מחזור 25: עוד 1:0, הפעם על בילבאו בסן מאמס (ראפיניה)

שמישהו יגיד לגאבי שבסופו של דבר כדורגל משחקים עם הכדור ואם זה מסובך לו מידיי אז אולי כדאי שיבחר ספורט אחר.

אם וכשאר האליפות הזו יותר מסריחה מהאליפות של וואלורדה, ועוד יותר מגעיל שצ’אבי האדריכל עומד על הקווים כראש של השיט הזה שאנחנו סובלים שבוע אחרי שבוע.

ההבדל היחיד הוא שלוואלוורדה היה איזה אחד, מסי שמו. אם היה אותו לצ’אבי, עוד היה אפשר לדמיין שלא הכל אפור.

לצ’אבי פשוט אין את מי שישקר לטובה את המצב של הקבוצה. או שיש, והוא פשוט לא יודע להבליט אותו.

אז אתה אומר שההבדל בין שיטות המשחק הוא מסי? זה כל ההבדל? כי אשכרה גם בתקופתו של וואלורדה היה נראה יותר כדורגל ממה שאנחנו רואים פה.

אני אומר שמסי העלים הרבה מהבעיות אצל ואלוורדה, כי זה מסי. ואני אומר שאם מסי היה בקבוצה הנוכחית, זה היה מעלים חלק מהבעיות הנוכחיות. ולא בקטע טוב.

השופטים מכורים. איך זה ששרקו ליד על הדבר הזה? סך הכל נגע עם כף היד בכדור, ולא הסתכל!!!

חושב שאתה מעריך מדי את צ’אבי המאמן. כן, למרות ההגנה המדהימה חוסר היכולת לדעת מה לעשות עם הכדור היא בור שמזמן הוא היה נבעט לו ריאל לא הייתה כזו גרועה.

כרגע אני לא מעריך את צ’אבי המאמן כמעט בכלל.

אבל -

א. קצב צבירת הנקודות של ברצלונה הזו מרשים, גם בלי קשר לזה של ריאל.
ב. אני יותר ויותר חושב שההגנה טובה יותר מבעבר כי שחקני ההגנה טובים יותר מבעבר, ולא כי מישהו מאמן אותם לזה.

“ברצאונה סרו”. זהו. זה הכינוי של הדבר הנוכחי שאנחנו רואים כל שבוע.

יותר מכל התלונות הרגילות על השחקנים, ובעיקר על המאמן, אני פשוט…לא נהנה מהקבוצה הזו. למעט הבלחות באיזה משחק פה ושם, זה פשוט לא זה. וזה לא משנה אם נזכה בתואר, או בשניים, או בשלושה. הכל מקרי, הכל מסתגר, הכל זה להעיף כדור ולקוות לטוב.

אני לא מבין את הקטע הזה של צ’אבי שהוא ננעל בעד ונגד שחקנים מסויימים, ולא משחרר. זה משחק שצעק “ג’ורדי אלבה”. מה עשה באלדה שהוא מקבל את המפתחות לאגף שלם, ל-90 דקות, עם 0 תרומה התקפית במשחק? זה יותר ויותר מזכיר לי את אירועי גאבי ופרנקי בתחילת העונה.

אני לא רוצה טיקי טאקה. זה למתקדמים. אני רוצה כדורגל למתחילים קודם. מסירה, מסירה, תנועה, התמקמקות, שיתוף פעולה. עכשיו אין כלום. אני אשכרה מתגעגע לדמבלה (ולפדרי, כמובן), כי אם כבר כדורגל מכוער, אז שלפחות יהיה משעשע. כרגע זה מכוער, אפור, ומדכא.

כרגע - פשוט לא נהנה. אפילו לא קרוב לזה.

אני מחכה שיגידו לי סבלנות כי זה קבוצה בתהליך…

בהתחלה דיברנו על התקווה לפפ הדור הבא שיגיע אלינו במקום זה קיבלנו את החיקוי הסיני מעלי בבא של צולו סימאונה.

לא שאני מעריך את יוכין בדרך כלל. אבל שהוא צודק הוא צודק וקרדיט לרביע

ובהמשך להודעה המעולה של איל,

מה שהכי כואב לי זה לראות את צ’אבי על הקווים. תשאלו את ליאור, אמרתי שצ’אבי יהיה גדול מפפ. אמרתי תמיד שפפ הוא גאון אבל צ’אבי ידע להוציא לפועל את התוכנית האגדית של המאסטרו, צ’אבי שלט בקצב של המשחק לפעמים נדמה שהוא עצר את הזמן מלכת.

ובא לו צ’אבי המאמן ואילולא זה שהם נראים אותו אדם הייתי נשבע בספר תורה שהם לא. מוריניו היה מתבייש מהחרא הזה, זה לא אפור זה שחור משחור. לוצ’ו היה צוחק על רמת הכדורגל שלנו כי גם לעשות הגנה כמו שצריך אנחנו לא יודעים ואילולא פורטונה ו wtf טר שטגן מזמן היו לנו פחות נקודות בקופה.

פשוט חטפתי כאפה של החיים. צ’אבי המאמן גרוע מוואלורדה. הנה וואלורדה עם שחקנים פחות טובים פשוט שטף את המגרש, וצ’אבי עם שחקניפ משמעותית טובים יותר ורבע מצב יש למשחק.

לא יודע אם אני מסכים איתך במאה אחוז הוא לדעתי צעיר מאוד וצריך לעבור במועדון קל יותר לאימון הנחיתו אותו מליגה למקומות עבודה בקטאר ומצפים ממנו ליותר מידי… אבל זה אולי האהבה שלי לצאבי השחקן שמדברת מתוכי. לא קל. אני מרגיש כפוי טובה. אבל יש לנו עינים זה פשוט לא כדורגל מצטער. העינים כואבות.

שבוחרים ובצדק בטר שטגן למצטיין זה ברור שהמצב ההתקפי שלנו נוראי.

אבל צריך לזכור עוד משהו ראפיניה עם 9 גולים ו9 בישולים ויש לו תרומה במיוחד במשחקים קשים. לדעתי הוא מזמן כבר החזיר את ההשקעה בו. @Ganjo צדק!

צריך לזכור שכל המשחק שיחקנו עם 10 שחקנים. קודם בלי פראן, אחר כך בלי קסיה.
אני לא מבין את ההצבה של פרנקי כקשר אחורי. כשפדרי פצוע, הוא הקשר הכי יצירתי שיש לנו. הוא היה צריך להיות למעלה במקום או לצידו של גאבי.
הקבוצה נראית רע מאוד ולא נראה שהמצב הולך להשתפר. הפעם גם ניצחנו שלא בצדק, לאתלטיק הגיע תיקו. לא בגלל השער שנפסל בצדק אלא בגלל שהם היו טובים יותר ומסוכנים.

לא ראיתי מה צ’אבי אמר במסיבת העיתונאים אחרי המשחק, אבל זה בטח היה משהו בסגנון: “שיחקנו רע, זו אשמתי, גם זה קורה לפעמים, אנחנו מחוייבים לשחק כדורגל יפה. אני מאמין בפראן, הוא נתן לנו המון היום למרות שהוא לא כבש, והוא עשה המון תנועה לתוך לבנדובסקי. פאטי לא פתח בגלל רוטציה, אבל יש לי המון אמון בו, והוא יעשה דברים גדולים בברצלונה אחרי שאעזוב”

צ’אבי בחר להתרכז בצד החיובי הפעם, החמיא לגאבי, באלדה ופרנקי, והגנת הברזל.
הוא אמר שתקפנו טוב במשך 70-75 דקות, אבל היה חסר הדיוק כדי לשים את השני ולגמור את המשחק.
התיחס גם לקהל העוין ואמר שהוא היה מופתע, הקהל שם תמיד היה טוב ושהוא נגד האשמות לפני שהכל מתברר. (לא הראו לנו בטלויזיה, אבל בעיתונים רשמו שהקהל קרא “ליגה שניה ליגה שניה” ורבים החזיקו בידיים שטרות עם כיתוב “בארסה מאפיה”)

לא מצליח להבין על מה יש להחמיא לבאלדה וגאבי ששיחקו משחק מזעזע אפילו בקריטריונים של עצמם…

באלדה פשוט אפס נוכחות התקפית למעט דריבלים מרהיבים שלא מובילים לשום דבר וגם הגנתית הוא לחלוטין החוליה החלשה.

גאבי משחק כמו ילד מפגר. רץ כמו מטורף על כל כדור וזה מגניב וזה אבל בפועל התפקיד שלו זה לא להיות גרזן (אין לו בכלל נתונים פיזיים לזה) אלא להיות קשר התקפי שיוצר התקפות ויודע להוביל כדור. אבי נמני יכול לאונן עליו עד מחר אבל בפועל כשגאבי משחק אין ולא יהיה קישור ברסאי.

עזוב את זה שלא תקפנו טוב במשך 70-75 דקות - לא תקפנו במשך 70-75 דקות. בכלל. טוב או לא טוב.
אלא אם “נעיף כדור ללבנדובסקי וראפיניה ונראה מה יהיה” נחשב להתקפה.

צ’אבי ימשיך להתנצל על משחקים קשים ושאנחנו סובלים כשהכדור לא אצלנו (תודה, @Shai ) ובלה בלה בלה. בסוף - זה פשוט נראה…חסר השראה.

אני לא לגמרי מסכים. גאבי לא טוב כקשר התקפי יחיד, אבל אני אוהב את האנרגיות שלו ואת החופש שהוא נותן לפדרי כדי לייצר משהו.
בגלל זה לא הבנתי מדוע דה יונג שיחק כל כך מאחורה, אני מחזיק ממנו כקשר התקפי יותר טוב מגאבי.
גם לא מסכים שגאבי לא יכול להיות גרזן. היו גרזנים קטנים וטובים כמו דווידס וגאטוזו. גם גאבי יכול להיות פיטבול כזה, שתוקף שחקן גדול ממנו סוגר לסתות על הצוואר שלו ולא מרפה עד שההוא מת.
הוא בטח יכול לעשות את זה עם בוסקטס לידו. אני הייתי מחליף בתפקיד בין פרנקי לגאבי אתמול.
אבל צ’אבי רואה דברים אחרת.

וגם - גאבי היום יותר טוב ממה שצ’אבי, אינייסטה, בוסקטס היו בגיל 18. יש למה לקוות.

יכול להיות שהוא יכול להיות גרזן אבל בבארסה שלי גרזן הוא לא שחקן אונסה… גרזן זה איש למשימות מיוחדות או לסופי משחקים כשהמטרה היא לשמור על תוצאה.

אני יש לי זיכרון של דג. גאבי יימדד בגיל 35. אני אומר שהוא לא יגיע רחוק.

בסדר אתה לא תזכור שאמרת את זה.

זה מסוג המשחקים שאני שמח שיצאנו עם ניצחון פשוט. צריך לקבל את זה שהשחקנים החשובים לסגנון משחק שלנו, שהם פדרי ודמבלה.

זה נכון אבל בשביל זה יש לי אותך