מחזור 23: 4:2 על אתלטיקו בקאמפ נואו (אלבה, גאבי, אראוחו, אלבס)

הסגל למשחק -

דמבלה בפנים. עכשיו השאלה היא האם הוא ישחק.

גם אדאמה ואובמיאנג בסגל, לראשונה.

ממפיס, פאטי, לנגלה ורוברטו בחוץ בגלל פציעות.

הסגל של אתלטיקו -

אומנם אני מאוד אוהב את אינדי, הקמע של אתלטיקו, את המשחקים מול אתלטיקו אני פוחד אוהב. אתלטיקו מדריד אומנם מאוד מתקשה בליגה, אבל אני חושש שהדינמיקה מולם תישאר זהה.

אתלטיקו מדריד של סימונה מנסה אחת לכמה זמן לשנות את פניה ולנסות להיות התקפית ויוזמת יותר. אתלטיקו מציגה קאדר התקפי מרשים עם שחקנים כמו סוארס סוארס, קוראה, קטנייה, גריזמן, פליקס, קרסקו וחיזוק לקישור בתור מי שהיה אחד מבקשים הבולטים בסרייה א רודריגו דה פול. @Mendieta הציג יפה את פרדוקס פוצ’טינו- מאמן שבולט עם סגלים צנועים ומתקשה בקבוצות עמוסות כישרון, כך הדבר גם עם סימאונה שלא מצליח לייצר תצוגות התקפיות באופן עקבי, וגם סובל מירידת איכות משמעותית בהגנה, כשאף אחד לא הצליח להיכנס לנעליים הגדולות של פיליפה לואיס וגודין, וכמובן הצניחה של טריפייר שפתח את הקדנציה באתלטיקו בקול תרועה רמה. מה שאנחנו מקבלים זו קבוצה שמתקשה לעמוד על הרגליים האחוריות, ובנוסף לא מצליחה לתרגם מצבים לשערים, מול קבוצות לה ליגה שלא מתביישות לתת לצ’ולו מהתרופה שלו. ככה אנחנו מקבלים קבוצה שהייתה אמורה לקחת אליפות בהליכה, שבפועל נמצאת מעלינו במרחק נקודה אחת בלבד בעונת שפל מקצועי הסטורי.

למה אני לא אופטימי? כי סימאונה יערך למשחק הזה כמו שהוא אוהב, הוא יתכנן להסתגר ולצאת למתפרצות מול ההגנה האיטית שלנו. מה שנקרא האיזור הנוחות שלו, כשברצלונה תנסה להניע כדור.

צ’יפ לצ’אבי

אני מניח שאחת הסיבות שצ’אבי מביך את עצמו עם החזרה של דמבלה היא שהוא רוצה ללחוץ מאוד את קו ההגנה של אתלטיקו. כמו שאמרתי קודם, ישנה ירידת איכות משמעותית אצל הקולצ’ונרוס בחלק האחורי, אז צ’אבי ינסה לחנוק את הקו האחורי. נותר רק לקוות שאתלטיקו לא יצליחו לשלוח כדורים ארוכים לסילונים מקדימה שיזכו ללא מעט שטחים עם ההגנה האיטית שלנו.

אין לי ציפיות מהמשחק הזה. אלו לא המשחקים בהם אני בונה על נקודות, כי על הנייר, אתלטיקו גדולה עלינו.

מקווה לאכול את הכובע. שיהיה בהצלחה

הרכבים משוערים -

אם דמבלה מקבל הרכב הלוואי שנפסיד… את הבושה אבדנו לפחות נתאים את עצמנו למעמד

לעיתים קרובות יש פער בין היכולת של אדם להבין רעיונות גדולים לבין יכולתו ללמד רעיונות גדולים. צ’אבי מבין רעיונות גדולים אבל נראה שהוא לא יודע להעביר אותם לשחקניו. הוא נאלץ להסתפק במה שמסתפק בו כל מאמן בינוני: לזרוק שחקנים למגרש ולקוות לטוב. אם צ’אבי הולך על דמבלה הוא בעצם מודה בפנינו שאין לא היכולת ללמד. רק לקוות לטוב.

אם אני מתעלם מהקטע עם דמבלה, ומסתכל על שאר ההרכב -
מעניין שב-3 המקורות שנתתי פה גאבי ופדרי באנקרים, ופרנקי לא.

ההרכב של צ’אבי -

דמבלה בספסל, אדאמה ופראן בהרכב.

אובמיאנג יחכה להזדמנות שלו מהספסל גם הוא.

ההרכב של סימאונה -

וואס, הרכש החדש, יתחיל בספסל, ו-ורסאליקו יפתח באגף ימין של ההגנה.
גם קוראה יעלה מהספסל באיזשהו שלב כדי לנעוץ מסמר בשער של טר-שטגן.

מקווה שלפחות צ’אבי מבין את המערך…

בטח, הוא קורא לו “4:4:רואים? לא פתחתי עם דמבלה, אז תתעלמו מכל השאר”.

מקווה שהנוכחות של גאבי מקדימה תחייב את פדרי לשחק קצת יותר נמוך ולהשתתף בבניית המשחק.

עתידות: בהודעה של אחרי סיום המשחק, תגיד שזה לא קרה.

בהתאם להרכבים אני מבין שצ’אבי מתעקש לייצר יתרון מספרי במרכז המגרש ולייצר יציאה מהירה קדימה כדי להפעיל לחץ על קווי ההגנה של אתלטיקו, מנגד צ’ולו מפתיע אותי ועולה עם הרכב התקפי יחסית ללא קשר אחורי אמיתי במערך שככל הנראה יתגלגל ל4-3-3 עם קראסקו כווינגר.

מקווה שיצליח למנוע מהכדורים הארוכים לקרות.

טוב לפחות שורקים לדמבלה… אם הייתי מאמין בקונספרציה הייתי חושב אולי שזה הסיבה. אין סיבה אחרת שהקריין יקריא את שמו

https://twitter.com/ccerecedo_/status/1490338365639696386

צ’ולו חתיכת טראשטוקיונר! רק על זה אנחנו צריכים לתפור לו שלישיה. מקווה שצ’אבי הראה לשחקנים מול מי הם משחקים היום.

שלישיה? אני חושב שצריך לספור איזה חצי סיבוב בשביל שנגיע למספר הזה… אני מבין שאתה במצב רוח מרומם עכשיו…

גאבי תעשה לי שלושער

צ’ולו צודק. צ’אבי לכלך על איך שאתלטיקו משחקת, ובחודשיים וחצי כמאמן בליגה הספרדית הוא יכול רק להתפלל שהקבוצה שלו אי פעם תספק כדורגל איכותי כמו של אתלטיקו.

מה הוא אמר?

שהוא זוכר מה צ’אבי אמר ב2016 על הכדורגל של אתלטיקו, ושהוא לא מתאים לקבוצה גדולה. אז הנה, עכשיו יש לצ’אבי 3 שחקני התקפה חדשים שהוא קיבל בינואר, והוא מצפה לראות את הרעיונות של צ’אבי.

קיצר, כל מה שאנחנו האוהדים מרגישים…

איזה כיף לכם על גאבי.
הרווחתם שחקן מכלום.