ליגת האלופות 23/24 - הדיון המתגלגל: מודחים ברבע הגמר אחרי תבוסה ביתית 4:1 לפסז' [6:4 בסיכום] (ראפיניה)

צריך להוסיף את ההפסד לשחטאר וההפסד של אתמול. אם אני לא טועה כל הפסד זה 2.8 מיליון אירו נזק.

בסופו של דבר, ברצלונה קיבלה אולי את אחד הבתים הקלים שקיבלנו בשנים האחרונות בליגה האלופות הפסידה פעמים לנמושות הבית (אם אני לא טועה אנטורפן השיגה ניצחון ראשון השנה וזה עלינו ) וניצחה את פורטו בחוץ במשחק גועלי בזכות טעות שיפוט.

כל אחד ישאל את עצמו אם האיכות של הקבוצה מתאימה לתוצאות האלו.

הצלחנו לשחק כדורגל טוב במשך אולי משחק וחצי השנה באלופות. והמשחק הכי טוב שלנו באלופות, היה מול הקבוצה הכי גרועה בבית ועוד בבית שלנו.

אם העליה לשלב הבא לא היתה הכרחית למצב הכלכלי והדירוג, לא הייתי רוצה לעלות שלב. אני לא חושב שיש קבוצה אחת שצריכה באמת לפחד מאיתנו בשלב הבא.

כל המשחקים היו בשלב הבתים.

יש לי בעיה עם המשפט הזה… הפפ-טים לא שינתה מערך אבל היא לגמרי התאימה את עצמה ליריב. פפ למד את היריבות באדיקות ובחצי מהמשחקים בארסה ניצחה עוד לפני שעלתה בכלל לדשא. המערך לא השתנה אבל המשקל של כל תפקיד במערך השתנה בהתאם לתורפות היריבות.

כן אבל המטרה הייתה שונה לגמרי… המטרה של הפפ-טים הייתה לשחק את הכדורגל הכי התקפי, הכי אטרקטיבי והכי יפה ששוחק אי פעם. המטרה של הסקאלונטה הייתה גביע עם אזניים. בארסה לא צריכה לשאוף לסקאלונטה. היא צריכה לשאוף לפפ טים. לשאוף אגב לא אומר להשתוות.

המטרה של להיות הפפ טים היא מטרה שכרגע אינה ריאלית שקיימת למעשה רק בברצלונה. כל עוד זאת המטרה, הקהל ימשיך להיות מתוסכל והקבוצה תמשיך להיות פחות הישגית ממה שהיא יכולה.

גם אני רוצה לשאוף להתקרב למה שהיה בפפ טים, אבל בשביל זה צריך משאבים רציניים שכיום אין בבארסה (כמו בסיטי) או דור שחקנים חריג שקורה פעם באף פעם.

במצב הנוכחי כשאני מכיר במגבלות הפיננסיות והניהוליות במועדון, המטרה שלי היא להיות תחרותי ככל הניתן. הקונספציה שבארסה צריכה בהכרח לשחק במערך ובסגנון של בארסה של פפ כרגע רק מזיקה ומפריעה.

אם מישהו פה חושב שיתחלף מאמן ועם הסגל הנוכחי בארסה תשחק 4-3-3 קסום, בעיניי הוא חי באילוז’. אמרתי את זה כשואלוורדה היה המאמן ואנשים התווכחו איתי וחשבו שהנה הוא רק עף ובארסה חוזרת ל2011, אמרתי את זה גם על השני מאמנים שבאו אחריו. אני אומר את זה גם על צ’אבי.

עד שמאמן כזה או אחר בבארסה לא יוכל תפיסתית לעבוד פה אחרת ו/או בארסה תשתקם כלכלית בצורה יוצאת דופן, שום שינוי משמעותי לא יהיה כאן.

אנשים מדברים פה על טן האח כמושיע- מאמן שהוא כשלון ביונייטד וסיים מקום אחרון בבית עם קבוצות שישראליות היו שמחות לקבל בהגרלת הפלייאוף של ליגת האלופות. על מה לעזאזל אתם מדברים.

הכדורגל הנפלא שאייאקס נטולת הכוכבים, הלחץ התקשורתי והתארים כמובן - אליפות בליגה ההולנדית זה לא מדד עבור מועדון כמו בארסה) שיחקה תחתיו היא בדיוק ההבדל בין להיות מאמן במועדון על לבין לאמן סינדרלה.

אמרת הכל. לאחד יש רף הרבה יותר נמוך והוא עומד בו ובמקביל אתה רואה בו מושיע פוטנציאלי לבארסה שבה כפי שאתה טוען הדרישות אחרות לגמרי (ולא ריאליות). וכפרה על סקאלוני כן?

לחזור לפפ טים זה בלתי אפשרי. אבל שתהיה קבוצה שתשחק כדורגל סביר ונצליח לנצח את האימפריה מבלגיה ואוקראינה אני לא חושב שזה דרישה מוגזמת מצידי.

בסוף העונה צאבי צריך לחפש קבוצה חדשה.

אני בטוח שטן האח האגדי שסיים במקום האחרון מול מכבי חיפה ומכבי תל אביב יושיע את ברצלונה. רק לא צ’אבי חלילה שלקח אליפות מול אלופת אירופה.

צ’אבי לא מסתמן כאיזה מאמן יוצא דופן (בבארסה גם לא נוכל לדעת את זה כי אי אפשר לעבוד) אבל הוא גם לא גרוע כמו שעושים ממנו. ההשפעה של מאמן היא מינורית ביחס לסגל השחקנים.

טאן האח עדיין עשה באירופה יותר ממה שצאבי עשה.

אבל אני לא קראתי להחליף את צאבי בטאן האח, אז אין לי מושג למה אתה מנסה לעקוץ אותי בזה.

למעשה אני עדיין מחזיק בדעה שצריך לתת לצאבי לסיים את השנה ורק אז להחליף אותו

לא יודע אם אתה אמרת באופן אישי או לא, השם שלו עלה כמה פעמים על גבי הפורום הזה ואני מדבר באופן כללי.

ההצלחה של טן האח באייאקס היא מדד הרבה פחות רלוונטי לאימון ברצלונה מאשר הכשלון המהדהד ביונייטד. אני לא חושב שאני צריך להרחיב מדוע.

מוזר, אני דווקא זוכר שבתקופת ואלוורדה היינו מנצחים בקלות קבוצות כאלה, אפילו זוכים בתארים ומבקיעים הרבה שערים ועדיין התלונות כאן למאמן היו בלתי פוסקות גם כאשר היינו מרחק יריקה מטראבל אותו פספנו בגלל ערב שחור אחד. כנראה שזה לא באמת מספיק.

מאמן שנכשל שנה אחת לא הופך לכישלון תמידי. אני רציתי אותו בשנה שהוא עזב את איאקס וצאבי הגיע, לא עכשיו.

אין לי מושג מה עבר עליו. לא יודע מי צריך לאמן את ברצלונה עכשיו. תכלס אין יותר מידי שמות חופשים.

היית מחליף מאמן גם היית זוכה בזה.

אני באמת צריך לחזור לעידן של ואלורדה ? וזה לא רק הכדורגל (עם מסי ובוסקטס ואיניסטה) אתה בטח גם זוכר איך זה נגמר?

ערב שחור אחד? שחזר על עצמו שנה אחרי שנה אחרי שנה. (הוא פוטר אחרי שגם אתלטי דפקו עליו רמודנטדה.)

אבל אני זורם איתך ואלורדה מאמן יותר טוב מצאבי. :slight_smile: שתיהם לא צריכים היו להיות מאמנים של ברצלונה. הלואי שצאבי היה צובר ניסיון אולי זה היה נגמר אחרת.

התלונות היו הרבה לפני אנפילד למרות שהובלנו את הליגה בגאון אחרי דאבל (שכלל משבר עם עזיבת ניימאר), ניצחנו 5-1 בקלאסיקו ללא מסי ונתנן הצגות בצמפיונס כולל בשלב בתים מאתגר מאוד.

זה לא עניין של האם ואלוורדה טוב מצ’אבי או לא, העניין הוא איזה כדורגל אתה מצפה מברצלונה גם כשהסגל רחוק מלהיות מושלם וחריג ומתאים עבור שיטה מסוימת. כשפיקה רוברטו ולנגלה האיטיים שחקני ההגנה שלך בתוספת לקישור של בני 30 פלוס ועם מסי וסוארז המבוגרים לאיזה כדורגל לוחץ אפשר לצפות מברצלונה דאז? אני באמת לא מבין מה אנשים רואים מצטער.

לבארסה של ואלוורדה היו שחקני הגנה מזעזעים וקישור מנוסה אך עייף אבל היה לה את מסי בעונות גדולות וזה הספיק לאליפויות וכמעט הספיק לטראבל. אני לא נותן המון קרדיט לואלוורדה על זה אבל גם לא חושב שעם מאמן אחר בארסה הייתה רוקדת על המגרש כפי שמדמיינים (זוכר טוב מאוד האוננות על קיקה סטיין והכדורגל הקרויפיסטי שלו בבטיס חסרת התחרותיות, כולנו זוכרים איך זה נגמר).

כמעט תמיד זה מתחיל ונגמר בעיקר בשחקנים, כפי שאמרתי, ההשפעה של המאמן היא לא גדולה כפי שמנסים לצייר והמציאות מוכיחה את זה. עם כבר, השפעה של מאמן יכולה לבוא לידי ביטוי דווקא כאשר מכירים בכך שהקבוצה בעייתית ואין ציפייה לשחק סגנון כדורגל שאינו תואם את הסגל והמציאות. כאמור, לא המצב בברצלונה.

כי את זרעי הפורענות זיהנו מוקדם.

בדיוק כמו שמי שבאמת ראה את ברצלונה של שנה שעברה, ידע שיש לנו בעיה. זכינו באליפות, אבל בגלל שריאל ואתלטי פשוט לא רצו לקחת את האליפות הזו, אפשר לבדוק את זה בכמות הנקודות שהם איבדו.

אני לא חולק עליך בקשר לריאליות ושלא נצליח לשחזר את הפפ טים. אתה צודק במאה אחוז בזה…

אני גם לא חושב שצאבי אשם בהכל. אבל הוא לא מספיק טוב בשביל ברצלונה, למעשה צאבי מזכיר לי את קטש בזמנו למכבי . מאמן חסר ניסיון , כוכב גדול ואגדת מועדון שבא להחזיר את הקהל, בא מקבל יותר מידי כח (החליף צוות רפואי ושחקני רכש שלו) ואז קרס תחת הציפיות. לא השוואה מלאה אבל די דומה.

את זרעי הפורענות כולם ראו, הרוב ייחסו את זה למאמן וחלק ייחסו את זה לסגל שבע, מבוגר ולא מספיק איכותי ואינטנסיבי. את התשובה החד משמעית למי צדק קיבלנו מהר מאוד כשואלוורדה העוכר הלך וקיקה האטרקטיבי הגיע.

צ’אבי קרס תחת הציפיות בגלל שהציפיות אינן ריאליות כפי שאני טוען. סה"כ לזכות באליפות בעונתו הראשונה המלאה כמאמן במועדון תחת סחרור בעיניי זאת ממש לא קריסה.

הציפיות במועדונים אחרים בדרג של ברצלונה זה שונה? הציפיות של אוהדי באיירן בזמנו למשל מפפ לטראבל ? או אוהדי ריאל?

ובוא לא ניתמם, הוא “שיוק” את עצמו בתור היורש של פפ או יותר נכון העיתונאים “ששיוקו” אותו. תראה ראיונות שלו לפני שהוא הגיע לברצלונה. צאבי שלפני ברצלונה היה רואה את צאבי המאמן הוא היה מזעזע בעצמו.

בבאיירן הבעיה היא אחרת, אתה נמדד לפי תוצאות במפעל שמבוסס המון על מזל ומקריות גם אם אתה קבוצה חזקה. הליגה שם חסרת ערך.

אם פפ העקבי והפדנט נחשב שם לכשלון יחסי (לא מה שאני חושב אלא המיתוס) ודרכיהם בסופו של דבר נפרדו זה אומר לך הכל.

צ’אבי יוכל להוכיח האם הוא היורש של פפ ברגע שיהיו לו השחקנים של פפ. כרגע הוא צריך להיות מאמן מסוג אחר לגמרי ואם הוא ינסה להיות כזה אוהדי ברצלונה יתאכזבו ממנו ויבוזו לו.

בריאל לתפיסתם יש להם מאמן מחריד ברמות והם עדיין זכו תחתיו בכל התארים וכמובן שוב תחרותיים בכל המסגרות גם השנה. האם הם יוכלו להיות יותר טובים עם מאמן טוב יותר? כנראה שכן אבל הם מצוינים גם איתו. לדעתי חלוץ על ועוד בלם טוב יסדר אותם הרבה יותר מלהחליף מאמן ולהשאר עם הסגל הנוכחי. כנראה שזהות המאמן אל מול סגל השחקנים זה לא מספיק מהותי.

אוקי חבר שלי שלח לי הודעה עכשעט שהוא יצא מעזה לריענון אני יכול להרגע.

נסכים שלא להסכים.

צאבי לא אשם בהכל, אבל הוא פשוט לא מאמן מספיק טוב , טעיתי בהרבה דברים, אבל מהתחלה ידעתי שזה לא יצליח.

היה צריך להתחיל בברצלונה ב או קבוצה דרג ב בספרד. אולי זה היה מתפתח אחרת.

אחלה, נמשיך מאותה הנקודה עם המאמן הבא כשיגיע ויוכתר שוב למאמן הגרוע בעולם. אולי אז ייפול האסימון.

לילה טוב ויישר כח לחבר.

אסף, אני לא סגור על מה שאתה מנסה לטעון. אני לא חשבתי שצ’אבי יהיה פפ, ובכנות לא הייתי בתוך הסטיגמה שכל האשמה על וואלוורדה ובטח לא הסתנוורתי מהכדורגל המופקר של סטיין בבטיס.

וואלוורדה שיחק כמו שהוא יודע ובעונה הראשונה שלו עם הרבה בלת"מים הוא הוציא לא מעט מהסגל שהיה לו. הכדורגל שלו בסוף לא היה מספיק טוב, והוא היה צריך להתפטר יום למחרת ההפסד באנפילד. יחד עם זאת, הוא לא קיבל אפילו מעט קרדיט בבחירת הסגל והיה צריך להתמודד עם כל מה שזרקו עליו מההנהלה הקודמת.

צ’אבי מקבל לא מעט מההנהלה הנוכחית, אפילו ביחס לעובדה שיש לנו כסף והתמורה לא גדולה. אני לא חשבתי שנראה טריפלטים ונשטוף את המגרש, אבל כן ציפיתי לראות כדורגל טוב יותר מהקבוצה. הייתי עם המון תקוות אחרי חצי עונה ראשונה לא רעה, ואז ראיתי איך הכל מתחיל להתפורר לו עם הזמן.

ההשוואה בין צ’אבי לוואלוורדה מצחיקה כי אני לחלוטין יכול לדבר פה על הפער ביחסי הציבור. וואלוורדה היה מאמן אפור ומשעמם שלא התראיין טוב. גם אם הכל היה נראה טוב היו אומרים שזה בזכות מסי, והיום אומרים שכל מה שארע היה באשמתו. צ’אבי מתראיין טוב, הכדורגל מאוד תלוי ביכולת האישית של השחקנים וצ’אבי מקבל עדיין המון קרדיט מהאוהדים כי “צ’אבי זה בארסה” (ממעבר זריז על תגובות בעמודי הפייסבוק השונים).

אני לא חושב שהסגל בעייתי, ואני בטוח שכדורגל התקפי הוא עיניין של בחירה. הסגל שלנו לא רע כל כך בשביל שנהיה בסיטואציה שלא נצליח לייצר מצבים, או לכבוש שערים. ראפיניה היה אחד ממייצרי הטובים באנגליה כשהיה בלידס, לוודובסקי קרע רשתות באירופה, פדרי ידע למסור גם אצל קומאן, את דה יונג קיבלנו כאחד המקשרים הטובים באירופה, קאנסלו היה טוב כמעט בכל קבוצה בה שיחק וקונדה היה חלק מחוויית ההגנה הכי טובה בספרד בעונה לפני שנחת אצלינו. השלם רווק מלהיות שווה לסכום חלקיו כרגע, ואני נאלץ להפנות אצבע למאמן במצב הזה.

אתם מדברים על מאמנים והאוהדים ונזכרים בפפ טים.
פפ עצמו חטף פה הרבה, כולל ממני, על הרבה דברים. קייטה, איברה, צ’יגרינסקי, שימוש בשחקנים שהוא סומך גם לא בעמדתם, ואני לא זוכר על מה עוד.
זה כנראה בטבע של האוהדים לקטול מאמן .

זה ברור שצ’אבי יסיים את השנה, גם אם יובס בשמינית ויהיה במרחק 15 נקודות מהאליפות.
אני לא רואה אף מאמן פנוי שאני יכול להגיד שהסיכוים שלו להצליח בשנה הבאה יותר גבוהים מאלו של צ’אבי.

“רף הרבה יותר נמוך…” ספר את זה ל36 השנים שעברו עליי

דעתי היא שאי אפשר עוד לדעת איך צ’אבי כמאמן. אין לנו מספיק דאטה. אני כן ראיתי שינוי מאוד גדול (לטובה) בברצלונה לאחר שהוא הגיע, ואת האליפות של השנה שעברה קשה מאוד לקחת ממנו (אם כי יש שיטענו שקשה לא לקחת אליפות כשהמתחרה שלך זה אנצ’לוטי). מצד שני, יש את הכשלונות בליגת האלופות. השורה התחתונה היא שבינתיים הייתה לו רק עונה מלאה אחת (בה זכה באליפות מאוד לא צפויה) וזה פשוט לא מספיק כדי להבין במה מדובר.

מה שכן קל מאוד לזהות, זה שמאז שפפ עזב, עברו בברצלונה כבר איזה 6-7 מאמנים וכולם ללא יצא מן הכלל (למעט אולי טיטו) נחשבים פה לפחי אשפה, וזה לחלוטין ללא שום קורלציה עם ארון התארים שבחלק מהתקופה התמלא בסיטונאות. די ברור שהבעיה היא לא בהכרח במאמנים כמו בציפיות מהם.