מחזור 23 בליגה: בורחים לשש נקודות יתרון אחרי 0:1 קשה על גרנאדה | אסנסיו

לי זה מרגיש כמו מישמש אחד גדול. מי לכל הרוחות ישים את הכדור ברשת? לא ברור על מה האיטלקי חשב.
בלי וינסיוס ובנזמה הולך להיות קשה מאוד ומה הקטע עם יוביץ׳? אם לא עכשיו אז מתי? גם ככה הפעולה היחידה ששני המגנים שלנו עושים עד עכשיו זה להרים לתוך הרחבה אז לפחות שתהיה כתובת כלשהי

אסנסיו ואיסקו מנסים, דווקא רודריגו זה שלא מורגש. הבעיה שלי עם יוביץ’ זה שהוא רוח רפאים. אם הזאר כשיר אז לדעתי הוא חייב להיכנס. לא יודע מה מידת החשק של בייל.

דווקאאיסקו במחצית הזו ובמשחק מול בילבאו שווה ההרכב יותר מרודריגו ואסנסיו.
בכל אופן, ה9 המזויף נוסה, ונכשל. יאללה צריך חלוץ.
זה לא רק שחקן שיכניס גולים אלא גם שחקן שיהיה ברחבה, יפריע לבלמים, יקבל כדור עם הגב לשער ויעזור לנו לצאת קדימה. משחק ההתקפה בנוי סביב החלוץ לא רק בגלל השערים.
תמיד הדוגמה שתעלה לי היא צרפת של 2018. כל הכוכבים הקיימים בעולם ועדיין בפער הם היו טובים יותר עם ז׳ירו, שלא כבש שער אחד אפילו כל המונדיאל. זה גם למרות שגם גריזמן וגם אמבפה הם חצי חלוצים.

אז די, שיכניס את יוביץ, או אפילו את לטאסה, פשוט שיהיה חלוץ.

גם פדה יכול להוסיף המון אנרגיות. היום דווקא מי שלא במשחק בקישור שלנו הוא מודריץ לדעתי.

אשמח גם לאיזה בייל או הזאר.

בנס לא ירדנו בפיגור שני שערים במחצית הזאת.
נראה שאנצ’לוטי רוצה שיפטרו אותו… אין שום היגיון בהרכב או בטקטיקה.
חזרנו להיות קבוצה איטית, שבלונית וחסרת מחץ.

פדה עולה דווקא במקום קמאבינגה:man_facepalming:t2::man_facepalming:t2:
לא ייאמן המאמן הזה,שום יכולת להפיק לקחים.

לשם ההוגנות, לאחר שקראתי לתת לו לפתוח על חשבון קאסמירו כקשר אחורי, ובגלל שהוא בדיוק ירד לספסל וכבר לא ישתפר במחצית הראשונה, קאמבינגה פשוט לא מספיק דומיננטי כקשר אחורי.
אני לא אומר נואש, בסך הכל הוא בקושי שיחק בעמדה הזו, אבל המיקום שלו רע מאוד והוא מפסיד בהמון מאבקים.

אני עדיין חושב שלא היה צריך לרדת, בטח שלא בשביל שחקן שהוא לא קשר אחורי.

מי התגעגע לקרוס כקשר אחורי?

מרקוווווווווו
אוי איך שהתגעגעתי לשחקן הזה.

מחוץ לבינוניות| זה היה קשה מאוד ומותח עצבים, יש יגידו שזה היה צפוי, ככה זה בלי שני שחקני ההתקפה הכי טובים שלנו. אבל כמובן שאנצ’לוטי לא עזר עם הרכב שערורייתי, לא פחות. כאילו הוא עושה בכוונה. לופז קארו וקאפלו הטריפו אותי בימי שמינית הגמר הארורים כשסיפסלו את רוביניו אבל ההרכב היום זה עדיין משהו שלא הצלחתי להבין. איסקו בסדר, אחלה, אבל הוא לא חלוץ וזה ניסוי מיותר. הזאר היה יכול לשחק בעמדה הטבעית שלו סוף סוף וזה לא שרודריגו הקטסטרופלי טוב ממנו. גם יוביץ’ היה בסדר גמור והיה להם אפילו מהלך אחד משותף. ומה היה? הרימו כדורים, כבר עדיף את יוביץ’ עם משחק הגובה שלו שיודע איפה להיות.
בסוף משחררים נשימה ארוכה, שיפרנו עמדות בליגה, זה צעד קטנטן קדימה וזריקת עידוד לקראת פ.ס.ז’ (כמובן שיש קודם משחק נגד ויאריאל). אגב, בכל הפעמים שהמחצית הראשונה הסתיימה בתיקו 0:0 במשחקי החוץ בליגה - ניצחנו. ובבית? שלוש פעמים 0:0 עד היום - וכך הייתה גם התוצאה בסיום, אז היה מאוד-מאוד מלחיץ. הפעם לא נפלנו בקטנות סוף סוף.

לכובש השער עוד נחזור, אני חושב שהרווחנו היום בעיקר את פדה שעלה בטירוף, זה היה צעד נכון. אני חולה על הספרינטים שלו ועל הלחץ הגבוה שלו, זה הקצב שאני מצפה, הוא היה קצת חסר ביטחון ואפילו חסר מזל (כשהבלם של גרנאדה הערים עליו ועל השופט) ומנע מצב של אחד על אחד. אני שמח שגם בספרד ערים לזה שבלט. גם קרבחאל היה מצוין, חילץ הרבה כדורים, יש שקט כשהוא בהגנה - כמו תמיד, אבל גם בהתקפה הוא היה בסדר גמור.

אגב, לא יאהבו את התלונה שלי, אני חולה על מודריץ’ ונכון הוא כבש בסופרקופה אבל התחושה שלי לאורך העשור שלו כאן שתמיד משהו מתפקשש בבעיטה לשער. תמיד יש חוסר מזל, נגיעה מיותרת בכדור, עוד רגע של מחשבה, כמו היום. היה לו כל כך הרבה זמן להרעיד את הרשת ובסוף הוא נבלם. ואם כבר מודריץ’, מרכז השדה, אין זמן לרוטציות הרי כבר…

אסנסיו כבש העונה ארבעה שערים מחוץ לרחבה - שיאן בכל חמש הליגות הגדולות. הוא לקח את המשחק על עצמו והיה מצוין מההתחלה ועד הסוף. התגעגענו לבומבות האלה מחוץ לרחבה, זו האיכות שלו, זה מה שהוא צריך לעשות. הוא בעצמו אמר שאנצ’לוטי דורש ממנו לעשות את זה ומוריינטס שפירשן את המשחק אף אמר: “צריך לחייב אותו לבעוט 5-6 פעמים בכל משחק, מתישהו זה יצליח”. אני עדיין לא חושב שהוא השחקן של 2017 אבל כרגע הוא צריך להמשיך בהרכב. אין כאן שאלה בכלל. אנחנו מאוד אוהבים אותו והוא פספס הרבה שנים. הוא יוכל לעזור לנו לסיום עונה בטוח ושקט.

יותר משלושת הנקודות אני שמח על ההופעה של מרקו. מה הוא לא עשה במשחק הזה. זוכרים את הריאיון בו סירב לקחת אחריות? איפה הוא ואיפה השחקן הזה. היה יכול לסיים עם שלושער לולא השוער שלהם היה מפסיק את המסורת ששוערים באים לברנבאו והופכים לסופרמן הימסלף.

ועוד יותר מההופעה של אסנסיו, אני שמח על פדה. הראה את היכולת שגרמה לנו להתאהב בו.

שמח על כך שאנצ’לוטי הגיב בצורה הנכונה. שמח על פתיחת פער 6 נקודות מסביליה. האלה מדריד!!

מחצית שניה מצוינת. אנצ׳לוטי הגיב עם חילופים מעולים, אפילו שחלקם נראו הזויים בהתחלה.
פדה במשחק (מחצית) מעולה.
אסנסיו בכל מקום.
הזאר ויוביץ עלו נהדר למשחק.
מרסלו הראה שהוא מגן לגיטימי לפחות מול נמושות הליגה.
כמובן כל הטובים הרגילים בהגנה.

מקווה שאנצ׳לוטי ייקח מהמשחק הזה מספר דברים להמשך:

1. לא לשחק בלי חלוץ!
  2. הזאר בהחלט יכול להוסיף המון, בטח ובטח כשויניסיוס לא משחק.
  3. פדה חייב לשחק הרבה יותר.
  4. כשצריך שער, להסיט את קרוס לקשר אחורי זה לא כזה נורא ולא צריך להיות טאבו. בטח כשקאסמירו לא נראה טוב העונה וקאמבינגה אפילו פחות (בעמדה הזו).
  5. איסקו שוב שחקן לגיטימי. הוא עדיין בתחתית ההיררכיה בקישור מבחינתי, אבל אני כן אתן בו אמון.
  6. כמו שכתבתי קודם, לא לפחד לתת למרסלו לשחק. לא צריך לבחור בנאצ׳ו מיד.

3 נקודות מוצדקות ויאללה נקסט

ריאל צריכה לשחק כמו במחצית השנייה, כשאלאבה ומיליטאו מגיעים לרחבה של היריבה. ככה ריאל מדריד צריכה לשחק ובטח בברנבאו, לא משנה אם 2 השחקנים היחידים בקבוצה שמסוגלים לשים גול לא בסגל.

אנצ’לוטי מתחיל לאבד את הקרדיט שלו על פתיחת עונה טובה וכדורגל הרבה יותר טוב משנה שעברה, וזה לא מפתיע שזה קורה בחצי השני של העונה. נכון שידענו שאין סיכוי שבגיל 60 הוא יתחיל לעשות רוטציות אבל לשחק עם 13-14 שחקנים 90% מהדקות זה מתכון לניסויים מוזרים במקרה הטוב והזויים במקרה הרע כמו איסקו בתור פאלסו, למרות שהוא שיחק טוב ואין לי מילה רעה להגיד עליו היום. המערך הזה פשוט לא מתאים לשחקנים שיש לנו.

אני מעדיף לשחק התקפי ועם חלוץ אמיתי (גם אם זה יוביץ האומלל) כמו במחצית השנייה ולהפסיד מאשר להיראות עלוב נגד גרנאדה כמו במחצית הראשונה. כנ"ל איך שנראינו בכל 4 המשחקים האחרים בבית נגד הקטנות שלא ניצחנו. מילא שהוא לא מקדם צעירים (אריבאס ומיגל הוכיחו כבר שהם שחקני סגל לגיטימיים), מילא שיש 0 רוטציות ואנחנו מגיעים למאני טיים עם סגל עייף ובלי ספסל, מילא שחילופי הדורות של קרוס קאסמירו מודריץ עדיין לא קורים. אם אנחנו לא משחקים התקפי ונהנים מכדורגל אז בשביל מה הוא פה?
בשביל לנצח את אתלטיקו המתפוררת? את הנוער של בארסה? ריאל תזכה העונה באליפות בגלל בנזמה קורטואה וויניסיוס ובעיקר בגלל חולשת הליגה.

שנה שעברה ריאל השיגה 84 נקודות, מול אתלטיקו חזקה ובארסה שעדיין היה לה מסי בהרכב, ואני לא מאמין שהיא תשיג את אותה כמות העונה. מה גם שעונה שעברה הייתה מכת פציעות הזויה שאני לא זוכר כמוה, ועוד בסוף הפסדנו את האליפות בגלל טעות שיפוט במשחק מול סביליה. אם ויניסיוס לא היה מתעלה העונה היינו נראים מגעיל כמו עונה שעברה, ולכל מי שזוקף את הקפיצה של ויניסיוס לזכות אנצ’לוטי, בואו. כנראה שכן יש לו חלק משמעותי בזה, אבל לא ברמה של להגיד שבזכות זה שאנצ’לוטי מאמן הוא נותן כאלה מספרים.

כמו שכתבתי בהתחלה כן מגיע לאנצ’לוטי קרדיט על סיבוב ראשון סהכ טוב אבל הוא מתחיל להיגמר, המשחק נגד פריז יהיה קריטי, כי עם איך שהליגה נראית העונה גם לופטגי לושמבורגו פלגריני וחואנדה ראמוס (מאמנים ראויים אבל לא לקחו אף תואר בקריירה) היו לוקחים אליפות העונה, כלומר לאנצ’לוטי יש חלק קטן באליפות הזאת. לתת לו עוד עונה יהיה פשוט מיותר, נהנה מחצי עונה ראשונה עם שלושערים של אמבפה וחצי שני של תשישות שכנראה בכל זאת יספיק לאליפות אבל ממש לא יחזיר אותנו להיות הקבוצה הכי טובה באירופה. חוץ ממגן ימני ששם אנחנו בבעיה גדולה הסגל של ריאל שווה הרבה הרבה יותר מאיך שאנחנו נראים, גם מבחינת התוצאות בליגה חלשה כזאת וגם מבחינת הכדורגל.

אין מאמנים טובים בשוק אז אני חושב שכדאי לתת לראול צ’אנס אמיתי. שוב, גם שנה הבאה הסגל של ריאל מחוזק באמבפה יספיק כנראה לאליפות בהינתן הבנייה מחדש של ברצלונה ואתלטיקו אחרי המפולת של העונה (באמת הזדעזעתי לראות את ההגנה של אתלטיקו היום זה פשוט לא יאומן) ככה שתהיה לו נחיתה רכה מספיק גם אם הוא לא יבריק. אני לא חושב שראול הוא המושיע, אני פשוט חושב שאנצ’לוטי לא יכול לקחת את הקבוצה הזאת לאיפה שהיא יכולה להגיע מבחינת תוצאות וכדורגל, מישהו אחר צריך לקחת את המושכות כמה שיותר מהר ולהתחיל פרויקט חדש.

אנשים פשוט שוכחים כמה כל שער עונה שעברה הרגיש כמו לידה.
מכת הפציעות המדוברת שנה שעברה הגיעו בחצי השני של העונה, וגם העונה יש לא מעט פציעות, ולשחקנים משמעותיים.

אבל עזוב, בוא נדבר במספרים:
ליגה:
ריאל העונה: 16-5-2
עונה שעברה בשלב הזה: 15-4-4
מדובר על 4 נקודות יותר.
באלופות:
העונה 15 נקודות עם הפרש שערים של 11+
עונה שעברה 10 נקודות עם הפרש שערים של 2+
גביע:
העונה - הדחה ברבע גמר
עונה שעברה - הדחה בשלב הראשון לקבוצה מליגה שלישית
סופרקופה:
עונה שעברה - מודחים
העונה - זכיה

אם נסתכל על מאזן בכל המפעלים, אז העונה אנחנו עם 7 ניצחונות יותר!
גם חשוב לזכות שלעוף בשלב הראשון בגביע ובסופרקופה נצן לנו המון אוויר לנשימה בשלב הזה עונה שעברה, מדובר על 3 משחקים פחות בחודש האחרון (פחות או יותר).

אז באמת שאולי די עם זה כבר.
אפשר לבקר את אנצ׳לוטי, אבל לבקר אותו בהשוואה לעונה שעברה?
נכון לרגע זה אין לזידאן יתרון על אנצ׳לוטי בשום פרמטר.
לא בליגה, לא באלופות, לא בגביע, לא בסופרקופה, לא ביכולת, לא בכמות הכיבושים ולא בכמות הספיגות.
אז יש משחקים קשים מידי פעם, ואנצ׳לוטי לא חף מביקורת ורק 2 הודעות למעלה הביקורת הייתה ממני, אבל לבקר אותו ולהזכיר את עונה שעברה בחיוב באותה הודעה מוריד את כל הערך של הביקורת לרצפה.

בנזמה כבר מבוגר אז אני אומר לתת ללטאסה את ההרכב…

אנצ׳לוטי כרגע מציג את הקבוצה הכי מהנה מאז הקבוצה ההיא של 2018 (שלהזכירך בליגה לקחה 73 נקודות בלבד).
לא אומר להחתים אותו לנצח, אבל כרגע הוא הצדיק את כל הקרדיט שקיבל.

למה מי זה כבר ראול? כלומר כבודו במקומו מונח, הוא אגדה במועדון והשחקן שרובינו גדלנו עליו, והוא גם עושה עבודה טובה בקסטיליה, אבל עוד לא נגמר לו העט בדיו (העוד לא קרע זוג נעליים של מאמנים) על מה ולמה מגיע לו את התפקיד במקום מאמן שמצליח!
בעתיד הוא יגיע לאמן בבוגרים, חבל לשרוף אותו מוקדם מידי.

מסכים עם הכל חוץ מזה שראול צריך להוביל את הקבוצה בעונה הבאה. הוא לא מראה סימנים של מאמן טוב בקסטיליה. אגב, אני מעדיף את צ’אבי אלונסו אם כבר הולכים על מאמן ספרדי צעיר.

אם השמועות על רכש של אמבפה, הולאנד וטשואמני נכונות אז להפקיד סגל כזה איכותי ורחב בידי מאמן כמו אנצ’לוטי שלא יודע להשתמש בכל הסגל זה בזבוז. לקרלו מספיק סגל של 14 שחקנים…

החתמה של מאמן טוב קריטית לא פחות מהחתמה של אמבפה.

מי זה מאמן טוב?
איזה מאמן טוב יהיה זמין לנו?
טוכל לא יעזוב.
קלופ לא יעזוב.
נגלסמן לא יעזוב.
פפ חחחחחח
טן האח הלוואי אבל לא חושב שרלוונטי.
קונטה בדיוק חתם.

איזה מאמן טוב זמין כדי לעשות בלאגן בעמדת המאמן עבורו?
אנצ׳לוטי כרגע עושה יופי של עבודה ככה שאין סיבה להחליף אותו בסתם מאמן.
אם זה אחד מהרשימה למעלה אני בלי לחשוב פעמיים אסכים (לא בטוח לגבי קונטה), אבל ממש לא על איזה פוצ׳טינו.

• תודה לאל על השער של אסנסיו. זה היה בדרך הבטוחה לעוד משחק בית קלאסי מול קבוצה קטנה. כשויניסיוס ובנזמה נפקדים או בכושר לא טוב (כמו בתקופה האחרונה), אין לנו דרך להבקיע שערים קלים. לכן כל שבועיים חוזרת אותה המנטרה: לא כובשים מוקדם, נכנסים ללחץ ויאללה מלחמת חפירות.
  • השיפור היחיד במשחק הזה היו האנרגיות שעלינו איתן מתחילת המחצית השנייה. בדרך כלל, אנחנו עולים רדומים ואז נזכרים בדקה ה-75 שיש פה משחק לנצח. הרוב תודות לולוארדה שכנראה היה ההחלטה הטובה היחידה של אנצ’לוטי אתמול.
  • אם אפילו במשחק כזה יוביץ’ והזאר לא פותחים אז הם באמת מחוקים.
  • קמאבינגה כקשר אחורי זה פשוט לא זה. אתם חושבים שקסאמירו לפעמים חסר אחריות וזחוח? לקחת שחקן לא מדויק, עם מיקום לוקה בחסר שעדיין חושב שהוא בנערים ג’ ויכול לצאת לדריבל בכל הזדמנות זה בטוח לא הפיתרון. הכניסה של קרוס לעמדה גרמה לי ל-PTSD קלה, מזל שגרנאדה לא הייתה קיימת התקפית במחצית השנייה.
  • מרסלו כל כך גמור פיזית שבמחצית השנייה הוא נשאר מאחור ופינה לאלבה את האגף לעלות.
  • חייבים להפסיק עם הבולשיט הזה שכל שוער שמגיע לברנבאו הוא נוייר שתופס את יום חייו. לא יודע אם זה נובע מציפיות נמוכות או מתיסכול. כל כדור שמקסימיאנו לא עוצר אתמול זה גול באשמתו. לעבר שוער בברנבאו ייבעטו ביום סטנדרטי לפחות 20 בעיטות, רובן מן הסתם לא מדהימות שייגרמו לו להראות טוב וינפחו את הסטטיסטיקה. הבעיה היא בבועטים, אחרת היינו רואים מאניטות על ימין ועל שמאל.

בכמה משחקים העונה מרסלו נראה טוב מאוד בהתקפה אבל בגלל נכות מסוימת של שחקני ההתקפה שלנו (למרות שהפס האחרון שלו פעם היה יותר טוב מן הסתם, יותר חד, מאה אחוז דיוק כמעט) - אין לו עדיין בישול.
לא שזה עקרוני, לדעתי אתמול השוער של גרנאדה עשה את המוטל עליו, ההצלה היחידה שלו שהיא באמת על גבול המנואל נוייר - הבעיטה האחרונה של אסנסיו ששלח טיל, נגד כיוון התנועה שלו וקרוב-קרוב לקורה, זו הצלה ענקית לדעתי. הגיע לנו 0:2 וגם למרקו. שוער שתמיד היה תופס נגדנו יום זה דייגו אלבס וגם הודף פנדלים (ולנסיה ב-2014/15 בברנבאו).

המספרים די מתחילים להתיישר, אם נמדוד את רוב העונה הזו ביחס לעונה שעברה (נניח מחזור 16 העונה מול מחזור 16 אשתקד) אז הפער הוא ארבע נקודות יותר העונה, די זניח, ו-9-10 שערי יתרון יותר - בעיקר בזכות השיפור של ויניסיוס (למרות שאשתקד בנזמה כבש יותר בחצי השני של 2020/21) וקצת אסנסיו. קאסמירו העונה למשל לא הבקיע אף שער. יתרון השיא היה שש נקודות יותר העונה אם נמדוד במחזור ה-18 של כל עונה - מאזן 14-3-1 העונה אל מול 11-4-3 אשתקד.

אני באמת מחבב את אנצ’לוטי ובחצי הראשון של העונה היה באמת כיף לראות משחקים אבל המספרים עיוותו את המציאות, הוציאו אותו גדול ואת זידאן כרשע ששיחקנו אצלו כדורגל מגעיל (ואני לא בורח מזה שהיה קשה אשתקד, אני זה שפרסם את מיטב הגולים של דצמבר פה וכתבתי גם בפייסבוק שהיה לנו גיוון נפלא ולא רק הרמות לרחבה). כמובן שיום חמישי עדיין לא נשכח, אם ויניסיוס היה מותח שריר ובחוץ לחודש זו הייתה קטסטרופה. זידאן בחיים לא היה מסכן אותו במצב כזה, אני בספק אם היה מעלה אותו מהספסל בכלל.

4 נקודות ב23 מחזורים זה קצב של הפרש 6 או 7.
האם על הפרש נקודות כזה הייתה מכנה אליפות כצמודה? (לרוב גם תמיד ההפרש יורד כשהאליפות סגורה ולאלופה אין על מה לשחק).

בנוסף מדובר ב2 ניצחונות יותר בגביע, הדחה בשלב 3 ולא בשלב 1, וגם 2 ניצחונות יותר וזכיה בסופרקופה מה שגם גרם לעומס גדול יותר על השחקנים (3 משחקים יותר בפרק זמן של בערך חודש).

לזה אל תשכח 5 נקודות יותר שהשגנו בליגת האלופות.

אז לא, ההפרש לא זניח כלל בעיניי, לא בתוצאות ולא ביכולת.