ליגת האלופות 23/24 - הדיון המתגלגל: מודחים ברבע הגמר אחרי תבוסה ביתית 4:1 לפסז' [6:4 בסיכום] (ראפיניה)

אם הייתי קבוצה בינונית שצריכה לבחור בין קבוצה גדולה בפורמה לא טובה, לבין קבוצה בינונית אחרת בפורמה טובה, הייתי בוחר באופציה השניה.
במיוחד כשהמשחקים בעוד חודשיים.
במיוחד שבארסה מקבלת חלוץ צעיר בינואר.
וגם בפורמה הלא טובה, אנחנו מעל סוסידד בטבלה .
המצב שלנו רע ביחס לציפיות, לא ביחס לסוסידד.
שלא לדבר על דורטמונד, שנמצאת במקום 5 בליגה חלשה יותר עם 25 נקודות מ 14 משחקים .

ההרכב

אין לי הסבר מדוע לבנדובסקי וקונדה לא מקבלים מנוחה.

צ’אבי…

שמעתי על ויכוח בין צ’אבי ללאפורטה ודקו. הם טענו שאחרי הפסד לא נותנים מנוחה לשחקנים.

מעניין, כנראה זו הסיבה שספגנו אחרי דקה.

טעות קשה של פנייה אבל איכשהוא שוב רומאו עם השתלטות לא טובה ואיבוד קריטי תחת טיפונת לחץ.

לא מאשים את פנייה, אבל לפחות כל אלו שהפכו את טר שטגן לאיזה שעיר לעזאזל יבינו שהוא לא היה הבעיה שלנו.

אם השמועות על התערבות של לאפורטה נכונות. זה התחלה של הסוף של צאבי. אני לא חושב שיש לנו אלטרטיבה עכשיו. זה בעיה מאוד רצינית.

אם השמועות לא נכונות וזה החלטה עצמאית של צאבי הההרכב. אז גם צאבי מבין שזה הסוף.

הספירה נמשכת עם 6 מ-8…

איך אמרה יונה? לא זה לא… לא זה לא זה לא… זה לא מה שישביע את רעבוני וזה לא מה שיניח את דעתי.

קבוצה שמשווה דקה 90 וסופגת שוב דקה 91 זה נפל של קבוצה.

יום שני הגרלת השמינית, כל קבוצה שסיימה שנייה תתפלל לבארסה
והרי ברור שזה יהיה פאריס והם יעיפו אותנו

או אינטר.

משחק זוועה נוסף לאוסף.
נכון, הרכב רביעי אבל זה לא שעם ההרכב הראשון אנחנו נראים טוב יותר.

נראה שהשחקנים איבדו אמון בצאבי, הבעיה שאין מחליף מתאים שפנוי וגם אם היה אין כסף.

מה אמרת?

ואפדר כבר לפטר את צ’אבי? זה כבר מתחיל להיות מגעיל כמו בסוף של וואלורדה וקומאן.

אני מבין למה רומיאו פתח היום, אבל די, אי אפשר לראות את האיטיות הזאת. זה לא רק איטיות פיזית, זאת גם איטיות מחשבתית.
לבנדובסקי לא מסוגל לעשות כלום גם מול קבוצה דרג ז’, זה עצוב מאוד. מקווה שנוכל למכור אותו בקיץ לאיזה סעודי. הבעיה שהוא לא ירצה ללכת ויש לו חוזה לעוד שנה.
אין לי יותר מדי טענות לצעירים, בכל זאת, הרכב טלאים ומחליפים. אבל באלדה שוב הצליח להעלות לי את הסעיף, כשהוא מאבד כדור בהתקפה וחוזר לאט להתקפה.
אני רוצה לראות את מארק גייו יותר. שייכנס לרוטציה. שלבנדובסקי יפסיק להיות untouchable. אולי ככה גם יהיה יותר קל להיפטר ממנו בקיץ.

אם היית נניח אוהד לאציו או PSV, היית בוחר עכשיו לקבל את בארסה או את סוסיידד בפברואר? תיכנס לאיזה פורום של האוהדים שלהם ותדווח לנו את מי הם רוצים לקבל.

מי במקומו?

באמת שואל

טן האח

אתה מבין שזו הבעיה, כן? הקבוצה היחידה שאתה מצליח להשוות איתנו אליה היא סוסיאדד.

לא היחידה, אני יכול להשוות גם לדורטמונד ואתלטיקו.
דורטמונד מקום 5 בליגה שלה, עם כל הכבוד לקמפיין יפה באלופות.
את אתלטיקו ניצחנו לא מזמן.
אנחנו לא ברמה של סיטי ובאיירן, את זה אני יודע.

תמצא סקר של אוהדי לייפציג או PSV, את מי הם רוצים לקבל, כמו שאנחנו עושים פה.

סארי (מאמן לאציו): ״אני רוצה לפגוש את ברצלונה בשמינית הגמר. בכנות. מכיוון שמעולם לא שיחקתי מול בארסה כמאמן זאת תהיה חוויה נפלאה״.

:joy::joy::joy::joy::joy:

אם לרגע לנתק את המשחק היום בהרכב של מחליפים ועם מומנטום שלילי, אני רואה מספר בעיות בבארסה הנוכחית ובכלל זאת של השנים האחרונות.

14 שנה אחרי, אתן אנלוגיה לרוח התקופה- בארסה עדיין שבויה בקונספציה של בארסה של פפ. קבוצה שהייתה הטובה בעולם ובפער עצום מכל השאר, קבוצה שלא הייתה צריכה להתאים את עצמה לאף קבוצה ושיחקה כדורגל מהחלומות. מאז, נוצר רף שהוא בלתי אפשרי לשחזור ולא רק ברמת התוצאות אלא ברמת הסגנון והדרך. 4-3-3 עם שליטה מוחלטת בכל מחיר.

אפילו טראבל מטורף עם לוצ’ו שגם הוא היה ב4-3-3 ללא שום התאמות ליריב ועם שחקנים פסיכופתיים שלא היו לאף קבוצה בעולם, גרם להוצאות קיטור בקרב הקהל שבארסה היא “לא בארסה”.

אח"כ המועדון נכנס לסחרור ניהולי וכלכלי עם פושעים שניהלו את המועדון וכתוצאה מכך גם סגל השחקנים נחלש משמעותית בהדרגה. לאור כך, היו ניסיונות להכיר במציאות ולנסות להשיג תוצאות קצת יותר טובות, תחילה עם ואלוורדה ששיחק 4-4-2 לראשונה מזה זמן רב והפך לעוכר קטאלוניה. גורל המאמנים שאחריו לא היה שונה.

בארסה כיום לא נמצאת בסיטואציה שהיא יכולה לשאוף לשחק את הכדורגל שאוהדיה חולמים עליו בלילות ובמקביל לנסות להתחרות בקבוצות הגדולות ביבשת. בארסה היא קבוצה טובה עם סגל טוב גם כיום אבל לא חריג. יש קבוצות טובות ממנה ויש פחות.

לשם כך, כמו כל מועדון נורמלי, צריך לעשות התאמות ביחס לסגל אל מול היריב על מנת להשיג תוצאות.

אקח לדוגמא את נבחרת ארגנטינה של סקאלוני, שהיא נבחרת טובה אבל לא מדהימה מבחינת חומר השחקנים, בכל משחק במונדיאל ראינו כמעט מערך וסגנון אחר. פעם 5-3-2, פעם 4-3-3 ופעם 4-4-2. פעם החזיקו יותר בכדור ופעם פחות. לאף אחד זה לא הפריע בדרך למטרה. סקאלוני, שליאור כל כך רוצה לראות בבארסה במידה ויעזוב את הנבחרת, לא יוכל להיות אותו סקאלוני כאשר בבארסה יש את הקונספציה המגבילה.

לצורך העניין, אני כיום חושב שברוב המשחקים, בטח המאתגרים, המערך הנכון עבור בארסה הוא בכלל 5-3-2. לבארסה יש בלמים טובים, מגנים תוקפים טובים אבל אין לה קשר אחורי (מה שלא מאפשר בשום צורה לשחק 4-4-3 במשחקים מאתגרים) והקיצוניים שלה לא מספיק טובים ל4-3-3 אמיתי. גם לבנדובסקי כבר עייף מדי כדי להתמודד עם שני בלמים לבדו.

אם יבוא צ’אבי או מאמן אחר שיחליף אותו ויבחר לשחק במערך שכזה, אני מניח שהוא יקבל עליהום תקשורתי בלתי נסבל שלא יוכל באמת לממש את האני מאמין המקצועי שלו.

כל עוד בארסה תשאר שבויה באותה קונספציה חריגה היסטורית ולא מייצגת, היא תצטרך להיות המועדון החזק בעולם כלכלית כמו סיטי כדי להתקרב לשאיפותיה (אותה קבוצה שמשחקת פחות או יותר את הכדורגל שבארסה רוצה, רק עם השחקנים שהיא בוחרת בצורה חופשית ובפינצטה, וגם היא, כאשר יש לה חור בסגל אחד והוא מחליף לעמדת הקשר האחורי, כולנו רואים איך המכונה המאומנת של פפ נראית כשרודרי נעדר, במילים עדינות, לא משהו).

זה יהיה אירוני אם בסוף נגלה שההפסד הזה לאנטוורפן ימנע מבארסה לשחק באליפות העולם כי בהנהלה שכחו שכל נקודה חשובה כדי להבטיח את ההכנסה הנכבדת הזאת.

תמיד אפשר להאשים כל הפסד נקודתי אבל עובדתית כל נקודה שמפסידים במשחק אחד זהה לנקודה שמפסידים במשחק אחר. פסיכולוגית קל יותר לדבר על אלו שהופסדו לאחרונה מאשר על אלו שהופסדו קודם.
בהנהלה דווקא ניסו ללכת בכל הכוח עם צירוף השחקנים הבכירים במקום שישארו לנוח בבית. אבל בסוף הפסידו מכל הכיוונים כולל המשך הבצורת של לבה בצ’מפיונס ואי המנוחה לבכירים (למרות שטיסה מספרד לבלגיה אינה טראנסאטלנטית) ועדיין המשחק הוא באנטוורפן.