סיכום עונת 23/34 - מה אתם חושבים על אירועי העונה?

זהו, הסתיימה לה עוד עונה, והפעם - עם יובש בארון התארים, וכנראה גם בארון ההנאה מהמשחק של הקבוצה. לאחר שנתיים וחצי, צ’אבי יחליף את החולצה השחורה שלו, ויעזוב את תפקיד המאמן.

אז הגיע הזמן לסכם, ולנסות אולי להסתכל קדימה.

קצת סיכומים יבשים וסטטיסטיים:

קבוצתי:
סה"כ משחקים - 53 (38 ליגה, 10 אלופות, 2 סופר-קופה, 3 גביע)
ניצחונות - 35 (26 ליגה, 6 אלופות, 1 סופר-קופה, 2 גביע)
הפסדים - 10 (5 ליגה, 3 אלופות, 1 סופר-קופה, 1 גביע)
תיקו - 8 (7 ליגה, 1 אלופות)
שערי זכות - 110 (79 ליגה, 20 אלופות, 3 סופר-קופה, 8 גביע)
שערי חובה - 69 (44 ליגה, 14 אלופות, 4 סופר-קופה, 7 גביע)

אישי:

שחקן הופעות דקות שערים בישולים צהובים אדומים
מאטס 36 3,240 3
פנייה 17 1,560
RFA 37 3,023 1 2 8 2
קונדה 48 4,098 2 4 5
באלדה 28 2,000 1 1 2
כריסטנסן 42 2,798 3 2 8
קאנסלו 42 3,317 4 2 8
קובארסי 24 1,925 1 6
פורט 10 565 3 1
איניגו 25 1,619 7
אלונסו 8 389
טומטום 15 1,172 2 1 6 1
פדרי 34 2,026 4 5 3
פרנקי 30 2,512 2 10
גונדואן 51 4,180 5 14 6
אאא"פ 42 1,900 11 1 4
רומאו 37 1,432 1 4
רוברטו 24 1,312 3 3 9
מארק אסאדו 4 35
לאמין 50 2,955 7 10 6
ראפיניה 37 1,949 10 13 5
רוקה 16 353 2 2 1
פראן 42 1,993 11 4 5
פליקס 44 2,143 10 6 5
לבנדובסקי 49 3,800 26 9 6
גיו 7 182 2 2

קצת שאלונים -

מצטיין העונה:

• מאטס
  • אראוחו
  • קונדה
  • קובארסי
  • קאנסלו
  • גונדואן
  • פרנקי
  • פרמין
  • לאמין
  • לבנדובסקי
  • ראפיניה
  • אחר (מי?)
0 מצביעים

השחקן המאכזב -

• באלדה
  • אראוחו
  • קאנסלו
  • כריסטנסן
  • רומאו
  • פדרי
  • גונדואן
  • פרנקי
  • פליקס
  • לבנדובסקי
  • פראן
  • אחר (מי?)
0 מצביעים

הפתעת/פריצת העונה:

• לאמין
  • פרמין
  • קובארסי
  • אחר (מי?)
0 מצביעים

השחקן המשתפר (הכוונה היא לשחקן שהדעה שלכם לגביו השתפרה בעונה האחרונה, לא מישהו חדש לגמרי שהפתיע אתכם לטובה) -

• קונדה
  • ראפיניה
  • פרנקי (זה מה יש, לא עלה לי אף אחד אחר לראש, ולא רציתי להישאר עם רק 2 אפשרויות)
  • אחר (מי?)
0 מצביעים

• סכמו את העונה ביחס לציפיות שהיו בתחילתה.
  • מה הן נקודות האור (תמצאו, בכוח)?
  • מה נקודות החושך?
  • כמה מאמן אחר (נגיד, לא יודע, האנזי פליק) יכל להוציא מהסגל הקיים?
  • מי השחקנים שהייתם משאירים בכל מחיר?
  • מי השחקנים שהייתם מעיפים בכל מחיר, ומי אלו שהייתם מוכנים למכור בתמורה לשיפור כלכלי/מחליף ברמה/גם וגם/200 מיליון?
  • כמה מילים טובות על צ’אבי, בכל זאת?
  • עוד קצת מוקדם, אבל - מה הציפיות והתקוות לקראת העונה הבאה?

תהנו.

עונה זוועתית בהתאם לציפיותיי לאכזבתי הרבה…

נקודות אור זה פשוט: קובארסי, אראוחו, לאמין, פרמין, גאבי, פדרי, פורט, באלדה (כן אפילו הוא), גיו. אם מישהו חושב שאי אפשר ללכת עם השלד של הסגל הזה עשר שנים קדימה שלא יבוא לאמן את בארסה.

נקודות חושך: ניסיון לשחק 4-2-3-1. לוותר על שליטה במרכז המגרש לטובת כדורגל “ישיר יותר”.

האנזי פליק נראה לי כמו חרא של בן אדם. שיהיה לנו בהצלחה.

הייתי משאיר את כל מי שמתחת לגיל 23 ואראוחו וכריסטיאנסן
מעיף את גונדואן, את לבנדובסקי, את פליקס, את רומיאו, את פראן, את ראפיניה…

לא מוכר אף אחד חוץ מפרנקי וכל אלה שרציתי להעיף. אם על קונדה מגיעה הצעה טובה גם סבבה.

מילים טובות לצ’אבי - לא הצלחתי לשנוא אותו גם כשהוא ממש דרש את זה. תישאר אגדה מבחינתי.

0 ציפיות לשנה הבאה. כל עוד ביבי בשלטון (אה סליחה לאפורטה)

אחרי עונה שלמה בה לקחנו אליפות על טהרת ההגנה והודחנו בשלב הבתים באלופות ומהאירופאית מול הקבוצה האחרת שהוגדרה בתור הבדיחה של אירופה ציפינו להצליח להישאר תחרותיים, לראות כדורגל טוב יותר אחרי שנה של הלקאה עצמית בראיונות עם קלישאות חוזרות כמו “סבלנו בלי הכדור” “אנחנו תריכים עוד אומץ”, וכ’ו חשבתי שאולי ימשך הגרף שיפור. לא חושב שמישהו לא שם לב שהכדורגל רע, אבל כמו שצ’אבי אמר בראיון האחרון שלו " בבארסה צריך לנצח". לאף אחד כנראה לא חשוב הסגנון של הקבוצה עד כדי כך. הגיעו רכישות מעניינות שיכלו להעיד על תחילתו של כדורגל מעניין והתקפי יותר מינוס המשך ההיעדרות של קשר אחורי עם עזיבת בוסקטס, אחרי שמכרו לנו כמה רומאו טוב הגנתית והקושי שלו הוא רק בבילד אפ.

קיוויתי. קיוויתי שהאפס הפורטוגלי הזה פליקס יקח את ההזדמנות שהוא קיבל בשתי ידיים ויסתום לסימאונה וצ’לסי את הפה, קיוויותי שפרנקי יעשה קפיצת מדרגה או שנוכחות של אחד כמו רומאו תוכל לגרום לפרנקי להיות קורב יותר למה שהיה באייאקס ובהולנד, קיוויתי שבאלדה יוכל להמשיך את הקפיצה שלו יחד והוא וקנסלו יחזירות את הסימטריה שלנו מהאגפים, קיוויתי חארי הקלאסיקו בקיץ שפרמין יהיה הפיתרון לתלות בפדרי ושהשני ישחק פחות העונה, קיוויתי שקו ההגנה שלנו יעלה מדרגה אחרי עונה מצויינת ויתנו לנו אפשרות לייצר כדורגל התקפי ומעל הכל חשבתי שצ’אבי יתפתח יחד עם הקבוצה וישתפר ככל שהזמן יעבור. קיוויתי וטעיתי.

בכל זאת היו לרגע נקודות טובות. היו שחקנים שהצליחו להוכיח לכולם שאפשר להשיג הרבה עם סבלנות ועבודה קשה ולמרות שהמערכת מחורבנת. אם חס וחלילה הילד שלי יהיה כדורגלן והיה לו קשה כי המאמן יחליט לא לספור אותו והוא יתבאס לעלות כחילוף אספר לו על פרמין וראפיניה שלמרות שצ’אבי דיי בגלוי לא שם עליהם הם נתנו את המקסימום שלהם בכל רגע שלהם על הדשא. הראשון הפך לסגן מלך השערים, והשני כמעט העלה אותנו לבד מול פריז בליגת האלופות והיה נקודת האור היחידה בשני משחקים. שאפו לשניהם שלמרות שהסיכויים היו נגדם הם הצליחו לייצר עבור עצמם גרף שיפור מול קבוצה שלמה שהלכה לאחור.

הסגל הזה יכול יותר. כלומר, הוא לא מושלם, צריך קשר אחורי, אפשר לדבר על כנף שמאל טוב, או אפילו חלוץ מחליף, אבל הסגל הזה יכול להיות טוב יותר ומנוהל טוב יותר. הגענו מהר מידי למצב שיש לנו מספר פצועים בסגל, ובאורח פלא עדיין יש לנו פתרונות שבכלל לא חשבנו שנמצאים שם כמו פורט וקובארסי. הרבה פעמים ראינו שלא מעט ממה שטוב בבארסה העונה הגיע דיי במקרה ובלית ברירה, וזה בהחלט גורם לי לתהותת עד כמה הסגל ככלל נוהל נכון, או כמה שקשה להצליח כשהשיטה מראש לא טובה.

זה לא כל הסיפור, יש פה עוד ברזילאי פורטוגלי שבוחש מאחורה להנחית שחקנים על דעת עצמו בהתאם לקשרים ללא הסתכלוטת מקצועית. אני לא יודע אם יש מאמין שיכול להתמודד עם זה. אולי אנצ’לוטי מתאים לג’וב כזה באופי, אבל לא ברור לי למה דקו מתנהל כמו מנג’ר ולא ברור לי איך אפשר לבנות ככה קבוצה. בכל מקרה לא יודע מה יגרום לפליק פתאום להיות אחד שיודע להתנהל עם סגל מצומצם, אבל אולי נופתע.

לגביי הסגל אני מאוד אימביוולנטי. אין המון שחקנים שאני חושב שבלתי נמנע שימכרו, אבל אני מניח שצריך להישאר שלד כלשהו. בניגוד לליאור שנותן חסד עליון לילדי לה מאסיה, אני מבחינתי אורז את התיק אוכל לבאלדה ושולח אותו לסיים בית ספר במועדון אחר. את פראן, לבה, ויטור רוקה, פליקס, רומיאו וגם את רוברטו, אלונסו ומרטינז אני הולך לתת לסיים את הקריירה בערב הסעודית. היקר אשמח רק בהינתן הצעה גבוה, אבל באמת שמעטים מאוד הם שחקנים שהם ממש מחוץ לרשימה אפשרית.

לצ’אבי היה אכפת. הוא היה אוהד אמיתי, והוא מאוד סינטימטלי למועדון, אבל לצערי הוא הביא איתו גם את התכונות הפחות טובות שלו. הגאוותנות, הקיבעון, התלונות והוא מבחינתי חלק מדור שהתקשה מאוד לשחרר ולהתקדם. הוא עדיין אגדה, ועדיין היה מגיע לו ללכת בצורה יותר מעודנת וטובה, אבל אני לא ראיתי סיבה לאפשר לו להישאר, לא כמאמן ראשי בקבוצה הראשונה. התפקיד שבאמת היה צריך לקחת מההתחלה זה את בארסה אתלטיק, וחבל שלא כך קרה. זאת אחת הסיבות שאני גם לא מאמין ללוקשים של פונט, אצלו כאמור צ’אבי היה מקבל אפילו יותר אחריות.

מה יהיה הלאה? אפשר רק לקוות לכדורגל טוב, שנבין מה המאמן רוצה, ואולי איזה שינוי גישה מיוחל בקבוצה הראשונה ובמועדון ככלל, אבל זה לצערי יותר מידי לבקש מפליק אחד.

• ציפיתי שנשתדרג התקפית אחרי ייצוב הגנתי. תכלס לא באמת. הייתי מאוכזב עוד מצ’אבי שנה שעברה וכבר אז הבנתי שלא מדובר אפילו לא במאית הפפ.

• נקודות אור? קובארסי ולאמין ממש מעודדים אותי. אני גם חושב שבאלדה עם מאמן יוכל להראות פחות רע (שזה לא הרבה). אני חושב שקונדה בסך הכללי נתן עונה טובה למרות שהוא לא מגן.

• חרא של כדורגל, אין תארים, אין דרך, אין עתיד עם הנהלה כזו ומעל הכל התחושה שיש לנו את הכשרון ביד כדי להראות הרבה יותר טוב אבל לא נראה שמישהו הולך לעשות עם זה משהו.

• מאמן אחר היה יכול להגיע לשלם השויה לסך חלקיו או קרוב לזה. אצל צ’אבי השלם היה קטן משמעותית מסך חלקיו.

• לאמין, קובארסי. לא יודע אם אני מאמין למישהו אחר הכל תלוי מחיר הגון כמובן.

• בכל מחיר להעיף: לבה, פליקס, פראן, רומאו. במחיר טוב להעיף: דה יונג, ארואחו, קונדה, גונדגאן וכריסטיאנסן.

• צ’אבי קולה אמיתי ואכפתי אמיתי. אני מכיר את מקרוב לצערי כשלא ידעתי להתמודד עם כשלונות, הבכיינות הזו הייתה מנת חלקי. באסה שהוא לא יצא פפ אבל מתחבר לתסכול שלו ממש. זה בנוסף להיותו שחקן על ומנצח על התזמורת הכי יפה שניגנה יחדיו.

• רוצה צעירים מתפתחים, רוצה לראות כושר וסיבולת אצל שחקנים ולא כאלו ששופכים לאגר דקה 60, רוצה לראות מערכים ושחקנים שיודעים מה התפקיד שלהם על המגרש. אולי גם נצתיח לחבר כמה ניצחונות אבל זה מינורי, העיקר להתחיל לראות מקצועיות - גם אצל הצוות וגם אצל השחקנים.

סכמו את העונה ביחס לציפיות שהיו בתחילתה:

אני ישקר אם אני יגיד שהתכזבתי מברצלונה השנה. ראיתי את ברצלונה של שנה שעברה, הבנתי שריאל בכלל לא נלחמה על הליגה ואתלטי זה פתטי. סביליה וולנסיה בחושך מצרים כבר כמה שנים.

ידעתי שברצלונה זכתה באליפות ביכולת חלשה ובכלל שהיא היתה ברירת מחדל של הליגה, צאבי וברצלונה קרסו כל פעם שהוא פגש קבוצה חזקה. בצמפיונס בליגה האירופאית אפילו המאזן מול ריאל לא היה משהו.

אבל שלוקחים אליפות . הכל נעלם ואפשר לקבור את הראש בחול מאוד עמוק .

ואכן, השנה ריאל החליטה שהבית זונות של ברצלונה נגמר, וכל השנה הם מעלינו. אחרי שכצפוי גירונה הנפלאה איבדה אויר בצמרת, זה היה ברור שיש רק קבוצה אחת שתיקח אליפות.

אז לא התאכזבתי , וזה מה שנורא. היכולת כל כך חלשה שאין כבר ציפיות.

מה הן נקודות האור (תמצאו, בכוח)?

לא חושב שאומנם היה יותר מידי נקודות אור, אבל אני חושב שאפשר למצוא נקודות אור גם בלי בכח.

לאמין קובארסי פורט ומעל כולם פרמין.

אני יוסיף שחקנים ותיקים (יחסי כן) כמו RFA וקונדה שלדעתי אצלו היה שיפור במחצית שניה של העונה.

מה נקודות החושך?

אין קשר אחורי אין שחקן שיכול להכניס גולים ולהיות עיקבי. לבנדובסקי לדעתי אכזבה, אבל לא רק באשמתו. ניהול משחק מזעזע וקבוצה שלמה שצריכה טיפול פסיכולוגי…

מאמן אחר

זה לרוב לא תלוי בו בצורה מוחלטת, אלא יותר בניהול של לאפורטה ודקו.

אם נקבע ציפיות מותאמות וחיזוק של קש"א טוב אפשר להתחיל שנה הבאה בלבנות קבוצה חדשה.

שחקנים להשאיר בכל מחיר:

פורט קוב לאמין ולופז פדרי וארחואו. חוץ ממהם אין לי פרה קדושה כולל דה יונג כולם תמורת הצעה טובה. חשוב להדגיש שרוב השחקנים שאני מוכן למכור זה קודם כל בגלל סיבה כלכלית.

*שנה הבאה, פדרי מבחינתי זה עונה של הכל או כלום מבחינתי. אם גם שנה הבאה הוא יתחיל שוב לבלות על מיטת טיפולים בצער רב למכור ולמרבה במחיר.

אין לי שחקן שאני ממש רוצה לזרוק מהקבוצה רק בגלל שיקול ספורטיבי (רומאו אין לי שום דבר אישי הוא לא אשם אבל לכתוב אותו זה קל מידי) את ראפיניה אני מחבב וחושב שהוא שעיר לעזאזל של יותר מידי אנשים אבל הכסף מדבר היום.

טר שטגן מגלה יותר מידי חוסר יציבות, עונה אחת הוא mvp עונה שאחרי הוא “נעלם” אני לא יבצע חרקירי בלשון המעטה, אם ימצא לו מחליף טוב ונוכל לעשות עליו קופה.

מצד שני, כמו שיונטיד גילו , למצוא שוער טוב זה לא קל, בעיני לכאן או לכאן.

כמה מילים טובות על צאבי?

ביזיון איך שנפרדו ממנו, הוא עדיין אומר שהוא יותר על הכסף , בעיני זה טעות מצידו.

האכזבה ממנו בתור מאמן היא לגטימית ואפילו הכרחית, אבל לא מורידה מהסמל שהוא.

ציפיות שלי?

כמו מכל מאמן בשנה הראשונה , מיוחד בזמנים קשים, כדורגל טוב ולא ציני, מצידי גם על חשבון תארים.

אני מוכן לסיים עוד עונה בלי תארים, בתנאי שאני יראה שיש התקדמות וכדורגל שמכבד את ברצלונה,

*נקודות האור:
קובראסי, פורט, פרמין, לאמין- יש בסיס לעתיד,. השיפור הגדול של קונדה.

*נקודות החושך:
לבה הקשיש, באלדה, פציעות (והצוות הרפואי), רומאו, צ’אבי, השכונה בהנהלה, היעדר שחקני כנף נורמליים (חוץ מילד בן 16), הסתמכות מוגזמת על ילדים.

*כמה מאמן אחר (נגיד, לא יודע, האנזי פליק) יכל להוציא מהסגל הקיים?
לא יודע אם פליק הוא האיש, אבל יש הרבה צעירים שאפשר לחנך ולהוציא מהם יותר, ושחקנים אחרים כמו פרנקי ופדרי שאפשר להשתמש בהם טוב יותר

*מי השחקנים שהייתם משאירים בכל מחיר-
פרמין, אראוחו, לאמין, קובראסי, מאטס, פרנקי, פדרי.

*מי השחקנים שהייתם מעיפים בכל מחיר, ומי אלו שהייתם מוכנים למכור בתמורה לשיפור כלכלי/מחליף ברמה/גם וגם/200 מיליון?-
פראן, לבה, דסט, לנגלה ואלונסו- מעיף בכל מחיר.
כריסטיאנסן (בסכום יפה רק אם מביאים קש"א) קונדה (בסכום יפה רק עם מביאים מגן), ראפיניה (50+), באלדה (40+), גאבי (60+), גונדואן (30+),

*כמה מילים טובות על צ’אבי, בכל זאת?-
נתן אמון בצעירים, קידם חלק מהם ושמר על קלאס מול ההתנהלות המביכה של מועדון.

• עוד קצת מוקדם, אבל - מה הציפיות והתקוות לקראת העונה הבאה-
    כמו שצ’אבי אמר, בלי רכש לא יהיה שיפור. פסימי לגבי פליק. בגלל הפורמט החדש אולי נעבור שלב אחד ואז נעוף באלופות. בליגה - מקום 2-4.
  • סכמו את העונה ביחס לציפיות שהיו בתחילתה.

אחרי עונה של אליפות היה רצון לראות יותר יציבות.
זה לא ההפסד אליפות ועונה ללא תואר שמפריעה לי אלה ההרגשה שבמקום שהמועדון מתקדם קדימה ומתאושש או אפילו נשאר יציב במקום, אנחנו בהתדרדרות חוזרת.

• מה הן נקודות האור (תמצאו, בכוח)?

הרבה צעירים חדשים שרוצים ומצליחים להוכיח שעם קצת אמונה יש עתיד.

• מה נקודות החושך?

איצטדיון רמת גן הנורא בהר היהודים שנאלצנו לשחק בו
תחושת גועל בסוף העונה מהתנהלות ההנהלה.
כדורגל חושך.
ההגעה למצב שלא הפריע לי שלא ראיתי משחק של באדסה השבוע או וויתרתי לאישתי על השלט בסלון לראות מאסטר שף ולא בחרתי לקום ולראות בחדר שינה, לא ענין אותי.

• כמה מאמן אחר (נגיד, לא יודע, האנזי פליק) יכל להוציא מהסגל הקיים?

לא יודע להגיד בוודאות מה פליק יצליח לעשות אבל מקווה שהוא והצוות שלו ישפרו את ענייני הכושר הבריאות והפציעות ואז נוכל לעבוד עם סגל רחב יותר ולא להגיע למצב שקשר גרמני בן 33 משחק אצלנן 51 משחקים בעןנה מתוך 53.

• מי השחקנים שהייתם משאירים בכל מחיר?

מאטס. אראוחו, קובראסי, אראוחו. פרמין, לאמין ואני גם מאוד מאמין של כריסטיאנסן ןגונדאן .חוץ מהם זהו.

• מי השחקנים שהייתם מעיפים בכל מחיר, ומי אלו שהייתם מוכנים למכור בתמורה לשיפור כלכלי/מחליף ברמה/גם וגם/200 מיליון?

לבה,ראפיניה, פדרי, פרנקי, קונדה, גאבי.
תנו לי עליהם כסף וסיימנו.

• כמה מילים טובות על צ’אבי, בכל זאת?

אגדת מועדון, לנצח יהיה אגדת מועדון, הביא אליפות לא צפויה אבל לא הצליח להרים את הקבוצה מקצןעית מעבר והתעסק הרבה בבכיינות.
נזכור אותו לנצח כשחקן וכאגדה אבל בתור מאמן טוב שנגמר.

• עוד קצת מוקדם, אבל - מה הציפיות והתקוות לקראת העונה הבאה?

הגדלה של הכושר הבריאות וסגל מלא.
כדורגל יותר חיובי מהיר ישיר.
להרגיש שבא לי לראות בארסה שוב. תשוקה שקצת אבדה.

הנקודות שלי:

• הגעתי לעונה בלי ציפיות ועדיין התאכזבתי. הכדורגל היה קשה לצפייה ברוב העונה, וגם התקופה הטובה שהייתה לא נגמרה בהפסדים מכבדים אלא עם 3 רביעיות מבישות.

• כן נהניתי לעקוב אחרי לאמין, פרמין וקובארסי העונה. הילדים האלה מרגשים, ואם הכל לא היה מסריח מסביב, אז היה אפשר להגדיר את העונה כעונת פיתוח סבירה.

• אני לא יכול לחכות כבר לעונה הבאה, כשעל הקווים יעמוד מאמן רציני. יש לנו סגל שרק מחכה להתפוצץ, אני מת כבר לראות כדורגל טוב מהקבוצה הזאת.

• בהמשך לנקודה הקודמת - אני מאוד אופטימי לגבי התקופה החדשה שאנחנו פותחים. המטרה של העונה הקרובה היא עונת בנייה, במהלכה גם נחזור סוף סוף לקאמפ נואו וזה אומר שההכנסות הולכות לעלות, ובנוסף החובות נעלמים לאט לאט. זה אומר שאת העונה שלאחר מכן נתחיל עם כסף לרכש, אבל כבר יהיה לנו שלד שמשלב ותיקים ולאמין, פרמין, קובארסי, פורט ובאלדה שיצברו ניסיון תחת המאמן החדש, ככה שהחיזוק יוכל להיות ממוקד וספציפי כדי להביא אותנו להתחרות על תארים.

• אני כן מקווה שנצליח להנחית קשר אחורי העונה. גם אצל צ’אבי, זה נראה הרבה פחות מחורבן עם אחד כזה.