פציעות והשעיות 24/25

בכלל בעמדות ההגנה, ובפרט בעמדות הבלמים נעשות הכי מעט רוטציות מכל העמדות במגרש. אפשר לראות רוצות רצות חודשים שלמים שבהם אותו צמד בלמים משחק באופן קבוע.

ברור שהעונה הזאת לא רגילה ויש מיליארד משחקים. וברור שפיקה ישחק קצת, ואני מאוד שמח שיש לנו אותו כמחליף, אבל זה יהיה קצת כי לא באמת צריך אותו.

image

הכל טוב ויפה, אבל לא בחודש עמוס כמו אוקטובר הקרוב. טיפה אי נוחות, טיפה מנוחה, שלא לדבר על הרחקה - ופיקה ישחק, בין אם עמדת הבלם מלאת רוטציות או לא. זה יהיה ניהול סגל כושל מאוד מצד צ’אבי, אם אריק וכריסטינסן ישחקו את כל הדקות בחודש הקרוב. לכן הוא יהיה חייב לשחק יותר ממה שהוא היה מתוכנן לשחק, ללא הפציעות של קונדה ואראוחו.

זה אפילו יותר גרוע מאוקטובר, כי אם אראוחו באמת ייעדר חודש וחצי, אז בעצם אריק וכריסטינסן יצטרכו לשחק עד המונדיאל. ב-9/11 המחזור האחרון לפני אליפות העולם.

בכל מקרה, הדאגה שלי היא לא רק בהגנה, אם כי היא הכי משמעותית. החמרת הפציעות של דמבלה ופרנקי יכולות להשפיע לא פחות, וזה שלבנדובסקי או יישאר בלי מחליף או שהמחליף שלו הוא פראן - גם קשוח מאוד.

פציעה בהמסטרינגס יכולה להיות מאוד שקרית מבחינת בדיקות לעומת מצבים פונקציונליים למשחק. זאת פציעה נוראית שנואה לחזור וזו אחת הסיבות שדמבלה היה לא כשיר לתקופה ארוכה.

מישהו מבין מה קרה עם ארואוחו? קרע במקרבי ירך?

אין לי מושג מה אמרת, אבל מדברים על להחמיץ את המונדיאל. נשמע רע מאוד.

מה זה אומר לך?

אצל ארואוחו קרע באחד ממקרבי הירך. בהתאם דרגה, אני מניח שאנחנו מדברים על קרע מאסיבי אם מכוונים לניתוח וזמן החלמה ארוך. יכול לקחת גם חודשיים.

הקרע אצל קונדה הוא נפוץ והוא הפציעה הכי נפוצה בספורט בכלל. גם שם זה תלוי דרגה, וזה טריקי מבחינת חזרה, והנטייה הכללית היא לקחת את הזמן עם פציעות מהסוג הזה, כי אפשר לייצר בקלות החמרה או פציעה חוזרת (פאטי, דמבלה ג’רארד מורנו ועוד).

אצל ארואוחו אם הולכים לניתוח אני פחות מודאג כי זה אשכרה “קאט” שעושים לשחקן ואין פיתוי להחזיר מהר בניגוד לקונדה.

אין לי שום בעיה ששניהם יזכו למנוחה בתקופת המונדיאל, אבל המנוחה הזו צפויה להספיק בשביל לחזור לכשירות מלאה (בעיקר עבור אראוחו)?

להערכתי כן, אבל זה שיקול משולב של הצוות הרפואי, המקצועי והשחקן עצמו.

אם כמו שנדב אומר אראוחו מושבת לחלוטין, יהיה לחץ להחזיר את קונדה מוקדם ככל האפשר.
יש לנו 5 שבועות של 2 משחקים בשבוע. אני לא יודע אם כריסטנסן ואריק יכולים לסחוב את זה ואחר כך את המונדיאל, ומה מצבו של פיקה.
אל תצפה שיעשו לקונדה הנחות. מבחינת בארסה, אם הפציעה תחמיר עקב חזרה מוקדמת מדי, שיפסיד את המונדיאל. שהנבחרת תסבול.

לא רוצה שקונדה ייפצע ו/או יסבול. זה לא שווה את זה. אבל אם יש לי בחירה בין ברצלונה לבין נבחרת, בטח נבחרת שאין לי טיפת חיבה כלפיה כמו צרפת - הבחירה ברורה.

גם אני לא רוצה שהוא ייפצע. אף אחד לא רוצה. אבל כמו שאתה מעדיף שיחמיץ את הנבחרת, כך גם הצוות הרפואי והמקצועי של בארסה.

נ.ב. הדיווחים שמשה ציטט שמנבאים תקופת העדרות ממושכת לאראוחו וקונדה מגיעים מעיתונאי הכי לא אמין שיש בסביבה. ג’ררד רומרו על סטרואידים. אז לפני שאנחנו מקבלים את הגזירה, בואו נחכה יום יומיים לדיווחים קצת יותר רציניים.
רדיו קטאלוניה בדיווח שציטטי דווקא מרגיע קצת לגבי קונדה.

אני זוכר אחד שהיה בלם טופ 5 ויש שיגידו טופ 3 בעולם לפני שהוא בחר בנבחרת צרפת על פני בארסה. זה עוד טרי, מי שמחויב יותר לייצוג המולדת בלי כסף על פני פגיעה בקבוצה שמשלמת לו כסף ובטונות - שיעוף כבר עכשיו.

הקבוצה לפני הכל, לפני האשה ראבק. מה זה החרא הזה נבחרת?? באיזה קטע בכלל יש זכות לשחקנים להחליט אם לקחת את הסיכון בפציעות מיותרות למקום שלא משלם להם גרוש ולפגוע במקום שממן להם לא רק את החיים עכשיו אלא את כל העתיד??

אני לא יודע אם זה המקום אבל ב-AS יש כתבה גדולה על אנסו פאטי:

העונה: שמונה הופעות עם 225 דקות בסה"כ - שני שערים ושני בישולים. הצגה נגד ריאל סוסיאדד כמחליף עם שער ושני בישולים. המשחק היחיד בו פתח בהרכב היה ב-1:5 נגד ויקטוריה פלזן.

אז מצד אחד נכתב כי חודש אוקטובר, וגם הפציעה של ממפיס דפאי אולי תעזור לו - הוא הזדמנות נפלאה בהתאם לעומס המשחקים המטורף שצפוי לברצלונה: קלאסיקו בסנטיאגו ברנבאו, שוב מפגש עם באיירן מינכן וכן הלאה.
מנגד בכתבה יש ציטוט של גורם בצוות המקצועי של ברצלונה: "האימונים עוזרים מאוד לאמוד את המצב של השחקן אבל המקום בו הכי נכון להעריך איפה כל אחד נמצא זה המשחק עצמו. וכאן, במשחקים אנסו מראה שהוא עדיין לא במאה אחוז. “ערכי המהירות והכוח שלו תקינים אבל חסר משהו, אולי הניצוץ. יש תחושה שהוא כאילו משחק עם בלם היד”, ניתחו בחדר ההלבשה. נכתב כי פאטי שוחח ארוכות עם הפיזיותרפיסט הראשי שלו, חואקין חואן סאנדה, כדי לנסות לשנות משהו.

כבר אמרתי לא פעם שפאטי שחקן שאני מאוד אוהב ורוצה לראות אותו בנבחרת ספרד, מאמין בו. אולי זה עניין מנטאלי בכלל של קצת חשש מתיקולים ושנוח לעלות מהספסל בלי ציפיות? בגדול הבמה שלכם, אתם מבינים יותר ממני…

זה לא ממש החשש מתיקול, אלא ממש החשש לרוץ, ככה גם הפציעה האחרונה שלו בהמסטרינגס קרתה, וזה בעייתי מאוד מבחינת צ’אבי, כי כולם עושים קילומטראז אצלו ובקצב גבוה. פציעה כמו שלו היא בעייתית כי היא עם שיעור גבוה מאוד של חזרה מחדש ברמה של 12-48 אחוז לפי המחקרים.

החזרה שלו מנוטרת מאוד והדרגתית, אין ממש כללים טובים לחזרה למגרש, כי בניגוד לפציעות אחרות לא נמצא פיתרון אמיתי להתמודד עם קרע גידי של בהמסטרינגס. אין משהו מוחלט כמו ניתוח, פרוטוקול חזרה כלשהו וכ’ו שיכול להבטיח ירידה משמעותית הסיכוי לפציעה חוזרת.

חשוב להגיד שיש הבדל בין קרע שרירי לגידי, שהגידי מסובך יותר באספקט השיקומי ובעיקר בחזרה למגרש, שכן יכול להיות מצב בו הוא עובר מבדקים יבשים של כוח וטווח, אבל במבחן הפונקציה הוא נוטה להתעורר.

בגדול, פאטי הוא הימור, אני מקווה שהסיפור לא יתעורר פתאום שוב. דוגמא לחוסר עקביות של הפתולוגיה הזאת היא הסטוריית הפציעות של ג’רארד מורנו. שחקן מצויין שיכול להיות בסדר לתקופה ארוכה, ולפעמים יכול להיות יויו מהמגרש לטיפולים בגלל החזרה של פציעת בהמסטרינגס שלו.

ברדיו קטאלוניה מספרים שאראוחו החליט להקשיב לעצתם של ד"ר פרונה וצ’אבי ולעבור ניתוח שיגרום לו להחמיץ את המונדיאל ולהיעדר 2-3 חודשים, משום שהוא רוצה להחלים ב-100% מבלי לקחת סיכונים.

יש גם אישור רשמי. הניתול ביום רביעי בפינלנד.

כמו שדיווחתי לא מזמן, פיפ"א מפצה את המועדונים אם ההעדרות היא מעל 28 ימים. אז בארסה תקבל פיצוי על המשכורת שלו.

כל הכבוד לו. באמת אישיות מיוחדת. היתה לו אופציה לעשות טיפול שגרתי ולא להפסיד את המונדיאל אבל הוא הקשיב לרופאים ועושה את הניתוח.

בספורט אמרו שהרופאים אמרו לו " רוצה להיות כמו אומטיטי?" .

אגב, לא דייקתי לגבי הסכומים. פיפ"א משלמת עד 20548 ליום, שבחישוב שנתי זה יוצא 7.5M. אני די בטוח שאראוחו מרוויח יותר , אז הכסף של פיפ"א מכסה רק חלק מהמשכורת שלו.
אני קטנוני קצת בזה, אבל זה מעצבן שהם לא מכסים את הכל. ואואראוחו לא מהשחקנים הכי מרוויחים בעולם.
גם 28 ימים ראשונים של הפציעה לא מכוסים.