מחזור 23 :: ביי ליגה? רק 1-1 מול אתלטיקו

ויניסיוס, לפחות מהמעט שאני צופה בו (ביחס אליכם) נראה כמו אחד השחקנים הכי בולטים בקטגורית ה"כשהוא טוב, הוא ממש ממש טוב. כשהוא לא טוב - הוא מזעזע". לא רואה משחקים בהם הוא “רק” סבבה.

אבל חלק גדול מהאשמה נופל גם (אולי בעיקר?) על המאמן - אם אתה רואה שלשחקן המוביל שלך בהתקפה לא הולך (כי שומרים עליו טוב, כי מכסחים אותו, כי סתם פשוט יום לא משהו, וכו’), אתה צריך למצוא פתרונות אחרים. גם תוך כדי משחק וגם לטווח ארוך. אתמול בלט מאוד שכל הכדורים הלכו אליו, למרות שבבירור זה לא היה היום שלו. אז הוא ימשיך לנסות ולעשות את מה שהוא יודע, ולפעמים יצליח ולפעמים לא, אבל אפשר לחסוך את זה ממנו ולכוון את המשחק למחוזות אחרים.

יש גבול לכמה ויניסיוס יכול לכפות את עצמו על המשחק, אם לא יתנו לו לעשות את זה.

הפעם אין לי תלונות כמעט לאף אחד,אפילו לא לקרלו שעלה עם הרכב טוב ועשה חילופים בזמן לשם שינוי,היינו פשוט לא חדים מספיק כדי להכריע את המשחק הזה,ניכר שהייתה ירידת מתח מהמשחק המטורף באנפילד וזה בטח לא המשחק שהפסיד לנו את האליפות.
מה שכן המשחק הזה הזכיר לי כמה אני שונא את הליגה הספרדית,איזה הבדל בין לשחק באלופות או בכל מסגרת אחרת לבין הליגה הנוראית הזו,אתלטיקו שאמורה להיות מועדון גדול מתבנקרת כמו קבוצה שנלחמת על חייה בליגה,מרביצה ואז גם מתלוננת על השיפוט,פשוט אין לי מילים על הצביעות של המועדון הקטן והעלוב הזה,מאחל להם את כל הרע שיכול להיות,ולא רק בפן הספורטיבי,קהל גזעני ומגעיל,שחקנים בכיינים ובראשם המאמן המביך שהחריב את הליגה הזו בעשור שהוא נמצא בה.
באמת שאין לי חשק לראות כדורגל ספרדי כבר,זה פשוט מוצר גרוע.

*אם רודיגר היה נותן מרפק כזה לקוראה,הוא היה מורחק לחמישה משחקים ובצדק.

קורא יותר מדי מילים (מוצדקות) על ויניסיוס אבל כמעט אף מילה על בנזמה שהוא ללא ספק החלש העונה מבין השניים.

חייב להגיד שאני מייחס אפס אשמה לוינסיוס (וכן הוא הסריח את הדשא ברמות).
הקבוצה הזו כל כך מוגבלת התקפית, כל דבר טוב בדרך כלל מתחיל או נגמר בוינסיוס, הוא השחקן היחיד שיכול לעשות משהו מפתיע, לתת גול מכלום, מסירה לגול, גם יתר השחקנים מבינים את זה ולכן כל הכדורים הולכים ישירות אליו. מה הוא אשם? יש משחקים גרועים, האשמה היא של כל האנמים מסביבו.

אני רק חושב אם היה לנו אמבפה בצד שני, וינסיוס היה יכול לקבל כל כך הרבה יותר שטח וההתקפה הייתה יכולה להיראות אחרת לגמרי.
גם אם לא אמבפה, אפילו מגן קאנסלו סטייל שיוצר מעמדת המגן הייתה משנה את התמונה לגמרי.

הקבוצה לא בנויה מספיק טוב, המאמן לא מספיק טוב. וינסיוס הוא אחרון האשמים.

אישית לא מאשים רק את ויני האשמה במצב לא עליו ובתגובה הראשונה שלי כתבתי שהאשם העיקרי זה קרלו, אבל בדקות האחרונות שיחקנו הרבה יותר טוב, מודריץ’ נכנס קמאבינגה עבר לשמאל ועשה מהלכים מצויינים תוך שיתוף פעולה עם מודריץ’, היו 2 חלוצים ברחבה, צ’ומה התחיל לבעוט מרחוק והצד השני התעורר עם ואסקז.
וניסיוס המשיך לקבל הרבה כדורים ובמקום לשחק פשוט ולשחרר כדור מהר מה שהיה מוביל למצבים כל כדור שקיבל הוא ניסה לגמור את המשחק, ופעם אחר פעם זה לא הלך וכל פעם שהוא נכשל ניסה לעשות מהלך עוד יותר מסובך וחסר סיכוי, כל ההגנה סוגרת עליו ושומרת אותו והוא גרוע, במקום לשחק פשוט לגרום להגנה לבוא אליו ואז למסור מהר כדי לאפשר לחברים שלו שטחים הוא רק איבד כדור ועוד כדור.

שחקנים באמת טובים יודעים מתי זה לא היום שלהם ותורמים לקבוצה בדרכים אחרות, וניסיוס כמו מורו הרוחני ניימאר לא מבין זאת וגם כשהוא גרוע הוא ימשיך לנסות ויהרוס לכולם.

וניסיוס מספיק טיפש כדי להאמין שהוא השחקן הטוב בעולם, זה מה שהופך אותו לפעמים לאחד הטובים בעולם אבל גם בהרבה מאוד מקרים לשחקן הגרוע בליגה.

ויניסיוס ורודריגו מייצגים בעיני 2 צדדים קיצוניים בצורה רעה של אותה סקאלה.
האחד, כמו שטיטי אמר, עם ביטחון עצמי מופרז. מרגיש סטאר עוד מלפני שהיה כזה.
השני, עם בעיה חמורה בעיני אפילו יותר, חושש לקחת על עצמו מהלכים.

תמיד אמרתי שהשילוב ביניהם יכול ליצור את השחקן הטוב בהיסטוריה. הלוואי שרודריגו יקבל קצת מהביטחון של ויניסיוס ושויניסיוס יקבל מהצניעות של רודריגו.

שניהם עם יכולות שצריכות לשים אותם בטופ האירופי. לא רואה שלסאקה לדוגמה יש יכולות שאין לרודריגו, חכן אני בטוח שהבעיה של הברזילאי היא בעיקר מנטלית.
אצל ויניסיוס קל לראות את מה שיש לו, ועדיין יותר מידי פעמים הוא מחרב משחקים עם הרצון שלו להראות שהוא הטוב בעולם. אפילו רונאלדו בשיאו היה הולך פחות עם הראש בקיר.

חייבים שם עבודה מנטלית מאוד רצינית עם שניהם.

אי אפשר לצפות מילד בן 22 שידע לווסת כמה הוא צריך לקחת על עצמו, אחרי שעונה וחצי הוא היוצר היחיד שיש בקבוצה. זה שהוא לוקח על עצמו יותר מדיי ומנסה פעולות חסרות סיכוי מראש, נובע מכך שהקבוצה תלויה בו כבר תקופה ארוכה.

ויני עצמו בסדר, מה שלא בסדר זה שאנחנו תוקפים 70 דקות עם שניים וחצי שחקנים. מה שלא בסדר זה שאין לנו עוד אופציה התקפית מלבד ויניסיוס, כי כשסוגרים אותו ארבעה שחקנים בכל פעם שהכדור באותו פוסטקוד שלו, והוא יודע מראש שהקבוצה תלויה בו, אז אין לו ברירה אלא לנסות, ואיך מהלך שכזה יסתיים - ידוע וצפוי מלכתחילה.

אתמול ספציפית ויני היה לא טוב, אבל זה לא באשמתו. המשחק הזה הגיע ימים ספורים אחרי שדפק את ליברפול באנפילד במשחק היסטורי והיה על גג העולם. עוד לא הספיקו לנוח יומיים וכבר הוא בקרב חפירות שמי שאמורים לעזור לו הם נאצ’ו שהוא אחלה גבר והכל אבל לתקוף הוא לא ממש יודע, ובנזמה שהיה בגדר נעדר. אז ויני מנסה על אף שאין לו סיכוי, כי אין לו ברירה וההתקפה של פאקינג ריאל מדריד על הגב שלו.

לויני יש המון איפה להשתפר מנטלית. אבל ספציפית לגבי אתמול, למרות שזה משחק גרוע שלו ואני לחלוטין בא אליו בטענות על שטויות שעשה, האצבע המאשימה לא צריכה להיות מופנית אליו. כן הוא היה גרוע והוא היה צריך לעשות יותר, אבל מצד שני הוא היה חייב לקבל יותר עזרה.

אם מסתכלים על ההתקדמות שלו מאז תחילת העונה הקודמת, אז מילד שמקבל דקות כמחליף הוא עבר להיות שחקן הרכב, ואז שחקן הרכב שמקבל שמירה צמודה, שמירה כפולה וכל הפוקוס עובר אליו, ולבסוף אף עלו שלב והתחילו לבעוט בו ולהקניט אותו. הוא צלח כל שלב ושלב עד למקום בו הוא נמצא עכשיו. יש לו עוד מקום להתקדם והוא יתקדם.

עם זאת, אמרתי את זה כבר פעמים ואחזור ואגיד. כדי לתת לו באמת את האפשרות להצעיד את הקבוצה קדימה במועדון יהיו חייבים למצוא עוד אופציות התקפיות. ויני אחד לא מספיק. אם לא ישכילו לעשות זאת אנו נמשיך לראות אותו מתוסכל, רב עם שופטים, ועושה שטויות. יש גבול לסטרס שבנאדם אחד יכול לקחת על עצמו.

ויניסיוס לפחות ניסה. היו יותר מדי שחקנים אתמול שהיה נראה שלא אכפת להם והעבירו משחק בהליכה. מה בנזמה עשה במשך 90 דקות?
כל משחק שאנחנו מתחילים עם קרוס בתור קשר אחורי זה משחק שזורקים לפח.

מודריץ’ עם שני בישולים מקרן/כדור נייח בשני המשחקים האחרונים. איזה הבדל בין ההרמות שלו לאלו של קרוס. גם לטוני יש כמה בישולים אבל הוא צריך פי 10 יותר נסיונות ממודריץ’.

מול צפיפות כמו של אתלטיקו צריך תחכום, דאבל פסים. שחקן שיודע להיכנס בין קו ההגנה לקו הקישור. רודריגו כנראה היחידי בסגל שלנו שיודע לעשות את זה. אם אין תחכום אפשר לנסות לטווח מרחוק, גם את זה לא עשינו מספיק עד שטשואמני נכנס.

ההרכב שעלה אתמול לא מסוגל לחטוף כדור. קרוס, בנזמה, אסנסיו. אי אפשר לייצר מצב מחטיפה ויציאה מהירה קדימה עם כ"כ הרבה שחקנים רכים ואיטיים בהרכב. עוד נתון שהגביל אותנו אתמול.

מקווה מאוד שנזכה לשדרוג רציני בקיץ. עמדות המגנים, עוד שחקן אגף בצד ימין. הייתי אומר חלוץ אבל אני מנסה להיות ריאלי. לא פחות חשוב זה מאמן טוב. אנצ’לוטי מאמן ליגה נוראי. הזוי שיש לו רק 5 אליפויות בהתחשב בעובדה שהוא אימן קבוצות פאר כמעט בכל הקריירה הארוכה שלו. שתיים מהאליפויות עם באיירן ופ.ס.ז’, תארים שזוכים בהם עוד לפני שהליגה התחילה.

ההודעה שלי ממש לא הייתה בכוונה לבקר אותו או להתאכזב ממנו. הוא נותן מעל ומעבר לקבוצה.
סתם העליתי השוואה שמרגיש לי שאם ויניסיוס יעביר קצת מהביטחון שלו לרודריגו, נשדרג את שניהם

ההודעה שלי לא הייתה מופנית ספציפית כלפיך ולא כלפי אף אחד, אלא להלך הרוח כאן.

בסופו של דבר אני חושב שכולנו מסכימים שיש איתו איזו בעיה מנטלית ושהוא נמצא בפיגור באספקט הזה. עם זאת אני רוצה להזכיר שהוא נמצא בסיטואציה מאוד מלחיצה, ושאף אדם, בטח בגילו, לא אמור לסחוב כמעט לבד את ההתקפה של ריאל מדריד כשהוא מתמודד עם חוסר ספורטיביות וגזענות. למרות כל זאת הוא מתקדם, וחוזר לכבוש ולבשל לאחרונה. אני חושב שצריך לתת לו הרבה קרדיט בעניין הזה ומקווה שבמועדון יתעוררו מהר מאוד ויתנו לו את העזרה על הדשא, שתוריד מעל כתפיו הרבה מהעומס וכך הוא יוכל להתפתח מהר יותר גם באספקט המנטלי.

חברים פה זרקו את הליגה לפח והנה אלמריה מנצחת את ברצלונה, אם אנצ’לוטי היה עולה עם ההרכב הנכון לדרבי הלחץ היה מתחיל להצטבר חזק חזק אצלם.

ברצלונה לא קבוצה של 100 נקודות לעונה, המשבר שלהם יגיע, רק שבנתיים קרוס מעביר עוד כדור מצד לצד.

ומה הקטע הזה שבן 22 שמשחק ברמות הכי גבוהות כבר עונה חמישית ברציפות ואי אפשר שיהיו צפיות ממנו שילמד משהו ? אין צפיות מויניסיוס כי הוא טיפש ומטומטם לא בגלל שהוא בן 22.

אני מאוד אוהב את אנצ’לוטי, ואני גם לא אוהב להאשים בדיעבד על החלטות שנראו בזמן אמת נכונות.
That being said, במשחק מול קבוצות מצופפות כשהנשק הכי קטלני הוא בעיטה מרחוק (מושך את ההגנה החוצה, הבועט יחסית פנוי ולא נשמר) אתה לא יכול להוציא בדקה ה-60 את הבועט מרחוק הכי טוב בעולם. החלטה הזויה של קרלו.

נכון שזה לא אומר שום דבר ואולי אם היינו מנצחים אז גם ברצלונה אבל הנה אחרי ההפסד שלהם 1:0 לאלמריה אני מרגיש עד כמה אנחנו עוד יותר מטומטמים עם התיקו אתמול.

שוב, אני אולי בדעת מיעוט, מרגיש לי להיות כפוי טובה אם אני קוטל את ויניסיוס ג’וניור יותר מדי אחרי המשחק בדרבי. ולדעתי בשלב כזה צריך להיות מאמן שיבוא ויעיר לו למסור יותר, זה לא שמעירים לכריסטיאנו רונאלדו לעשות הגנה.

אני רוצה לזרוק לכם עוד כמה נושאים לדיון:

-סוף סוף קארים בנזמה חוטף מהתקשורת - אזכור למשחק החלש שלו אתמול והמצב הפיזי הרעוע וגם לכך ששליש משעריו העונה הגיעו בפנדלים - שישה מתוך 18.

-לא טובים בלקחת אליפות זה דבר אחד, פער מוגזם בצמרת זה דבר אחר וזה עלול לקרות גם העונה:

לאחר האליפות ב-2011/12 - > ריאל סיימה במקום השני בפער של 15 נקודות מברצלונה. שנה אחרי אליפות השיאים
לאחר האליפות ב-2016/17 - > ריאל סיימה במקום השלישי בפער של 17 נקודות מברצלונה. כשברצלונה בלי ניימאר ואנחנו עדיין עם כריסטיאנו רונאלדו
לאחר האליפות ב-2019/20 - > ריאל סיימה במקום השני בפער שתי נקודות מאתלטיקו מדריד. ובדצמבר הפער כבר עמד על איזה עשר נקודות או משהו כזה.

-הבדל מינורי בקצב צבירת הנקודות שלנו העונה - 52 נקודות, לעומת העונה שעברה - 53, נקודה הבדל. “השינוי הוא ברצלונה”, כמובן, כמאמר הקלישאה. אבל זו הבעיה. ריאל לא התקדמה במילימטר. למרות שזו עונה שנייה של אדוארדו קמאבינגה, למרות הכושר הטוב עכשיו של דני סבאיוס, למרות ניצוצות של פדה ואלוורדה ורודריגו.

נקודה קטנה שלא ראיתי פה (מחילה אם פיספסתי) - אלבארו נראה מבטיח מאד והגול היה משמח ואדיר, אבל… הוא היה גם זה שחימנס ניצח במאבק האווירי בגול. מובן לגמרי בגילו ורמת הניסיון שלו לעשות טעות כזו מול בלם עם משחק ראש משובח. העובדה שהוא הוצב בתור השומר על חימנס, לעומת זאת…