פציעות והשעיות 24/25

גם אני פעם השלמתי 90 דקות.
עמדתי באמצע וצעקתי “תמסרו לי!!!” במשך 20 דקות, אחר כך בכיתי 70 דקות.
לבנדובסקי אתמול היה עוד יותר גרוע. אני לפחות לא קילקלתי.

לבנדובסקי אמר גם שהוא שיחק עם חגורה מיוחדת, לא רק עם זריקות.
בנוסף אמר שאחרי המכה של מיליטאו הוא ביקש חילוף.
אני מאוד מקווה שלא יסכנו אותו שוב.

מפצוע חדש -

ל-3 ישנים -

בטוח יהיה חכם לפתוח עם פדרי ופרנקי, במשחק החזרה שלהם, מול אתלטיקו.

דמבלה, פרנקי ופדרי התאמנו היום כרגיל ושלושתם צפוים להיות בסגל לאתלטיקו.
העיתונים אומרים שפרנקי כשיר ל 90 דקות, פדרי ודמבלה עדיין לא.

Xavi: “Dembélé? He’s practically fit again. This week we will get him back. Christensen is also almost 100%. Tomorrow, we will decide if Pedri and/or Frenkie start. Except for Sergi Roberto, we are close to having the entire squad ready.”

נחמד, אבל כבר לא אקטואלי.

למה,דמבלה נפצע שוב?

לא, הוא מחוץ לסגל.

ההגדרה של טירוף זה לעשות את אותו הדבר מספר פעמים ולצפות לתוצאות שונות…

אותו דבר זה דמבלה.

(זה בלי קשר שהוא יחזור כנראה בשבוע הבא לסגל)

ועדיין יגיע הקיץ וצ’אבי יתחנף לדמבלה וישכנע אותו להישאר. מפה לשם האפס המגעיל הזה אצלנו כבר שש עונות.

ספורט מספר לנו שהבעיות של פדרי עם ירך ימין חזרו להטריד אותו ומירב הסיכויים שלא נראה יותר דקות ממנו עד סוף העונה.

טוב מאוד, ובו זמנית גם מדאיג שנכנסנו למעגל של “פדרי נטחן כי אי אפשר בלעדיו → פדרי נפצע → פדרי חוזר להיטחן באותה מידה בדיוק”. ומצד שני לא יודע אם זה ההסבר הבלעדי לכמות פציעות השריר של פדרי בגיל כל כך צעיר. אולי ניהול העומסים שלו במהלך משחק לוקה בחסר? אולי הפיזיותרפיסטים לא מספיק עובדים איתו ספציפית על סרגל מאמצים ותוכניות חיזוק להורדת סיכוי לפציעות?

זכרתי משהו דומה in the back if my head. אומנם אין לזה תיעוד בנוגע לשריר הספציפי, אבל זה עושה רושם באותה פציעה בגדול. גם אינייסטה למשך תקופה ארוכה התקשה לבעוט לשער, ודיי נמנע מזה בגדול. מבחינת חזרה למגרש, מדובר על פציעה מאוד בעייתית ויש עוד המון אספקטים (כמו מיקום מדוייק על רקמת השריר או רקמת החיבור) שיכול להשפיע על הפרוגנוזה (החלמה).

בלי קשר, גם בשיקום, מחכים רק בשלבים מאוד מאוחרים להתחיל לבעוט, כי הפעולה עצמה לא בהכרח מחזקת את היכולת השריר לעמוד בעומס, אלא פשוט חושפת אותו מחדש למה שהביא לפציעה מלכתחילה. בעיטות קשה לנהל בהדרגה.

נדב, הפציעות הנשנות של פדרי קשורות אחת לשניה? האם באמת הסיבה לפציעות היא שטוחנים אותו? הבנאדם לא שיחק כל כך הרבה העונה, היה הרבה זמן פצוע.
מדובר בבעיה כרונית?

פירוט הדקות של פדרי, כשהוא לא היה פצוע, פדרי לא פתח בליגה רק שלוש פעמים העונה. אם אני לא טועה היו לפדרי עד כה שני סוגי פציעות: ארבע ראשי והמסטרינגס. שתיהן מאוד נפוצות אצל כדורגלנים, ולשתיהן יש קשר לפציעות overuse.

פציעות הן כמובן עיניין מאוד אינדיבידואלי שמעורבים בהם כמה אספקטים רלוונטיים. בין אם זה ברמה המכאנית (טכניקת ריצה, בעיטה וכ’ו), ובין אם זה ברמה הפיזיולוגיה. אנטומית (התמודדות עם עליית עומסים, נקודות של שרירים יותר חלשות או דקות וכ’ו).

בסופו של יום, עם אחד כמו פדרי צריך למצוא איך לעבוד איתו אינדיבידואלית. אחת נקודות התורפה של הכדורגל ככלל שבניגוד ל nba אין מספיק בנייה אישית של תרגול ותכנון עבודה. רוב העבודה ככלל במחנות האימונים ובמהלך העונה נוטה להיות מאוד כללית ופחות פרטנית. זו אחת הסיבות שלא מעט שחקנים לוקחים גם מאמנים פרטיים בנוסף כדי לשפר אספקטים פרטניים.

לדעתך מדובר במשהו כרוני או ברצף חסר מזל שפקד אותו?
כאילו מצד אחד אמרת שזה אינדיווידואלי ומצד שני אלו פציעות של שימוש יתר בשחקן. אז לא ממש הבנתי.

שניהם. כל הכדורגלנים חשופים לפציעות overuse, אבל מה שמבדיל בין שחקן אחד לאחר אלו תכונות אנטומיות/פיזיולוגיות (קשה לשינוי), ומכאניות (יותר ניתנות לשינוי). בהינתן מה שאנחנו רואים מהסטוריית הפציעות שלו, אפשר להניח שפדרי יותר מוטה לפציעות מנגיד גאבי. זה לא בדיוק מה שנקרא מצב “כרוני”, אלא שהוא כביכול יותר “פציע”.

מקרה נוסף בו הייתה התערבות רחבה: לאו מסי. חווה לא מעט פציעות שריר בין 2006-2008, וגווארדיולה ביקש לייצר התערבות רחבה באורח חיים שלו. דיי מזכיר את סיפור צ’אבי ודמבלה.

פדרי התראיין לפני כמה ימים והזכיר שהוא שינה דיאטה כדי לנסות להיפצע פחות.
הפתיע אותי שדיאטה יכולה להשפיע.

שיוכל מה שגאבי אוכל. או כרוב כבוש וקישקה כמו לבנדובסקי.

תוצאת הכיסוח המכוער מהמשחק נגד מאיורקה - באלדה עם קרע ברצועות הקרסול, מה שיגרור חודשיים-חודשיים וחצי בחוץ.

עריכה/עדכון:

הסנדל\מגף של פריחות הזה נראה מפחיד.
מחכה שנדב יסביר לנו האם זה באופנה עכשיו

מקווה שלא מוקדם מידי.

צ’אבי וראפיניה הורחקו מ-2 משחקים כ"א, בעקבות המשחק נגד חטאפה.