ההכנה לקראת עונת 24\23: מסיימים את הפרה טמפורדה עם ניצחון 4:2 על טוטנהאם במונז'ואיק (לבנדובסקי, פראן, פאטי, עבדה)

כיף לראות כדורגל שוב. ומה שיש היום זה אשכרה כדורגל.
אנחנו רחוקים מלהרשים, אבל יש קצב, יש מצבים, יש דחיפות, וזה לא מרגיש משחק ידידות.
אני רואה שהמשחק שלנו לא סימטרי. כל הכדורים הולכים ימינה לדמבלה, ואם כבר מחליטים למסור שמאלה לבאלדה, זה כדורים רעים שלא מאפשרים לו לנצל את המהירות.
בקישור ציפיתי למשהו כמו יהלום, אבל בפועל זה נראה כמו דאבל פיבוט. פרנקי משחק קשר אחורי שני, ולפעמים בלם שלישי. די מוזר לי לראות אותו ככה.
את המשחק הקודם לא ראיתי, אבל קראתי שרומיאו וגונדוגן נראו לא קשורים ולא מתואמים. היום זה ממש לא מרגיש לי ככה.

לצ’ואנמני לא הגיע אדום, לא יותר מדה יונג.

אני דווקא לא רואה כדורגל טוב. אני רואה התלבהות, אני רואה שחקנים איכותיים, אבל אני גם רואה סוחר מושג באיך בונים התקפה מסודרת. צ’אבי פשוט לא מתאים לרמות האלה.

מה שיפה זה שרואים הסקת מסקנות והתקדמות מעונה לעונה.

עדיין 99% מההתקפות עוברות דרך דמבלה שעושה פעולות טובות ביחס של 1/25 ביום טוב, עדיין כדורים נייחים בועט ראפינייה שגם הוא עם יחס מרשים של 1/20 בערך לכדור טוב.

מייאש.

what the fuck was that??

עדיין אין לי מושג מי זה. אבל איזה גול…

בסדר, ראפיניה לפני שנה שם גול מרשים מול ריאל בהכנה והוא לא שחזר את זה לאורך העונה גם מול קונוסים.

גול גדול של פראן.

וואו, הספקתי לשכוח כמה דסט לא לרמה הזאת. וזה לא ויניסיוס, כל שחקן אגף עם הבנה בסיסית במשחק התקפה יתגבר עליו בקלות. צמד ההופעות שלו רק מוריד את הסיכוי שנקבל עליו משהו…

למה ימאל/ג’מאל/קמאל/חמ"ל לא משחק? אהבתי מאוד את הכשרון שלו בסוף העונה הקודמת. פרפין הזה יקבל את הדקות אבל לא במקום ימאל.

אני לא מבין את הזילזול הזה בראפיניה. תבדוק את המספרים שלו.

גם בברצלונה מבינים את זה , מדברים על לחסל לו את החוזה.

אני למשל לא מבין איך משחקן שבאיירן מינכן נלחמה איתנו עליו זה מגיע למצב הזה. ממש מוזר.

לא מזלזל בראפיניה בכלל אלא ביכולת הכיבוש שלו לאורך העונה בטח בהשוואה לשער בקלאסיקו ההכנה והקריאה של השדר של ספורט 1 אחריו: “שער נהדר של השחקן הנהדר הזה שעוד נראה ממנו הרבה שערים כאלה העונה”.

לא יודע מה השדר בספורט 1 אמר. אבל ראפיניה סיפק לחלוטין את הסחורה בעונה הראשונה שלו.

זה לא רק מספרים. זה גם איכות השערים והאסיסטים שהוא ביצע. דוגמה הבישול הנהדר שלו ללבה מול ולנסיה בדקה 92. אני יכול להכנס ולהביא את המספרים שלו . אבל הוא היה אחד המצטינים של העונה הקודמת ואין על זה ויכוח בכלל. ויותר מזה גם שחקן שנלחם ועוזר להגנה וכל זה הוא עשה מול מאמן עקשן בעל כנראה אגו מנופח שעשה הכל בשביל לרסק לו את הביטחון.

אז בבקשה הוא לא רק “עשה את זה מול קונוסים”

נ.ב גם מבחינה מקצועית אני מעדיף אותו פי 10 על דמבלה בשיא הכושר של דמבלה.

מה משותף לאלכס ואייה (המגן השמאלי), פרמין, מיקה פאיי (הבלם הסנגלי) ולאמין יאמל?

אף אחד מהם לא הגיע מבארסה אתלטיק. ואייה עזב בינואר לליגה השנייה לאנדורה שם המשיך ביכולת הטובה. פרמין הבקיע 12 שערים בליגה השלישית במדי לינארס, אליה הושאל במקום לעלות למילואים. מיקה פאי הגיע מהליגה השנייה בקרואטיה ולאמין ימאל ישר מהנוער.

בולט מכולם הפספוס של פרמין. בלינארס ידעו יותר טוב מבארסה אתלטיק מה יש בשחקן הזה, כי שם הצליח בגדול. לא האמינו בו.

וזה שהוא מרשים בקבוצה הראשונה (לא רק במשחק אחד, אלא בכלל באימונים) זה סימן מובהק, לא טוב, לחוסר היכולת של המילואים לבנות שחקנים לקבוצה הבוגרת.

מישהו מבין על מה ה8 של צ’אבי? האם הראינו איזו עליונות כלשהי? החזקנו יותר בכדור? תקפנו יותר? בעטנו יותר לשער? מביך.

משה, (נראה ש)אתה תוקף ואני לא כ"כ מבין על מה.

דיברתי נטו על הגול ההוא של ראפינייה [תזכורת: גולאסו בבעיטה יחסית לחיבורים מחוץ לרחבה] בקלאסיקו בהכנה בקיץ שעבר בהשוואה לגול של פרמין אתמול.
הרעיון היה שלא לצפות מפרמין לתת גול כזה אחת לחודש רק כי הוא שם גול כזה בהכנה כי ראפינייה כבש גול כזה שנה שעברה ולא כבש משהו דומה גם מול קונוסים.

לא אמרתי שהיה רע.
לא אמרתי שאכזב.
לא אמרתי שלא כבש.
דיברתי נטו על סוג השער שלא חזר על עצמו.

מקווה שזה מובן.

אני חד משמעית מעדיף את ראפנייה על דמבלה בכל יום ואם אפשר מעבר לדקה ה60.

חס וחלילה לא תוקף אף אחד. רק מביע את דעתי

מה זה משנה אם הוא מבקיע גולאסו או שהוא מבקיע גול מכוער. בסופו של דבר זה אותו דבר.

ואני מכיר את דעתך על דמבלה אני גם שותף לה (אבל אולי כי אני יותר גם לא סובל את דמבלה האדם לא רק הספורטאי וזה ההבדל)

זה יותר בכללי, אני שומע אוהדים שמאוננים על הדביל הצרפתי אבל כל הזמן מבקרים את ראפיניה

ראפיניה בשנה אחת עשה פי כמה מאשר דמבלה בארבע שנים שהוא פה.

חוק שלמדתי בפורום פה, שאני שומע אוהדים של ריאל מדברים על דברים שקוראים בברצלונה באופן חיובי אני כבר מתחיל לדאוג. שהם אומרים לאפורטה רע אני בטוח שלאפורטה טוב שהם אומרים דמבלה טוב אז אני כבר בודק מה מצב השוק וכמה מהר אפשר לזרוק אותו .

:slight_smile:

זו בדיוק הנקודה.
כל ההודעה נכתבה בתגובה למה שרשמו דמיטרי וטל על הגול של פרמין ובאווירה של 1:30 בלילה.
שום ביקורת על היכולת של ראפינייה לאורך העונה.

ראיתי רק את המחצית השנייה (התעוררתי ב5:45, ראיתי את ההרכב וחזרתי לישון קצת) אז בנקודות :

לבה מדאיג, למרות שאלה משחקי הכנה, אולי עדיף לרשום את רוקה עכשיו עם הכסף שיכנס מדמבלה.

אראוחו, קונדה, דה יונג (בכל מקום במגרש) מוכנים לעונה.

פאטי ובאלדה מפעילים את קו שמאל בצורה מדהימה יחד, אני ממש מקווה לכשירות שלהם ודקות רבות של צ’אבי לשניהם.

רומיאו אולי יאכיל אותנו לא מעט כובעים במהלך העונה, נראה.

ראפיניה חייב מגן ימני שיתמוך בו באגף, חייב.

נקודה לסיום, חייב להגיד שהתגעגעתי לבארסה, מקווה שנראה עוד התקדמות במהלך העונה כי הפוטנציאל שם.

איך היה יאמאל?
ראיתי את הגול של פאטי, הזכיר לי נשכחות.