ליגת האלופות 23/24 - הדיון המתגלגל: מודחים ברבע הגמר אחרי תבוסה ביתית 4:1 לפסז' [6:4 בסיכום] (ראפיניה)

זה לחובת צאבי. הרוב פה חשב שנאפולי תעבור אותנו, זה לא לזכותה. אלא לחובת צאבי.

ואני רוצה להדגיש, אראוחו רצח את המשחק, הוא אשם המרכזי. אני מדבר על התמונה הכוללת.

נ.ב עדיין מת על אראוחו

כן, ההרחקה גמרה את המשחק.
אם אתה טוען שאראוחו הוא האשם, אז למה אתה מאשים את צ’אבי? ב 11 מול 11 היינו עוברים?

אנחנו נסתדר יפה בלי אראוחו. עונה לא טובה שלו, הרבה סימני שאלה. 100 מיליון זה סכום יפה.

אני מבין שהתבוסה וההשפלה בילבלו אותך, אז אחליק את זה הפעם. כל עוד לא תגיד שאתה לא אוהב את פרמין ושניקו לא מלך.

וואו, אני ממש לא מסכים.
לדעתי הוא יותר מעוד שחקן ובעיקר אין לנו תחליף טוב יותר כרגע ואין כסף להביא אחד כזה.

עונה פחות טובה מהקודמת אבל במשחק הקודם הוא היה בכל מקום.

אני לא רוצה למכור אותו, אבל אם מסתכלים מקצועית, הוא מזמן לא באנקר.

אם אראוחו 100 מיליון, קוברסי 200.

ופרמין 8 הפוך

עוד פעם אתה מוכר לי צעיר מבטיח ב200M?

אני לא רוצה לראות את צאבי בברצלונה יותר, בגלל שתי העונות שלו בתור מאמן. לא בגלל המשחק של אתמול.

דבר שני, חוסר השליטה העצמית שלו זה פשוט בושה. כך לא צריך להיראות מאמן של ברצלונה. בטח לא בשלב שהקבוצה במצב כזה.

בוא…בוא ניתן לקוברסי קצת יותר מחודש חודשיים של ותק בתפקיד לפני שנוסיף Fucking לפני השם שלו.

התכוונת על הצד. אני מקווה.

מאז ליברפול לא לקחתי הדחה כל כך קשה.

יש משהו בלהוביל בהפרש מבטיח של 2-3 שערים ועדיין לעוף בסוף שפשוט מוציא לי את כל הרוח מהמפרשים.

זה לא משנה שאנחנו קבוצה פחות טובה מפריז, כמו שהיינו קבוצה פחות טובה מליברפול. זה לא משנה שצ’אבי מאמן פח, כמו שוואלורדה היה מאמן פח. זה לא משנה שדמבלה הבן של זונה חתום על ההדחה, כמו שהבן של הזונה היה חתום על ההדחה אז.

זה פשוט אופי של לוזרים. איך מאפשרים ליריבות גולים כל כך קלים? איך לא נלחמים עד טיפת הדם האחרונה כדי למנוע מהם לגנוב מאיתנו את היתרון? איך אנחנו מסיימים ב-10 שחקנים ודמבלה לא מסיים את המשחק על כסא גלגלים? לפחות שנסיים ב-10 שחקנים עם סיבה טובה. איך לעזאזל חוטיפים רביעייה?!

לא בא לי לראות בכלל את מהקלאסיקו. איזו קבוצה חסרת אופי…

לא הופענו למשחק בכלל, גם לא בחצי שעה שלפני האדום.
האדום רק ריסק את האשליות מוקדם יותר.
החילוף של צ’אבי היה לירות בגוויה(איך לעזאזל אתה מוציא לאמין ימאל??? איך???).

ב-11 שחקנים, במשחק כזה, אתה יכול לעשות כל מיני ויתורים. שחקן שזז פחות, לא נורא. שחקן שפחות טוב בהגנה, לא נורא, שחקן פחות טוב עם הכדור, לא נורא.
ב-10 שחקנים יש אפס מרחב תמרון, ואז החכמה היא לעשות חילופים משמעותיים.
לבנדובסקי מיותר. פרנקי מיותר. גונדואן מיותר. קאנסלו מגן שמאלי בקבוצה שלא יוצאת מהרחבה שלה מיותר.
צריך שחקנים שמכסים שטחים, שמחלצים כדורים, שיודעים לעשות הגנה, שיכולים לזוז קדימה אחורה, לייצר מצבים ביכולת אישית.
צ’אבי לא היה מוכן לחתוך בבשר החי ושילם על זה מהר מאוד. גם ההגנה הייתה חלשה, וגם לא היו לו מספיק אפשרויות לצאת למתפרצות כי הוא הוציא את השחקן שהפך לכוכב של הקבוצה.
היו 3 שחקני קישור, 2 מהם ברמה מאוד גבוהה בכל הקשור לשבירת לחץ, הנעת כדור ויציאת מצבים(אחד אני רק שומע עליו סיפורים כמה הוא טוב אבל אחרי 5 עונות אני עדיין מחכה לראות את זה בעיניים שלי). איך הם לא היו מסוגלים להחזיק את הכדור ליותר מ-3 שניות? מה לעזאזל קרה שם?
במצב שבו אתה לא מצליח לחבר 2 פסים ורק מגן ברחבה, לא ברור בשביל מה אתה צריך אותם.

בכל מקרה, ב-10 שחקנים כבר לא היה לנו מה למכור בכלל וזה כבר לא היה כדורגל. רק המתנה בלתי נסבלת בתור לעקירת שן.
ניפגש בתבוסה הבאה.

“אסקפיזם?”

אני קצת מתבייש להגיד שכדורגל הזיז לי. שבוע שעבר, אחרי הניצחון בפריז, עוד ראיתי את המשחק אצל חבר ילדות שתמיד ראינו יחד. חגגנו ממש את הגולים ויצאנו מבסוטים. אשכרה יום למחרת זה יום של חיוכים בו דיברתי עם קולגות על איזה כיף היה לראות את בארסה משחקת. בכללי, לא חשבתי שזה אשכרה ישנה לי את היום. מאז ה 7.10 כדורגל לא מצליח לרגש אותי באמת שלא לדבר על לשמח, אבל הנה- נגיעה של אסקפיזם.

“משהו כזה לא קרה 40 שנה”

האסקיפיזם לצערי גדל לקרנבל. בעוד אני מתארח בפודקאסט על המשחק ההכתרות עולות:

“מה יש לך עכשיו להגיד על הניהול של צ’אבי?”

“ראית מה הנרי אמר על המאמן הקטאלאני?”

" לפי ה ai ברצלונה לוקחת את המפעל"

“אולי צ’אבי ישאר”

אני לא יכול לתאר כמה העלייה להררי הקלישאות וההגזמות נתנו לי הרגשה שהכאפה תבוא. לא ראינו את אותו משחק? פריז עוד לגמרי יכולה לעלות. וצ’אבי? היה לו ניהול סבבה, אבל החסרונות אותם חסרונות.

“לא נו, זה משהו שלא קרה 40 שנה”. אגלה לכם סוד קטן, אין דבר יותר חסר משמעות מהאנקדוטות הללו. הן לא באמת מנבאות כלום. בטח לא במשחק דינאמי כמו כדורגל

“הוא באמת שונא את המועדון”

אין לי מה לפרט על מה שכולנו ראינו. הובלנו מהברקה של רגע והמשחק קרס על שטות של רגע דווקא אצל מי שהיה המצטיין בהגנה לפני שבוע. השחקנים הללו עוד צעירים, הם עוד רכים והם עוד טועים. מוכשרים ככל שיהיו. צ’אבי מקבל סחרחורת ונכנס להתקף זעם, קאנסלו נכנס להלם שאפשר רק להעביר דרך עוד זום על הפרצוף המאוכזב של דה יונג. שוב הייתי מוכן להפסד הזה, לא הייתי מוכן לסיפור סביב דמבלה.

הסמרטוט, היתוש, הקוקסינל, הבן של זונה, ומי שאיכשהו מחזיק במוערבות ברגעי השפל של הקבוצה כשחקן מועדון ועכשיו כיריב, לא סתם כובש ולא סתם חוגג, אלא פשוט נהנה לחלק כיפים ולרקוד מול הקהל המקומי. זה היה מראה כל כך בולט שהחבר שאיתי כבר אמר: “הבן זונה הזה באמת שונא את בארסה, אין דרך אחרת להסביר את זה”.

תסמין נוסף של רכות אצלינו, לא הגיע אחד מהשחקנים שלנו שירגיע את ההתנהגות הזאת. זה משהו שאפילו פיקה היה עושה.

“עזוב אחי מה נשאר לי”

היום הזה נגמר, עוד לא מצליח לישון, ומחליט שאני כותב באיזה פורום נידח אחרי שסתם מעצבים מטופשים קיללתי את החבר לפני שהלכתי הבייתה עם מילות פרידה שלו שסיכמו: “מקווה שזה הקל עלייך אחי” והשבתי “עזוב אחי מה נשאר לי”.

זה קיצוני, יש ילד בבית, יש עבודה בבוקר וגם אי אפשר לדעת אם נילחם מול איראן ונידע מי יחליף את צ’אבי בפרוייקט בשנה הבאה. הנקודה היא שלרגע זמן מאוד קצר משהו קצת הסיח אותי. אחרי הרבה זמן ללא שום רצון לעשות כלום חוץ מלהישאר ברוטינה הרגילה ולחכות לסוף שבוע, היה רגע אחד שממש חיכיתי לו בשבוע.

נו טוב, מקווה לפחות שלא נראה דגלי פלסטין ביורו. מצד שני, כוסאמא של הכדורגל הזה…

נראה לי חוסר כבוד וקצת כפיות טובות להגיד משפטים כמו “יאללה למכור את אראוחו”, גם אם זה נאמר אחרי כעס גדול כשההדחה מאוד טרייה. מבחינתי הבאנקר הכי גדול בהגנה של ברצלונה, סמל, שחקן שמחובר למועדון. יש לו עונה אחת פנטסטית אשתקד ועונה לא טובה עכשיו. הסיכוי מבחינתי שהוא יהיה טוב מאוד בעונה הבאה הרבה יותר גבוה מאשר עוד עונה כזו. הוא גם שחקן צעיר (אגב ולצפות ליכולת כמו ב-2022-23 אולי זה לא ריאלי). הייתי מוכר שחקנים אחרים אם בכלל. לכל שחקן בקריירה יש את הערב המחורבן הזה שהוא ‘גומר’ את הקבוצה שלו במעמד גדול. לסרחיו ראמוס היו הרבה כאלה, גם פפה היה עושה שטויות בליגת האלופות לא פעם, רפאל ואראן נגד מנצ’סטר סיטי ב-2020 הוא בישל להם פעמיים.

אני חושב שאין דבר כזה הדחה מליגת האלופות שעוברת לך חלק. זה מפעל שברצלונה מסתכלת עליו אחרת מאז שליאו מסי הפך להיות מה שהיה. מבלי לדבר מקצועית, ואני לא בצד של לשמוח לאיד - עוסמאן דמבלה למשל מגעיל אותי - הניצחון בצרפת בהחלט פיתח ציפיות והיו מספיק מצבים כדי שברצלונה תעבור. צ’אבי קידם שחקנים צעירים אבל לא יודע מה לעשות ויהיה מעניין לראות את בארסה עם מאמן אחר. הערה אחרונה: “הזהרתי” מז’ואאו קאנסלו לגבי שני דברים. תהיתי אם יש לו אופי חרא והוא הורס בחדר ההלבשה, אבל הבנתי שתומאס טוכל לא דוגמא לכלום ובמקום עבודה חדשה אתה נותן 120%. הדבר השני היה משחק ההגנה. לגבי זה לא טעיתי…

כשההנהלה מחפשת בכח איזה שחקן חשוב למכור במאה מיליון, ובמצב הנוכחי, אין פרות קדושות.

כל שחקן בסגל אפשר להגיד עליו שהיתה לו תקופה מדהימה, אבל כשצריך לקחת החלטות כואבות צריך לבלוע את הצפרדע.

אראוחו בעונה די רעה, זה שאני מציע למכור אותו זה לא כי אני שוכח לו כל מה שהוא נתן, זה רק מוכיח שהוא לא באמת כזה באנקר.

קיבלנו העונה הוכחה שאפשר להסתדר בלעדיו, כי הוא כבר לא הבלם הראשון וגם לא השני הטוב בקבוצה.

העונה הזאת הוכיחה לי שהמועדון יודע לשלוף בקלות שחקני הגנה ישר להרכב, אז בתפקיד הזה זה לא יהיה אובדן.

עם כל הצער בדבר שהוא שחקן אדיר ונשמה, אראוחו כבר לא untouchable.

מי השניים?

ז"א…אני יודע שלדעתך קובארסי הוא אחד מהם. אני לא מסכים, אבל מהמר שהוא ברשימה.
מי השני?

למרות שקונדה פרח כמגן ימני, הוא בכושר טוב יותר, כמעט ולא טועה וגם בפעולות ההגנתיות הוא מדויק יותר.
אבל אני לא פוסל אפשרות למכור אותו במקום במחיר טוב.

כרטיס אדום זה אחד החוקים הכי הזויים בחוקת הכדורגל וטוב היה אם יסתלק מן העולם. פשוט חוק לא ספורטיבי שכמות המשחקים שהוא הרס היא אינסופית.

יש כל-כך הרבה אלטרנטיבות עדיפות שאפשר לחשוב עליהן, סתם שמרנות מיותרת והפחד לשנות. אין לי כמעט ספק שאם יבוטל הכרטיס ויוחלף בענישה סבירה אחרת אף אחד לא יתגעגע לעולם, אנשים בכלל לא יבינו איך ייתכן שפעם הייתה השטות הזו.

יתכן שהשמרנות מדברת, אבל קשה לי לראות משהו מתאים יותר במצבים מסוימים. שחקן שלא מפסיק לכסח ולשחק מסוכן, עצירה של שער בטוח עם היד (מומחיות מאורוגוואי), עצירה של שחקן אחרון לפני השוער- איזה עונש יהיה “מידתי” כלומר כזה שמפצה את היריבה אך לא פוגעני מידי לקבוצה? נניח במקרה הזה ברקולה היה נכנס ל 1 על 1 עם השוער שזה לפחות 50% גול- מה תשרוק כך שהתוקפת לא תקופח ולא תעודד מגנים לחזור על הפעולה? הרחקה לכמה דקות והקבוצה במינוס שחקן (כדוריד)? הרחקה מהמשחק אבל אפשר לבצע חילוף (כדורסל)? אלו עונשים קטנים שלא מפצים על העבירה הזו.

מניעה לא ספורטיבית של מצב ודאי לכיבוש שער?

קל, פנדל. גם את חוקת הפנדל צריך לשנות, רק ששם הבעיה היא לא העונש עצמו אלא המקרים בהם ניתן ולא ניתן.

הרחקת שחקן בלי יכולת להחליף אותו הוא עונש שלא צריך להתקיים בשום סיטואציה, זה הבדל מהותי.

פנדל, גם אם העבירה נעשית מחוץ לרחבה? עבירה כזו, כמו אתמול, יכולה להיעשות 30 מטר מהשער, למה מגיע על זה פנדל?

מסכים לגביי עניין האדומים ושינוי חוקת הפנדלים (לדעתי דחוף יותר), לא ברור לי פשוט מה הפתרון הנכון יותר במקרים כאלו.