מחזור 24: מסיימים את הדרבי בתיקו 2:2 בחוץ (פדרי, לוק דה-יונג)

הסגל שיטוס לברצלונה -

אריק גרסיה חוזר לסגל.
אדאמה גם בסגל, למרות כאבי הבטן אתמול, בנוסף לז’וטגלה ואבדה.

רוברטו, פאטי וממפיס עוד פצועים.
אלבס מורחק.

image

אם תהיתם, גם הקמע של אספניול הוא תוכי (פריקו). אז התוכים בידועים לשמצה חווים עונה בינונית בסך הכל. מדובר על סגל שהיה גדול על הליגה השנייה באיכויות שלו, וגם כשזה מגיע לליגה הראשונה יש סגל סך הכל לא רע עם שחקנים כמו מיודעינו אלייש וידאל, דייגו לופז אקס מדריד (בעונה מצויינת) ראול דה תומאס (שיאן השערים עם 12 העונה), דרדר (שיאן הבישולים עם 4 העונה), אמברבה וקבררה. אספניול אפילו אחראיים לניצחון יוקרתי מאוד על ריאל מדריד במהלך העונה הנוכחית.

מנגד משהו הפסיק לעבוד אצל אספניול מתחילת 2022, שמתוך 10 ההפסדים שלהם העונה 3 מהם רק מתחילת השנה, ולמעשה אפסניול ללא ניצחון מתחילהשנה האזרחית לאחר הפסדים לבילבאו, אלצ’ה, מיורקה ותיקו עם קאדיס שאחינו סביליה ו-ויאריאל מצפות לה. ללא ספק אספניול במומנטום שלילי וזה זמן טוב מבחינת ברצלונה לתפוס אותם.

צ’יפ לצ’אבי

אני מאוד מקווה שצ’אבי תפס את דסט ואמר לו- “אם אתה שווה משהו, היום יש לך הזדמנות להוכיח את זה”. זה אומנם הרבה לבקש ממישהו להיכנס לנעליים העצומותת של אלבס, אבל מול אספניול שנמצאת בכושר לא מי יודע מה זאת הזדמנות פז לראות איך הוא משתלב במערך. האם הוא יכול להיכנס באגף ימין בתור מגן ימני פר אקסלנס במערך 4-3-3, או לעזור לבוסקטס כמו אלבס.

אופציה אחרת שהיא סבירה לא פחות, זה לבנות על העוצמה של טראורה בתור שחקן קו במערך 3-4-3 כשאריק או לנגלה יצטרפו לארואוחו ופיקה בקו של שלושה בלמים ופשוט לשחרר את אלבה ואדאמה לשרוף את הקוים.

מעל הכל חייבים לשמור על המומנטום. ניצחון נוסף שישמור אותנו במקום הרביעי ועוד על היריבה העירונית ולהוסיף למומנטום הרע שלהם זה מבורך.

שיהיה בהצלחה.

ההרכב של צ’אבי -

חוץ מהשינוי הכפוי של דסט במקום אלבס המושעה, ההרכב זהה לזה שניצח את אתלטיקו.

אובמיאנג יחכה להזדמנות מהספסל.

הרכב צפוי סה"כ. מה שעבד מול אתלטיקו אמור לעבוד גם מול אספניול.
מעניין אותי אם פראן טורס ישתפר בתור חלוץ. מול אתלטיקו הוא היה חלש.

אני רק מקווה שהוא לא עושה כמעשה קומאן, לוקח משהו שעבד וימסיך להריץ אותו בלי קונטקסט. שלא לדבר שיש פה גם עיניין של רוטציה. המשחק הבא זה ולנסיה, ויש נאפולי בין לבין. אני תוהה איך אפשר לבנות את הרוטציה ולתעדף משחקים בין לבין. לא יודע איך נתמודד עם עוד גל פציעות.

זה היה מהיר…

לא יודע מי יותר מפרק את שחקני אספניול פה - אדאמה או גאבי

ממשיך חלש. אבומיאנג במהרה בימנו

אז השיטה תלויה בשחקן אחד שלא נמצא הערב ולא יהיה בשלושת המשחקים הקרובים… על הספסל יושב ריקי. רק אומר.

אלבה במחצית מושלמת שוב. אדאמה מגוחך.

אני משתכנע מרגע לרגע וממשחק למשחק שהרכישה של פראן טורס הייתה תמוהה ומיותרת.

אני הייתי מנסה להריץ את אבומיאנג במרכז ההתקפה תקופה ולראות מה קורה.

חולה על אדאמה. יאיא טורה שחזר אלינו רק באגף

לאט לאט צאבי הולך ומאבד אצלי קרדיט.
מתברר שהוא קשקשן לא קטן אבל פחדן גדול ו0 ביישום של הברבורים שלו.

עאלק משחקים את המשחק שלנו בכל מצב.

נבלה הפפ הזה. מכר לנו חתולים בשק.

הכי חשוב זה שהבאנו 3 חיזוקים להתקפה, ובסוף לוק דה-יונג המלך של העולם מציל אותנו. שוב.

בארסה לא נמצאת בשלב שהיא צריכה ניצחון, אלא מומנטום. ואללה, בשיניים יש אחד.

לצערי לא ראיתי את המשחק בגלל האחיניות שלי (המתוקות) אבל אז נכנסתי לטויטר וראיתי את הציוץ הזה:

https://twitter.com/Liraninho/status/1492981426370879489

עשה לי את היום

בסדר. אדאמה היום הוכיח שאולי גופנית הוא שונה מדמבלה, אבל מוחית הם מאוד קרובים.

כשדסט הגיע הבטיחו לי שהוא משהו. אנחנו אשכרה חיכינו לאריק. פלופ גדול יותר מססק. אדאמה טראורה ואן טריק פוני וגם את הטריק הזה הוא לא יודע לעשות. דמבלה גם מבזה וגם לא שווה את הביזוי. צ’אבי לא מצליח לחבר 2 נצחונות רצופים. משחק איום ונורא. שעמום אפרורי ודוחה.

בארסה אמנם משחקת עם יותר לב אבל מה שייחד אותנו תמיד היה המוח ובינתיים נראה שאו שיש פער מטורף בין המוח של המאמן לבין מה שאפשר לצפות משחקני כדורגל להבין או שגם למאמן אין מוח. התפקיד של פילוסוף זה להנגיש את הידע להדיוט. בלי זה הוא סתם תיאורטיקן חולמני.

יודע שזה נאמר בחצי ציניות אבל אגוארו וגרסיה סיימו חוזה, טכנית לפפ לא היה שום סיי בעזיבה שלהם.

לגבי פראן טורס - א’ מוקדם לשפוט, ב’ צ’אבי שיחק איתו היום כאילו קוראים לו לוק דה יונג. נטו כתובת להגבהות של אלבה ואדאמה. אני מאמין שהוא יתרום הרבה יותר כשאובמיאנג/ממפיס ייכנסו לעניינים וייאפשרו לטורס לברוח יותר לאגף.

התמונה השבועית. השווי של מצבי ברצלונה היה גבוה משל אספניול, כמה נקודות:

1. צ’אבי ראה שיש נוסחא שעובדת, העלה את אותו הרכב רק עם אלבס ללא דסט, והאמין שהוא הצליח לייצב הרכב לאורך זמן. זה מתחיל טוב עם גול יפה בתחילת המשחק. הלחץ עבד, אספניול נראתה מבוהלת והכל טיקטק, אפילו הלחץ של ברצלונה היה אפקטיבי לאורך כל המשחק.

2. את תקן ה"איקר מוניאין השבועי" שלנו לקח הפעם דרדר במשחק פנטסטי. אני באופן יחסי עוקב אחריו (אצלי בפנטזי), וזה לחלוטין אחד ממשחקי השיא שלו, מעבר לשער הוירטואוזי והבישול. הוא היה צריך לקחת את איש המשחק ולא ראול דה תומאס שבעיקר הצליח להנות ממה שדרדר נתן.

3. פרנקי, דסט ופארן לא היו במשחק. לא הופתעתי מדסט, שכן היה ברור שהנעליים של אלבס יהיו גדולות עליו, והמשחק הזה גדל להיות אינטנסיבי מהר מידי בשבילו. פראן גם לא הצליח להתמודד עם הקשיחות של אספניול, ופרנקי פשוט היה נראה מבוהל. משחק לא מדויק בכלל שלו, והתקשה מאוד לדחוף את המשחק קדימה. אולי זה היעדר אלבס שהשפיע גם על המשחק שלו, אבל מרכז השדה פשוט לא הצליח לדחוף את המשחק קדימה ולהכתיב את הקצב כפי שעשו נגד אתלטיקו.

4. אתה יכול לתכנן כל השבוע, אבל בסוף משחק יכול להתחרבן לך על יכולת אישית. על דרדר כבר דיברתי, עם מסירה על פני כמעט חצי מגרש לRDT, אבל איך אפשר שלא לדבר על אריק גרסיה שנתן לי פלאשבק לכמעט 20 שנה לאחור לאולגר שהיה מלווה בכזאת אלגנטיות את השחקן עד השער אחרי שהיה מאבד אותו. משחק מסוייט של אריק גרסיה שפשוט לא הצליח לייצר כמעט שום פעולה חיובית. מקווה שארואוחו בסדר.

5. אומנם אני לא מתתי על החילופים והכיוון, אבל דווקא ראיתי איזו נקודת אור אצל צ’אבי. הוא ניסה לשנות כשהוא ראה שלא הולך לו. אצל רוב מאמני ברצלונה היינו רואים שיש תכנית א’- ההרכב הראשון, ותוכנית ב’- פאניקה. צ’אבי ניסה להוציא את פרנקי שהיה חלש ולהכניס את אובמיאנג במטרה להשתמש בזריזות של פראן באגף, ואת האנרגיה של גאבי בקישור ועבר ל- 4-3-3 עם שני קשרים לפני בוסקטס, ולאחר מכן הוא ניסה להגבי את הקצב של המשחק עם הכניסה של דמבלה במקום אלבה, ולנסות להכניס קשר רענן שיוכל לבצע עבודות הגנתיות כמו ניקו במקום גאבי ולעבור למערך של 3-5-2 עם אדאמה ודמבלה באגפים לבד ועם פראן ואובמיאנג מקדימה, ורק לאחר מכן שהוא ראה שזה לא עבד, הוא פשוט דחף עוד חלוץ קרי- פאניקה. מין הסתם אני לא אוהב את כל הפעולות שהוא עשה. לא ראיתי טעם להשאיר את פדרי או פראן ולהוציא דווקא את גאבי שנראה יותר בעניינים משניהם לדוגמא, אבל פאק סוף סוף יש מאמן שמנסה לחשוב דינאמי. מצרך נדיר בעשור האחרון עם מאמנים שפשוט מביאים בקופסאות פלסטיק חילופים מהבית.

6. אני בהלם שפיקה מלך הפרובוקציות נפל בפח של ילד של אספניול. הוא לא סתם החליט לא לדבר עם השופט, גם בסטנדרטים שלו הוא יצא מטומטם.

7. כמה שחקנים שכן ראוי לציין לטובה: אורואחו (מלח מים רק שיבריא), פדרי, אדאמה (גם ביום שהיו מאוד ערוכים אליו הוא עשה מה שהוא יכול) וכמובן, מי שככל הנראה לא רק שאקנה חולצת ספוטיפיי שלו, אלא אני בעזרת השם אני אקרא לאחד הילדים שלי על שמו. כמה כישרון, כמה חוצפה וכמה מלחמה. הלוואי וכל הילדים בלה מאסיה היו מראים רבע מהאופי של הבחור הזה. גאבי הוא אגדה בהתהוות.

ולחשוב שזה על הנייר אמור להיות המשחק הכי קל שלנו ברצף. בהצלחה כאמור ונתראה בחמישי.

נו…אני יודע. ברור לי שבמקרה של גרסיה ואגוארו לא היה לפפ יותר מידי מה להגיד. ועדיין - מהרגע שאריק החליט לעבור לברצלונה, פפ בקושי השתמש בו. אפשר לחשוב שזה כדי לא להשתמש בשחקן שלא יהיה פה בקרוב, וצריך לבנות משהו קדימה עם אלו שכן יישארו (אההממ…אהההמממ…דמבלה), ואפשר גם להתחיל לחשוב שאולי פשוט הוא לא היה כזה חסר לסיטי. חיכינו לאיזה גאון הגנה טקטי, שבסוף מסתבר כבלם רך מאוד, והפאשלה של אתמול בגול RDT זה משהו שלא הייתי מצפה שיקרה גם למינגסה.

האם גרסיה יכול להשתפר ולהפוך להיות בלם ברמה גבוהה? אולי. ואשמח לאכול את הכובע. כרגע, בדגש על ה"כרגע", זה נראה פחות טוב. ולא, לא רק אתמול, במשחק החזרה שלו מפציעה.

לגביי טורס - מסכים שלא כל האשמה עליו, ויודע מה? כנראה שגם אף אחוז של אשמה לא עליו. אתן לו עוד כמה משחקים, אפילו מעבר לעונה הנוכחית, כדי ממש לשפוט. אבל קצת מעניין אותי הטיעון הזה -

אם צ’אבי משתמש בשחקן של 55 מיליון בצורה לא נכונה, זו כנראה לא אשמת השחקן. אבל מה לגביי האשמה של צ’אבי?

אני בכלל לא מאוכזב מאיך ששיחקנו.
את המחצית הראשונה היינו צריכים לסיים ב 3-0. גם במחצית השניה היו לנו כמה הזדמנויות לסיים את המשחק לפני הגול של RDT. אני חושב שהתכנית של צ’אבי עבדה, אבל טורס ומזל לא נתנו לנו לגמור את המשחק.

אני לא חזק בטקטיקה ואני מודה שלא הבנתי את החילופים. אני מבין שלזרוק שחקני התקפה למגרש על חשבון בלמים זה אמור להיות מהלך התקפי, אבל זה יצר בלגן גדול. בוסקטס היה נראה לי גמור, עדיף להחליף אותו ולתת לאלבה לרוץ קדימה. לא מבין את החילוף של אלבה.

אני לא כל כך מבין את הטענות לאדאמה. הוא לא היה טיפש סטייל דמבלה. עשה לא מעט קרוסים מסוכנים, ריכז סביבו לפחות 2 שחקנים וידע או לעבור אותם או למסור. זה לא המוח של דמבלה, זה הרבה יותר טוב.

טורס ובמיוחד אריק במשחק גרוע, אבל חכו לקבור אותם. בני 21 בלבד. גם את צ’אבי קברו בגיל הזה.

אני הייתי מאלה שרצו את דסט לפני שנה. לא ראיתי אותו הרבה באייקס, אבל הייתי אופטימי כי גם באיירן רצו אותו מאוד. אני מתחיל לחשוב שטעיתי. זה לא זה.

נדיר שמראים כרטיסים לשחקנים שמצמידים את הראשים מבלי שמרביצים אחד לשני. מסי קיבל על זה אדום פעם וגם אז זה היה מיותר. זאת לא פרובוקציה של ילד, זה שופט שפחד ממהומה והחליט להעניש בחומרה לפני שזה יתחיל. זכותו של השופט, אבל זאת לא עבירה שמראים עליה כרטיסים.

נ.ב. משתמש RDT, אתה חייב להחליף את הכינוי.

נ.ב2
ד"ש מחבר