מחזור 23 :: 0-0 בסאן מאמס

ריאל מדריד ניצחו, והפער ירד לחמש. חיבים לנצח.

הסגל למשחק:

פצועים: סילסן, ארתור ואומטיטי

מושעה: אלבה

מסי ודמבלה חוזרים, ההרגשה שלי לגבי מסי רעה. הוא החזיק את השריר במשחק מול ריאל והיה ברור שהוא לא כשיר. מיראנדה בסגל .

מסי בהרכב, דמבלה בספסל. מיראנדה בחוץ.

על הקישור של בוסי וידאל וראקי יש רק משפט אחד שמתאים לזה:
image

אי שפיות זה להציב את מסי בהרכב הפותח כשרק לפני כמה ימים החזיק שוב את השריר ולא התאמן באופן סדיר.

בוא נזרוק את העונה לפח וזהו. ג’יזיס.

מצחיק שדמבלה לא פותח (למרות שהוא יותר כשיר לדעתי) אבל מסי פותח…

קל לי להבין למה וורדה לא רוצה לפתוח עם מירנדה.
שחקן של הליגה השנייה שלא מתאמן עם הקבוצה הראשונה רוב השנה. אפשר להבין למה המאמן לא ירצה לזרוק אותו למים ועוד באצטדיון קשה כמו הסאן-מאמס.

עוד מוקדם לדבר, אבל לפחות וורדה לומד מניסיון. רוברטו היה איום ונורא כמחליף לאלבה בפעם הקודמת שעשינו את הניסוי הזה וטוב לראות שלא חוזרים על השגיאה הזו.

סמדו הרבה יותר מרגיע כשהוא לוקח את תפקיד המחליף של אלבה עליו. אפילו הציוות שלו עם ראקי וקאוטיניו באגף מניב פירות לא רעים עד כה.

בכלל, לאט לאט משתחרר לי הכיווץ ברקטום כשאני חושב על חוליית ההגנה שלנו. רוברטו וסמדו נותנים עבודה לא רעה בכלל וגם לנגלה מצליח לתת ביטחון. גם אם הוא עדיין לא יכול למלא את הנעליים הגדולות שהשאיר אחריו אומטיטי.

אמנם פיקה שיחק כל דקה אפשרית בליגה העונה, והייתי שמח לראות אותו נח. אבל עדיין…

לחשוב שבתחילת העונה ההגנה שלנו הייתה מסננת,
שאפו לוורדה ולשחקנים על השינוי.

ותודה לטר-שטגן שהציל לנו את התחת :sunglasses:

אחרי מחצית ראשונה מנומנמת, המחצית השניה הורידה לי שנות חיים :smirk:

הקבוצה עייפה וגמורה בדיוק ברגע הלא נכון ואין תחליפים איכותיים לשחקני המפתח. המחיר שאנחנו משלמים בגלל גביע המלך ובניית סגל לא מספיק חכמה הוא עצום.

קוטיניו נראה כמו גארת’ בייל בתקופות הרעות שלו בצד של השכנים, בעיקר מנטלית.

טר שטגן מטורף. אין מילים.

לנגלה נפצע, ארתור נפצע, מסי על סף פציעה. יש פה עדיין אנשים שחושבים שהגביע לא עולה לנו ביוקר? ה6-1 על סביליה מרגיש לי כמו הפסד…

Luis Suárez: “We come from playing many games and today we have shown fatigue.”

ההצלה ההיא מוויליאמס, וואו.

לא יותר ממה שזה עולה לריאל או לאתלטיקו. גם הן משחקות בליגה, בגביע ובצ’מפיונס.
זה שהסגל לא מאוזן זה לא חדש. זאת לא סיבה לוותר על הגביע ולחסוך 3 משחקים בשנה, אלא סיבה לתת יותר דקות משחק לשחקני שוליים.
לא טוב שוולוורדה לא נותן הזדמנות לשחקני המשתלה או חותך אותם אחרי 45 דקות ראשונות לא מוצלחות. בושה שהחתמנו מגן ימני רביעי בינואר, ואין לנו אפילו מגן שמאלי שני בסגל. והמחליף לסוארז זה קווין פרינס בואטנג, שגם לא רואה דשא.
על הפציעה של ארתור אנחנו צריכים להתגבר, יש מספיק קשרים בסגל.

הייתי מעדיף להפסיד מול בילבאו ולהעיף את ריאל מהגביע. אמרתי את זה כשאתלטיקו הייתה במרחק 5 נקודות, ואומר זאת שוב כשריאל במרחק של 6.

אני לא יודע אם להתנחם או להיות מודאג מהעובדה ששחקן חדש וצעיר העונה לשם ארתור, הפך להיות הבורג המשמעותי ביותר בסגל שלנו (לא כולל דיוס). האפשרות שלו להמציא לנו אמצע יש מאין, העובדה שיודע לשחרר כדור בנגיעה ולבוא לקבל בחזרה על קו האמצע, מאפשר לקבוצה לנשום ולהחזיק בכדור מבלי ההכרח לשחרר אותו שוב ושוב לעוד איבוד כדור של סוארס את קוטיניו.
עכשו אין לנו אותו לחודש, האיכות של המשחק שלנו ירדה בשלוש דרגות, מסי משול לאותו מורה מחליף שמגיע לכיתה ושואל את התלמידים שאלה פשוטה רק בשביל להיתקל בעיני עגל והבנה שהמורה הקבוע לא עושה את העבודה שלו.
מה בנתיים? אין ניסים כשהשחקנים עייפים, חוץ מטר שטגן שמעצם היותו שוער רמת השחיקה הרבה יותר נמוכה, ורמת הריכוז שלו רק משתפרת. מדהים.

הפתרונות?
פנו לפפ

אתלטיקו הודחה לפני 2 סיבובים. ריאל עד שברצלונה במופע של לוזריות ובינוניות שפשוט מתעקשת להחזיר אותה למרוץ היתה הרחק מאחור (10 נקודות בשיא) וההבדל שברצלונה במשך כל הזמן רצה בכל המפעלים. זה ההבדל.

זה לא באמת 3 משחקים, אבל אתה מפספס, הכמה משחקים של הגביע נופלים לך ליד משחקים קשים כמו ולנסיה ובילבאו, ואז הופה יש לנו עוד סביליה וריאל בליגה והקינוח הגומלין של הגביע נופל לך בדיוק ליד קלאסיקו גורלי בליגה וליגת האלופות. הנה איך הגביע יכול להיות שידפוק לנו את כל המפעלים …

איך אפשר להתעלם ממכת הפציעות? ולא לחשוב שלגביע ולעומס משחקים יש חלק בזה… אפילו השחקנים אומרים שהם עייפים…

בזה כולנו מסכימים, ואני לא קורא להם שחקני שולים אלא שחקנים משלימים.

דרך אגב זה לא שאני אומר שואלורדה חס וחלילה להגיד להם להפסיד בכוונה. פשוט הוא היה צריך לעלות בהרכב משני בכל המשחקים בגביע.(חוץ מהקלאסיקו שמן הסתם שם אי אפשר לעלות בהרכב מישני) עוברים? אחלה נופלים? לא נורא, תמיד יש שנה הבאה…

אתה חושב שזה צירוף מקרים שבחמשת הליגות הבכירות, די נדיר לראות קבוצה לוקחת טראבל? תחזור כמה שנים אחורה, גם ברצלונה של פעם לא התאמצה בגביע. זה הפינוק של האוהדים של הדור החדש שלנו…

תחזור ליריבה השנואה, חוץ משנה אחת הם אף לא זכו בליגה ובצמפיונס (מאז הדסימה) ולרוב זכו רק באלופות. לא צירוף מיקרים.

אני בשביל לזכות בדאבל (צמפיונס ואליפות) מוכן לתרום להם את הגביע, היה משעשע לראות אותם “מנפחים” אותו אחרי ששנה אחר שנה הם מזלזלים בנו שאנחנו זוכים בו.

גם ליריבות שלנו יש אותה כמות משחקים בערך. וגם להם זה נופל ליד משחקים קשים.
אני לא מבין למה אתה מאשים את הגביע ביכולת חלשה מול בילבאו, כאשר לריאל היה משחק הרבה יותר קשה והם ניצחו ביכולת סבירה.
אם לסוארז קשה לשחק 3 משחקים בשבוע, שיתנו לפרינס לשחק מול בילבאו. בשביל מה הביאו אותו אם לא בשביל לתת מנוחה לסוארז? בשביל מה מחזיקים סגל של 20+ שחקנים ושחקני נוער?
אז וולוורדה עשה בשכל ונתן לסגל המשני לשחק במשחק הראשון. זה לא הלך והסגל הבכיר נכנס בגומלין. זה קרה בשמינית וברבע. בחצי מול ריאל בכל מקרה צריך לשחק עם הסגל הבכיר. אם נעלה, הגביע מוסיף 5 משחקים לסגל הבכיר.
לסיכום, ברור שהגביע הוא שולי לעומת הליגה והצ’מפיונס. אבל בארסה בפער ניכר בליגה, ואני לא רואה סיבה להזניח את הגביע. אני לא רוצה להרפות מהיריבה שלי בשום תחום. אולי הייתי מתייחס לגביע קצת אחרת לו ריאל הייתה כבר עפה.

לגבי אתלטיקו אתה צודק, הם עפו מזמן. התבלבלתי.

לעוף בכוונה מהגביע זו חשיבה של קבוצה קטנה, בתור אוהד ריאל בחיים לא הייתי רוצה שנעשה זאת (אם כי זה קורה, אך לא בכוונה)
על הנייר גם המחליפים של ברסה צריכים להיות מספיק טובים כדי לעבור את רוב השלבים.
הבעיה שלכם היא ניהול סגל לא נכון. ניהול שגרם לכך שהשחקנים החשובים שלכם שחוקים עוד מלפני התקופה הקשה, והשחקנים המשניים לא מספיק חמים כדי לעלות לשחק.
הגביע הוא לא הסיבה שלכם לאיבוד הצמפיונז, אולי הליגה היא כן, אבל לא רואה מצב בו תוותרו עליה אז…

אני הייתי מאלה שתמיד הגנו על וולוורדה שנה שעברה שהוציא יש מאין, אך השנה הוא בעיקר טועה ונהנה מעונה חלשה במיוחד של ריאל ואתלטי.

קודם כל תקרא טוב מה שכתבתי:

הגביע הוא מעמסה מיותרת, שאני אישית באמת הייתי שמח לותר עליו.