מחזור 24: מסיימים את הדרבי בתיקו 2:2 בחוץ (פדרי, לוק דה-יונג)

הייתי RDT עוד כשראול דה תומאס היה תלמיד ביסודי- יש לי קדימות.

שלא תחשוב שלא שמתי לב ושזה לא מעצבן אותי חחח

אני לא חושב שדסט משחק טוב במיוחד, אבל מרגיש שקצת שופטים אותו לחומרה- הוא לא כזה גרוע.

אריק לעומת זאת היה מזעזע, ובוסי… בואו רק נגיד שהוא כבר לא נותן את הכיסוי ההגנתי שהוא נתן בעבר, ועם הגנה כל כך חלשה ופגיעה כמו שלנו זה קריטי.
במילים אחרות, אולי להביא את הגרזן עליו מדברים בתקשורת ממילאן בחינם זה לא רעיון רע.

לא מבין מה הבעיה של חלק עם אדאמה- חוץ מהחלטה אחת שלא אהבתי גם קבלת ההחלטות שלו הייתה לגמריי סבבה לטעמי.

המסקנות שלי עד כה מהעונה- צריך דחוף בלם ושני מגנים, ספק גם קשר דפנסיבי, לקנות את אדאמה ולספסל את טורס.

ההתקפה נראית שנות אור יותר טוב מבתחילת העונה. רק צריך לשים שם באמצע חלוץ ויהיה טוב.

אני דווקא שמעתי עליו ביקורות כבדות מאוד מצד אנשים שעקבו אחריו בסיטי במשחקים המעטים שהיו לו שם לפני שהוקפא. הוא עוד צעיר ואולי יתחשל יותר אבל בשביל ששחקן עם הנתונים הפיזיים והאתלטיים שלו יצליח כבלם בברצלונה הוא צריך להיות פיטבול משוגע וחכם. סטייל מסצ’ראנו נניח. כרגע הוא רחוק מאוד משם.

לטעמי זה נובע משני דברים - הרצון של צ’אבי לשחק עם גאבי, פדרי ודה יונג (ובוסקטס), וחוסר הכשירות של אובמיאנג וממפיס כחלוצי 9 אמיתיים/מזוייפים. פחות מזה שצ’אבי רואה את פראן כ-9, אבל הזמן יגיד. גם אצל פפ ולואיס אנריקה בנבחרת הוא שיחק שם כנראה רק בגלל היעדר אופציות אחרות בחוד (או כי הוא שוכב עם הבת שלהם).

בוסקטס נתן כבר כמה משחקים מהסרטים בעונה הזאת. לא המשחק הזה.
אני לא רוצה גרזן נוסף בסגל. הגיע הזמן לתת לפרנקי להיות קשר דפנסיבי. הוא נייד מאוד, לא מתעייף, הוא הרבה יותר מגרזן ויש מספיק קשרים לשים לפניו. לפני שנה זה לא היה נכון, אבל עכשיו יש את גאבי, ניקו ופדרי, ואולי גם פוץ’. בוסקטס לא צריך להיות באנקר , אבל שחקן חשוב בסגל.
קסי מהמעט שראיתי נראה כמו גרזן פרופר, לא הסגנון של ברצלונה.
אה, נו, ושנה הבאה חוזר הפיאניץ’.

לא היה ציטוט של טן האח שפרנקי לא יכול ולא צריך לשמש כקשר אחורי בודד בלי גיבוי של מישהו עם יכולות הגנתיות?

אני לא אומר שלבוסי לא היו משחקים טובים העונה, אבל אני כן אומר שהוא כבר לא יכול לספק את השמיכה ההגנתית שהוא סיפק בעבר ושחוליית ההגנה שלנו פח

אני זוכר ציטוטים שהעמדה הטובה ביותר של פרנקי היא קשר אחורי. לא זוכר של מי, אולי קומאן.
לדעתי הוא יכול להיות קשר אחורי לבדו, כאשר לפניו קשרים שעוזרים גם בהגנה כמו גאבי\ניקו\פדרי. הם כולם צעירים וניידיים, אני מאמין שעם התאמה טובה בסגירות ולחץ, הם יכולים לחנוק את הקישור של כל יריבה כמעט.
בוסקטס יכול להיות איש משימות מיוחדות או חילוף הגנתי.
אנחנו גם רואים במשחקים האחרונים שפרנקי יורד אחורה לקבל את הכדור מההגנה. הוא כבר עכשיו חצי קשר אחורי, ואני חושב שזאת הדרך.
אני מסכים איתך בגדול לגבי בוסקטס, אבל אני לא חושב שצריך שחקן נוסף. יש מספיק קשרים טובים. עדיף להשקיע במקומות אחרים.

אתה יודע מה, פרנקי+ גאבי/ניקו בקישור לקחתי…לפחות שווה לנסות את זה. אבל אני קצת חושש.

אם היה לנו עוד בלם טוב ולפחות צד אחד בו יש מגן שלא עושה הפקרות הייתי מרגיש קצת בטוח יותר עם זה.

לגבי פיאניץ- הוא אף פעם לא היה קשר אחורי. יותר לכיוון ה50-50 עם דגש לחצי ההתקפי.

מקווה שיצליחו למצוא לו קבוצה בקיץ בכל מקרה.

בעונה הבאה אני מקווה שיהיו מגן או 2 חדשים (בחינם או בזול) ואולי איזה בלם חצי סביר שנצליח ללקט בחינם.

אז רז אתה מוותר על הקשר היחיד שיודע לשחק מסודר כדי לתת לשלושה שיבוטים לשחק? כי אתמול שלושת השיבוטים היו על המגרש וזה לא ממש עבד נכון?

ממה? מה כבר יכול לקרות? קישור רך? צ’ק. קישור לא הגנתי מספיק? צ’ק. קישור שלא לוחץ מספיק טוב? צ’ק כבר שנים. קישור שלא מייצר מצבים? צ’ק. ממה יש לפחד לנסות דברים חדשים? 0 פחד.

אומנם יצא רק שוויון, ובהתחשב בכך שהובלנו מדקה ראשונה אני יכול להתאכזב. מצד שני, איך אפשר להתאכזב מגול דקה 93 ששולח את התוכים המסריחים האלה הביתה מבואסים? מצאתי את עצמי בזמן שאמא שלי לידי בסלון צורח על הטלויזיה ומסמן אצבע משולשת בשלל צורותיה מלווה בקללות לקהל ולשחקנים שלהם אחריי הגול. כדורגל גורם לך להתנהג כמו ילד קטן (לא שאני צריך סיבה מיוחדת). אמא שלי מצד שני שוקלת להוריד את השליש של הירושה שלי.

ועכשיו למשחק-לא אהבתי את ואוולדה2 שוב. או קומאן. ברצלונה וצ’אבי צריכים להפסיק לנסות להמציא משהו שלא עבד בחיים. לא, אי אפשר לקחת קשר אמצע יצירתי וטכני לא משנה כמה הוא כזה ולשים אותו באגף. זה יקרה תמיד רע. זה לא עבד עם איניסטה, זה לא עבד עם קוטיניו וזה גם לא יעבוד עם גאבי. זה לא יעבוד נקודה. תעלה עם קיצוני, לא משנה מי. באמת. שחקן כמו אבדה לא הוכיח את זה כבר?

אם צ’אבי כזה רוצה לשמור על כל השלושה זה לא יעבוד. שיצמיח פאקינג בייצים ויחתוך בבשר החי. מה הוא חושב בוסקטס יהיה פה לעד? נניח והוא טוב, סעמק גם יא יא טורה היה מכונה! צ’אבי צריך לחשוב על טובת הקבוצה, ולהתחיל פה את השינויים לעתיד. אתה חושב שאי אפשר לוותר עליו? בסדר, תחליף אותו דקה 60 תכניס את גאבי. תעשה רוטציה. אבל בחייאת, או שבאת לשנות או שבאת לבלבל לנו ת’מוח. קשר אמצע באגף כי יש לך 4 קשרים טובים זה פלסטר מעפן והורס את החדות והעוקץ בחלק ההתקפי.

מה שכן אהבתי זה את השינויים שהוא עשה. הוא באמת ניסה הכל. קיללתי את כולם שדמבלה עלה והתביישתי, אבל לפחות צ’אבי מנסה. אני באמת מאמין שעם אלבס זה היה נראה אחרת בקישור/הגנה.

אני יודע שזה פופולארי עכשיו לשחוט את גרסיה, אבל הוא רק חזר מפציעה וזאת עונה ראשונה שלו בטח כשחקן שמקבל הרבה דקות והוא עוד ילד
Give him a fucking brake. לא הרבה שחקנים גרועים מגיעים לסיטי. הרבה שחקנים טובים משוחררים מקבוצות גדולות. זה מתחיל בסלאח ומסתיים בפיקה.

הגול הראשון הרבה על טר שטגן, ההתחכמויות האלה מיותרות.

ונקודה לטובה-אדאמה. הוא טוב. הוא דומיננטי, הוא חזק, ומאוד אהבתי את החלק המנטלי. אחרי הגול שהוא בישל הוא אפילו לא חגג. עושה רושם שאצלו בראש הוא מאוכזב מעצם המצב הזה-שהוא צריך גול דקה 93 בשביל לא להפסיד לאספניול. זה המיינדסט שהמועדון הזה צריך.

האדום לפיקה אגב הוא בושה וחרפה. על אלבס למשל אין לי טענות והגיע לו גם הרחקה לשתי משחקים, אבל האדום לפיקה זה נטו בגלל זהות השחקן לא בגלל המעשה. אשכרה לא היה שם כלום. מביך.

נ.ב
זה מדהים, הרגשתי כאילו בדקות הסיום אנחנו משחקים במשחק “בואו נספור כמה פעמים ראול דה תומס נוגח ראשון” והוא אשכרה הוביל 48295-0. אבל אז הגיע דה יונג ועשה 48295-1.

צהוב שני, לא אדום.
לשניהם אגב היה צהוב והם קיבלו צהוב שני והרחקה. פייר, הגיע לשניהם צהוב על המריבה הזו. ואין מה לעשות, יש לכם כבר צהוב אחד במשחק הזה, תתנהגו בהתאם.

חוץ מזה, כל מילה בסלע.

אולי יישחטו אותי פה על מה שאגיד, אבל התכונה הכי חשובה לקשר אחורי מבחינה הגנתית היא המיקום שלו.
יכולות הגנתיות טובות מתקלות את שחקן ההתקפה, מיקום טוב מונע ממנו לקבל כדור.
זה משהו שכאוהד קשה מאוד לראות (גם לי כמובן, לא בא להגיד שזה משהו שאני רואה ואתם לא), זה דורש מעקב אחרי שחקן במשך משחקים שלמים וכמובן רפרנסים להשוואה.

קחו את בוסקטס כדוגמה הכי טובה:
לא מהיר, מתקל טוב אבל לא מדובר בעילוי, לא חזק במיוחד, משחק ראש לא רע אבל שוב לא משהו מטורף.
אפילו כשהכדור אצלכם, הוא לא מהיר, לא דריבליסט, וגם לא בועט או מבקיע.
ובכל זאת מדובר אולי בקשר האחורי הטוב ביותר בדור האחרון.
איך זה קורה? כמו בעסקי הנדלן, מיקום מיקום מיקום.
הוא לא צריך את הספרינטים כי הוא מראש עומד במקום הנכון.
הוא לא צריך לנצח במאבק הפיזי כי הוא פשוט ידאג לעמוד איפה שצריך וכך היריב לא יקבל את הכדור מלכתחילה.

מיקום זה עניין של חוכמה והבנת המשחק, כמו גם ראיה מרחבית וניתוח מה שקורה באופן מהיר. אלה דברים שמשתפרים לרוב עם הניסיון, אבל כמובן יש פשוט שחקנים חכמים יותר.

בנוגע לדה יונג.
לא על סמך היכולות ההגנתיות שלו צריך לשפוט אותו כקשר אחורי יחיד, אלא על סמך הבנת המשחק. זה בהחלט משהו שאפשר ללמד והוא כבר משחק שנים לצד השחקן הטוב ביותר בתחום הזה. בפוטנציאל דה יונג אם ילמד מבוסקטס הוא יכול להיות קשר אחורי היסטורי.

הוא לא היה מוציא לו צהוב שני, אם לא היה מתרחש הדבר שקרה מלפני כן. השופט גם הזהיר אותם, פיקה יצא טמבל וזהו.

הנה קיבלת תשובה עכשיו. אותו מקרה בין פארדס לקסמירו ואין צהובים. כמו שצריך להיות.
אני לא אומר שהשופט דפק אותנו חלילה, אלא שהמהלך של פיקה הוא לא מהלך מטומטם. לא היו צריכים להישלף צהובים כי לא הייתה שם אלימות. השופט החליט להגזים כי כנראה חשב שהולך להיות בלגן.

קסימרו הוא לא דוגמה. הוא לא יקבל אדום גם אם הוא יבוא עם מקלע ויתחיל לרצוח את כל הקבוצה היריבה…

אני מדבר בלי קשר למשחק היום. אני לא צופה במשחק. סיטי לעומת זאת, אחלה משחק מפרקים כל מה שזז…

בסדר הם יחנקו מול איזה באיירן/ליברפול/צ’לסי אל תתרגש. עד כה הם בשום עונה לא הראו עליונות אמיתית באירופה.

מה?
תצטרך להביא לי הילוך חוזר על מנת שאוכל לענות לך.