מחזור 24 בספרד: 2:2 מאכזב נגד סלטה בברנבאו בקאמבק של הזאר

לקראת סלטה ויגו

image

הברנבאו צפוי סוף סוף לקבל את אדן הזאר כשריאל תארח מחר (22:00, One) את סלטה ויגו ויאגו אספס מהתחתית. המטרות ברורות: ניצחון, כדורגל טוב והורדת חלודה מצד הכוכב הבלגי - ובסדר הזה.

בתאריך ה-16 במרץ הסנטיאגו ברנבאו לבש חג. זינדין זידאן ערך את הופעת הבכורה המחודשת שלו כמאמן ריאל מדריד שניצחה 0:2 את סלטה ויגו משערים של איסקו וגארת’ בייל. החודשים הספורים שנותרו עד תום העונה היו קשים והצרפתי לא הצליח להשיג את המקום השלישי והציג מאזן לא משכנע. גם בקיץ היו לא מעט קשיים. כיום, 11 חודשים אחרי – ריאל נמצאת בדיוק במקום בו הצרפתי רצה – מוליכת הליגה הספרדית, מוכנה לאתגר הגדול בשמינית גמר ליגת האלופות, ויש קבוצה. בפעם הבאה שריאל מדריד תשחק בברנבאו אלה יהיו כבר משחקי על נגד מנצ’סטר סיטי ולאחר מכן נגד ברצלונה. ריאל חייבת ניצחון וגם קצת טעימה מאדן הזאר, אם אפשר:

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק במצב רוח מצוין אחרי מהפך וניצחון חוץ 1:4 באוססונה, משחקים שנכתב עליהם בדרך כלל בקלטת ‘ניצחון של אליפות’. עושה רושם שהסגל מתמלא לאט לאט, מספר לא מבוטל של שחקנים בכושר לא רע (מנגד, עדיין אין שחקן שתורם מספרים בצורה עקבית), והמבחן נגד סלטה הוא בעיקר מנטאלי. אמנם הקבוצות שלקחו נקודות בברנבאו העונה שיחקו בצורה אחרת – ויאדוליד, בטיס ואתלטיק בילבאו, אבל זידאן, שערך את הבכורה המחודשת שלו נגד סלטה בברנבאו אשתקד – יודע שאין מקום לטעויות. בגדול, אנחנו כבר סופרים את הדקות לקראת הדבר הגדול באמת. ריאל ניצחה בכל חמשת משחקי הליגה האחרונים שלה והיא רוצה להשוות את השיא מסיום עונת האליפות עם זידאן, בדרך לשם. בברנבאו ריאל עם שמונה ניצחונות ליגה ועוד שלוש תוצאות תיקו. מצד שני רוב המשחקים הולכים קשה. הפעם האחרונה בה ריאל כבשה יותר מפעמיים במשחק ביתי בליגה הייתה איי שם ב-1:3 על סוסיאדד – מחזור 13 (23 בנובמבר).

כבר זמן רב שאנחנו כותבים את זה והפעם זה אמור לקרות באמת: אדן הזאר צפוי לעלות מהספסל בדקה ה-60, להתקבל בתשואות רמות מצד הסנטיאגו ברנבאו שכבר שכח איך הוא נראה, בתקווה שהכלי ילך כשורה, וגם להוריד קצת חלודה. הבלגי לא שיחק למעלה מ-80 יום והוא צריך להעביר הילוך עד למשחקים נגד מנצ’סטר סיטי וברצלונה. זידאן למעשה בפעם הראשונה אישר את חזרתו: “אנחנו שמחים שהוא חוזר. אנחנו יודעים מה הוא מסוגל לתרום לנו. החתמנו אותו כי הוא שחקן ייחודי. איתו הקבוצה מנצחת ונראה נהדר. היינו צריכים להיות קצת זהירים, זה נכון, וזה מה שעשינו כדי שיהיו תחושות טובות. הוא מוכן למשחק מחר. מצד שני, ברור שהוא חוזר אחרי שלושה חודשים”.

לגבי ההרכב של זידאן זו תמיד חידה. התרגלנו ל-4:4:2 לאחרונה. גארת’ בייל לא הוכיח יותר מדי שהוא ראוי להזדמנות בניגוד לויניסיוס לדוגמא ואיסקו בכושר נפלא וזוכה לא רק למקום בהרכב אלא גם לפרגון מצד התקשורת, אך המיסטר תמיד נוהג להפתיע. נציין כי טוני קרוס מצטייר לעתים כגיבור הלא צפוי נגד סלטה, כשהוא כבש בכל חמש השנים האחרונות, כולל גולאסו במשחק בבלאידוס השנה. זידאן אמר לקראת המשחק: “המפתח בשבילנו הוא להמשיך את מה שאנחנו עושים. הם נמצאים במצב לא צודק אולי כי הם קבוצה טבוה מאוד. יהיה משחק קשה כמו תמיד”. “אני לא חושב שאנחנו תלויים יותר בהגנה אבל כדורגל הוא איזון. הרעיון שלנו הוא לתקוף ולשחק כדורגל, שיחקתי כאן ואני יודע את זה. אבל צריך להיות איזון בשביל להגיע לתוצאות”. המאמן הוסיף שהוא קובע את ההרכב לעתים בסמוך למשחק, לעתים בתחילת השבוע וזה משתנה, ושוב חזר על כך שזו המשימה הקשה ביותר שלו.

סוגייה אחת שצריך לחשוב עליה – פרלאן מנדי, שהפך למגן השמאלי הבכיר והבלתי מעורער – סוחב איתו ארבעה כרטיסים צהובים. הוא חייב לקבל כרטיס צהוב נוסף כדי לא להיות בסכנת השעייה מהקלאסיקו. עם או בלי קשר אליו, המפתח הוא עוד משחק יציב בהגנה בהנחה שההתקפה כבר תעשה את שלה. טיבו קורטואה חולם העונה לזכות בתואר הזאמורה. הוא שמר על שער נקי 11 משחקים – בדיוק כמו יאן אובלק, ואת מספר השערים הנמוך ביותר העונה.

Eden Hazard y Vinícius, durante el entrenamiento.

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’, איסקו| גארת’ בייל וקארים בנזמה

מה המצב סלטה?

סלטה ויגו מרגישה שהסיוט מהעונה שעברה חוזר וכמו בעונה שעברה היא במאבקי הישרדות קשים. הקבוצה כבר הספיקה להיפרד ממאמן אחד ואוסקר גארסיה (אקס מכבי תל אביב שערך את הופעת הבכורה דווקא נגד ברצלונה בקאמפ נואו - ) מתקשה לשפר את הקבוצה יותר מדי. ביום ראשון האחרון השיגה ניצחון כל-כך חשוב 1:2 על סביליה (על אף שנקלעה לפיגור) בזכות שער דרמטי דווקא של פיונה סיסטו, וקטעה רצף עגום של תשעה משחקים עקרים. הפרס היה העפלה מעל הקו האדום, אך סלטה רחוקה רק שתי נקודות מהאיזור המסוכן. “ניצחון ששווה זהב, סלטה לא מאבדת אמונה!”, נכתב במארקה.

הוא אמנם לא כבש את שער הניצחון אבל כמובן שיאגו אספס שוב היה שם בשביל סלטה עם שער שוויון נהדר. סלטה תמיד התהדרה בהתקפה מרגשת והעונה יש באמתחתה 19 שערי זכות בלבד. שמונה מהם היו שלו, והוא מקווה כמובן להיות בסגל הנבחרת ביורו הקרוב. סאנטי מינה למשל שהגיע בקיץ מוולנסיה לא ממש השתלב וכבש רק פעמיים בליגה וארבעה שערים בסה"כ. עוד שחקן שנדחק לאחור הוא דניס סוארס שפתח בכל שמונת המשחקים האחרונים על הספסל.

הקבוצה מגליסיה מציגה מאזן חוץ נוראי – ניצחון חוץ אחד בלבד מול שבעה הפסדים. בעונה שעברה היא ניצחה רק פעמיים. לקראת המשחק הקרוב, הוגו מאיו המגן הימני ייעדר בשל כרטיסים צהובים אך הבלם מורייו שהיה בספק מסוים למשחק התאמן ללא בעיות. צפו למערך של שלושה בלמים. למרות זאת ראפינייה אופטימי: “הניצחון נגד סביליה הוכיח כמה הקבוצה מאוחדת וגם הקהל תומך בנו, זה היה ערב גדול שנתן לנו דחיפת מוטיבצייה משמעותית, השמחה חזרה. נגיע כדי לנצח את ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו למרות שהיא מוליכת הטבלה. אנחנו יודעים שעלינו לעשות משחק מושלם”. כמובן שלשחקן תהיה מוטיבצייה גבוהה לעזור לאקסית ברצלונה. בסיום העונה הוא אמור לחזור לבארסה אלא אם כן סלטה תשלם 17 מיליון יורו עבורו: “קודם כל אסיים כאן את העונה ואעשה את המקסימום בכל משחק. זה תלוי בי. לקח לי זמן להסתגל וכעת אני נראה טוב יותר”.

המאמן אוסקר גארסיה ניצח בברנבאו כשחקן ברצלונה ב-1997/98. גארסיה אמר לקראת המשחק: “אלה שלוש נקודות חשובות כמו בכל משחק אחר העונה. ברור שאנחנו עומדים נגד אחת הקבוצות הטובות בעולם. אני לא חותם מראש על תיקו אלא רק בהתחשב במה שיקרה על כר הדשא. השבוע עבדנו עם כמה הרכבים. הניצחון על סביליה היה פרס של עבודה קשה, נקווה להמשיך בדרך הזו וזה אומר לשמור על אותו חוזק נפשי”. על דניס סוארס: “אני בטוח שיחזור לרמתו, העונה היא ארוכה”.

עוד מסע היחלצות תוצרת יאגו אספס?

סלטה ויגו – הרכב משוער: רובן בלנקו| קווין, איידו, מורייו, ארואחו, אולאזה| פראן בלטראן, אוקאי, ראפינייה| פיונה סיסטו| יאגו אספס

היסטוריה ומפגשי עבר:

על הניצחון בעונה שעברה דיברנו. אחרי מחצית ראשונה דלה, עם התלהבות אמנם לאור חזרתו של זיזו אך לא מספיק מצבים – הגיעו איסקו ובייל. זה היה הניצחון הביתי השביעי ברציפות על סלטה ויגו בליגה, מאז החרפה עם פאביו קאפלו שספג הפסד ביתי ראשון בשתי קדנציות דווקא נגד הקבוצה מגליסיה. זוכרים את זה? עונת 2006-7, אמרסון השווה בנגיחה אחרי קרן של ראול אבל ספק בוז צורם מהברנבאו. טוב יותר להיזכר דווקא ב-0:6 במשחק הבית האחרון של 2017-18, רגע לפני גמר ליגת האלופות. בייל כבש צמד, איסקו סובב לחיבורים מהבלטה הקבועה שלו במגרש וגם איסקו וחכימי כבשו (והיה גם שער עצמי). ברצף הניצחונות ריאל שמרה חמש פעמים על שער נקי. בעונת הדאבל ריאל נזקקה לשער מאוחר של קרוס בדרך לניצחון 1:2 אך הוא לא משקף.

בדרך כלל ריאל מפרקת את סלטה ויגו בברנבאו. שלוש שישיות בסה"כ, שביעייה אחת אליה תיכף נחזור וגם שמינייה ב-1956. בעונת 2015-16 זה נגמר ב-1:7 מוחץ עם רביעייה של כריסטיאנו רונאלדו, שניים מהם גולאסוס של ממש – בעיטה חופשית לחיבורים וגם פצצה מרחוק. גם פפה, בייל וחאמס הבקיעו באותו ערב. שתי שלישיות קלות היו עם אנצ’לוטי בעונת הדסימה וגם בזו שאחריה. בסה"כ ב-53 משחקי הבית של ריאל מדריד : 42 ניצחונות (79%), 5 תוצאות תיקו (11%) ו-6 ניצחונות לסלטה ויגו (11%), יחס שערים 43:160 לטובת ריאל מדריד. בסה"כ מפגשי הליגה כמובן התמונה יותר מאוזנת – 29:62 לריאל מדריד שמתקשה בבלאידוס אך העונה ניצחה שם 1:3, וכך היה גם בעונה שעברה.

אחת מהתוצאות המפתיעות ביותר של סלטה הייתה תיקו 1:1 בעונת 2002-03, כזו שכמעט תקעה מקל בגלגלים של ריאל מדריד בדרך לכתר. מוסטובי הבקיע לזכות האורחת וראול השווה בנגיחה במחצית השנייה. ב-2001/02 היא חזרה עם נקודה מבירת ספרד. סלטה ניצחה שנתיים ברציפות בברנבאו וזה השיא שלה. היא שיבשה את הופעת הבכורה של סרחיו ראמוס כשבמחזור השני ב-2005-06, עם לושמבורגו על הקווים – ניצחה 2:3. רונאלדו מחק פיגור מוקדם בפנדל, ג’וליו בפטיסטה קבע מהפך אבל האקס נונייז ובהמשך פביאן קאנוביו הבקיעו לסלטה. זיזו עצמו כבש צמד נגד סלטה ויגו ב-2003-04 ב-2:4 גדול במשחק רווי שערים. אחד בנגיחה אחרי הרמה של פיגו והשני עם הפאלש. גם רונאלדו ופיגו הבקיעו.

נאצ׳ו, רודריגו, חאמס ולוקאס בחוץ הפעם. ואמוס אדן

סלטה בברנבאו זאת יריבה ל4-3-3 אני חושב ומקווה. שישמור את היהלום למשחקים הגדולים, כמו לבאנטה שבוע הבא

https://twitter.com/realmadrid/status/1228700737225592835?s=21

בתקשורת חוגגים הבוקר את חזרתו הצפויה של אדן הזאר אחרי היעדרות ארוכה. מארקה: “הקסם חוזר” , הזאר יקבל דקות לאחר 81 ימים. בשער נכתב כי סלטה ויגו היא היריבה האידיאלית כדי לחזור. שער ה-AS: “הזאר, 82 ימים אחרי” - ישחק מספר דקות כדי שיגיע מוכן למשחק החשוב נגד מנצ’סטר סיטי ב-26 בפברואר. באתר נכתב ‘הזאר, החלק השני’. הציפייה לראות את הבלגי גדולה כמו לפני הופעת הבכורה נגד סלטה בבלאידוס ממנה נעדר ברגע האחרון בשל פציעה. ונעבור למשחק: במארקה נכתב “הליגה עוברת בברנבאו”, שכן ריאל ביקרה כבר בכל המגרשים של שש הדולקות אחריה. קצת הרכבים משוערים: לפי מארקה, בייל יפתח בהרכב לצד בנזמה בעוד ב-אס הולכים על ויניסיוס. עוד שינוי - הקשר הרביעי. מארקה הולכים על איסקו, אס עם מודריץ’.

דבר נוסף: זינדין זידאן מאוד אוהב לשחק נגד סלטה ויגו. יש לו שישה ניצחונות בשבעה משחקים נגדה בליגה (תיקו נוסף, 2:2 בבלאידוס בעונת 2017/18), יחס שערים מטורף 6:26. שני ניצחונות הליגה הכי גדולים שלו הגיעו נגד סלטה - 1:7 בסנטיאגו ברנבאו בעונת 2015/16 עם רביעייה של כריסטיאנו וגם 0:6 במשחק הפרידה מהברנבאו בעונת 2017/18, רגע לפני גמר ליגת האלופות.

גם טוני קרוס אוהב. הבקיע 5 מתוך 13 שערי הליגה שלו במועדון מול סלטה…

המטרות: 1) לנצח ולפתוח שוב פער מברצלונה 2) כדורגל טוב 3) ליהנות קצת מאדן הזאר שיוריד חלודה 4) ויניסיוס במקום בייל. In That Order.

אני לא מעז לשאול את זה בקול רם, מתי נוכל ליהנות גם מכדורגל במשחק בית, נראה שזה לא קרה יותר מדי זמן כשהיה על מה לשחק (קרי - כל החצי השני של 2017/18 לא נחשב). האם יריבה בסדר הגודל של סלטה ויגו שאולי לא ממש יודעת להתבנקר, היא חסרת ביטחון בגלל התחתית, כשהקבוצה שלנו אחרי רצף ניצחונות רצופים (חמישה) - זה זמן טוב? עזבו מאניטה, 0:3 שלא יוטל בספק ולו לרגע? אני רוצה לראות את ויניסיוס משחק כי הוא בכושר טוב ובייל לא תורם דבר. אני כבר לא מאמין שזה יתחבר אפילו לתרומה חלקית. בייל ישר הולך לרחבה ומכריח אותנו להרים חלליות, הוא לא יוצר כלום. הוא גם לא מסיים טוב בהשוואה לעבר.

אבל אני אלך צעד אחד רחוק מדי: רוצה לראות את הזאר כבר מהדקה הראשונה, דווקא המגרש הבוצי בלבאנטה נגד יריבה אגרסיבית זה מגרש שיותר נזדקק לו אבל יותר מסוכן עבורו. הוא מתאמן הרבה זמן עם הקבוצה, זה משחק שאספקת הכדורים אליו אמורה להיות גבוהה, לא רוצה שיזרקו אותו בדקה ה-60 כשיש אולי לחץ והוא יצטרך להציל את המולדת. ראינו רק קצת מהיכולות שלו העונה, הציפייה לראות אותו היא אפילו יותר מאשר לפני מחזור הפתיחה (נפצע עוד לפני הבלאידוס). זה כן משחק להוריד חלודה.

השנה אנחנו מחלקים פחות מתנות, קצת יותר אחריות של השחקנים, קצת יותר מלחמה, כמובן שמדובר בנגזרת של המערך. יאגו אספס הוא האיום, רצוי להציג את אותה יכולת בהגנה ולהניח שהגול יגיע. כשבנזמה יוצא מהרחבה זה מרגיז אותי, כי אף אחד אחר לא נכנס לשם. טוני קרוס כבש חמש שנים ברציפות נגד סלטה, זידאן בדרך כלל מצליח נגדה. הליגה עוברת בברנבאו, ואמוס. שיהיה לנו בהצלחה.

הזאר בהרכב!!!

קורטואה
מרסלו סרחיו וראן דני
קרוס מירו פדה
הזאר בנזמה גולף

גם מרסלו ופדה בפנים. פלוס שלישיית התקפה אמיתית. סלאמתק יא זיזו!

אני אוהב את זה שזידאן נותן הזדמנות לבייל. זה לדעתי שווה לו רק בשביל הסיכוי הקטן שנרוויח בטעות את בייל חזרה.

ואמוס מדריד

השגתי אפילו את דף האוהדים האגדי Madridisimo Global עם פרסום ההרכב, זה נראה כל כך טוב: הזאר ועוד עשרה (Nada Mas). שימו לב מי כתב לכם בבוקר שהוא צריך לפתוח בהרכב.

מצד שני אני פסימי כהרגלי, דווקא כי פתאום הציפיות שלי עלו מאיזה 0:2 מעצבן וקשה שיגרום לי שוב לסבול - להצגת כדורגל, לא פחות (סלטה ויגו קבוצה עם יאגו אספס אדיר וחלק התקפי מוכשר אבל חוץ מזה בעונה מהגיהנום), והייתי ברוח הזו מעט מאוד פעמים השנה. אני יודע שהוא רעב מאוד, ואפילו יש את הוולשי והגולף בכנף ימין ופתאום תנוח עליו הרוח, אפילו מרסלו משחק כדי לתת את כל הארטילרייה ההתקפית שיש לנו וגם ואלוורדה הנמרץ. קלאסי לספוג גול מהיר ולרדוף אחריהם אבל הגיע הזמן לראות קצת כדורגל.

זה המשחק האמיתי לשפוט את הכושר של מרסלו, סוף סוף הוא מקבל הזדמנות לשחק עם הגנה נורמלית שתוכל לחפות עליו מאחורה כמו שצריך, נקווה שלא יטעה יתר על המידה.

אני מאוד מקווה שנראה כדורגל טוב. משום מה אני רואה את אוסאסונה בילבאו ואני שוקל לעבור לאהוד גולף. עוד משחק של אחת אפס היום ואני עם כדורגל גמרתי.

אם נקבל גם את בייל וגם את הזאר בכושר טוב לסוף העונה אני לא יודע איך העונה הזאת תסתיים, אפשר רק לחלום.

כל אלו שעוד מצפים לדברים מבייל - הלוואי עלי האופטימיות שלכם בימי ראשון.

שמע, עכשיו כשהוא עם התחבושת… לך תדע :wink:
אולי עכשיו יהיו לנו בנזמסי וביילזמסי

ריאל מדריד לא הפסידה בכל המסגרות בכל אחד מ-13 המשחקים שוואלוורדה טוני קרוס וקאסמירו פתחו ביחד בהרכב.

זה ההרכב הכי טוב האפשרי אם כולם בכושר

לא מצפה אבל מקווה. אם כבר הוא משחק וזה…

אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל באמת,
אנחנו חייבים את איסקו והיהלום.

מה צריך לקרות בשביל ששופטים יוציאו צהוב על בזבוזי זמן בליגה הזאת?

אם הכדור יעמוד פחות מ-20 דקות במחצית הקרובה אני אומר תודה.

בבקשה בלי ההפקרות הרגילה במשחקים כאלה.

עריכה:
אפילו לא דקה תוספת. בדיחה.

לא הוסיף דקה. אני ספיצ’לס

• האם אתם זוכרים מחצית של איזשהי קבוצה בה היא הפסידה בכל קרבות הגובה?
  • הימור שלי - במחצית עולים עם איסקו במקום בייל וחוזרים ליהלום
  • הימור שלי 2 - דקה 60 יוביץ’ עולה במקום הזאר להציל את המולדת

זה לא מקרי שההפסד היחיד שלנו בליגה היה עם השופט הזה,ליצן.
בייל פשוט לא רוצה לשחק בריאל מדריד,מתי זידאן יבין את זה כבר?

מה שיותר משגע אותי הוא שהוא אפילו לא נתן אזהרה אחת לשחקני סלטה על בזבוזי זמן, השוער שלהם לבד בזבז איזה 5 דקות.
עכשיו נעבור שנייה לשחקנים, בייל סוס מת, הוא לא תורם כלום למשחק ההתקפה שלנו, הוא פשוט תוקע אותו.
שמישהו יסביר לבנזמה שהוא חלוץ מטרה, אין לנו את רונאלדו יותר, הוא לא יכול להעביר את רוב המשחק באגף, בחיאת.
7 קרנות ואנחנו עם 0 מצבים, קרן אחת לסלטה כמעט 2:0, מדהים.