ליגת האלופות 23/24 - הדיון המתגלגל: מודחים ברבע הגמר אחרי תבוסה ביתית 4:1 לפסז' [6:4 בסיכום] (ראפיניה)

הכוונה היא שאחד רק צריך לנצח ואחד צריך לנצח אבל בדרך מסוימת גם כשאין לו את השחקנים המתאימים לכך.

סקאלוני מאמן נהדר ועשה עבודה אדירה בנבחרת ארגנטינה, אבל כשהמטרה היא רק לנצח יותר קל למאמן לעבוד.

זה ברור לגמרי- המאמן היחיד שקיבל את השחקנים של פפ בצורה הכי קרובה כרונולוגית למה שפפ קיבל. הוא גם היה חצי שנה חולה ובטיפולים בחו"ל ואימן מהוואטסאפ ועדיין עשינו 100 נק וחצי גמר צ’מפיונס עם אפסנאי על הקווים. אומר הרבה על תפקיד המאמן.

@Aimarito, כשאתה אומר שהכדורגל של ואלוורדה לא היה מספיק טוב זה לבד מוכיח את הטיעון. לאיזה כדורגל טוב אתה מצפה מכולל סגל עם קישור והגנה איטיים מאוד והתקפה מאוד איכותית אבל מבוגרת? כדורגל לוחץ על כל המגרש ללא הפסקה? חילופי מקומות וקצב אינטנסיבי למדי? הרי ברור שללא הסגל המתאים לכך זה בלתי אפשרי. אם רוצים כדורגל מסוג אחר הדבר הראשון שצריך הוא להחליף את השחקנים הרבה לפני המאמן.

לגבי צ’אבי יחסי הציבור שלו הם לטובה ולרעה. הוא הגיע עם תווית של היורש של פפ אבל למועדון במצב חרבנא עם סגל נוראי. הוא אכן קיבל כמה שחקני רכש חשובים ואכן הקבוצה השתפרה ממרכז הטבלה של קומאן לקבוצה שלוקחת אליפות ומנצחת קלאסיקואים. אם הציפייה היא עדיין כדורגל “פפי” אז זה פשוט לא ריאלי.

הסגל לא בעייתי? קשר אחורי זאת העמדה אולי החשובה ביותר לכדורגל של 4-3-3 ולבארסה בפירוש אין אחד כזה. מי שחושב שדה יונג יכול לשמש כקשר אחורי בודד במערך כזה אז אני בפירוש לא מסכים. רומיאו הוא שחקן ברמה מאוד נמוכה.

לגבי שחקני התקפה וייצור מצבים- איזה שחקני התקפה של ברצלונה הם שחקנים של מספרים? נגיד ולבנדובסקי, למרות שהוא בן 35 ובפירוש מעבר לשיאו אבל בכל זאת מדובר במכונת שערים עקבית לאורך הקריירה. יש עוד שחקן שנתן עונת מספרים אחת ראויה בקריירה שלו בסגל של ברצלונה? תן לי קבוצה גדולה אחת שהצליחה ובנוסף שיחקה כדורגל התקפי ומלהיב עם שחקן אחד בלבד (וזה שאני זורם איתך שלבנדובסקי הוא מכונת שערים גם היום) שהוא שחקן של מספרים בסגל.

לגבי ראפיניה- הוא לא היה מכונת מספרים בשום שלב בקריירה שלו, לא בלידס, לא בראן ולא בנבחרת ברזיל. מה גם שמיותר לציין שמה שמתאים ללידס ממש לא בהכרח מתאים לברצלונה.

ולמרות כל זאת, אפשר להצליח עם הסגל הנוכחי של ברצלונה, אבל בעיניי זה לא בסגנון ובדרך שאוהדי בארסה חלמו שצ’אבי יצליח לייצר בקבוצה. אם הוא ינסה לשחק ככה הוא יהיה אכזבה ללא קשר לתוצאות, אם יבוא מאמן אחר וינסה לשחק ככה הוא יהיה עוכר קטאלוניה. כאמור, מצב בלתי אפשרי למאמן.

הוא מאמן את בארסה כבר שנתיים… כמה דאטה אתה רוצה?

הפוך גוטה

נמאס כבר מאוהדי ריאל שבאים לפה כל פעם שמתחיל דיון על המאמן ומנסים להסביר למה צ’אבי בכלל לא אשם ואנחנו מדמיינים דברים. מעניין מה האינטרס שלהם :thinking:

בגלל זה הוא היה צריך לצבור ניסיון בקבוצה עם פחות לחץ מברצלונה , כדי שהיה מספיק “דאטה” עליו.

שיתגלח על חשבון מועדון פחות לחוץ מברצלונה.

בסופו של דבר, הוא סיים את דרכו בברצלונה. זה רק עניין של האם הוא ישרוד עד סוף השנה.

אני קראתי את הדיון הזה בעיון רב, וכל פעם רק שאלה אחת עלתה לי לראש, מה היה קורה אם צ’אבי המאמן היה מקבל את ברצלונה ההיא של צ’אבי השחקן, אנייסטה, בוסקטס וכמובן מסי, האם היה מצליח כמו פפ או היה מקרטע כמו היום ?
ואם כבר שאלנו, מה פפ היה עושה אם היה מקבל אז ברצלונה שוות ערך לברצלונה הנוכחית כשהשחקן הכי טוב שעלה מה"משתלה" זה באלדה שהוא הכי רחוק מהשיטה של קרוייף.

שוב, אתם יוצאים מנקודת הנחה שהדרישה של האוהדים או לפחות שלנו שצאבי ישחק כמו הפפ טים.

אני לא יכול לדבר בשם כולם, אני ידבר בשם עצמי, אין לי דרישה ממנו לשחק כמו בפפ טים. אלא להראות שיש תהליך למידה והתקדמות לכדורגל טוב והתקפי יותר. בשום זמן לא דרשתי ממנו “פפ טים”.

מישהו יכול להגיד לי שאנחנו מתקדמים? שיש איזשהי שיטה? שצאבי לומד מהטעויות שלו?

ברור לי שהוא לא אשם בהכל והוא לא פח אשפה. אבל כרגע הוא לא מאמן מספיק טוב בשביל ברצלונה.

זה פשוט לא נכון. אף אחד לא התלונן על זה שאנחנו משחקים כדורגל יוצא דופן בדרך שהיא לא בארסה, אלא על זה שאנחנו משחקים חרא כדורגל.

זה התחיל טוב עם לוצ’ו, ואפילו אני נאלצתי להחמיא לו על 2015. אבל אז זה התרסק ב2016 ו2017 כי הרעיון המרכזי שלו היה גרוע. אצל וואלורדה זה התחיל גרוע ונגמר עוד יותר גרוע כי הכדורגל שלו היה הזבל של הזבל. בלתי אפשרי להתדיין איתך, כשכל פעם כשאנחנו מתריעים על בעיות מראש אז אנחנו הזויים שלא יודעים להעריך, וכל פעם שמשהו מתרסק בדיו כפי שאמרנו אז אנחנו כפויי טובה שלא יודעים להעריך.

אני כבר שנים מתלבט אם עצמי האם להפסיק לצפות במשחקים של בארסה לא בגלל ש"זו לא בארסה" אלא בגלל שאני לא נהנה יותר מהחרא שאני רואה על המסך כל הזמן. בתקופת רונאלדיניו ניצחנו והפסדנו באותה הדרך - כדורגל יפה והתקפי. בתקופה של פפ פשוט ניצחנו וניצחנו באותה הדרך, וכמובן שזה עדיף. אבל בשתי הקבוצות האלה ברצלונה הייתה קבוצה יוזמת ששיחקה כדורגל שמח ורצתה לנצח 3-2 ולא 1-0.

רוב הקבוצות בעולם משחקות היום בוריאציה כלשהי של 4-3-3 כיוון שזהו המערך שעובד הכי טוב. רוב הקדנציה שלו בבארסה צ’אבי לא שיחק בכלל 4-3-3 גם אם בטלוויזיה מערך 4 הקשרים שלו היה מסומן כ4-3-3. גנב דעת.

מי המטומטם שחשב שעם קומאן או צ’אבי ברצלונה תהיה קבוצה טובה או משהו שקרוב לזה? סטיין היה אכזבה כי לא ראינו ממנו שום דבר שהוא עשה בקבוצות אחרות.

אווו שנראה איך הוא נכשל בגביע אסיה עם קבוצה שיש לה תקציב פי 10 מכל הליגה שלה, ונבין שהכישלונות שלו עם בארסה באירופה לא יוצאי דופן. הוא מאמן חלש שלא מסוגל להתמודד עם קבוצה שלא נחותה פי 100 מהקבוצה שלו.

אז אתה זוכר לא נכון. הייתה קבוצה קטסטרופה עם מסי בגרסה אולי הכי טובה שלו (לכל הפחות מסי של 2019 לא נופל מזה של 2011, 2012 או 2015) שפשוט עשה יש מאין. גם בקאמפ נואו קלופ לא הצליח לעצור את מסי מלעשות קסמים כמעט לבד, אבל באנפילד כשהוא עצר את מסי שאר הקבוצה לא הייתה מסוגלת לתפקד.

ומה עם רומא? פתאום זה נשכח? זה האמאמא של ערב שחור כי זו הייתה הפעם הראשונה מזה 15 שנה שעפנו מאירופה ע"י קבוצה נחותה משמעותית מאיתנו. שם התחיל כל החרא שאנחנו סופגים באירופה. אפילו התבוסות תחת לוצ’ו היו לפריז ויובנטוס, שתי קבוצות מהטופ האירופי.

חוכמה גדולה כשיש לך את הסגל הכי טוב בליגה בפער כל כך גדול.

ולראיה נראה את מאזן האליפויות העלוב שלו בקריירה של 30 שנה, רובה בטופ של הטופ של המועדונים של אירופה.

מה שכן קל מאוד לזהות, זה שמאז שממשלת השינוי עזבה, עברו בממשלה כבר איזה 30-40 שרים וכולם ללא יצא מן הכלל (למעט אולי גלנט) נחשבים פה לפחי אשפה, וזה לחלוטין ללא שום קורלציה עם ההישגים שלחלק מהעם יש מהם בכמויות. די ברור שהבעיה היא לא בהכרח בשרים כמו בציפיות מהם.

הבעיה היא במי שמנחית את המאמנים, שמאז פפ קיבלו קריטריון שהם חייבים להיות שחקני עבר בבארסה. הביאו מאמנים כושלים ואז הם נכשלו ופתאום כולם מתפלאים “איך זה הגיוני שכולם נכשלים? אולי זה לא המאמנים?”

אני מוכן להתערב פה עם כל אחד על זה שעם קלופ אנחנו תוך חודש מתחילים להציג כדורגל שלא ראינו פה שנים.

למה צ’אבי התעקש על קונדה וראפיניה ב-110 מיליון במקום על קשר אחורי? עד מתי תמשיך לנקות את האחראי הראשי מכל המחדל הזה שקורה פה בשנתיים האחרונות?

ריאל של בנזמה. ריאל הנוכחית.

מזכיר לך את 2012 הפצועה שבה פפ העלה שחקנים כמו איציק וטייו. פפ מעולם לא התבכיין, ומה שהוא היה עושה עם לאמין, גאבי, פדרי ובאלדה זה לא קרוב בכלל למה שצ’אבי עושה איתם (שזה לתת להם לשחק בלי הדרכה וקידום שלהם כשחקנים, ואז הם נאבדים כי הם צעירים ואין להם ניסיון ובגלל זה רובם בדעיכה ביכולת שלהם).

בכלל, אני חותם על 2012 נטולת התארים בכל יום בעיניים עצומות על פני כל החרא שאנחנו מקבלים פה בשנים האחרונות. לא רוצה אליפויות עם משחקים שאני נרדם בהם באמצע. כדורגל זה משהו שאמור להיות פאקינג כיף, אני מבזבז על זה המון זמן כל שבוע ואני אמור ליהנות ממה שאני רואה בטלוויזיה. אם הייתי רוצה גביעים הייתי אוהד את הקבוצה המגעילה שלכם.

על ריאל של בנזמה אתה אומר ששיחקה כדורגל מלהיב? זה היה הדבר האחרון שאפשר לקרוא לו כדורגל דומיננטי והתקפי. אם בארסה הייתה נראית כמו בגמר שהם נראו נגד ליברפול שקורטואה הושיע אותם כנראה שהיית מקיא (אני לא). זאת הקבוצה שכל פעם חזרה מהקבר ואולי הזכייה עם הכי הרבה “אופי” שאני זוכר.

ואתה יודע מה, נזרום איתך ונתעלם מכך שלבנדובסקי לא קרוב לרמה של עונת כדור הזהב של בנזמה, היה להם גם את ויניסיוס שנתן יופי של תפוקה מספרית. עכשיו אתה תגיד שגם ראפיניה/פליקס מסוגלים לזה ופה הפער בינינו.

את ריאל של השנה עוד נבחון בהמשך, כדורגל התקפי ומלהיב אני לא רואה שם יותר מדי. יש להם עדיין את ויניסיוס ורודריגו שיותר טובים מכל שחקן התקפה שיש לנו והם הגריצו את אחד משני השחקנים הטובים בעולם משום מקום שנותן מספרים של חלוץ מהקישור.

האמת שהופתעתי לראות את השם שלנו בהקשר של שנה שעברה. מאז זידאן אנחנו משחקים את הכדורגל הכי מתסכל שיכול להיות, בטח לצופה הניטרלי. עד העונה הנוכחית התעסקנו בלהתיש את היריבה מנטלית, להרדים אותה עם משחק איטי ולתת לה לרדוף אחרי הכדור, ואז בדקות ההכרעה לתת גול ולשמור על היתרון.

אם ברצלונה הייתה משחקת את הכדורגל הזה, אני חושב שמזמן היו שורפים לא רק את המועדון, אלא גם את העיר.

באין צפור שיר גם עורב זמיר.

ואם להיות יותר רציני - תמיד שאני פותח משחקים שלכם יש גולים.

תראה, האשמה העיקרית בעייני על צ’אבי היא שהוא מתלונן על הסגל. אם הוא היה סתם מאמן פח אבל כזה עם כבוד ששם את המפתחות, הייתי חוזר לזכור לו את היותו שחקן עצום. אבל העלוב הזה מתחיל להתלונן על הסגל שהוא בנה בהרבה מאוד כסף.

עזוב את זה שאני חושב שאפשר להוציא מהם הרבה יותר ממה שהוא מוציא - מי התעקש על ראפיניה וקונדה במעל 100 מיליון? אפשר היה לחסוך את זה לקשר אחורי (ואגב, אני מסכים שזו בעיה יותר חמורה אפילו מהמאמן). הוא קיבל המון כסף, ופישל בענק - רק כי הוא שחצן ולא הסכים להגיע קודם לבארסה ב’. אז שיצא שבתוצאות של הכישלון שלו ויניח את המפתחות. שלא יאשים את כל העולם ואחותו.

העונה כן, כי זה פשוט מטורלל כמה בלינגהאם טוב. ברגע שגם רודריגו נכנס לעניינים אז בכלל אנחנו נהנים. אבל לגבי העונה שעברה? ממש לא. אם זה לא פצצה של אסנסיו או פדה מרחוק, אז כל ההתקפות הלכו לויני שניסה לייצר הכל בעצמו פעם אחר פעם כשרק בנזמה מנסה לעזור לו. זה היה מגעיל.

עונה שעברה הייתם זבל, ובנזמה לא תפקד. בגלל זה לקחנו אליפות. התכוונתי לשנתיים לפני כן.

אותו דבר רק בנזמה כן תפקד

עכשיו אתה מבין שאתה הבעיה ולא צ’אבי ? אל תפתח משחקים שלנו וצ’אבי יקח אליפויות.

אגב שוסאקו, בארסה של רונאלדיוניו היא בדיוק זה, בארסה של רונאלדיניו. בלי לשים לב נתת דוגמה שסותרת את כל ההודעה שלך ודיי בקלות. למאמן (רייקארד) הייתה השפעה מינורית על מה שקרה שם, והאמת היא שרק כשדווידס הגיע בינואר 2004 בארסה התחילה לשחק כדורגל “מלהיב”. האם יש דיון על יכולות האימון של רייקארד? מה ההישגים שלו בקריירה לפני ואחרי בארסה? האם הוא הסיבה לכדורגל היפה של בארסה בתקופת רונאלדיניו? אתה בעצמך יודע שלא.

הלאה לקלופ - יש מספר מצומצם של מאמנים בכדורגל שיוצאים מהשבלונה הזו שאסף (ואני לחלוטין שותף לדעתו) ניסה לתאר, קלופ הוא אחד מהם. זה שקלופ כנראה היה מצליח לעשות מבארסה קבוצה התקפית ומהנה לצפייה זה לא דוגמה לכלום. אגב, הוא כנראה היה מבקש ומקבל שחקנים שיתאמו לדרישות שלו ולצורה בה הוא מנסה לשחק. אגב 2, זו אחת הסיבות שמאמנים כמוהו לא יגיעו לקבוצות בהן לא מתאפשר חופש פעולה מוחלט למאמן (ריאל תמיד, בארסה של השנים האחרונות עם סחרור ניהולי חסר תקדים).

ונקודה אחרונה - עם כל הכבוד לרצון של שוסאקו לראות כדורגל מלהיב מבארסה, יש תקופות שזה לא עובד. אני זוכר תקופות יפות עם כריסטנבאל, רייזיכר ורושמבאק. עולם הכדורגל בנוי מסייקלים, אי אפשר להיות תמיד טוב או תמיד מלהיב, ובעיני הרצון הזה לא פרגמטי ומאוד ילדותי. מה שבטוח, המאמן הוא פאקטור מאוד זניח בכל המשוואה הזו.

מוגרלים נגד נאפולי, בשמינית גמר ליגת האלופות.

המשחק הראשון בנאפולי, בדייגו מראדונה, והגומלין במונז’ואיק.

ננסה להגיע לרבע בעונה הבאה.

הם לא בכושר של שנה שעברה, בהחלט אפשר לעבור אותם

לא כי אנחנו

עד זמן המשחק המצב יכול להתפך עוד 5 פעמים.
נכון יהיה לנתח כשבועיים לפני.

אתה צודק, המצב יכול להיות תמיד יותר גרוע. :slight_smile: