פציעות והשעיות 24/25

ברור שמדובר בעיתון פופוליסטי שאין לו מושג מהחיים שלו.

כתוב פה שהפיזיוטרפיסט הכי מוכר ומוערך בספרד זה ראול מרטינז, במקום נדב Aimarito.

כתוב הכי מוכר, לא הכי טוב

קודם כל, קטונתי, אני לא ברמות האלה של האירופאים, אבל תודה על הפרגון :).

לגבי פדרי, זה עקרונית אפשרי, יש גם פונקציה של פיזיולוגיה ויכולת התאוששות ובניית שריר שעשוייה להשתפר עם הגיל, וגם עם שינוי תזונתי. האם הגלוטן משנה משהו? בכנות קשה לי להגיד, אני לא תזונאי, ואני לא חשוף לצרכים הפיזיולוגיים של הגוף של פדרי (ככלל, תחום התזונה מאוד מתרחק מטיפים כלליים אל מול תזונה פרטנית).

הבדיחה מבחינתי היא שהם ינסו לעשות הכל חוץ מלנהל את העומסים שלו שמהווים טריגר חד משמעי. מעבר לזה, קשה לי להגיד אם הם צודקים או טועים.

קרבחאל עושה מתחילת העונה דיאטת גלוטן,כמו שאנחנו רואים זה לא ממש מנע ממנו להיפצע.

כנראה שנטול גלוטן אינו משחק תפקיד בלמנוע פציעה כמו שמאפשר לשחקן להיות אפקטיבי יותר בזמן שאינו פצוע

צ’אבי ‘הרגיע’ אתמול שהפציעה של קאנסלו ‘לא רצינית’…

ובכן 2-3 שבועות הערכה ראשונית.

כלומר חודש וחצי באמת.

לי יותר נראה להשאיר את המספרים 2-3 ורק להחליף את המילה שבועות בחודשים.

מה קרה לבאלדה?

חום גבוה.

גזען

אינגו מרטינס מזכיר לי טיפה את ורמאלן של ברתומאו , שהוא משחק הוא בלם לא רע אבל הוא פצוע כל הזמן.

שוב פציעה לא קלה.

יש דיווחים על הפציעה כבר?

כן.

מדברים על 4-5 שבועות בחוץ לאיניגו. מקווים שיהיה כשיר לקראת נאפולי.
גם אנחל אלארקון נפצע במשחק בארסה ב’ ויעבור ניתוח. אני לא זוכר אם הוא שיחק, אבל הוא זומן כמה פעמים לבוגרת והבנתי שהיה אמור לקבל דקות בקרוב.

לעומת זאת, פדרי וקאנסלו צפוים להיות בסגל לסופרקופה.

לא יודע אם הוזכר פה, אבל לאמין לא שיחק בגביע בגלל הרחקה בעונה קודמת. הוא לא פצוע.

בלם שיחגוג השנה 33, הגיע לבארסה פצוע, החסיר לפחות חודש וחצי בכל עונה ב-3 השנים האחרונות - אין ספק שזו קבלת החלטות שקולה ונבונה של מערך הרכש שלנו.

הזוי כמה הפכנו לבדיחה של אירופה שקונה קשישים ופצועים ומלקטת שחקנים בחינם. אני אפילו לא יודע את מי להאשים, זה כבר סתם נהיה עצוב.

07a

אין בעיה עם רכש מינימליסטי כל עוד יש מי שמלווה את הדרך ויש תכנית אמיתית. על הקשר של ג’ירונה וסיטי גרופ לא מפסיקים לחפור, אבל איפה זה בא לידי ביטוי ברכש? יאן קוטו וזהו בגדול. כל היתר לא נוצצים ומתחלפים.

ככה זה כשיש שיטה לעמוד מאחוריה, ופתאום הדרישות שלך לכל שחקן ברורות וספציפיות, ולא פשוט “שיהיה טוב וזול”, או מישהו שבא טוב לצ’אבי בעין.

זה ההבדל בין שאיפה למודל של גלאקטיקוס (להביא שחקן שנחשב טוב לכל עמדה) למודל שמבוסס סביב שיטה, זאת הסיבה למה ליברפול ואתלטיקו גם הצליחו יחסית מהר בלי רכש גדול ונוצץ. גם קלופ וצ’ולו ידעו מה הם רוצים והשיגו הצלחות יחסית מהירות עם סגלים לא נוצצים.

אני מסכים מאוד עם הכיוון הכללי של ההודעה. רק אופטופיק קטן, בז’ירונה כל רכש בול בפוני ואת זה ניתן להשיג בזכות מערך סקאוטינג שלא אפשרי בקבוצות קטנות, מה שכן אפשרי בז’ירונה בזכות היותה חלק מסיטי גרופ. סאביו ציגנקוב ודובביק הם דוגמא לכך.

מעבר לכך, אמרתי מראש ואני אגיד שוב, לקנות מה שהמזומנים קונים בכל רגע נתון ולמלא את הסגל בזבל זו הדרך המהירה לאיבדון. לשחקנים האלה אחר כך צריך לשלם משכורות והם תופסים משבצת. 21-25 שחקנים בקבוצה יהיו בכל מקרה, מה האיכות שלהם וכמה כסף ישאר בכיס להוצאות נכונות יותר זה מה שבאמת חשוב.

לשמחתי או לצערכם, הרצון של האוהדים שלכם (ושל אוהדים בכללי) הוא להתחזק, ולכן אתם מברכים על כל רכש כזה. בפועל הרכשים האלה מורידים את הרמה הכללית של הקבוצה והעלות שלהם לא מאפשרת לקבוצה להתאושש מבחינה כלכלית במהירות המיטבית.

צ’רי פיקינג. אני יכול להביא במקביל אינספור דוגמאות של קבוצות שנבנו על “שיטה” ונכשלו. אם כבר, המתודה של רכישת גלאקטיקוס סטטיסטית הרבה הרבה הרבה יותר מוכחת ועובדת. לא חייבים להיכנע לרומנטיקה בדיונים האלו.

באמת?
יש נתונים איפשהוא?

לי זכור שתמיד פרוייקטים של גלאקטיקוס בארץ ובחו"ל, כדורגל וכדורסל, התפוצצו בלי כלום או לפחות הרבה פחות ממה שציפו.

מאוד קשה להגדיר הצלחה באופן אבסולוטי, וקשה להגדיר קבוצת גלקטיקוס. הפרויקט השני של פרז למשל היה פרויקט גלקטיקוס או רכש ממוקד ושיטתי? ייתכן שמדובר בשילוב? ומה לגבי סיטי שקנו אינספור כוכבים אבל מתבססים שם על שחקנים ממוקדים שמתאימים לשיטה?

הצלחה היא עניין יחסי ולא אבסולוטי. יכול להיות שריאל וז’ירונה עם אותו מספר נקודות בטבלה, אבל האחת עושה עונה היסטורית והשניה בעונה סבירה ומלאת מכות. הצלחה היא ביחס לצייות, וכשההשקעה קטנה יותר גם הציפיות בהתאם, והצלחה קוראת כאשר מממשים את הציפיות ואף עולים עליהם.

בכללי אני לא מכיר יותר מדיי פרויקטים אמיתיים של גלאקטיקוס, ומה שעולה לי עכשיו לראש זה בעיקר הפרויקט הראשון של פרז או פסז, והם לא עמדו במלוא הציפיות שהוצבו בפניהם. אולי בגלל שהציפיות מהם כל כך גבוהות, ואולי בגלל שבלי שיטה ודרך קשה להגיע להישיגים מיטביים.

ואם נחזור רגע צעד אחורה, אז אני לא מבין איפה הדיון על גלאקטיקוס נגד שיטה מתקשר לדיון על ברצלונה הנוכחית. כרגע אני לא רואה לא את זה ולא את זה. אלא אם אנחנו מגדירים את אוריאול רומיאו ואיניגו מרטינז כגלאקטיקוס, או מניחים שהם נבחרו בקפידה אחרי שהיו האופציה השביעית ברשימה.
הטענה של נדב, שהרכש המינימלסטי שעושים כרגע בברצלונה נשלף מהמותן ולא איכותי וממוקד, עדיין נכונה בעיניי. ברצלונה כרגע לא במצב של להקים קבוצת גלקטיקוס ולכן חייבת לפנות לדרך השניה שהיא בניה מסודרת ואיכותית גם על חשבון קבוצה פחות סקסית כרגע.