צ'יפים לצ'אבי - דיון הטקטיקה והסגל לעונת 23/24

שובניסט

ובכלל אובר רייטד ענק

מזל טוב אהוד!!!

אתה לא מבין כדורגל :unamused:

אני מזהה טרמפיסטים מקילומטר וגונדואן תפס אחלה טרמפ על הפפ-מוביל

היה מדהים בדורטמונד, היה מדהים בסיטי, היה מדהים בתחילת העונה אצלנו.

גם אני הייתי מדהים בסיטי

אפילו הלאנד מדהים בסיטי… :stuck_out_tongue_closed_eyes:

טוב, אז הבנים של אהודית ונדבה.

לגביי גונדואן - מבחינתי העונה הוא סוג של מטוטלת, אבל כזו שלא עוברת באמצע. שזה ניסוח קצת מטומטם במקום פשוט להגיד “שחור או לבן”.

בקיצור, היו משחקים שלדעתי הוא היה מדהים בהם, והיו משחקים בהם ממש קיוויתי שרק לא יזיק. כלומר לא זכורים לי מקרים, לפחות לא בשליפה, בהם הוא היה רק בסדר או רק טוב.
הבעיה היא שכשמסתכלים בהשוואה לאחרים (פרנקי המדהים של תחילת העונה), ובהתאם לאחרים (המשחק של ברצלונה מראש לא מתוכנן להשתמש ביכולות של שחקני הקישור ולמקסם אותן), קצת קשה באמת לשפוט את השחקן הזה מבחינה אובייקטיבית. בעיקר כי הכל בברצלונה של העונה מרגיש לי כמו מקריות.
המסירה לבישול להחטאה של ראפיניה במשחק האחרון הייתה יפיפיה, והלוואי ונראה ממנו כאלו יותר. השאלה היא כמה זה בכלל תלוי (רק) בו, וכמה הוא לא עוד נפגע מ"שיטת המשחק" של ברצלונה?

כל זה מקבל משנה תוקף כשהוא גם לא יורד מהדשא כדי לנוח, וגם כששותפיו לקישור מתחלפים כל שבת ושלישי (שזו בעיה בפני עצמה, אבל זה גם מוביל לזה שהכל מונח על כתפיו. בכל משחק).

לא זוכר הרבה משחקים שלו העונה שהוא היה לא טוב.
אולי שקט כי שיחק את הקשר האחורי וגם שם הוא בעיקר מתרכז בניהול המשחק ולא בחילוצים.

הוא שחקן מדהים. כל הזמן יודע איפה להיות, למי למסור, מתי ואיך.

היו משחקים שלו, בעיקר בהתחלה העונה (אם כי די פספסתי את המשחקים בין אוקטובר לסוף פברואר, אז אולי היו עוד כאלו לאחר מכן) בהם הוא היה נראה לא קשור בעליל למשחק. יכול להיות מאוד שזה קשור לזה שבחלקם הגדול הוא הוצב ממש ממש קדימה, לפעמים צמוד ללבנדובסקי. אז יש מצב שזו לא ממש אשמתו, אבל עדיין - הם זכורים לי כמשחקים בהם הוא היה רע.

בתפקיד הבסיסי ביותר של קשר בבארסה (ניהול משחק והכתבת קצב) הוא עשה חרא של עבודה באופן מאוד עקבי.

לא מסכים בכלל, אבל מעבר לזה רוב העונה זה לא היה התפקיד שלו אצל צ’אבי.

כן בגלל זה אני מוכן לתת לו גרייס עם מאמן חדש. כמו גאבי, פדרי, פרנקי ופרמין… כולם קורבנות של המשחק של צ’אבי המאמן שהוא אנטי גמור למשחק של צ’אבי השחקן.

ליאור אתה עושה עוול לבחור, אני עוד אוהב אותו מהימים שלו בדורטמונד. דרך אגב, זה שהוא משחק כל כך הרבה ומחזיק מעמד זה מוזר כי הוא היה פציע , במיוחד בגב.

אפשר פשוט לחשוב מי באמת מוציא מעצמו את המקסימום תחת צ’אבי. בארסה שלו מצליחה רק בזכות יכולת אישית ולה כאמור יש תקרת זכוכית מאוד ברורה.

לשפוט שחקן ותיק שטוחן מספר היסטרי של דקות שבגדול משחק לבד ולא מעט פעמים לא בתפקוד שלו זה סתם לא הוגן.

ממשיך פה חלקית את הדיון, @RDT ,
גם אם אני מקבל שפרנקי מהשחקנים שמכסים הכי הרבה שטח בקבוצה. מה זה כבר אומר? כמה מזה רלוונטי לשלבים שהקבוצה בלי הכדור? וכמה זה משנה את העובדה שבעיניים שלי הוא רך הגנתית ובעל סגירה לא מספיק טובה?

נגד פסז’ לדוגמא, לא יודע כמה שטח הוא כבר כיסה, סביר להניח שהוא כל הזמן היה בתנועה אבל בפועל הוא לא תרם כלום. גם התקפית.

בסוף, הביקורת הזאת לא באה משום מקום.
הוא שחקן שהקהל חצוי לגביו, אבל יש חצי שרואה בן אדם שלא תורם מספיק בלי הכדור. זה משהו שאי אפשר לבטל.

אמרת שפרנקי שחקן “לא אינטנסיבי”. אנחנו מסכימים שזה לא נכון? הוא אולי השחקן הכי אינטנסיבי שיש לנו, והוא ממש לא זורק.

מה זה רלוונטי? הוא עושה עבודת לחץ ויוצר אפשרויות מסירה, שזה ספציפית משהו שחסר לנו בקבוצה בטירוף.

לשכוח מזה שהוא הקשר הכי טוב שלנו מאז שהגיע בערך כי היו לו כמה משחקים רעים אחרי פציעה ארוכה זה לא רציני לדעתי.

אני מבין חלק מהביקורת עליו, הוא לא שחקן מושלם, אבל הוא הקשר הכי טוב שלנו בהפרש אז להתמקד בו זה ממש מוזר לי, במיוחד שאין סיכוי שנביא מישהו שמתקרב לרמה שלו.

אני אתחיל מהסוף, הוא בודאות לא הקשר הכי טוב שלנו מאז שהוא הגיע. אני אפילו לא שם אותו בטופ 5.
זה פער הדיון בינינו, אבל עדיף להשאיר את זה שם כי זה פער שלא נגשר עליו אף פעם.

אני דיברתי על אינטנסיביות בהקשר ההגנתי.
אתה אמרת שהוא מכסה המון שטחים.
בהקשר הזה, אני שאלתי איך אני אמור לדעת כמה כיסוי השטחים הזה רלוונטי לפן ההגנתי. אם הוא זז הרבה כי הוא פותח אופציות מסירה, אז אולי שם בעיקר מתרכז כיסוי השטח שלו.
בנושא הזה אני יכול ללכת רק עם מה שהעיניים שלי רואות.
לפעמים, פרנקי מפציע נותן משחק גדול שבו הוא נראה כמו הקשר הכל-יכול, מגיע ראשון לכדור, סוגר יריבים ומחלץ כדורים. לרוב זה לא קורה.
לרוב הוא עומד ומסתכל(אני לא טוען שהוא זורק זין, זה פשוט סגנון משחק), לרוב הוא מאבד שמירה, לרוב הוא מאחר בסגירה.
בעיני זה חוסר אינטנסיבית בפן ההגנתי. חוסר הבהילות בתור קשר לסגור, מהר ולהשיג את הכדור.
זה מה שאני רואה כשאני מסתכל עליו. אחרים רואים אחרת, אבל זה לחלוטין חצוי בנושא הזה.

מי הם 5 קשרים יותר טובים ממנו מאז שהגיע?

אתה יכול לומר שמבחינה הגנתית חסר לו ריכוז- וזה נכון, ולכן אני לא חושב שהוא יכול להיות פיבוט בודד.

מזה להגיד שהוא לא עושה הגנה או לא אינטנסיבי בהגנה- יש פער ענק לדעתי בין בעיות הריכוז שלו לבין הטענה הזו.
להגיד שהוא לא בטופ 5 זה כבר הזוי לדעתי, אבל טוב פה אני מניח שנסכים לא להסכים.

בוסקטס, ראקיטיץ’, וידאל, פדרי, גאבי.