפסיק לחלום בעמידה ולהתחיל לחזור לימים הגדולים שלו, זה ישנה את המצב לרעתנו.

לא תלוי בנו

אין לי מושג על מה אתה מדבר. אתה סתם חושד בכשרים.

בארסה של 6 התארים גרסת 24 הנה אנחנו באים.

תאכלס לא באמת מגיע לאף אחד התואר הזה… מאוד מבסוט מפרנקי, מטר שטגן, מאראוחו ומכריסטיאנסן. מצטיינים לא היו לנו העונה.

תחרות צמודה. הייתי אומר שאריק/פראן אבל הם שיחקו כל כך מעט… התחרות הצמודה היא בין דמבלה לגאבי.

כריסטינסן. אולי הרכש היחיד שהצדיק את עצמו ומעבר.

צ’אבי. רק ממנו היו לי ציפיות.

18.12.22 קל

חייב להישאר: ראפיניה, פאטי, פרנקי, אראוחו, כריס, טר

חייב לעזוב: לבנדובסקי, דמבלה, פראן, גאבי, קונדה, אלונסו, אריק

חוק אחד צריך לשנים הקרובות: לא לקנות שחקן מעל גיל 25.

פחות ממאמן…

רציתי עונת בנייה. קיבלתי משכנתא ומסע שופינג. רק מה? לא בנינו כלום. הרכש היה חרבנא, עכשיו צריך שוב. הצעירים התקדמו אחורה.

מצידי מקום רביעי בתנאי שיש עתיד. כרגע אין עתיד.

סחטיין על ההשקעה איילוש, גם אינפורמטיבי, גם ציניות וצחוקים וגם תהיות כלליות. ממש “אילטודו” :wink:

סתם, סליחה לא התכוונתי.I went too far

טר שטגן. רוב השחקנים היו על הספקטרום של טוב-מפתיע-בינוני-רע-אריק גרסיה, אבל הגרמני נתן הצגה העונה של שוער ששייך לרמות אליהם בארסה רצתה להגיע.

וואלה כן, קשה לי לראות את אריק משחק כדורגל. אני כל הזמן תוהה מה ההבטחה הגדולה עליה דיברו, והאם עם מאמן שדוגל יותר בהנעת כדור ובלמים טכניים היינו רואים משהו אחר, ואז נזכרתי שפפ זרק אותו מסיטי. אופציה אחרת זה מרקוס אלונסו, אני עדיין לא מבין מה הוא עושה אצלינו

כריס בקלות. לא מאמין שהוא הגיע בחינם.

אין הפתעות, התשובה היא פאטי, אבל יכולתי להגיד גם דמבלה. שניהם מקבלים קרדיט בלתי נגמר, ושניהם לא מצליחים לשמור על רמה לא משנה מה. אני תוהה כמה התערבות חיצונית צריכה לקרות עם שחקן כדי שמשהו חיובי יקרה.

תצחקו, אבל האחת אפס המטומטם בגביע מול ריאל. זה היה משחק כזה מחורבן שרק בגלל שדה יונג וטר שטגן היו בגאד מוד לא סביר ניצחנו אותו. אחד הניצחונות בקלאסיקו שפשוט לא האמנתי שאני רואה.

חייבים להישאר: טר שטגן, אראוחו, כריס, קונדה, פרנקי, פדרי וגאבי.

תלוי במחיר: ראפיניה, לבה, ובאלדה.

לדחוף לבגאז’ ולהסיע לניוקאסל: פראן, אריק, דמבלה, רוברטודו ופאטי.

רכשים קריטיים: מגן ימני וקשר אחורי. הייתי שמח גם לכנף שמאל נורמאלי. אם אפשר, גם להצליח לתת למסי להרים אותנו, יחד עם לאפשר לו עונת פרישה אמיתית זה יהיה מדהים.

צ’אבי המרואיין נשמע כמו צ’אבי השחקן, וצ’אבי בניתוחים הטקטיים נשמע כמו צ’אבי השחקן. למה צ’אבי המאמן לא ממש מראה על המגרש את מה שצ’אבי האדם רוצה כביכול? אני כל הזמן קורא ראיונות, מסתכל על ניתוחים שומע עד כמה כן צ’אבי מנסה לקדם את הכדורגל בקבוצה, אבל בפועל אנחנו מקבלים כמות היסטרית של הרמות להרחבה וכדורי גובה. אני מבין את כל הסיבות האפשריות ללמה הכדורגל שאנחנו רוצים עוד לא מגיע, אבל פאק, לפעמים זה נראה שאף אחד אפילו לא מנסה להגיע לשם.

משהו בי רוצה שהוא ימשיך לנסות עד שיצליח, אבל בכנות, אם המאמן היה מישהו אחר, ממזמן הייתי רוצה שיעיפו אותו, ואם ילך אני לא יכול להגיד שאני לא מבין למה.

היינו צריכים תארים. הייתה השקעה גדולה מידי בשביל שנצא בלי כלום. נכון, הנפילה באירופה היא מכה רצינית, אבל לפחות יצאנו עם שני תארים, כך שעל הנייר אנחנו קיבלנו ציון “מספיק”.

אני רוצה קבוצה תחרותית שמשחקת כדורגל טוב. בפועל, מה שהספיק לעונה הזאת לא יספיק לעונה הבאה ואם לא יקרה משהו שישנה את הלך הרוח אולי נראה את העונה האחרונה של צ’אבי בשנה הבאה בצוות האימון.