פציעות והשעיות 24/25

כמעט מסכים איתך על הכל.

שחקנים צעירים צריכים לבנות מסת שריר ולהשלים גדילה לפני שזורקים אותם למים לעונות שלמות. אני לא חושב שאפשר להשוות ילד בן 17 לשחקן בן 24 מבחינת סיבולת גופנית.

וחוץ מזה פדרי שיחק עונה שלמה + יורו + אולימפיאדה וחזר ישר לתחילת העונה. החופש הראשון שלו היה סוג של,בתוך העונה. בבקשה תבדקו את כל הנתונים ולא רק משחקי ליגה.

אתה לא צריך תואר מוינגייט כי לעשות את מה שאתה עושה זה קל - תמיד צודקים בסוף. חזרה מהירה מדי מפציעה זה כמו בועה כלכלית - יודעים שהיא כזו בדיעבד. מתלוננים על כל חזרה, שומרים על שקט כשנבואות הזעם לא מתממשות, ובאים לאסוף את הקרדיט כשכן. על הדקות של פדרי מתלוננים פה כבר יותר מחצי שנה.

יוסי - קטונתי מענייני מסת שריר, אולי לך יש ידע מקצועי שלי אין. מסי שיחק המון דקות מרגע שעלה לבוגרים בערך, גם בתקופה בה נפצע המון וגם לאחר מכן. השינויים שעשה ופתרו את הבעיה מתועדים היטב ואינם קשורים למנוחה. כנל בוסקטס, אינייסטה מרגע שהפך לשחקן הרכב וצ’אבי. אני בכוונה מזכיר רק שחקני התקפה וקישור, בהגנה זה אפילו יותר בולט.

אתה חוזר על הספין שלו. אף אחד פה לא מתלונן שהוא משחק הרבה משחקים. אבל כולנו מבינים שהוא משחק ללא הפסקה.

שנה שעברה הוא לא ראה ספסל ואני חושב כל משחק סיים 90 דקות. זה הבעיה שלי. שיחק כמעט כל דקה באירו אחרי זה טס לאולפידה שיחק שם. היה אמור לצאת לחופשה קיצר אותה . חזר לברצלונה ביום רביעי או שלישי השתתף באימון אחד ואז קיבל הרכב פותח.

אני לא צריך שום תואר מאוניברסיטה בשביל להבין שזה לא בריא. מצטער ואני לא מתכו להמשיך להסביר את עצמי על זה. זה אמור להיות מובן מאליו.

כן רק ששנה שלמה דיברנו על זה. ממש בדיעבד.

איזה ספין? מה אתה רוצה? איפה בדיוק ההבדל בין מה שאתה טוען למה שאני תיארתי? למה אתה חושב שלהגיד “אני לא צריך תואר” זה טיעון כלשהו?

זה בדיוק העניין - הייתם ממשיכים גם עוד שנה שלמה והפציעה הראשונה היתה הוכחה לצדקתכם. קל ופשוט, אין סיכוי לטעות. ואפילו לא צריך תואר.

זה . אני לא צריך באמת להיות מומחה גדול בשביל להבין שפדרי משחק כמות דקות יותר מידי. זה העניין. זה לא הבעיה שהוא משחק הרבה משחקים. אלא ש0 מנוחה. הוא מפורק לגמרי ושמים לב לזה.

כתבתי “משחק הרבה”, אתה החלטת שדיברתי על מספר משחקים ולא על דקות. זה לא “ספין” אלא בעיה שלך בהבנת הנקרא.

אוקי בוא נעצור את המהלומות לפני שזה מידרדר:

תענה לי:

אתה חושב שכמות הדקות והחוסר מנוחה של פדרי לא תרם?

חוסר מנוחה שלו בקיץ להכניס אותו להרכב בלי מספיק אימונים וכל מה שתיארתי זה לא בעייתי?

משה, הבאתי לינק לכמות המשחקים של שחקנים. יש הרבה שחקנים ששיחקו אותה כמות כמו של פדרי. כולל אחד דה יונג בברצלונה, אבל יש עשרות כמוהו.
הוא גם נפצע אחרי שנח שבועיים, אז אני לא מבין בכלל מה הקשר בין עומס לבין הפציעה שלו.

אתה חושב שאין שום קשר לעומס הדקות שלו לפציעה? יכול להיות שאני הטועה פה אני מיציתי…

כן, כי יש רשימה ארוכה של שחקנים עם אותן דקות שלא נפצעו.

הבעיה היחידה שלי עם הלינק זה שנכתבה בתוכו לא מפרטת מספיק על דקות משחק. לצורך העיניין, אולמו עד כמה שזכור לי לא שיחק את כל הדקות סיטרוס אלא כמחליף וגם הוחלף לא מעט בניגוד לפדרי, כך הדירוג לוקה.

מעבר לעיניין מסת השריר אליו ג’וזפה כיוון יש הרבה כיוונים ונסיבות ללמה שחקן אחד יותר פציע מהשני, אבל ריבוי דקות הוא כן מתכון לפציעות שהן תחת ההגדרה של overuse. אומנם שפר על פדרי מזלו שלא נפצע, ומאוד סביר שהצוות הרפואי ידע מה הוא עושה כשהוא איפשר לקומאן להשתמש בפדרי ללא הפסקה (אם כי גם חלה ירידה ברמת הביצוע של פדרי ככל שהזמן עבר), אבל החזרה של פדרי משחק ראשון באינטנסיביות באלופות 60 פלוס דקות זה מאוד קיצוני. אומנם אין פה משהו שהוא “אסור”, אבל הסיכויים לרעתו בהתנהלות הזאת, ויש גבול לכמה טיפול מונע יכול לעזור בעומסים כאלו. נושא הרוטציה הוא הכרחי.

לגבי האשמה על הצוות הרפואי, אמרתי בעבר שמדובר על שילוב של כל הגורמים. מכל הגורמים המעורבים: השחקן שרוצה לחזור לשחק, הסוכן שלחוץ עבור הלקוח שלו, הצוות המקצועי שרוצה אותו כאן ועכשיו והצוות הרפואי, דווקא האחרונים הם אלו שאין להם שום אינטרס להחזיר אותו מוקדם מידי. לפחות בפרספקטיבה שלי כאיש מקצוע, לי הכי חשוב שהשחקן לא יחזור אליי ואני אעדיף לשחרר אותו רק כשאני סגור על זה שהוא כשיר ואני אעמוד על זה שזה יקרה בהדרגה. הצוות הרפואי לא חף מכלום, אבל משהו בדינמיקה הנוכחית יוצר יותר מידי פעמים אי שקט מבחינת נושא הפציעות והשיקום בברצלונה.

פדרי עם 4794 דקות, מקום 57 באירופה.
15-20 מקומות לפניו זה שוערים, אבל עדיין יש הרבה שחקני שדה לפניו. הנה התחלה של הרשימה.

לינק: https://www.transfermarkt.com/meisteeinsaetze/gesamteinsaetze/statistik/2020/wettbewerb_id//land_id/0/saison_id/2020/altersklasse/alle/plus/1

הוא מוביל בדקות יחסית לשחקנים בני 20 ומטה, אבל יש לא מעט שחקנים עם מספר דקות דומה.

וגם - פדרי נפצע לא אחרי סדרה של משחקים ברצף, אלא אחרי מנוחה של שבועיים. האם אתה חושב שעומס שהיה לפני המנוחה הוא זה שאשם בפציעה אחרי המנוחה? יש בכלל קשר?

נראה לי זה מתעלם ממשחקי נבחרת צעירה. פדרי שיחק יותר משחקים מברונו פרננדש.

זה כולל את האולימפיאדה ובנבחרת הצעירה מופיע “לא בסגל”.
אתה יכול לפתוח את הלינק, ללחוץ על פדרי , לבדוק בעצמך ולתקן טעות אם יש.
גם אם יש לו עוד 300 דקות, זה לא משנה את העובדה שיש הרבה שחקנים ששיחקו בערך אותה כמות של דקות ולא נפצעו.

אני זוכר שפדרי שיחק את המשחק ה74 שלו היו מלא פוסטים על זה שפדרי הפך לשחקן ששיחק הכי הרבה משחקים ודקות עונה שעברה.

חוץ מזה שטרנספק מרקט כבר הוכיחו את עצמם כלא מדוייקם בעבר.

https://twitter.com/barcacentre/status/1447902832695332871

לקומאן יש עוד תירוץ…

ברוך הבא לנגלה!

מארקה מעדכן שפדרי, אראוחו ודמבלה כולם יהיו בחוץ גם מול דינאמו קייב וגם מול ריאל.
אריק כזכור מושעה מהמשחק מול דינאמו, אז תכינו את עצמכם לקראת לנגלה. (או שקומאן יחליט שדסט או רוברטו הם גם בלמים).

מסדר פצועים:
De Jong will be out for between seven and ten days. It’s another failure of Barça’s medical services. The player started the match against Madrid with discomfort. [as]
פרנקי, לא לוק.

ב MD אומרים שהייתה נסיגה אצל פדרי באימון, ושאלבה ופיקה שיחקו עם משככי כאבים.
פאטי עם אי נוחות בברך, לא זאת שנותחה.

לא ברור מה קורה עם דמבלה. תאוריה אחת אומרת שהוא כביכול כשיר, אבל לא ברשימה בגלל שלא חידש חוזה. המועדון מנסה להסתיר את זה בטענה שהוא לא כשיר עדיין.

פעם אחר פעם זה חוזר על עצמו בברצלונה. מותר לי לחשוב שזה כבר בעיה או שאני צריך ללכת לוינגייט ולעשות תואר ורק אז להבין שמשהו מסריח פה…

כל פעם זה קורה מחדש, פותחים עם שחקן פצוע ואז הפציעה מחמירה… ואז חושבים שזה גזירה משמיים…