מחזור 23 :: 5-2 בברנבאו על סוסיאדד בחזרה הגנרלית לקראת פ.ס.ז'

image

המבחן האחרון של ריאל מדריד לפני פאריס הגיע: ריאל מדריד תארח מחר(21:45, One) את ריאל סוסיאדד בברנבאו בשעת צ’מפיונס ותקווה לחזור לנצח בליגה. זידאן שומר את הקלפים קרוב לחזה, אבל צפו לרוטציות.

סטטוס אלופת אירופה::

זהו-זה, ריאל מדריד הגיעה לקריאה האחרונה לקראת פאריס, כלומר מבחן אחרון לפני שליגת האלופות חוזרת. התיקו 2:2 נגד לבאנטה במחזור שעבר, עם עוד ספיגה אכזרית ומיותרת סמוך לסיום, לא רק קטע את רצף הנצחונות הרצופים בליגה ומנע מריאל להעפיל לראשונה מזה זמן רב למקום השלישי, אלא שוב חשף בפעם המי-יודע כמה את הבעיות של הקבוצה, ואפילו זידאן הסכים במסיבת העיתונאים שמדובר בשילוב בין פסיכולוגיה לכדורגל - “אנחנו לוקים בשניהם השנה ודבר משפיע על דבר. לא הצלחנו לרשום עשרה נצחונות רצופים השנה וזו בעייה, אבל אנחנו חייבים לחשוב שאפשר לשנות את זה”. ההיילייט העיקרי בשבוע האחרון היה דיבורים, ושורת המחץ של המאמן במסיבת העיתונאים הייתה - “אני אוהב את איסקו ורוצה שהוא יישאר כאן כל החיים”, ושכל הנאמר בנושא זה שקר. הוא גם אמר שהקבוצה מרוכזת כל-כולה בסוסיאדד. לזה אנחנו פחות מאמינים לו…

זו כבר מנטרה שחוקה שאת המומנטום לצ’מפיונס בונים דרך הליגה וריאל כמובן לא הצליחה לעשות זאת, אבל היא כן תרצה לנצח במשחק האחרון לפני פאריס. זידאן מחפש ניצחון 58 במשחק הליגה ה-80 שלו על הקווים וכמאמן הוא ניצח את סוסיאדד בכל ארבעת המשחקים הקודמים. בתקשורת תוהים במה יבחר זידאן: האם יריץ את ההרכב החזק ביותר רגע לפני פאריס כדי שיצברו עוד ביטחון(למרות שב-AS כבר סיכמו שההתלהבות המחודשת מטריו ה-B-B-C פגה מייד) או שייתן מנוחה לחלקם? בתקשורת כמובן יש סתירות, זידאן יפרסם את הסגל הסופי רק מחר בבוקר(ואייחו ייעדר, סבאיוס חזר לאימונים) וההרכב? הוא לא אמר דבר.

נראה שבכל-זאת זה זמנם של איסקו או אסנסיו או אפילו שניהם. במארקה מדברים על מנוחה לטוני קרוס וגארת’ בייל, כשהאחרון נמצא תמיד בסכנת פציעה מה שנקרא, וייתכן שגם ואראן או קאסמירו(השחקן בעל דקות המשחק הרבות ביותר העונה בקבוצה) - ינוחו. איסקו הגיע לחמישה שערי ליגה במשחק נגד לבאנטה וכמעט היה גיבור הערב עם השער הנהדר שלו מתוך הרחבה, אבל כרגיל - הקבוצה הרסה לו. הקבוצה מנסה לשדר שקע ורוגע לקראת המשחק, “Tranquilidad en Valdebebas” כתבו במארקה והזכירו בעיקר חיוכים, צחוקים מצד כריסטיאנו ואווירה טובה, וכששחקן חוטף בין הרגליים החבר’ה ישר צועקים. בתקשורת העבירו ביקורת טרייה על קארים בנזמה שמציג את העונה החלשה ביותר שלו בריאל מדריד. הוא לא כבש בליגה כבר חודשיים וחצי ומחר יקווה להסיר חלודה, בעוד לגבי כריסטיאנו אמר זידאן - “יכול להיות שהוא להוט יותר מתמיד לכבוש עכשיו, הוא תמיד מופיע כשזקוקים לו”. רפרוף קטן שלכם בהיסטוריה יראה שכריסטיאנו תמיד כובש נגד סוסיאדד בברנבאו כך שיש למה לצפות?

המאמן זידאן ביקש את התמיכה של הברנבאו כמובן שם המאזן של ריאל לא מספק העונה. “יש לנו 3 נק’ על כף המאזניים. קודם לנצח בליגה ואחר-כך להתפנות לצ’מפיונס”, סיכם. “העונה הזו תסתיים בצורה כזו או אחרת אבל אנחנו יודעים שיש לנו את היכולת לשנות את הדברים”. זידאן הוסיף את השורה הקבועה על האמונה בצוות שלו ואמר - “כל מה שמעניין אותי הוא שנשחק 90 דק’ כמו שאנחנו מסוגלים ושננצח”. בכל-זאת זידאן פלט מילה-שתיים על פאריס - “אנחנו לא מודאגים, להיפך, אלא להוטים, אנחנו אוהבים משחקים כאלה”. זידאן דיבר על הצורך לשחק כדורגל טוב יותר עם הכדור ולהגן באגרסיביות. יותר מדי מה להגיד על המשחק הזה באמת אין וגם גוליאדה לא תשנה את המצב. הפנים ליום רביעי, אז רק בלי פציעות בבקשה. קריאה אחרונה לקראת פאריס…

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיילור נאבאס| קרבחאל, ראמוס©, ואראן, מרסלו| קאסמירו(קובא), קרוס, מודריץ’(איסקו)| גארת’ בייל(אסנסיו), כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

מה המצב סוסיאדד?

ריאל סוסיאדד מגיעה למשחק בברנבאו אחרי ששיחררה אנחת רווחה גדולה. לאחר רצף מאכזב של ארבעה הפסדים רצופים, כשהמאמן אאוסביו נמצא לא הרחק מחרב הפיטורים, והתקשורת שוב ושוב מפמפמת על הקבוצה הגרועה ביותר מאז החזרה של סוסיאדד לפרמיירה - הקבוצה הבאסקית פגשה כנראה את היריבה הנוחה ביותר בליגה, דפורטיבו לה-קורוניה, וניצחה 5:0. זה משחק שהיה בו הכל, כנראה - סוסיאדד שמרה על שער נקי, ייראמנדי כבש צמד(עונת השיא שלו בליגה - 5 שערים) וסרחיו קנאלס הבקיע בליגה לראשונה מזה שלוש עונות(78 מחזורים בדיוק). “היינו צריכים ניצחון כזה כדי לשנות את המסלול שלנו”, אמר המאמן אאוסביו כשלצד מזג האוויר החורפי בספרד היה גם גשם של שערים. ועדיין, איך נאמר בעדינות, סוסיאדד קבוצה שביום טוב שווה מקום שישי ועושה בעיות גדולות לאלה שמעליה. אבל השנה היא קטסטרופלית, מקום 14 בלבד עם 26 נק’(15 פחות מאשר בעונה שעברה) ועם יותר הפסדים מנצחונות.

העונה הזו התדרדרה מרגע לרגע מאז המחזור הרביעי בו דורגה במקום השלישי, חוץ מההצלחה באירופה שם העפילה הקבוצה משלב הבתים בליגה האירופית, אבל לא מזמן סוסיאדד חטפה מכה אחרת עם עזיבתו של הבלם איניגו מארטינס ליריבה המרה אתלטיק בילבאו. הבלם, בשר מבשרה של סוסיאדד, עשה מעשה שלא ייעשה וחצה את הכביש. הנהלת הקבוצה הכריזה עליו - “הוא חלק לא חשוב בהיסטוריה שלנו” והזמינה את כל האוהדים להחליף את החולצות שלו בחולצות אחרות. הקפטן צ’אבי פרייטו שהיה חבר קרוב שלו, מצר על העזיבה ואמר שהוא ידע על כך מאוחר מדי כך שלא הספיק לנסות לשכנע אותו והעניין כבר היה סגור, אבל אמר “צריך לכבד את ההחלטה של חבר שלך גם אם אתה לא מבין אותו בכלל”. בינתיים צורף הקטור מורנו מרומא בתמורה לשישה מיליון יורו. בזמן האחרון סוסיאדד מתרגלת מחדש את משחק ההתקפה שלה, שימו לב:

החלוץ המוביל של הקבוצה, וויליאן חוסה, המבקיע החמישי הכי טוב בליגה העונה(11 שערים) - ייעדר מהמשחק בגלל פציעה והרצף של ארבעת המשחקים הרצופים בהם כבש - ייקטע. הוא רחוק שער אחד מהשוואת עונת השיא שלו. “אלה חדשות איומות כי הוא שחקן חשוב ובכושר מעולה אבל נעשה הכל כדי להסתדר בלעדיו”, סיכם המאמן שייחסר גם את ינוזאי. המאמן לא נתן שום רמזים לגבי האיש שיחליף אותו ואנחנו מניחים שקנאלס יחזור להרכב וסוסיאדד תשחק הגנתי יותר, עם חואנמי ואוירזבאל למעלה. החלוץ הצעיר אונל נכלל בסגל בזמן האחרון אך לא נראה שיפתח בהרכב. החלוץ עימנואל אגיר’צה שהיה פצוע כמעט שנתיים - עלה מהספסל במחזור האחרון והוא החדשות הטובות של הקבוצה לקראת המשחק, נגדיר זאת כך. עוד שני שחקנים שעומדים במרכז העניינים הם סרחיו קנאלס שספג פציעה קשה נגד ריאל בברנבאו לפני שנתיים, ודייגו יורנטה, עוד אקס, הבלם ששיחק בקסטיליה ואמר שזה משחק מיוחד עבורו אבל הוא רוצה לנצח.

בזמן שהקטור מורנו מפנטז על הבכורה בסוסיאדד דווקא בברנבאו - המאמן אאוסביו חולם על הניצחון הגדול בקריירה שלו. “ריאל מדריד חזקה מאוד בברנבאו אבל ננסה להתגבר עליה וגם על היעדרותו של וויליאן. אנחנו חייבים לחשוב שיש לנו קבוצה טובה ומי שישחק ייתן הכל”. המאמן דיבר על הניצחון האחרו - “השחקנים שמחים ומחייכים, ידעתי שכולנו אגרוף אחד וכולם רצו לצאת מהמצב הזה ולקחו ללב כל הפסד. לא איבדתי את חדר ההלבשה”. אאוסביו התחמק מהשאלות האם ריאל מדריד מתמקדת במשחק נגד פאריס, “אני לא חושב. ננסה לשבש את המשחק שלהם ולכפות את הסגנון שלנו, אנחנו רוצים המשכיות וניצחון אחד בלבד זה לא מספיק”. צ’אבי פרייטו הוא השריד היחיד של סוסיאדד מהניצחון האחרון שלה בברנבאו, אגב.

ריאל סוסיאדד - הרכב משוער: רולי| אודריוזולה, ראול נאבאס, אלוסטונדו, דה לה-בלה| יירמאנדי, זוביידה, צ’אבי פרייטו, קנאלס| אוירזאבל וחואנמי

היסטוריה ומפגשי עבר::

ריאל מדריד אוהבת לשחק נגד ריאל סוסיאדד בברנבאו. ב-70 משחקים עד היום היא הפסידה לא רק 3 פעמים, כשהמאזן הוא 51 נצ’(73%), 16 תוצאות תיקו(23%) ו-3 הפס’ בלבד(4%), עם יחס שערים יפה 184:60 לטובת ריאל מדריד. רצף הנצחונות הרצופים של ריאל מדריד בברנבאו מול סוסיאדד עומד על 8 והפעם האחרונה בה הבאסקים חילצו משהו הייתה איי-שם בעונתו האחרונה של זידאן כשחקן, איי-שם ב-2005/06. רונאלדו-פנומנו כבש את שערו המאה בריאל בבעיטה מהאוויר אחרי בישול של בקהאם, אולם מארק גונזאלס השווה במחצית השנייה ולופז קארו מיהר לתקן את החילוף ההגנתי שלו. בשנה שעברה זה נגמר ב-3:0 קל בפתיחת הסיבוב השני עם כדורגל מעולה ושערים של קובא, כריסטיאנו ומוראטה, ומבט על המשחקים האחרונים מראה שגוליאדה היא דבר נפוץ:

אמנם משחקו האחרון של בניטס בברנבאו היה נגד סוסיאדד וריאל השיגה 3:1 צנוע משהו עם שער בכורה של לוקאס ואסקס, אבל שימו לב מה קרה לפניכן: מאניטה בעונת הדסימה, 5:1 עם שלושער של כריסטיאנו ושערים של בנזמה וקדירה, 5:1 בעונת האליפות עם מוריניו(היגואין עם שער מהיר, וצמדים של כריסטיאנו ובנזמה), וגם פעמיים 4:1 - בעונתו השנייה של אנצ’לוטי(חסה, ראמוס וצמד של קארים), -4:1 בעונת הבכורה של מוריניו(קאקא, כריסטיאנוX2 וגם אדבאיור). אבל אחד המשחקים הזכורים ביותר נגד סוסיאדד היה דווקא ניצחון דחוק של 2:1, ניצחון ‘קצר’ במיוחד, כשבהופעת הבכורה של לושמבורגו על הקווים - ריאל השלימה את 7 הדקות נגד סוסיאדד במשחק שהופסק באמצע בשל התראה על פצצה בברנבאו. רונאלדו, שכבש במשחק שנדחה, הוכשל ברחבה וזידאן כבש בפנדל את שער הניצחון.

את הניצחון האחרון שלה במקדש השיגה סוסיאדד עונה קודם לכן, במחזור הסיום של עונת קיירוש החשוכה, וזה היה 4:1 מוחץ ועצוב כשפיגו כובש לזכות ריאל בפנדל. בין 2002 ל-2006 השיגה סוסיאדד גם שתי תוצאות תיקו במקדש. נלך עוד קצת אחורה בהיסטוריה, ב-1997/98 ריאל ניצחה 2:0 עם שער גדול שהעביר את הכדור מעל שחקן ההגנה עם העקב ובנגיעה אחת שלח הקפצה למשקוף ופנימה; וכן 6:1 אדיר בעונת האליפות עם קאפלו קודם לכן. בין שנות ה-50 וה-60 לריאל היה רצף אדיר של 13 נצ’ ביתיים רצופים על סוסיאדד, כולל הניצחון הגבוה ביותר במשחקי הליגה בין הקבוצות - 9:1 ב-1968, עם צמדים של אמאנסיו, פירי ו-ולאסקס.

עוד לא נגמרה המחצית אבל המשחק גמור לחלוטין, אז אומר עכשיו:

1. אסנסיו עם כמה מהלכים ותנועות שמזכירות לי למה הכתירו אותו למשיח שלנו בקיץ. במחשבה על פריז, קבוצה סופר התקפית שכנראה כן נמצא את עצמנו עם שטחים במתפרצות, אולי הוא יוכל להועיל ולהתעורר סוף סוף. למעשה, במתפרצות אני סומך רק על בייל, אסנסיו ומרסלו
  2. אם זידאן משתף את בנזמה מול פאריז, לא רק שהוא משתף את אחד הגרועים בסגל אלא את השחקן בכושר הכי מחורבן בסגל. אבל אני מאמין שזה לא יקרה, בייל ורונאלדו לפניו בשרשרת ומול פאריז מניח שנעבה את הקישור על חשבונו
  3. מתחיל לחבב את טוני קרוס

זה יכול להיגמר גם בעשירייה אם ממש נרצה, או מינימום הניצחון הכי גבוה שלנו העונה בכל המסגרות. סוסיאדד מביכים ורכים, לא יודעים סגנון משחק אחר. זה לא דומה בשום צורה למה שיהיה ביום רביעי, אבל עדיין כיף לראות את הרשת זזה וזיזו שהיה חייב לעבור למגמה התקפית יותר ממזמן עם משחק כנפיים(לוקאס ואסנסיו גם עושים המון הגנה, הם לא עצלנים) - הרוויח את הניצחון המוחץ הזה ביושר. ככה היינו צריכים להיראות ממזמן גם אם הפער מבארסה אסטרונומי.

הגול של קרוס היה ה-מהלך של המשחק, גאונות, זה יותר קל לו מאשר לבעוט פנדל, הוא כל-כך אוהב את המצבים האלה ויכבוש מתוך שינה, ריספקט. האמת שהוא קצת יותר מחוייב הגנתית לדעתי, אולי בהיעדרו של קאסמירו ואולי סתם כי יותר כיף לרוץ כשאתה מוביל בצורה כזו.

מחמאות גם ללוקאס ואסקס על השער שפתח את הדרך ועשה את הכל יותר כיף. אסנסיו לא ממהר למסור(הוא לא ישחק נגד פאריס, אפשר לשכוח מזה) ואני שמח ומרסלו הגיע לחצי השני של העונה מבחינה התקפית אבל קרבחאל עדיין מזייף. אני שמח עבור כריסטיאנו שרוב העונה נראה אומלל בליגה. אפשר לוותר על ואראן ולשחק עם אשרף כבלם וגם את מודריץ’ הייתי מוציא. אם בנזמה לא נותן גול גם היום זה מביך בשבילו.

אגב, בפינת הסטט’, כריסטיאנו כבש 14 שערים נגד סוסיאדד בברנבאו בשבעה משחקים, ממוצע של שניים למשחק. אז איך סוסיאדד לא בין הקבוצות המועדפות עליו? מהסיבה הפשוטה שהוא פשוט לא שיחק באנואטה מאז 2011/12 אם אני לא טועה.

ההחמצה של בנזמה במהלך האחרון חתמה יפה את המשחק.
מצד אחד אני מרחם עליו, מצד שני הוא נכפה עלינו והורס. זידאן הוא זה שמאפשר את ההתעללות בבנזמה. שחרר מהבנאדם. לא מאמין שזידאן יפתח איתו ברבעי, הוא לא ישחק עם עשרה שחקנים במשחק הכי חשוב של העונה
ועוד בפינת המאכזבים, קובאצ’יץ’. לא ברור מה עובר עליו.

מהמשחק והשלושער של רונאלדו אפשר לקחת בעיקר את הנגיחות, וזהו. גם משהו.

ה4-4-2 הזה מחמיא לקבוצה מול קבוצות שבאות לשחק כדורגל כמו סוסיאדד או סביליה. הוא טוב יותר לא רק התקפית אלא גם הגנתית, כי אמנם קאסמירו ותיקוליו חסרים באמצע אבל אסנסיו ולוקאס מאפשרים ללחוץ גבוה וגם עוזרים בסתימת האגפים הפרוצים שלנו. המחצית הראשונה הייתה מצויינת.

כמו כל מערך אם נשחק בו באופן קבוע הבעיות יצופו, אבל במצב הנוכחי שהסגל לא מספיק טוב לשום שיטה קבועה אני מקווה שזידאן ימשיך לגוון כך ולהפתיע יריבות. כל שבוע סגנון אחר. את בנזמה הוא יכול להשאיר, עוד שלושה חודשים כאלה וניפטר ממנו לתמיד.

אין סיכוי שזידאן מוותר על השלישייה הקבועה באמצע ביום רביעי, וכנראה שהצדק. אין דין סוסיאדד כדין פאריס.

אני הייתי עולה עם ההרכב ה"חזק" רק עם אסנסיו במקום בנזמה. המהירות תהיה חשובה מאוד המשחק הזה כאשר סביר להניח שבעיקר נתגונן ונצא מהר קדימה.

זה בדיוק הטרייד אוף, אגפים פרוצים בדיאמונד מול אמצע חלש ב- 442 הרגיל.
לדעתי זו שאלה של עליונות, או במילים אחרות - אם אנחנו מפנימים שאנחנו נחותים ושמולנו עומדת שלישייה קדמית אימתנית מאד, אולי כדאי להתבנקר ולקוות שנצא מהר קדימה (אסנסיו קריטי כאן). ישנה גם אפשרות לקרוס או מודריץ׳ + קאסמירו.
גם השינוי לשם השינוי יכול לייצר אפקט טוב, כבר מכירים את הדאימונד שלנו ויודעים בדיוק שברגע שרונאלדו לא תופס יום והמגנים לא עושים מה שבא להם, אז אנחנו נראים רע.
אם אני צריך להמר, אז גם אני חושב שזידאן עולה עם השלישייה הרגילה.

אין סיכוי שזידאן מוותר על השלישייה הקבועה באמצע ביום רביעי, וכנראה שהצדק. אין דין סוסיאדד כדין פאריס.

כן, זה ברור ובצדק.

לדעתי זו שאלה של עליונות, או במילים אחרות - אם אנחנו מפנימים שאנחנו נחותים ושמולנו עומדת שלישייה קדמית אימתנית מאד, אולי כדאי להתבנקר ולקוות שנצא מהר קדימה (אסנסיו קריטי כאן)

אני חושב שנראה הפנמה מוחלטת של המצב. אפילו כשהיינו בכושר טוב באנו להתבנקר מול יריבות כאלה כשהדוגמה הטובה ביותר היא מול באיירן של פפ בעונת הדסימה (ולדעתי גם בעונה שעברה אבל הייתי בדעת מיעוט). לא חושב שהיהלום הוא אופציה ואני מהמר שנראה את הBBC.

לדעתי בייל באנקר בכל מקרה, ואם תהיה הפתעה בהרכב זה רק מכיוון בנזמה שיש לנו כל כך הרבה אופציות עדיפות ממנו (אסנסיו, איסקו, לוקאס כווינגר ונאצ’ו כחצי בלם שלישי, קובא כשומר ראש…). אבל התאכזבתי כל כך הרבה פעמים בעבר שאני כבר לא באמת מצפה.

היה נחמד לראות אתמול את קרוס מבין שאין קאסמירו ויורד למספר תיקולים שדומה בערך למספר התיקולים שלו בכל העונה הקודמת. מודריץ’ גם עבד קשה מאוד אבל זה לא חריג.

מעבר לזה, מרסלו חוזר בגדול במשחקים האחרונים. לדעתי היה מספר אחת על המגרש במחצית הראשונה. כדור הרוחב לרונאלדו היה חולני.

הקבוצה מריחה צ’מפיונס ומתחילה להתעורר, לא יודע להסביר את החרא הזה.

אגב, רק אני שמתי לב שקרוס העונה שידרג את עצמו התקפית? אולי הקשיב קצת לגיא… מפה לשם הוא כבר עם 4 שערי ליגה ועושה רושם שהתחיל לשחק הרבה יותר ישיר.

קרוס עם נתונים של חלוץ בריאל

אני יודע שזה יראה כאילו אני מתעלק עליו בכוונה, אבל כל ארבעת השערים היו בגארבץ’ טיים במשחקים בהם הבסנו. גולים הם תמיד דבר נהדר אבל זה לא מקרי.

בכל מקרה אם הוא יסיים עם 7+ אני מבטיח למקד את המשך הביקורת שלי עליו בחולשה ההגנתית.

כן, אבל זה שיפור משחקן שחוץ מלמסור לרוחב לא היה עושה הרבה, לשחקן שכובש ומצטרף קדימה. פה ושם הוא נותן פריצות. גארבג’ או לא גארבג’, שערים זה טוב.

אני אגב די מסכים איתך באופן כללי, סתם משהו ששמתי לב אליו ולא קיבל אזכור.

הגארבג’ הוא לא העניין, אלא זה שההצטרפות והתרומה היא כשהמשחק פתוח. כשאנחנו צריכים גול מול בונקר הוא עדיין תקוע 40 מטר מהשער ומנתב כדורים מראמוס למרסלו. הבלטה שלו על ה16 לא פנויה רוב הזמן, ואין לו עוד טריקים בשרוול באזור הרחבה.

הוא כן חכם, מוסר נהדר ומעביר כדורים מצד לצד באומנות, שזאת תרומה ענקית כשהוא משחק כקשר אחורי או אחד מבין שני קשרים כמו אתמול. אבל אז חוזרים לעבודת ההגנה…

בדרבי נגד אתלטיקו למשל היו לו שתי הצטרפויות טובות מהאיזור המסוכן אבל כשיש לחץ של שחקן הגנה ברמה גבוהה ו\או משחק הגנה מצוין אז מן הסתם הוא לא דייק בבעיטה והחמיץ והיה לו גם פחות זמן לכוון. כשמדברים על שיפור אז כמובן שזה יחסי, זה עדיין לא אומר שהוא עושה את הנדרש(לא רוצה לכתוב ‘עושה את המצופה ממנו’ - כי אני כבר לא מצפה).

היה בת’רד הקודם לדעתי דיון על שחקני ההתקפות המתפרצות, אלה שיכולים לטוס למעלה. קרבחאל לא רלוונטי כי הוא לא ישחק נגד פאריס, אבל מרסלו הוא כוח גדול למתפרצות וגם בייל ואפילו מודריץ’. כריסטיאנו בסדר אבל אני חושש שיקבל את ההחלטה הלא נכונה. הייתי רוצה לראות את אסנסיו משחק נגד פאריס בדיוק בגלל הדבר הזה, אם כי לדעתי אין סיכוי שנראה אותו בהרכב. בנזמה ואפילו איסקו(קוסם אבל איטי) הם לפניו. האמת? לוקאס ואסקס לא יהיה פיתרון כזה גרוע.
אני לא משוכנע שפאריס תבוא לשלוט בכדור, הם נתנו גול גדול נגד באיירן במשחק הבית כבר אחרי דקה נדמה לי כשניימאר הזיז שם לאלבס וראה אותו בצד ימין ברחוק, זה שינה את אופי המשחק אבל גם פאריס אוהבת לצאת קדימה. נגד באיירן בדסימה התבנקרנו, זה נכון, אבל זו הייתה קבוצה על סף השלמות בניגוד לקבוצה החיוורת יותר שפגשנו אשתקד. הרי רובן וריברי הזדקנו ועוד ועוד.

אגב אני חושב שאם היינו שואלים את קרבחאל מי השחקן שהכי הקשה עליו אז התשובה היא ניימאר. קרבחאל תמיד יציב הגנתית והוא שיתק את רובן וריברי בעונת הדסימה בצורה נפלאה אבל נגד ניימאר הוא לרוב טועה. ועדיין זה מבחן עצום עבור נאצ’ו שייתן הכל(ואולי משום שזה נאצ’ו הגבר אבל עדיין קיים חשש אז לוקאס יכול לתגבר את הצד הזה).

הנה ה-11 שלנו נגד פאריס, אם למישהו יש ספק בזה. ההופעה המעולה של אסנסיו ולוקאס בשבת לא גרמה לזידאן ולו לספק קל. עוד נכתב במארקה(מגובה ב-AS) שעוד 4 שחקני ספסל עשויים להיות פקטורים במשחק - קובא יוכל לעזור לסגור את האמצע; לוקאס יוסיף מהירות ובעיקר עזרה הגנתית לנאצ’ו; ואסנסיו או איסקו, סביר שרק אחד מהם ישחק - יוסיפו רעננות וקסם בהתקפה במידת הצורך.

בהמשך לדיבורים על סגנון המשחק, רוברטו פאלומר, בלוגר של המארקה כותב אמנם שריאל מדריד ‘צריכה את צ’ולו סימאונה ל-90 דק’ כי מדובר במאמת שמתיש את היריב ולא אכפת לו לשחק מכוער וציני, ונאמר שם בצחוק ‘אם היה אפשר להשכיר את שירותיו למשחק אחד זה היה טוב’, אבל מעבר לבדיחות → ריאל צריכה לעשות את ההתאמות שלה לקראת המשחק, המטרה מקדשת את האמצעים. לשחק מבוקר כנראה למרות שזה משחק בית ולתת את הכדור לפאריס[אם זו כוונתך, גיא].

לשחק מבוקר כנראה למרות שזה משחק בית ולתת את הכדור לפאריס[אם זו כוונתך, גיא].

כן. אני לא מצפה שפס"ז תשלוט בכדור 70%+ מהזמן כי זה לא שפפ מאמן אותם, אבל אחוזי השליטה בכדור אמורים להיות מאוזנים יחסית. אנחנו נצטרך לברור היטב את הדקות שבהן אנחנו לוחצים גבוה ומנסים להבקיע, בשאר הזמן צריך להתמקם היטב ולהיות אגרסיביים בהגנה כמו שהקבוצה הזאת יודעת לעשות במשחקי צ’מפיונס גדולים. לא חושב ששליטה מוחלטת כמו במחצית הראשונה בקלאסיקו משחקת לטובתנו.

אני לא רואה בזה גישה תבוסתנית, במשחקים כאלה להתאמה ליריבה יש השפעה גדולה על התוצאה וצריך למקסם את היתרונות שלנו. ככה השתלטנו על המפעל בשנים האחרונות, לא בזכות סגל עדיף. והיתרון הגדול שלנו על פס"ז הוא בניסיון ובשכל ולא ב- run and gun.

קראתי את הטור של יעקובי, קטן וקופר בידיעות אחרונות, שלושתם פה אחד מהמרים על פ.ס.ז’ כמי שעוברת לשלב הבא (ואפילו לא הוזכרה שם העובדה שקרבאחל לא יהיה כדי להצר את צעדיו המלהטטים של ניימאר). האמת שדווקא האנדרדוגיות מעודדת אותי. משחק ראשון בברנבאו, ההגנה השכונתית שלנו, כמה נצחונות גדולים לאחרונה ולא חסר הרבה שנגיע שאננים למשחק הענק הזה. טוב שהדעה הרווחת היא שפ.ס.ז’ עדיפה ושהרגליים על הקרקע. או בקיצור – בונקר וכריסטיאנו & בייל.