פציעות והשעיות 24/25

לא כל כך הבנתי מה מרטינז קשור ל"רכש גלאקטיקוס" , באופן תיאורטי, הוא רכש טוב. העברה בחינם שחקן מנוסה ובלם לא רע.

הבעיה היחידה שהוא פציע ואי אפשר לסמוך עליו.

כי זה פשוט לא נכון.
סיטי לא קנו כמעט כוכבים אלא שחקנים טובים / סתם שחקנים שאצלה נהיו טובים.
זה שהיא שילמה עליהם הון כי היא יכולה וכי יש מחיר אחר לסיטי, זה סיפור אחר, אבל גלאקטיקוס זה לא.

• שהוא מבוגר
  • סותם חורים לעמדה בה יש (היה, לפני שהשאילו את אריק גרסיה) מספיק כיסוי בקבוצה.
  • יושב על התקציב בזמן שבקושי עוברים בבקרה.
  • פציע ואי אפשר לסמוך עליו.

הבאתי את סיטי כדוגמא לקבוצה שיש בה גם כוכבי על (ברנרדו, קווין, הלאנד) אבל גם בנויה היטיב. היא לא קבוצה שחסכו עליה כסף מצד אחד אבל גם לא קבוצה שכל אחד שם זוכה כדור זהב.

ברור לי שהיא לא גלקטיקוס. אמרתי כבר שאני מכיר רק 2 קבוצות גלקטיות אמיתיות. ריאל של תחילת המאה ופסז של עד עונה קודמת.

זה נכון,

כל שאר הסיבות שהבאת לא נכונות, בלם יותר טוב מגרסיה, אם הפציעות שיש לנו, אנחנו צריכים אותו. והוא שחקן מושלם בשביל ל"סגור חורים"

הוא לא יושב יותר מידי על הבקרה. לא הוא הסיבה שאנחנו מתקשים לרשום שחקנים.

הסיבה של הפציע זה לצערי הסיבה שלא היה צריך להביא אותו מראש. אבל רק זה. והוא גם לא “גלאקיטקוס” אין קשר בינו לבין גלאקטיקוס.

אני הבדלתי בין שני מודלים בגדול שמין הסתם זו חלוקה גסה. אפשר לטעון שברצלונה היא אף לא אחת מהן, אבל בסוף הם כן שפכו כסף על שחקנים (חלקם אובייקטיבית טובים) כדי לשרת שיטה לא קיימת. זו דיי הגדרה למודל גלקטיקוס פר זה בעיניי. הוא לא מוצלח כי לברצלונה גם אין כסף להביא שחקנים באמת טובים וצעירים, וגם כי יש גבול לכמה המודל הזה סוחב שהוא לחלוטין ללא שיטה (פריז לדוגמא).

חנן הבין את הכוונה שלי, ולשם שאפתי להגיע עם הטיעון שהיה כתגובה לסשה שהתבאס על הרכש שלנו, ולמה אנחנו נופלים לשחקנים גמורים כמו מרטינז ולא הולכים על שחקנים טובים יותר.

לגבי טיעוני הגלאקטיקוס מול שיטה האחרים, אתם לא רואים הבדל בין ריאל של מוריניו, ריאל של חואנדה ראמוס, של פלגריני ושל לושמבורגו? האם אפשר לפספס את ההבדל בין תכנון הרכש בפריז ויונייטד לעומת סיטי? לא הכל זה רק כמה כסף שמו על שחקן, זה גם הקונטקסט לשמו הוא בא והאם הוא משרת את מה שהקבוצה צריכה עבור המאמן על המגרש.

משה ברצינות, הוא בלם רביעי, וכרגע אני לא בטוח שאריק גרסיה נופל ממנו (ואני מאוד עדין). לפחות האחרון עומד על הרגליים. בינתיים אין לכם קשר אחורי וחסר מגנים ואתה מביא עוד בלם בשביל להתפנק? אין לך כסף בדיוק למה שאתה צריך? תחסוך אותו ואולי בינואר כן תיפול לך אפשרות. במקום זה הם הביאו עוד בלם, עוד שחקןשתופס משבצת, ועכשיו שוב פעם מגדים אצלכם את הראש איך להמשיך ולדחוף עוד בשר לקבוצה. לא, פשוט לא.

גרסיה היה אמור להיות בסגנון של כריסטאנסן, העברה בחינם לא חוזה ארוך טווח שכר לא גדול במיוחד. שהוא שיחק הוא היה בכלל לא רע.

להביא אותו בגיל כזה ולהתעלם מכמות הפציעות שלו זה טיפשות.

נופלים על שחקנים כאלו כי הפיר פלי לא מאפשר לנו לקנות שחקנים טובים יותר. זה המציאות.

גם בלי מרטינז לא היינו יכולים לרכוש קשר אחורי בשכר גבוה. זה לא קשור. גרסיה לא חוסם או חסם אף שחקן. הוא אמור להיות בגילו סותם חורים וכל קבוצה צריכה שחקן כזה, גם להתעלם מזה שכל שנה ארוחאו וקונדה נפצעים לכמה שבועות טובים זה מאוד לא חכם . הבעיה זה המצב הרפואי שלו. וזה הסיבה שלא היה צריך ללכת עליו.

בלי קשר, בסוף השנה שנסכם את הכישלון שלנו השנה, אינגו מרטינז לדעתי אפילו לא היה בחמישיה הראשונה. אני אולי יקצין ויכתוב גם לא בעשיריה הראשונה.

ושהיה ברור תוציא את מרטינז גם עכשיו לא נוכל להביא במקומו קשר אחורי איכותי.

זו בדיוק הטענה. אל תקנה שחקנים רק כי זה מה שאתה יכול לקנות. אתה לא יוצא למירוץ עם פיאט אונו רק כי זה מה שהצחלחת להתחדש בו. סגור את הכיס, תסתדר עם הנוער, תחכה להזדמנות.

גם אם נטפלנו למרטינז (עליו אנחנו מדברים כן?) יותר מדיי, הטענה היא בסך הכל לגישה של ברצלונה. זה נכון בעיקר לרכשים כמו ראפיניה וטורס שהם מייצגים את הבעיה בצורה הברורה ביותר. זה הטוב ביותר שהכסף יכל לקנות באותה נקודת זמן, זה מה שקניתם, ועכשיו אתם נאלצים לאכול את העוגה. כשיש שחקנים שאתם באמת רוצים או צריכים כבר אי אפשר לרכוש אותם כי הלך הכסף.

שוב א לא קשור ל ב.

במצב הכלכלי של ברצלונה היא לא יכולה שלא לחפש שחקנים “חופשים” אחרת והיינו נשארים עם כל הלנגלה והחרא שהיה פה בתקופת ברתומאו.

גם לא צריך להיות קיצוני, אולי עם מרטינז נפלנו אבל בעיני כריסטנסאן זה הצלחה. וזה על אותו עיקרון שחקן ותיק שמגיע בהעברה חופשית. אם אינגו מרטינז לא היה “פציע” הוא היה אפילו נחשב סיפור הצלחה. במשחקים הבודדים שהוא שיחק הוא היה בכלל לא רע.

הפציעות שלו זה הכישלון, לא זה שהוא היה שחקן “חופשי”.

וכן טורס וראפיניה (בלי להיפטר מדמבלה) פה אתה צודק. זה הרכשים המפוצצים שחוסמים אותנו. לא אינגו מרטינז…

אוקיי אנחנו לא משדרים על אותו התדר.

אני לא אומר שמרטינז שחקן רע. אני אומר שהוא לא רכש מתוכנן של המועדון אלא הזדמנות שנפלה ואז לקחו אותה בלי לחשוב פעמיים. ושוב פעם זה משהו שחוזר על עצמו אצליכם ולא רק עם שחקנים חופשיים.

יש פעמים שזה יצליח, כריסטנסן דוגמה סבירה אבל אובמיאנג דוגמה אפילו טובה יותר. אבל בסך הכל בתמונה הכוללת הדרך הזאת לא מובילה אתכם למקום טוב. המצב הכלכלי לא יהפוך ליותר טוב בעונה הבאה, הקבוצה בנסיגה, יש הרבה חוסר שקט. הנגזרת של כל הסיפור הזה שלילית בצורה ברורה ואין סיבה שזה ישתנה אם תתמידו בדרך הזאת.

לפי האמונה שלי, הדרך שלכם היא הסיבה לנסיגה הזאת. אני לא צריך עוד הפעם לחפור על בניה לאורך זמן וכו’, כבר שמעתם את זה ממני מספיק. האם אני צודק וזו הסיבה? אני לא יכול להעיד על עצמי שאני גאון גדול ויודע הכל. אבל לפי דעתי זה מסתדר מצוין.

הבעיה במה שאתה מציע היא שיש מחירים גבוהים מדי לשלם בדרך.
ריאל מדריד יכולה להרשות לעצמה לוותר על שחקני הזדמנות (ואפילו יותר מזה כמו הארי קיין) בשביל להיות נאמנה לדרך כי הסגל והשלד מספיק טובים כדי להתמודד על תארים חשובים וגם קצת מזל לא מזיק.

אם ברצלונה תסתמך על הנוער ועל בניה, סיכוי סביר שהיא נהפכת ללא רלוונטית תוך זמן קצר באירופה מה שמוביל להפסדים כספיים עצומים, ישירים ועקיפים, בלי יכולת להתאושש מזה וגם לא אטרקטיבית לשחקנים.
דווקא הדרך הנוכחית שכן בונים על צעירים מצד אחד וכן מביאים וטרנים בחינם מצד שני, היא דרך שאמורה להחזיר בסוף למסלול בלי להפסיד הכל לאורך הדרך.

זה שנפלנו עם שחקנים כמו ראפינייה, שהוא כנראה חלק מהבניה אבל מתברר שלא לרמה, זה עניין אחר.
יש שחקנים שלא היתה ברירה אלא להביא כי היו חייבים לעמדה, כמו רומאו.

אי אפשר להקפיץ שחקן נוער ולהפוך אותו לשחקן הרכב ברגע. זה לא עובד ככה והגוף שלו לא בנוי לזה.

אפילו אתה מביא פה שתי מקרים שזה כן הצליח…

אתה צודק לגבי חלק מהרכשים כמו טורס וראפיניה אבל משום מה מקשר בין אינגו מרטינז אל המצב הכלכלי שלנו והפייר פלי. זה שתי דברים שלא קשורים ביחד. גם בלי אינגו לא היה לנו קשר אחורי ברמה גבוהה…

גלאקטיקוס אלו שחקנים עם עלות גבוהה שבאים מסיבות של יח"צ לא פחות מהצורך המקצועי שלהם.

אני גם לא רוצה שיפסיקו לחפש שחקנים טובים שמסימים חוזה. רק שיבדקו שהם לא חתולים בפח ושהם לא פציעים.

בגלל נושא האטרקטיביות אני יכול לקבל את הרכש של לבנדובסקי למשל. חשוב להישאר בתודעה. אבל ראפיניה? טורס? אוריול רומיאו?

ברצלונה לא תהפוך ללא רלוונטית בתוך שתיים או שלוש עונות. תראה את היונייטד, מועדון בסדר גודל דומה, ועדיין אחד הפופולאריים בעולם אחרי עשור שהם לא רלוונטיים. לברצלונה יש את הכלי הייחודי שלה להעלות שחקן נוער ולצייר אותו ככוכב הבא של הכדוגל העולמי, זה עובד לה מצוין, היא לא צריכה את ראפיניה שיושיע אותה מהבחינה הזאת. ואגב, לא התברר פתאום שהוא לא ברמה, הוא אף פעם לא היה ברמה, ועשרה שערים בלידס לא ישנו את זה. זו עיקר הבעיה שלי עם הדרך שלכם.

מה שאני כן יכול לקבל זה שנעשו פשרות רבות בנושא הרכש במודע כי פשוט היו צריכים שחקנים כלשהם כדי לשחק כדורגל.

אני רואה את כל הרכשים האלה כאותו סוג. נופלת אופציה אז קונים, אחר כך חושבים מה נעשה עם השחקן והאם בעצם צריך אותו. קונדה בא על המשבצת של אראוחו, איניגו מרטינז בא על המשבצת כריסטנסן או אריק גרסיה, וראפיניה על המשבצת של דמבלה. פתאום בוסקטס פורש, כאילו לא ידעו שזה יקרה, ואי אין כסף לקשא… לא יודע, לא רואה פה תכנון אמיתי. אתה רואה פה?

על אלה יש תחרות מאוד קשה. או שהם יצטרכו להסתפק בשכר מועט יותר בשביל ההזדמנות לשחק בברצלןנה, סטייל לבנדובסקי או גונדוהן, או שהם ילכו למועדון אחר.

אתה מערבב בין ביקורת נכונה לבין דברים שפשוט לא קשורים.

קש"א זה מחדל.

אינגו מרטינז הגיע להיות המחליף של גרסיה (שדווקא השיחרור שלו שיחרר לנו טיפה כסף לפייר פלי)

אי אפשר לשים הכל באותו שק. שוב אינגו מרטינז לא היה אמור להגיע בגלל הגיליון הרפואי שלו. אם הוא היה לא פציע הוא היה רכש טוב שלנו. המחדל הוא לא בזה שהוא שחקן חופשי אלא שפשוט כרגיל חובבנות של להתעלם מזה שהוא פציע.

על ראפינייה וטורס אני לא כל-כך מסכים איתך, אני חושב שזו חכמה בדיעבד.
הם 2 שחקנים צעירים עם פוטנציאל שהמחשבה היתה שיתאימו לטווח ארוך ונקנו כחלק מבניה. אצל טורס חשבה אותו דבר המערכת המשומנת של סיטי.
ראפינייה היה מבוקש ונלחמנו עליו מול קבוצות פריימרליג נוספות.
טורס והוא ממש לא דומים למקרים האחרים שהבאת.

רומאו אני מסכים אבל שוב מדובר במקרה של אין ברירה. סרחיו בוסקטס עזב והיו חייבים מחליף ולא היה שקל וגם לא שחקן נוער מתאים אז הביאו את רומאו שנתן עונה טובה בגירונה כפלסטר.

ועל כל יונייטד יש מילאן ואפילו ליברפול שעד לא מזמן היתה די בגדר קבוצת פאר מהעבר.

אוקיי משה, אז אתה מוצא היגיון בהחתמה של איניגו מרטינז (אם לא היה פציע), אני לא. לא חושב שהמהלך הזה היה הכרחי. אם זה שחרר כסף בבקרה אז זה שיקול שלא לקחתי בחשבון וזו טעות שלי.

דובי כבר באותו קיץ היו לי ספקות גדולות בנוגע לראפיניה, עוד לפני שעבר אליכם. חשבתי שהוא מנופח כמו כל שחקן ששם צמד שערים באנגליה. זכור לי בבירור שהוא ואנתוני היו שני קיצוניים ימניים שזמינים בשוק, ושניהם נראו לי לא ברמה מספיק גבוהה למרות שהיה להם ביקוש.

אתם לא מילאן או ליברפול. אתם ברצלונה, המועדונים היחידים שבאותה ליגה שלכם מבחינת משיכה הן ריאל ויונייטד.

בכל מקרה, נמשיך מחר, אני פרשתי, לילט :slight_smile:

עם זה אני מסכים לגמרי.
מערך הסקאוטינג שלנו, ככל שקיים אחד מתפקד כזה, לא מצטיין במיוחד ואני גם חושב שאחרי אריק גארסיה היה כדאי שיבינו שאנחנו לא לוקחים יותר פסולת של סיטי, בטח לא במחירים מופקעים.

הטענה שלך היתה שנקנים שחקנים מהזדמנויות ובלי מחשבה.
אני טוען שראפינייה וטורס (לצערי הרב) היו מטרות וחלק מתוכנית ולא הזדמנויות שנוצרו ונקנו בלי מחשבה.

פליקס זו דוגמא טובה למה שאתה אומר ואני חושב שרובנו פה בפורום היינו נגד למרות שהיה צד שהוא יצליח יותר כי אתלטיקו וצלסי לא כל-כך מתאימות לסגנון השחקן שהוא.

אנחנו חוזרים שוב לאותו דיון שכבר מוצה - טורס, קונדה, ראפיניה ולבנדובסקי אלה רכשים שצ’אבי התעקש עליהם ולא היה מוכן לשמוע שום דבר אחר. שאר הרכשים שלנו הגיעו בחינם והיו מאוד חכמים.

המסקנה היחידה שאפשר להגיע אליה היא שצריך היה לתת לצ’אבי בעיטה בתחת, ולהגיד לו שילך לחפש את החברים שלו בקטאר. האם אפשר להסיק מסקנות כוללות יותר? לא. היה לנו אדם שאחראי על רכש, קראו לו מתאו אלמאן, הוא הביא רכישות מעולות - אפילו שחקן כמו קסייה שלא קשור לכדורגל הכניס לנו מיליונים.

לחפש מציאות בשוק זה חכם, גם אם אלה לא רכשים שתוכננו מראש ובקפידה כדי להתאים לפאזל. זה פשוט לא מה שאנחנו עושים. אנחנו נכנעים לשיגעון גדלות של מאמן חלש רק כי פעם הוא היה שחקן. הביא את לבנדובסקי על העמדה של אובה, את קונדה על העמדה של כריסטנסן, את ראפיניה על העמדה של דמבלה ואת טורס אפילו בלי לחשוב על איזו עמדה מתאימה לו. באותו הזמן הוא הפקיר את הקישור ולא עשה כלום כדי לחסוך כסף לקשר אחורי שיחליף את בוסקטס.

זה לא משה, זה צ’אבי.
ביקש את איניגו מארטינז ספציפית, רצה אותו עוד בחורף הקודם תמורת תשלום. הוא גם מעדיף אותו על פני כריסטנסן כששניהם בריאים.
אני לא מחבב את איניגו , אבל צ’אבי כן. זה לא היה רכש “סתם שיהיה, זה בחינם” אלא שחקן הרכב. בטח כשלא היה את קאנסלו ואחד הבלמים האחרים היה אמור להיות מגן.

אתה מדבר על הדרך לאבדון בהבאת שחקנים חינמיים , אבל יש כאלה שהצליחו, ובארסה הוציאה 200 מיליון על רכש בשנתיים. איניגו אחד לא מבטל את זה.