פציעות והשעיות 24/25

אם שחקן עושה משהו שמנוגד להמלצות הצוות הרפואי, הוא צריך להיקנס. והיחס אליו צריך להיות כמו שאנחנו מתיחסים לאומטיטי ודמבלה.
איפה המאמן? הוא צריך לשאול את הצוות הרפואי מה מותר ומה אסור לשחקן הזה. הם המומחים, לא הוא.

לא שזה מחמאה גדולה עבורי, אבל אס אומרים בדיוק את מה שאני אמרתי.
Barcelona’s medical services are an embarrassment at the moment. Last season, a total of five first-team players had relapse problems or a misdiagnosis (Fati, Coutinho, Piqué, Araújo, Pedri), and Braithwaite is the first ‘victim’ of the current season. [as]

לי אכפת. אני מפיל את האשמה על הצוות הרפואי. אם לפורטה ממשיך איתם, אני בהחלט ארשום לו את זה ככישלון.

אני לא יודע בדיוק מה הצוות הרפואי אמר בהקשר שלו. אני רק מניח מהניסוח של הציוץ שברגע ששחקן מתאמץ להגיע למשחק מסוים בסיכון. זה מנוגד לדעה של הצוות הרפואי.

אבל שחקן צריך לדעת את הגבולות שלו בעצמו. אני לא מסיר את האשמה מהם. אבל הוא היה צריך לדעת בעצמו שהוא מגזים.

במקרה של פיקה . זה לא אשמת הצוות הרפואי אלא פיקה וקומאן. פיקה שהתעלם וקומאן שלא התערב.

ללאפורטה יש הרבה משימות יותר חשובות עכשיו מהצוות הרפואי. אני לא מסיר את האחריות מהם . אני פשוט לא רוצה להתעמק בדברים שאני לא הכי מבין ואנחנו לא יודעים הכי הרבה פרטים.

אבל מה עם הקטע של “קיבל את הפטור הרפואי”?
שמעתי את המשפט הזה הרבה לאורך השנים. המשמעות שלו היא שהצוות הרפואי מחליט אם השחקן כשיר או לא. לא השחקן.

יכול להיות, כמו שמשה טוען, שהשחקן עלול להתאמן בניגוד להנחיות הצוות הרפואי, אבל זה נראה לי פחות סביר כאשר הצוות הרפואי דומיננטי ומוצלח.

אגב, פויול באופן תדיר קיצר זמני החלמה. מצד אחד אני מקווה שהיה עליו פיקוח בתקופות האלה והוא פשוט הוכיח יכולות מעולם אחר.

מצד שני, כולנו זוכרים שבסוף הקריירה שלו הוא גמר את הברכיים ולא היה יכול ללכת בגלל הפציעות שהשאירו בו חותם (מקווה שכל הסיפורים הקשים האלה כבר מאחוריו).

וואללה, שאלה טובה איפה עובר גבול האחריות בין הרופאים והשחקן…

יש לדייק, אני לא טוען שהוא הפר הנחיות של צוות רפואי אלא שהוא לא הקשיב להמלצות שלהם, יש הבדל.

אתם מתעלמים ממה שכתבתי על פיקה… מוזר.

אתה מסתמך על הציוץ, שמבוסס על תרגום מכתבה שכתב עיתונאי שאני לא יודע מה רמת ההבנה שלו.
אז אני אחסוך שלב אחד בשרשרת, הנה הכתבה.

ממליץ לקרוא את כל הכתבה אם אנחנו נמשיך בדיון הזה.

אני קראתי בתרגום לאנגלית, ונטען כך:
There is no doubt that when it comes to pointing out the culprits, several actors appear: on the one hand, the doctors, having failed to diagnose or calibrate the injury , also allowing the player to join training early, on the other, the physios and physical trainers, for not detecting that something was not going well in the recovery, and finally, the player himself, for his desire to reappear as soon as possible , even knowing perhaps that the knee was not one hundred percent.
הוא לא הפר את ההנחיות, אלא קיבל אישור להתאמן.
אני לא מבין את הלוגיקה בהאשמת השחקן. “אולי הברך לא 100%” אבל הרופאים אמרו שהכל בסדר, אז מה רוצים ממנו?

אם כבר הזכרת את פיקה, אז מתיחסים גם לזה בכתבה:
With Piqué there was an initial diagnostic error (they did not see that the ligament was also affected), substantially lengthening the period of sick leave. The central, faced with such a situation, decided to go to external doctors for advice
עשו טעות בהבחנה, לא פיקה החליט לבד שהוא בריא. וגם הלך אחר כך להתיעץ עם רופא חיצוני, אני מניח בגלל שנמאס לו מהליצנים האלה.

אני זוכר שגם פרנקי כעס על הצוות הרפואי , אני כבר לא זוכר בגלל מה.

הטעויות שלהם עלו ועדיין עולים לנו ביוקר. פאטי וקוטיניו שנה בחוץ בגללם.

עכשיו זה רשמי, ברייטוויט יעבור ניתוח.

חדשות טובות: פדרי בחוץ ל3-4 שבועות. עכשיו רק צריך לחכות שגאבי, דמיר והעילוי בן ה12 מבארסה ד’ יפצעו ונוכל סוף סוף לראות את ריקי נכנס בדקה ה86

אל תדאג, בשביל למחוק את ריקי הוא גם ימצא את הבטלן ששוכב מחוץ לקאמפ נואו ויתן לו דקות.

כן הוא יטען שהאופן שבו ריקי פוץ’ מחזיק את הסכין והמזלג לא מקצועיים, וזה למה הוא לא משחק. כל האחרים פשוט אוכלים עם סכין ומזלג יותר טוב.

פאטי הולך לחזור מחר לסגל. וזה חדשות מצוינות . אבל אני מודאג מרמת הלחץ ששמים על הגב שלו. הוא לא המושיע שלנו. לא יכול להיות כזה. וזה עלול לפגוע בו , במיוחד אחרי החזרה שלו מהפציעה.
בכל מקרה ברוך שובך ילד!

https://twitter.com/FCBarcelona_cat/status/1441707954974101504

כן, כל הפסטיבל התקשורתי הזה סביב פאטי מוגזם לגמרי. כאילו מסי ורונאלדיניו חוזרים מהפציעה ביחד ועכשיו נתחיל לקרוע את היריבות.
מקווה שהוא יעמוד בלחץ. ושקומאן יעמוד בלחץ לא לשתף אותו יותר ממה שמותר לו כרגע.

אולי די עם זה?

אני אחפש אם יש יותר מידי לגביי זה כי זה עוד סיפור תמוה. אני אומנם לא חשוף לתיק אבל אפרט בקצרה:

1. אני לא מעריץ גדול של סיכויי ההחלמה והשיקום המלא לאחר ניתוחי גב באשר הם. אומר בכלליות שאלמלא יש הופעה קלינית חמורה (כאבים חזקים יחד עם הקרנות לגפיים), יחד עם ממצא באמצעי דימות שיכול להסביר את זה ובנוסף טיפול שמרני לא עוזר, אני לא ממליץ על ניתוחי גב.

2. בחור צעיר וספורטיבי שסחב משחק עם טייפ סובל כחודש מכאבי גב תחתון, מתלונן שכואב לו ומתקשה להתאמן. זה אומר שנראה שהוא עבר טיפול שמרני לפרק זמן קצר יותר אפילו שכן הוא לא היה בטיפולים מאוגוסט, אלא התאמן ושיחק עם הבוגרת. יותר סביר שהוא נמצא השלושה שבועות בטיפול שמרני. בואו נאמר שאני לא מתרשם מהצורך להכניס אותו לטיפול כירורגי.

שוב אנסה לראות אם יש פירוט על מה בדיוק מדובר בשביל להצדיק התערבות כזאת, אבל אני בינתיים לא מת על השתלשלות האירועים עם באלדה.

https://twitter.com/barcacentre/status/1443871839550427156

איזה הפתעה.

https://twitter.com/barcacentre/status/1443893624601780225

איך טיפש אמר לי שנה שעברה, “הוא צעיר, כוחו במותניו. זה הזמן שלו לשחק הוא לא איזה זקן בן 34 שצריך לשמור עליו”

אבל האמת היא שונה. הגוף חייב מנוחה ומסי בגלל זה למד לשבות במגרש ולהתאמץ התאמצויות מקומיות ויעילות. לא כולם מסי ופדרי בשום צורה לא יכול לסחוב מעל 60 משחקים כולל נבחרת והשד יודע מה. לגמרי על הראש של קומאן אבל לא אבידה גדולה, לא נרגיש בהעדרו.

לא ידעתי שקומאן עושה שיחות איתך. שתף :slight_smile:

אני ממש לא מומחה, אבל אני לא רואה סיבה למה ספורטאי מקצועי בן 18 לא יכול לשחק משחק כל 6 ימים בממוצע.
הנה רשימה של שחקנים עם הכי הרבה משחקים בעונה הקודמת, ורובם לא פצועים עכשיו. https://www.givemesport.com/1726098-pedri-rashford-mount-whos-played-the-most-games-in-202021

הבעיה היא אותה בעיה כמו בכמה מקרים אחרים - שחק חוזר מפציעה, משחק משחק או שתיים, ואז הפציעה חוזרת.
היה לנו ויכוח על זה. אני מאשים את הצוות הרפואי שנותן אור ירוק מוקדם מדי. משה האשים את המאמן וקצת את השחקנים.

תיקון קטן : משה האשים את המאמן הצוות הרפואי והשחקנים.

ואני רוצה להוסיף מבחינתי, במשולש האשמה, השחקן פחות אשם פה. במיוחד שחקנים צעירים, במקרה הספיציפי של פדרי לא מאשים אותו בכלל, שחקן צעיר וחסר ניסיון שמלא במוטיבציה. הוא צריך מולו “מבוגר אחראי” שיאזן את זה. ואת זה אין לו בברצלונה.

אני גם מאוד לא אוהב את הגישה של חלק מאוהדי ברצלונה, שמנסה להפוך אותו לאיזה “נגר” או חסר תועלת. כאילו שאוהדי ברסה נעים בין קיצוניות לקיצוניות . שנה שעברה “בילבלו” לי את השכל שהוא היורש של איניסטה והשנה הוא מאור בוזגלו הגירסה הספרדית.

לא מאור בוזגלו ובטח לא איניסטה 2. שחקן מוכשר וצעיר עם פוטנציאל ליותר. אם הוא ימשיך בעבודה הקשה שלו אולי אפילו יצמח לנו שחקן לא רע…

אוהדים , בגלל שהוא באנקר אצל קומאן אז מזהים את קומאן אצלו. זה לא טים “קומאן ופדרי” נגד טים ריקי פוץ וברצלונה".

נ.ב

https://twitter.com/barcacentre/status/1443952974984851460

הבעיה היא אחרת לגמרי - שחקן משחק הרבה, אוהדים ללא ידע רלוונטי מתלוננים שזה יגרור פציעות, ללא כל גיבוי לכך ששחקנים בפרופיל דומה לשלו (או שחקנים בכלל) נפצעים יותר כאשר הם משחקים יותר, וכמובן ללא ציון פרק זמן שבו תתרחש הפציעה. השחקן נפצע מתישהו כי זה קורה לכל שחקן, ואז אותם אוהדים אומרים “אמרתי לכם”, כאילו שהוכח פה משהו חוץ מזה שאותו אדם הוא שחקן כדורגל.

זה קרה פה בפורום עם כל כך הרבה שחקנים שכבר אי אפשר לספור. עם קשישים כמו סוארס או אפילו מסי - מילא, אבל עם שחקנים צעירים זה מצחיק מאד, במיוחד מאוהדי מועדון שעשה את הצלחתו ההיסטורית משחקנים שבקושי נחו עונות שלמות.

הבעיה היא לא שפדרי משחק הרבה משחקים. אלא שפדרי משחק כמות דקות שהיא פשוט לא אנושית…

תבדק מהמשחק שפדרי נכנס להרכב הראשון שנה שעברה עד הפציעה שלו לפני כמה שבועות. כמה זמן הוא קיבל מנוחה ואז תחזור אלי.

לא צריך לקבל תואר מוינגייט כדי להבין ששחקן שחוזר אחרי יורו ואולימפיאדה ולא קיבל דקה מנוחה נוחת בברצלונה ביום רביעי וביום שבת נכנס להרכב הפותח בשביל להבין שזה לא בריא.

אני לא צריך תואר מויניגיט לפחות בשביל לחשוד ששחקן שחוזר מפציעה ואז ישר קופץ להרכב הפותח ונפצע לעוד כמה שבועות זה לפחות מרמז על חזרה מוקדמת מידי. (פציעה שרירית)

באמת שלא צריך תואר מויניגיט בשביל זה.