מחזור 22 :: לפני הקלאסיקו בגביע, 3-0 על אלאבס

כולם מדברים( בצדק )על בנזמה ו-ויסיניוס.
אני רוצה לדבר על סביוס vs - קרוס.
מתי פעם אחרונה ראיתם את האחרון יורד לגליצ’ים ותאקלים ולא דופק חשבון או כמה פעמים ראיתם אותו הולך עם הראש קדימה.

נכון אין לו 10020% אחוזי מסירה אבל המחויבות שלו נותנת תחושה שאנחנו אשכרה משחקים ב11 שחקנים.
שלא לדבר על הבעיטות שלו והכניסות לרחבה שעושות בלאגן.
עושה רושם שסוף סוף יש קשר קדמי במרכז השדה(איסקו יותר אגפים ומודריץ’ משחק די מאחור).

לגמרי רוצה לחזק את הטענה מעליי,סבאיוס נותן תחושה שתמיד יש לנו שחקן נוסף במרכז השדה,הוא פשוט לא מפסיק לרוץ וללחוץ,השנה הוא עושה קפיצת מדרגה ויש לו ביטחון ללכת קדימה עם ובלי הכדור,מעדיף אותו על קרוס כבר עכשיו.
אה וחבל על ואלוורדה שלדעתי הוא לא פחות מוכשר,אבל נמחק מהרגע שקרוס חזר מהפציעה.

דווקא אני חטפתי ג’ננה מסבאיוס במשחק הזה. כל כך מפוזר ולא מדויק. השליטה שלו בכדור באמת טובה והוא יכול להוביל כדור, אבל לדעתי זה לא מספיק להיות קשר בריאל מדריד.

במשחק הזה התגעגעתי לקרוס. אמנם הוא שחקן פחות אגרסיבי אבל הרבה יותר חכם ומדויק.

אודריוסולה מעלה לי את העצבים כל פעם שאני רואה אותו מושך עם הכדור עד קו הקרן כמו תרנגולת בלי ראש, נמרח על הצלם ואז מגרד את הדשא והדם מהרגליים וחוזר להגנה. במקום שירים בנגיעה או 2. שחקן כ"כ מעצבן.

בינתיים ויניסיוס עומד בציפיות שלי מלפני כמה חודשים ואני מרגיש כמו אבא גאה:

או מאוגוסט:

אגב לגבי השידור אתמול, אלון חזן זה פשוט סיוט. לא מפסיק לחזור על אותם דברים, אומר את המובן מאליו והכי נורא - מפיץ פייק ניוז על כך שמרסלו אומר בקול רם שהוא רוצה לעזוב ליובנטוס כאילו יש וידאו של זה. איזה מעיק.

יורם ארבל אמר שויניסיוס מזכיר לו את פלה בתנועה, אפשר לראות דמיון. רגליים קצרות וזריזות עם מהירות מסחררת.

נכון,היו לו כמה מסירות לא מדויקות וכמה איבודי כדור (למרות שהצליח ברוב הדריבלים שלו),אבל אני מעדיף את הטירוף והדחיפה קדימה שלו,על פני האלגנטיות והאיפוק של קרוס,בשביל זה יש את מודריץ׳.

ולוורדה בזמן המועט ששיחק היה נראה טוב משניהם ולא מובן לי למה נגמר לו הקרדיט. אמנם פחות התקפי מסביוס אבל עושה עבודה טובה בשני צידי המגרש. הייתי גם מנסה שילוב של מירו+מודריץ’+יורנטה במשחקים קשים יותר, האחרון הפתיע אותי ממש עם היכולת שלו.

למי שעוקב אחריו יורנטה הוא לא הפתעה בכלל, הילד יהיה וורלד קלאס בהינתן סביבה נכונה ואני אישית מצפה שהוא יהיה האלונסו החדש שלנו בבוא הזמן…

לגבי סבאיוס vs קרוס vs וואלורדה- דווקא הראשון פה הוא פחות נחוץ לקבוצה, כמו שסנטיאגו ציין הוא מאוד מפוזר ודווקא הגישה שלו של לרוץ באמוק במגרש מונעת מאיתנו לפתח משחק התקפי מסודר. הוא אכן מוביל כדור טוב והתקפי הרבה יותר מקרוס אבל הגרמני מוסיף לנו מימד של שליטה במשחק מה שהספרדי לא וגם וואלורדה כשמשחק התקפי עושה את זה בצורה חכמה יותר מסבאיוס .

איזה כדור ארוך מושלם של סבאיוס לבנזמה שהשאיר אותו ואת בייל לבד מול השוער במה שהיה אמור להיות גול קל.

כמובן שהקוון הרס את המהלך אבל כאלה מסירות אנחנו צריכים לראות יותר מהקשרים שלנו. קרוס כבר בקושי מנסה כדורים כאלה לעומק. רק רוחב או כדור ארוך לאגפים. מספר הפעמים ששחקנים שלנו עושים תנועה לעומק רק כדי לזכות להתעלמות מהקשרים מתסכל. הם חייבים להעז יותר גם במחיר של ירידה מ-95% הצלחה סתמיים במסירות.

המהלך הזה היה נפלא וגם אני התרגזתי אבל אני לא שותף לתשבוחות לסבאיוס, כלומר נמרץ ונלחם ואולי יכול גם לעבור הסבה מסוימת לחצי גרזן, הוא כן פיזי. אבל הוא נוטה לכדרר באיזור מסוכן וזה מרגיז ולא אחראי, ואני חושב שאותו מהלך לא משקף. הוא כן בעיקר רוחב פשוט בלי האחוזים של הצמד. אני לא מצפה שכל בעיטה הוא ידביק גולאסו לחיבור כמו בבלאידוס אבל הוא לא בועט מספיק ומעדיף למסור ומה שבוודאות יש לו זה יכולת דריבל - את הכניסה לרחבה אהבתי למרות שזה לא הצליח וחבל שהוא לא עושה את זה.

בייל כבר שני משחקים עולה מהספסל ובאחרון פתח בהרכב ולכן האכזבה. ואסנסיו כרגיל לא נועז מספיק.

לקראת הקלאסיקו אגב, לוקאס היציב באנקר גם ובעיקר אולי בזכות ההגנה(יציק לאלבה) בעוד יש התלבטות בין ויניסיוס לבייל שלא כלכך מהר הייתי מוותר עליו במשחק כזה כשאולי יהיו הזדמנויות למתפרצות וברור שויניסיוס עם אומץ(אסנסיו, תלמד) והוא בלתי-צפוי אבל לבייל יש ניסיון וקבלות. מה אומרים?

זו שאלה קשה מאוד. לכל אחד מבין בייל, ויניסיוס וואזקס יש קייס רציני להרכב, ויש מקום רק לשניים. מעריך שבסופו של דבר נראה את בייל עולה, וזה כנראה גם מה שכל אחד מאיתנו היה עושה.

גם לדעתי סבאיוס קצת אוברייטד אבל יש שיפור בכדורגל שלו במשחקים האחרונים. למרות הצקצוקים הוא עדיין לא טוני קרוס שעדיף עליו גם ללא משחק ההגנה, אבל הוא הופך לשחקן סגל לגיטימי לאט לאט. את ההתלהבות מרגילון, אגב, אני דווקא ממש לא מבין ולדעתי מדובר בעוד מיגל טורס. אני באמת חושב שתיאו הרננדז היה עדיף ממנו והעובדה שרגילון מסוגל לעשות הגנה יותר טוב ממרסלו זה לא כזה כתב הגנה טוב עבורו. עוד לא פגשתי מגן שמאלי שלא מסוגל.

לא יודע מה איתך אבל רגילון אחלה של מגן ומעלה, אבל העיקר לגמד שחקנים שגדלים אצלינו שאשכרה יש בהם משהו. לרגילון יש משחק מאוד בוגר, מסודר ואחראי וזה כבר מספיק טוב - זה נראה שהוא מנוסה מאוד במשחק שלו והוא משתתף הרבה ומצטרף להתקפה.

תיאו לעומת זאת היה גולם ויישאר גולם, אי אפשר להשוות בכלל. גם על חאכימי שלטעמי תמיד היה טוב חלק פסלו והנה הוא עשה קפיצת מדרגה משמעותית.

יש לנו אחלה תוצר של מגינים (דני, חאכימי, רגילון, אודריוזולה) - אנחנו לא צריכים, אלא חייבים להעריך את זה.

באמת שלא ראיתי מתיאו הרננדז כלום חוץ ממהירות אדירה,אין לו גרם של טכניקה,הוא לא קורא משחק וכמעט כל כדור עומק חותך אותו ואז הוא מנסה לתקן עם המהירות שלו וקבלת ההחלטות גרועה במיוחד.
לעומתו רגילון אמנם פחות מהיר ופיזי אבל הרבה יותר חכם וזה מפצה המון,הוא מצוין בהגנה ומצטרף להתקפה כמו מגן אמיתי-רץ על הקו ומעביר כדורי רוחב טובים.

לגבי סבאיוס-אני חושב שהחשיבה לעומק שלו נחוצה לנו מאוד,גם למשחק הלחץ הוא תורם המון,אני מוכן לקבל איבודי כדור מידי פעם כדי לקבל ממנו את המצבים שהוא יוצר כשהוא מגיע לסף הרחבה של היריבה,הוא פשוט יותר מסוכן.
אסור לשכוח שהוא בסך הכל בן 22 ויכול עוד לשפר בהרבה את קבלת ההחלטות שלו (דריבלים מיותרים לעיתים).

לגבי המגנים, מיגל טורס היה הברקה גדולה של פאביו קאפלו, ללא ספק, בימין ובשמאל, הוא גם בישל את הוולה ההוא של רוד - שער העונה נגד ולנסיה. אבל רגילון הרבה יותר מהיר ובטוח ממנו, הוא די יציב הגנתית. תיאו הרננדס הרס כל אפשרות טובה בהתקפה ובעצם ‘ביטל’ את המהירות האדירה של עצמו כי התזמון בהצטרפות להתקפה היה לקוי מאוד, הפס האחרון לא מלוטש. מניח שלא התחבר לו ויודע שבאלאבס היה הרבה יותר טוב, אבל אם הוא קרס תחת הציפיות בקבוצה גדולה אז גם זה פרמטר ביכולת של כדורגלן, לא? רגילון אחרי עשרה משחקים בבוגרים נראה טוב ממנו. מבחינתי רגילון אגב זה רק כדי לאפס את מרסלו, שבקלאסיקוס אני לא יודע מה צריך לחשוב לגביו, אבל נגד אתלטיקו ואייקס לחלוטין הייתי מאפשר לו לשחק.

אני לא מוותר על בייל בקלאסיקו, גם במחיר שויניסיוס על הספסל. בייל יכול לרוץ קדימה, משחק הראש שלו מעולה והקבוצה אמנם קצת פחות מגביהה כדור עם סולארי אבל זה עדיין קיים ומושרש בנו. הכי עצוב עבור אסנסיו שאף אחד לא חושב עליו, לא חלק מהעניין, והוא לא אופצייה ראשונה גם לחילוף(שלא נדבר על איסקו).

סבאיוס עדיין יעדיף למסור לרוחב ואני לא מבין למה הוא לא מנסה לכדרר באיזורים מסוכנים, בטח כשהוא לא מוצב כקשר האחורי. הוא גם יעדיף למסור לרוחב ע"ח בעיטה. אין לי בעיה שישחק ע"ח קרוס אבל אני פשוט חושב שההתקדמות שלו פחותה ממה שאחרים ראו.

לא מסכים בכלל עם מה שנאמר כאן. מבחינתי ההתקפה שלנו לקלאסיקו צריכה להיות חד משמעית ואסקס-בנזמה-ויניסיוס. גארת׳ בייל היה חלש מאוד במשחק האחרון, בקושי רץ ביחס לשאר שרצו כמו מורעלים. רואים שהוא עדיין לא מצליח להיות חלק מהדינמיקה בהתקפה כשבנזמה וויניסיוס קוראים אחד את השני כמו ספר. הוא כבר סיפק מספיק הופעות נפל במעמדים האלה (כמו השנה לדוגמא) וזה הזמן לדם חדש. ויניסיוס מבחינתי הראשון שעולה בהרכב מחר בכושרו הנוכחי, לפתוח עם בייל זה קיבעון ופחדנות, לא פחות. מה גם כשבייל נכנס שנה שעברה במחצית השניה (אם אני לא טועה בתור חילוף) הוא סיפק את הסחורה בקאמפ נואו וזה יכול להועיל גם הפעם.

לא מאמין שאני כותב את זה, אבל גם לדעתי ואסקס באנקר. יציב ונותן עבודה, ועליו תוטל המלאכה הסופר חשובה- לעצור את ג’ורדי אלבה.

הייתי אומר שבאופן סטנדרטי, בייל יתפוס את המקום השלישי על חשבון ויניסיוס, אבל סולארי כבר הוכיח שיש לו ביצים.

השינוי הגדול שסולארי עשה בגזרת הסגל והטקטיקה הקבוצתית הוא להפוך את הקבוצה לאחת שמשחקת לעומק, בניגוד למשחק הרוחב המעיק שראינו מתחילת העונה. זה מתבטא בכך שויניסיוס קיבל את המושכות (בינתיים…) ושסבאיוס רואה הרכב בתדירות גבוהה יותר. קצת כואב לי שמרסלו לא בשיאו בתקופה האחרונה, כי עם עוד שחקן כזה שמשחק לעומק היינו יכולים להיות הרבה יותר מסוכנים.

מה בייל עשה במשחק האחרון שגורם לכם לחשוב שהוא עדיף על ויניסיוס בהרכב?

המציאות אומרת שמאז שויניסיוס נכנס להרכב אנחנו אשכרה משחקים כדורגל. הוא בפורם כזה שהכל הולך לו. אין שום סיבה שהוא לא ישחק. הטיעון שבייל עדיף על ויניסיוס בגלל המהירות לא אקטואלי מכיוון שגם הבריזלאי מהיר מאוד.

ההרכב שלדעתי יפתח הוא
רגילון, ראמוס, וראן, דני
לוקה קסמירו קרוס
ויניסיוס מסי וואסקז

הטיעון הכי חזק לטובתו של בייל להרכב בקלאסיקו זה החשש שלויניסיוס ירעדו הביצים וזה חשש סביר מאוד. חוץ מזה על כל טיעון לטובת הוולשי יש טיעוני בעד גם לצד של הברזילאי.

עוד מוקדם לקבוע, אבל לא נראה לי שלוינסיוס ירעדו הביצים, לא נראה שהוא דופק יותר מדי חשבון.