מחזור 25: לא מצליחים לשמור על היתרון נגד הכבשה השחורה בוויקאס (1:1)| חוסלו

אני לא יודע מה לחשוב על זה שהצמד בראהים-חוסלו מספיק כדי לפרק את רוב ההגנות בליגה הספרדית.

ואני עוד יותר לא יודע מה לחשוב על זה שחוץ מהצמד בראהים-חוסלו, אנחנו לא מצליחים למכור כמעט כלום במשחקים מהסוג הזה.

עריכה: זיהוי טוב, דון קרליטו. תוציא את היחידים שיודעים לעשות משהו מול צפיפות.

נהיה מביך הקטע עם לוקה

מה שמביך זה שכל העולם בערך יודע מראש שבמשחק הזה ריאל תאבד נקודות (מכל מני סיבות הזויות) ורק הקבוצה פשוט באה עם אותה תודעה ומשחקת פשוט כדי לאבד את הנקודות האלה.

למרות היתרון המוקדם, הכל במשחק הזה זועק לתיקו

מעניין איך נסתדר במחזור הבא בלי הבלם הבכיר שלנו.

רודיגר אמור לחזור לפי מיטב הבנתי.
לג’ירונה יש משחק חוץ קשה מול בילבאו מחר שחייבת לנצח כדי להיצמד לאתלטיקו. אולי זה לא נורא כ’'כ.

קבוצה מבוססת על כישרון והברקות של שחקנים ולא קבוצה מבוססת על שיטה, במשחקים שהכישרון לא בא לידי ביטוי ואין את השחקן התורן שיבריק אז זאת התוצאה.
זה קרלו אנצ’לוטי לטוב ולרע וזאת הסיבה שמאזן האליפויות שלו נראה ככה, העונה יקח אליפות כי פערי הרמות גדולים מדי שאפילו קרלו לא יכול לקלקל.

פשוט כבשה שחורה. ההרכב היה נכון לדעתי אבל כל השחקנים היום היו משמעותית מתחת לרמתם הרגילה. טשואמני עם כמה טעויות, קמא עם הרבה חורים ומרכז שדה פרוץ במחצית הראשונה, ברהים וויני לא קיימים, הקישור שלנו הפסיד את האמצע בלא מעט דקות. ומהמגנים לא קיבלנו כלום גם כן.

זה היה דיי צפוי למרות שקיווינו לניצחון. יש גבול לכמה שחקנים יכולים להיות חסרים גם ולא נרגיש בחיסרונם.

ההרכב היה אחלה אבל המאמן אחראי גם לאיכות הכדורגל ולא רק להרכיב 11 על המגרש. פתחנו לא רע, ראיו השתלטו לקראת סוף המחצית ומאז נאדה. לא היו מצבים, אנצ’לוטי לא שינה כלום, אין חילופים ואין הזזות שחקנים.

ראיו כמעט ולא תקפה במחצית השנייה וגם כשעשתה זאת במילא אף אחד לא בלם אותה, לא היה הורג את קרלו להכניס את רודריגו על מודריץ’ ולשחק עם דאבל פיבוט. זה גם כמעט עבד כשאיבדנו נקודות מולם בסיבוב הראשון.

ויניסיוס היה לא רע בכלל אבל הוא לא מסי או כריסטיאנו, הוא חייב שחקנים ברמה לידו שיאכילו אותו בכדורים ויורידו ממנו עומס.

דיברתי על דני (בצחוק/בכי כמובן).

לא ראיתי את המשחק המלא (למזלי) ואני אשלים את “כל הטוב הזה” עד לפרק מחר בפודיום, אולי טוב שלא ראיתי. אני חושב שהכל בסדר, לא ציפינו לקחת אליפות בפער עצום כי אנחנו לא יודעים לעשות את זה, גם השנה המרחק מהאחרות לא יהיה גדול, על המשחק הזה היה רשום באותיות גדולות ‘איבוד נקודות’ - השעה של השנ"צ, היריבה הלהוטה והמגרש הקטן, השאננות אולי וכדומה. בכל עונה יש משחקים כאלה ובואו הסגל באמת-באמת-באמת קצר. איבוד הנקודות נגדם בסנטיאגו ברנבאו אחרי שריאל מדריד ניצחה בקלאסיקו ובעטה במומנטום - הרבה יותר עיצבן אותי.
אבל רק דבר אחד מפריע לי: פתחנו את המשחק כל כך טוב, עם שער יפה במתפרצת, לא חשבנו שזה יקרה לפני המשחק וכבר אחרי חמש דקות יגיע ה-0:1, הכרחנו את ראיו לפתוח עוד יותר ולהמר, אמנם שער נוסף נפסל אבל זה לא מספיק. אני כועס כשאנחנו לא יודעים לשלוט ביתרון. שעשינו שטויות. שלא ידענו לקחת גם את זה בציפורניים. שג’ירונה היא דוגמא למשחק מסוים ויוצא דופן אבל אנחנו לא קילרים. האמת שגם כל הריקושטים מהמשחק כמו ההרחקה של דני קרבחאל וגם זה שאדוארדו קמאבינגה לא זמין נגד סביליה - זה מבאס מאוד.

ריאל מחפפת בהגנה וזה גם בגלל הגישה שפתאום רצים פחות וחולמים, גם מכורח הנסיבות כי איבדנו כוח משמעותי במרכז ההגנה שלנו וחבל.

לא מרגיש בנוח להתלונן על קרלו אנצ’לוטי וההרכב שפתח היה נראה לי סביר, אבל קצת בדיעבד: לא חכם לשחק עם לוקאס ואסקאס כאשר גם פרלאן מנדי למשל איננו ופראן גארסיה מאוד-מאוד חושב התקפה וטוב התקפה ובהגנה פחות (לא הרים מספיק קרוסים לדעתי). ובעיקר לא היה צריך ‘לחשוב’ על לוקה מודריץ’ ולתת לו הרגשה טובה היום כי טוני קרוס בכושר מצוין. החילופים היו מאוחרים. רציתי שרודריגו יעלה ‘אש’ וזה לא קרה, פעם הוא היה אחלה סופר-סאב. ואולי ארדה גולר היה צריך לשחק יותר ולא פירורים, זה שחקן שאולי יסחוט איזה פאול או קרן או לא יודע מה.

לא קיבלנו מספיק אימפקט מחוסלו וסגנון המשחק האחר שהוא מוסיף לנו ובטח לא באשמתו, הוא נפלא, יש לו עונה גדולה ותמיד כיף לראות אותו, לא יכול להגיד שהוא מנייה בטוחה אבל הוא אחלה.

היו משחקים העונה שלא ניצחנו כמובן אבל היינו קרובים, התיקו הזה שונה מהביקורים באנדלוסיה נגד בטיס או סביליה. לא הרמנו את עצמנו אחרי הפנדל שלהם שהיה בדקה מאוד-מאוד מוקדמת, היה כל כך הרבה זמן לשחק. לא יצרנו מצבים, לא היו לנו רעיונות וזה מה שמאכזב. אף אחד מהחלק הקדמי לא היה טוב חוץ ממנו. ברהים דיאס לא היה טוב, ויניסיוס ג’וניור צריך לתת לנו קצת יותר, זה היה משחק די חלש שלו מהדקות שהצלחתי לראות והתעדכנתי. כל עוד שזה ייעצר כאן וכמו תמיד נדע ‘להגיב’ ולא ניפול לשני משחקים ללא ניצחון - אז שיהיה. האללה מדריד!

לנתח יכולת של שחקן כזה או אחר אחרי משחק כזה זו טעות. ראיו שיתקה אותנו כמכלול וזה לא שיש שחקן שבלט לטובה או לרעה אצלינו. אנחנו מתקשים כשלוחצים אותנו ואין לנו את הכלים להתמודד מול זה, לפחות לא עם השחקנים ששיחקו היום. גם מול לייפציג זו הייתה בעיה פרומיננטית.

אני מסכים שיש להפנות את התלונות לאנצ’לוטי, ובכללי אני לא אוהב את זה שאין לנו תוכנית משחק ברורה והכל קורה בצורה רנדומלית ומסתמך על יכולת אישית של שחקנים, והטענות האלו נכונות לגמרי, אבל יש גבול כמה אפשר לשרוד עם הרכב שני. התרגלנו לכך שלא משנה מי פצוע אנחנו מנצחים אבל הורגלנו לטוב מדיי. יש לנו יותר מדיי שחקני מפתח בחוץ.

בקיצור משחק מגעיל שידענו מראש שיהיה כזה. אני שוב אסתכל על הצד החיובי ואגיד שזה ניסיון טוב לשחקנים, שממש בקרוב הרבה מהפצועים חוזרים ואנחנו עדיין מובילים את הטבלה. יהיה בסדר, האלה מדריד.

אני לא יודע אם כתבת ספציפית אליי, התלונות שלי לקרלו אנצ’לוטי היו עדינות יחסית וכתבתי גם על ‘הבדיעבד’. אבל עניין ניהול המשחק חוזר על עצמו. אני גם הייתי רוצה לראות מאמן שהולך על כל הקופה ומנצח ומוסיף עוד שחקן התקפה, אבל ניחא. ידענו שיהיה קשה, היה צפוי - והשחקנים לא עשו את הסוויץ’ או לא היו מוכנים. מעבר לכך זה לא איבוד נקודות כמו הפיחואן בסביליה או נגד בטיס שהן קבוצות טובות יותר וריאל כן הייתה בעניינים. אחרי הפנדל לא הצלחנו להרים את עצמנו ולהגיע למצבים חוץ מבעיטות כמו הכדור החופשי של טוני קרוס. לא הגענו לרחבה שלהם בכלל וזה מאכזב.

אחרי שוויניסיוס נותן הופעה כמו נגד ג’ירונה או בכלל אחרי השנתיים האלו ובכושר שלו - אתה מצפה ממנו לקצת יותר. לא גול או בישול אבל גם לא משחק של ציון 4.

מעבר לכך לדעתי אנשים מפספסים נקודה: ברצלונה בשנה שעברה לא הייתה בליגת האלופות אבל בגדול - יתרון טוב בליגה מאפשר לך לעשות רוטציה. עכשיו נניח את לייפציג עברנו וברבע הגמר באיירן מינכן - זה קריטי להגיע נגדם פחות עייפים (באיירן גם היום עם תומאס טוכל זו לא קבוצה שאני מזלזל בה). הפער יהיה צמוד-צמוד ומותח וחבל.