מחזור 23 :: 2-0 על ולנסיה

לקראת ולנסיה | ריאל מקווה לרשום ניצחון שלישי ברציפות ולצבור עוד ביטחון לקראת אטאלנטה. על הדרך, אפשר גם לנקום ביריבה (חווה עונה נוראית) שהביסה אותנו 4:1 במאסטייה - עד עכשיו לא הבנו איך זה קרה. קרבחאל ולוקאס צפויים לחזור להרכב, קרוס מתקאמבק לאחר השעייה.

image

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק עם שני ניצחונות ליגה רצופים שהרגיעו קצת את המצב והעלו חיוך קל בלבד - 1:2 בניחוח רמונטדה על הואסקה (קצת הובכתי לכתוב את זה נגד האחרונה בטבלה) ו-0:2 ביתי על חטאפה. דיבורים על מאבק האליפות נראים קצת כמו קלישאות או דרך של המארקה וה-AS למכור עיתונים, על אף “המטרה החדשה” שהוצבה - לנצח בכל שלושת משחקי הליגה הנותרים עד לדרבי בשבעה במרץ. במקום לספור את הפער מאתלטיקו- אנחנו סופרים את הימים עד אטאלנטה. 12 ימים לרגע האמת שלנו ויש עוד שני משחקים כדי לצבור ביטחון - בתקווה לא לצבור עוד פצועים (מישהו אמר מרסלו?) ואולי על הדרך לנקום בוולנסיה על ההפסד הפשוט מוזר במאסטייה.

אולם, קלישאות זה זידאן, והוא אומר את מה שהוא צריך להגיד. “48 נקודות נותרו בקופה וזה הרבה, אנחנו הולכים לנצח כמה שיותר משחקים. השחקנים מלאי התלהבות ועובדים קשה מאוד. אנחנו יכולים לשלוט רק במה שאנחנו עושים על המגרש. המשחק נגד ולנסיה הוא עוד משחק שצריך להראות את הפנים שלנו”. זידאן נשאל גם על נבחרת צרפת ובעיקר דבריו של נשיא ההתאחדות נואל לה גרט שסימנו כיורש לדשאן. זידאן הבהיר כי הוא חושב רק על ההווה ומודה על ההזדמנות שקיבל בריאל מדריד. “הנבחרת יכולה להיות מטרה, יום אחד, אבל מחובתי לחשוב רק על מה שקורה עכשיו בקבוצה”. אולי, רק אולי, הוא מדבר על מכת הפציעות.

אז מה קורה עם הפציעות? המזל הרע של מרסלו משבש לזידאן את התוכניות. הברזילאי תפור על העמדה הזו במערך שלושת הבלמים ועל כן, גם לאור ההתאוששות של קרבחאל ולוקאס חזרתו של טוני קרוס שהיה מושעה בשל צהובים - מסתמן שנחזור ל-4:3:3 הרגיל. לוקאס ידיח את ויניסיוס מה-11 על אף הבישול המרגש. “הפציעות אינן מזל רע, כבר אמרתי לא פעם מה אני חושב על כך. אנחנו מודאגים. אנחנו רוצים שכמה שיותר שחקנים החלימו”, אמר הבוס בעקיצה נוספת לגבי הלו"ז, והוא צודק. אלא שהקבוצה הודחה הרי בשלב מוקדם בשמינית הגמר - זה עוד היה יכול להיות יותר גרוע.

מי שלא יהיה בוודאות הוא הזאר כמובן אבל אולי עוד יגיע לדרבי, בספרד יש אופטימיות זהירה. “הוא מרגיש הרבה יותר טוב, הוא מעודד ורוצה לחזור כמה שיותר מהר. מקווה שבשבוע הבא הוא יתאמן עם השאר”. את מספרי האימה של הזאר כבר פירסמנו לכם אתמול. וממספרי אימה - למספרים קצת יותר טובים ואופטימיים. בנזמה כבש בכל ארבעת המשחקים האחרונים נגד ולנסיה כולל שער ענק אשתקד, אולי שער העונה שלנו ובסה"כ יש לו 11 שערים ב-23 הופעות נגד העטלפים. רק נגד גרנאדה (13) ובילבאו (14) הוא הבקיע יותר. נראה שקרבחאל הוא הקמע. דני רשם העונה 917 ב-11 משחקים ולא הפסיד ולו פעם אחת. לאף שחקן בספרד עם מספר דקות כזה - אין מאזן נקי מהפסדים. אם נביט על חמש הליגות הגדולות - שישה שחקנים שיחקו יותר ולא הפסידו. בכל מקרה, מאז הופעת הבכורה שלו, קרבחאל הפסיד רק 37 משחקים מתוך 290 - 12.9% בלבד.

Los jugadores del Madrid celebran el 2-0 al Getafe.

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, נאצ’ו, רפאל ואראן, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| לוקאס ואסקס, מרקו אסנסיו וקארים בנזמה

מה המצב ולנסיה?

ולנסיה מגיעה למשחק אחרי שני משחקים ללא הפסד, בעונה כזו - ממש סיבה למסיבה. עונה שהעטלפים היו מעדיפים לשכוח למעט אותו ערב אחד בו הכל התחבר ועם קצת עזרה מהגנת ריאל - היא ניצחה 1:4. ולנסיה מדורגת במקום ה-12 עם 24 נק’ בלבד, חמישה ניצחונות במאזנה הדל אל מול שמונה הפסדים. האמת שאפשר לדבר על מעין התייצבות עם הפסד בודד בששת המשחקים האחרונים וגם הוא די צפוי נגד אתלטיקו. דניאל וואס הקשר כבש ב-0:1 על אלצ’ה ביום בו קרלוס סולר החמיץ פנדל והבלם גבריאל פאוליטסה השווה בסאן ממס נגד בילבאו במשחק בו ולנסיה הייתה טובה יותר אך ספגה שער עצמי. “הדבר הטוב עבור ולנסיה היא שהקבוצה עדיין חיה ברגעים הקשים במשחק על אף שלוח התוצאות היה נגדה”, נכתב במארקה.

האמת שהייתה עונה גרועה יותר, זו עם וורו ב-2016-17 אז לוולנסיה היו 23 נקודות בלבד אך פרט לכך אלה הנתונים הכי גרועים של העטלפים ב-35 השנים האחרונות. מנגד, בשנה שעברה לוולנסיה עוד היו 37 נקודות והיא דורגה במקום החמישי. חאבי גארסיה שלא יעמוד על הקווים בשל השעייה, אמר: “אני צריך לקבל את זה אבל לא מבין את זה כמובן. אין שום דבר בפרוטוקול. ננסה לעשות משחק טוב. המשחק בסיבוב הראשון? היינו שאפתניים ותקפנו טוב, זה יעזור לנו לביטחון. הפעלנו לחץ רב במרכז השדה. גרמנו להם לטעות. אנחנו ערוכים למשחק קשה מאוד, ריאל תהיה בסדר על אף ההיעדרויות. ריאל ממש לא ויתרה על הליגה, הם יילחמו עד הסוף. הקבוצה שלנו מייצרת מצבים וכך היה נגד בילבאו, אנחנו משתפרים”.

בעיקר בזכות הפנדלים, הקשר סולר (שלושער נגדנו מהנקודה, כשבמקרה אחד קורטואה הדף אך היה פנדל חוזר) הוא המבקיע הבולט עם שבעה. אחריו החלוץ מאנו ואייחו עם חמישה וכן מקסי גומס שבעדינות נגיד שציפו ממנו ליותר. גונסאלו גדש, מי שנחשב פעם לדבר הגדול הבא - עם שלושה. “ניצחון על ריאל יעניק לנו דחיפה גדולה. אנחנו ולנסיה ואנחנו צריכים להגיע לכל משחק כדי לנצח. המועדון הזה גדול, זו הזדמנות לצבור ביטחון”, אמר סולר. יש לנו לוח זמנים קשה וצמוד. ריאל, עם מי שיפתח בהרכב - תציג את ה-11 הטובים בליגה. מדריד היא תמיד מדריד. לא מצפים לשחזר את התוצאה מהמשחק הראשון". עוד אמר סולר: “השתפרנו במשחקים האחרונים. הייתה לנו את המנטליות הנכונה למרות שלא ניצחנו”. סולר אגב הדאיג את המועדון כשסבל מפציעה קלה ולא התאמן אך החל משישי הכל הסתדר.

עוד בפן המקצועי, הוגו גילאמון מושעה ומוקטאר דיאקבי פצוע כך שפרו ייפתח במרכז ההגנה. יאספר סילסן הנשכח החלים לחלוטין מהפציעה שהשביתה אותו בחודשים האחרונים אך בכל מקרה לא יפתח בהרכב - נראה שדומנש יישמור על המקום בין הקורות (“הוא זקוק עדיין ליותר זמן כדי להיות זמין לחלוטין ולהחזיר את הקצב”, אמר עליו מאמנו). פטריק קרוטונה, החזיק של המועדון בינואר - עשוי להיכלל בסגל. דניס צ’רישב צפוי להמתין על הספסל להזדמנות.

Carlos Soler durante un partido del Valencia.

ולנסיה - הרכב משוער: חאומה דומנש| קוריירה, גבריאל פאוליסטה, פרו, חוסה גאיה| דניאל וואס, ראסיס, קרלוס סולר, גונזאלו גדש| מקסי גומס ומאנו ואייחו

היסטוריה ומפגשי עבר :

ריאל מדריד ו-ולנסיה נפגשו 85 פעמים בברנבאו\כשריאל מארחת והמאזן די ברור: 62 ניצחונות לריאל (73%), 14 תוצאות תיקו (16%) ותשעה ניצחונות לוולנסיה (11%), יחס שערים 81:197 לטובת ריאל. היו שנים שהעטלפים היו מנחוס רציני בברנבאו בעשור שחלוף לו אלא שניצחונם האחרון הושג איי שם ב-2007-08, דווקא עונת האליפות שלנו. בשנה שעברה במחזור ה-29, במסגרת רצף הניצחונות הרצופים - ריאל השיגה 0:3 די מרשים, בעיקר במחצית השנייה. בנזמה כבש צמד - אפילו הזאר בישל, והשער השני היה אולי שער העונה שלנו, והרגע המרגש היה הקאמבק של אסנסיו שאחרי דקה על כר הדשא במשחק החזרה של - הצליח לכבוש ממסירה של מנדי. שנה קודם לכן, עם סולארי על הקווים, ריאל השיגה 0:2 משער עצמי של וואס ואחד של לוקאס. בעונת 2017-18 זה נגמר ב-2:2 אכזרי במחזור השני במשחק ענק של מרקו, כשנזמה מחמיץ בלי הכרה.

תוצאת תמונה עבור asensio vs valencia 2020

אנחנו נעדיף לזכור את ה-1:2 הדרמטי בעונת הדאבל כשמרסלו המרגש חתך מאגף שמאל לאמצע, משך את הכדור עוד קצת וכבש ברגל ימין שער מרגש (86) במחזור ה-35. קודם, כריסטיאנו כבש בנגיחה, פארחו השווה בכדור חופשי (82). משחק שנרצה לזכור אפילו עוד יותר, בטח על רקע הכדורגל הקשה לצפייה - ההצגה מעונת 2002-03, הימים של זידאן על הקווים. האלופה מגיעה למעין טקס העברת הכתר. ריאל ניצחה 1:4 את ולנסיה (למען ההגינות - איימאר הורחק) במופע של זידאן שכבש בעצמו את השער השני ובישל לרונאלדו את הראשון ובעיקר לפורטיו בתוספת הזמן. גם גוטי הבקיע שער מרהיב. בשנות ה-2000 המאזן עומד על 12 ניצחונות לריאל לעומת שניים של ולנסיה, שחגגה בפעם האחרונה עם שער ממזרי של ארימנזי שהערים על איקר, בערב בו ראול ו-ויאה עשו תחרות עם צמד כל אחד. כל תוצאות התיקו בעשור הזה, אגב, היו ברצף - מעונת האליפות 2011-12 (0:0), מחזור הפתיחה בעונה העוקבת ופעמיים 2:2, כשבעונת הדסימה רונאלדו השווה בעקב. עוד נציין, מעונות שדווקא כן זכינו בהן באליפות - את השער הנפלא של ואן ניסטלרוי מהאוויר ב-2006-07, כשאת אותו 1:2 העניק סרחיו ראמוס מבישול של בקהאם בכדור חופשי.

המשחק הראשון נערך ב-1932. בדצמבר אותה השנה ריאל ניצחה 0:6 במה שמהווה את הניצחון הגבוה ביותר שלה. ריאל ניצחה בכל שמונת משחקי הבית הראשונים, התקשתה קצת בשנות ה-40 ובשנות ה-50 הסדר שב על כנו. מ-1955 ועד 1967 ניצחה ריאל בכל המשחקים - 12 פעמים ברציפות. ולנסיה קטעה בצורת ארוכה עם 0:1 בעונת 1983-84 וכעבור שנתיים ספגה מאניטה מהקינטה דל בויטרה. 0:4 ב-1987-88 וגם 2:6 בעונה הבלתי נשכחת 1989-90 עם צמדים של הוגו סאנצ’ס ומיצ’ל. נסיים בטעם טוב עם ה-2:3 על ולנסיה ב-2015-16 - צמד לכריסטיאנו ובין לבין גם בנזמה הבקיע. בסה"כ מפגשי הליגה: 46:88 לריאל בניצחונות. בכל המפעלים: 204 משחקים, ריאל ניצחה 105 פעמים ו-ולנסיה 57.

סיכום שלי קצר ולעניין:

המעודד - 3 נקודות ושער נקי.
המאכזב - פסילת השער של מנדי.
הצפוי - פציעה נוספת.
המביך - שלישיית התקפה בדמותם של אריבס, ויני ומדיאז.
היוצא מגדר הרגיל - מודריץ׳ (נשבע שהוא על חומרים ממריצים).
שבוע כפילים - איסקו וליאור אסולין.

image

סוחבים בקושי| לא כבשנו שני שערים מחוץ לרחבה במשחק ליגה מאז ינואר 2019, מודריץ’ וסבאיוס (בדקה ה-90) נגד בטיס. האמת שהיה קל מעבר למצופה אבל קבוצה עם התקפה נורמלית (יותר משחקן וחצי) נותנת חמישייה וצוברת עוד קצת ביטחון. מרוצה מההגנה הסבירה ולדעתי הקישור שלנו באמת בעונה גדולה אבל הם לא מבקיעים מספיק ולכן זה לא מתבטא בתוצאות. כל פעם שאפשר לתת מנוחה של דקות ספורות לשחקני מפתח זה מבורך ואיסקו ומריאנו לא צריכים להציל את המולדת. הפציעה של קרבחאל? מתסכל ועצוב. גם זידאן חושב ככה. אני מרחם על הקבוצה בגלל מכת הפציעות אבל הסגל שלנו הוא חרפה למן שריקת הפתיחה הזו. אנחנו לא ניקח אליפות גם אם הליגה תימשך עד 2023 - גם קרוס מבין את זה, אבל המועדון הזה עדיין בחיים. יש טעם לכתוב את המילה אטאלנטה בכלל? אהה, כן, יום אהבה שמח.

וראן ונאצ׳ו מתבררים כצמד בלמים טוב בהחלט. נראה אם ישחקו ככה גם במבחנים קשים יותר.

מעניין אותי אם ולנסיה קבוצה כל כך פתטית או שהקישור שלנו היה עד כדי כך טוב (או שילוב). בכל אופן הקישור שלנו בעונה טובה מאוד.

כמה נקודות שהפריעו לי ממש היום:

1. מרגיש לי שמתעלמים מויניסיוס ולא פעם הוא עשה תנועות טובות שלא זכו לתשומת לב.
  2. בנזמה נהיה אגואיסט לפעמים, ב2 מצבים הוא היה יכול לבשל שער די בקלילות והלך לבד. אלה דברים שאת ויניסיוס היו קוטלים עליהם.
  3. לוקח לאסנסיו כל כך הרבה זמן להחליט לבעוט, לא סתם כל הבעיטות שלו נעצרות אצל שחקנים. הוא הראה הרבה יותר קליל לאחרונה ונראה שהדריבל שלו משתפר, רק חסר שקבלת ההחלטות שלו תהיה מהירה יותר כדי שהוא יצליח לייצר מכך דברים.
  4. ויניסיוס ממש השתפר בקבלת ההחלטות שלו לדעתי. עדיין טעון שיפור והוא עדיין עקום, אבל לדעתי יש מגמת התקדמות מתחילת העונה

מסכים ולא מסכים. השיפור בקבלת ההחלטות שלו מתבטא בעיקר בלמסור את הכדור לקרוס… תמיד. ויניסיוס שלוקח אפס סיכונים הוא פשוט שחקן חסר תועלת עבורנו ובכלל. כמו כל הקבוצה, גם הוא באופן מדהים רק מתנוון עם השנים. הלוואי עלינו חצי מהדריבליסט שהיה ב2018 פלוס הפעולה האחרונה הדפוקה.

בנוגע למשחק, ניצחון מרשים וחלק. שלישיית הקישור פשוט יוצאת מגידרה, ואין לה ברירה - אסנסיו, ויניסיוס ומנדי לא קיימים התקפית. המושיע התורן מבחינתי הוא רודריגו.

היום היה מולו מגן מאוד מהיר וזה מקשה.
ב2019 הוא היה שחקן לא מוכר, היום קבוצות מכירות אותו וזה קצת יותר קשה לעבור שחקן שכל תשומת הלב היא לדריבל שלך.
בנוסף היה נראה שחיפשו את כולם ולא אותו במסירות ולרוב המסירות אליו היו בלית ברירה. לא מנצלים בקבוצה את היתרון הכי גדול שלו - המהירות. מוסרים לו כמוצא אחרון של לשים אותו באגף במשחק עומד מול המגן.
הוא עובר יפה מאוד אבל הוא לא מסי, כל שחקן שלנו במצבים האלה מוסר אחורה, וזה עם הרבה פחות תשומת לב.

זה בדיוק מה שראיתי היום. בנוסף היו מספר פעמים שמנדי או שחקנים אחרים עשו עקיפה מאחורי המגן ו-ויניסיוס פשוט סירב להעביר לשם את הכדור. הוא לא ככ מהיר כמו שחשבתי (הפסיד למגן שלו במאבקי מהירות), לא לוקח סיכונים ובגדול הולך ״על בטוח״. אז כן, הוא מאבד פחות כדורים מבעבר, ופה נגמרות המחמאות. חבל שלקחו לו את הבישול, זה היה יכול לעזור לו עם הביטחון.

זה פשוט לא נכון. אסנסיו במשחקים האחרונים עושה לא מעט דריבלים בין אם זה על הקו או באמצע. רק היום קאסמירו נתן פריצה בה עבר מספר שחקנים. גם לואסקס יש דריבל סביר ואם אני משווה את הנ״ל לויניסיוס זה אומר הכל. ויניסיוס הגיע כדריבליסט ורואים בבירור שהוא ירד משמעותית באספקט הזה. אני מאמין שכמה גולים, בישולים או פעולות טובות על הקו יחזירו אותו למסלול הנכון, אבל כרגע זה רחוק מאוד מזה.

אסנסיו קיבל שומר פחות מהיר, ומקבל פחות תשומת לב בנוגע לדריבלים.
בנוסף הדריבלים שלו לא הובילו לשום דבר ששל ויניסיוס לא הובילו במשחקים האחרונים.

לקחתם משחק ספציפי של ויניסיוס והחלטתם שהוא ככה תמיד, אם אין לו דריבל טוב משל אסנסיו אז איך הפועל הוא משחק לא פחות טוב מהספרדי (הרי הספרדי בועט טוב יותר, מוסר טוב יותר חכם יותר, מדויק יותר והכל יותר)

על סמך מה החלטת את זה? אתה נמצא בחדרי ההלבשה של הקבוצות היריבות שלנו או מקבל מידע פנימי?

הוא ככה בזמן האחרון וזו עובדה אלא אם כן תוכיח אחרת. הדריבל שלו פחות טוב והשורה הסטטיסטית שלו מביכה בשורה התחתונה. מבין האזר / רודריגו / אסנסיו / ויניסיוס / לוקאס ב90% מהפעמים ויניסיוס יהיה הבחירה החמישית שלי.

ראיה של המשחק.

לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שצריך לפחד מהבעיטות של אסנסיו יותר מהדריבל שלו ומהדריבל של ויניסיוס יותר מהבעיטות שלו.

ולגבי השומר, מוזמן להסתכל עליהם, זה לא שראו את אסנסיו ושמו עליו שומר איטי אלא שבמקרה המגן הימני שלהם מהיר יותר מהשמאלי. גם אצלינו מי שמשחק מול מנדי כנראה שיתקשה יותר ממי שישחק מול ואסקז.

הממממ ככה לא מגדירים עובדה.
אתה יכול להביא שורה סטטיסטית ולהראות לי שבכל המשחקים האחרונים הוא לא הצליח לעבור שחקן, אז זו תהיה עובדה.

לגבי החלק השני, גם אני, אז מה? לא הפכתי את ויניסיוס לגאון, כל מה שכתבתי לגביו בהודעה היה שאני חושב שלא מנצלים אותו נכון. שחקן שהיכולת הכי חזקה שלו היא המהירות והדריבל (ולא דריבל על שטח קטן) וכל הזמן מוסרים לו לרגל על האגף. כשראו את התנועה שלו כמעט קיבלנו שער שנפסל על נבדל של מילימטר.

להגיד שאני חושב שאפשר לנצל יכולות של שחקן בצורה טובה יותר לא אומר שאני חושב שהוא רונאלדו. רק שכרגע הזאר ורודריגו פצועים, ואסקז משחק מגן ואפילו שחקן הנוער הבכיר שלנו מהעמדה הזו פצוע. אז סלח לי שאם כבר קיסלנו את ויניסיוס אני הייתי שמח שיצליח גם, לא רק שיחמם את העמדה בצד ימין עד שהזאר יחזור לאיזה שבוע…