מחזור 25: לא מצליחים לשמור על היתרון נגד הכבשה השחורה בוויקאס (1:1)| חוסלו

לקראת ראיו וייקאנו -

אחרי הניצחון החשוב בלייפציג, ועם כל הכבוד לרעשי הרקע תוצרת קיליאן אמבפה - הפוקוס של ריאל מדריד חוזר לליגה למשחק חוץ קשה מאוד בוויקאס שם רשמה אשתקד את הפסד הבכורה שלה. ראיו זו היריבה היחידה נגדה ריאל לא כבשה העונה. פראן יחליף את מנדי המושעה, מודריץ’ המחויך בתמונת ההרכב וברהים בריא אך ייתכן שחוסלו יפתח במקומו כאמצעי זהירות. כל הפרטים לקראת המשחק - רק כאן.

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק בכושר טוב אחרי שעשתה את העבודה גם במשחק הראשון של שמינית גמר ליגת האלופות – 0:1 קטן-גדול בלייפציג. כעת עד לתחילת מרץ הפוקוס חוזר לליגה כשריאל כבר הוכיחה שהיא מצליחה להתמודד עם כל הקשיים. אז הרעש סביב קיליאן אמבפה – הצידה, וקרלו אנצ’לוטי כבר היה מוכן למבול של שאלות לגביו במסיבת העיתונאים (“נראה לך שאני מתרגש מזה?”). ריאל, שמוליכה בחמש נקודות יתרון על פני ג’ירונה – תשאף אפילו להגדיל את הפער. והאמת שריאל עושה עונה היסטורית. שימו לב לזה, היא יכולה להשיג את הניצחון ה-30(!) שלה, וזה הרקורד הטוב שלה איי פעם. עד היום שלוש פעמים בעבר הצליחה ריאל לנצח 28 משחקים מתוך 35 – והעונה היא השיגה 29. מה שכן, יש תמרור אזהרה גדול על אף הבעיות של ראיו וייקאנו וכל המסביב (בכל פעם שאנצ’לוטי נשאל שוב על אמבפה הוא הבהיר 'דיברנו על המשחק נגד ראיו שהוא חשוב מאוד– הייתי רוצה לסיים את העונה טוב ולזכות בתארים) והוא:

תקדים 2022-23. בעונה שעברה ריאל רשמה בוויקאס את הפסד הבכורה שלה ומשם החלה ההתדרדרות. נזכיר כי גם במשחק השנה בסנטיאגו ברנבאו ריאל לא הסתדרה עם ראיו וסיימה רק בתיקו 0:0 – המשחק היחיד העונה בו לא הצליחה לכבוש. לגבות את החוב אם תרצו. ריאל היא קבוצת החוץ הטובה בליגה עם מאזן 9-2-1, גם ספגה הכי מעט שערים. “אצטדיון הוויקאס תמיד מסובך, זה הולך להיות אותו הדבר מחר, מול יריבה שצריכה נקודות ויש לה מוטיבציה נוספת בשל חילופי המאמן. אנחנו צריכים להציג את הרמה הטובה ביותר שלנו כי אלה רגעים חשובים”.

לשם שינוי הגיעו קצת חדשות טובות מצד הפצועים – אמנם אף אחד לא מתקאמבק (נכון בעיקר לאנטוניו רודיגר שעדיין לא מתאמן, כי לגבי ג’וד בלינגהאם היה ברור שייקח לו עוד זמן) – אבל ברהים דיאס הנפלא, האיש שבקרוב יקבל זימון לסגל נבחרת ספרד וכבש את הגולאסו אה-לה-מסי – לא סובל מפציעה. הספרדי התאמן כרגיל, כיכב באימון ויעמוד לרשות הקבוצה. מה שכן, בספרד מניחים כי קרלו ינקוט באמצעי זהירות, בכל זאת הסגל קצר – ולחלוץ חוסלו יש יתרון קל על פניו בקרב על חולצת ההרכב – מה שמגוון את המשחק של ריאל. לחוסלו, אגב הציבו אתגר ב-AS – להשוות את 20 השערים של אלבארו מוראטה בעונת הדאבל 2016-17 – השחקן הספרדי האחרון של ריאל שעשה זאת. חוסלו מעורב ב-16 שערים העונה - 13 שערים ושלושה בישולים, ובאחד כל 92 דקות. רק ג’וד בלינגהאם מעליו (מעורב בשער כל 91.5 דקות) ובפער זעום. כן, הספרדי מעל הברזילאיים. קרלו נשאל על רודריגו שב-AS הציגו את המספרים שלו – כובש טיפ-טיפה יותר העונה בממוצע ל-90 דקות ומאיים הרבה יותר על השער ואמר – “לעתים יש מקרים בהם שחקנים עם יותר איכות רצים פחות – אבל זה לא נכון לגביו.ה עבודה שלו הייתה חשובה מאוד, במיוחד בשני המשחקים האחרונים והוא גם עזר לקבוצה לשמור על שער נקי”. אבל תהיו בטוחים שהברזילאי רוצה לכבוש. וארדה גולר רוצה דקות. “הוא בסדר, הוא ברמה פיזית טובה ויכול לשחק. לא חסר לו כלום, אמרתי – סבלנות”, הבהיר המיסטר.

הסגל בהגנה חסר מאוד כידוע לכם, מלבד ההיעדרויות הרגילות – פרלאן מנדי שספג את הצהוב החמישי שלו במשחק נגד ג’ירונה, ייעדר ויוחלף בפראן גארסיה שבעונה שעברה עשה לנו סחרחורת פחות או יותר כשחקן ראיו. אולי המשחק הזה אחראי במידה לא מבוטלת להצטרפותו הקיץ. אורליאן טשואמני (יחד איתו במרכז ההגנה ריאל לא ספגה אך שער עדיין – טפו-טפו-טפו) שוב ימשיך כבלם לצד נאצ’ו. קרלו נשאל עליו: “כשהבלמים המרכזיים יחזרו – אני חושב שהתפקיד שלו יהיה אחר – הוא קשר, גם אם תרם לנו כבלם בצורה מושלמת והתרגל מאוד לתפקיד, הוא אינטליגנטי”. אנדריי לונין שבלט בגרמניה עם סדרת הצלות נאה וזכה לשבחים - ירשום את משחקו ה-18 העונה – יותר מאשר בכל שלוש העונות הראשונות שלו במועדון.

סימן השאלה הנותר הוא בקישור. שבועות לא פשוטים עברו על לוקה מודריץ’, הוא לא שותף ולא לדקה במשחק נגד לייפציג, מיעט לשחק גם נגד ג’ירונה ובדרבי ואף עלו פרסומים שנשקלת האפשרות להודיע רשמית על כך שלא ימשיך עוד לפני סיום העונה. ההנחה היא שלוקה ישחק בשביל המצב רוח וגם כדי לתת מנוחה לקישור שרץ לאחרונה יפה מאוד. כמובן שאפשר להבין את תסכולו. מי שבמצב אחר לגמרי הוא טוני קרוס שאם ישחק ולא ינוח מחר - ירשום ציון דרך גדול עם משחקו ה-450 במדי ריאל מדריד. קרלו התייחס לכך: “דיברנו על הנושא הזה אני ולוקה גם לפני חודש, הכל ברור בינינו. כמובן שזה נורמלי שקשה לו, הוא רגיל לשחק. אני מבין את זה מצוין, הוא רציני, דמות חשובה בחדר ההלבשה, תמיד זמין והוא יכול לשחק בכל משחק כולל מחר”. קרלו הוסיף שהוא תורם כמו בעונה שעברה וממשיך להיות חשוב. הסטט’ תראה שהוא דווקא רק במקום ה-16 במספר הדקות עם 1,374, אבל לוקה רוצה שוב לשחק ולשכוח מכל מה שקרה, הרי כדורגל זה הדבר שהוא הכי אוהב בעולם. ואם הוא יפתח הוא ייתן את כל-כולו.

איש השעה ברהים דיאס. הוא בריא אך ייתכן ויירד לספסל כאמצעי זהירות.

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| דני קרבחאל, נאצ’ו, אורליאן טשואמני, פראן גארסיה| טוני קרוס (לוקה מודריץ’), פדה ואלוורדה, אדוארדו קמאבינגה| ויניסיוס ג’וניור, רודריגו וחוסלו (ברהים דיאס)

מה המצב ראיו?

ראיו וייקאנו מגיעה למשחק בדיכאון גדול לאחר שלושה הפסדים רצופים ותקופה איומה – נקודה אחת בלבד מ-15 האחרונות. רוצים עוד? אותו ניצחון בתחילת ינואר 0:2 על חטאפה (עם צמד של סרחיו קמלו במשחק האדומים) היה היחיד שלה ב-2024 והראשון מאז אוקטובר. ביום ראשון נכנעה ראיו 2:1 למאיורקה, הפסד אכזרי שכן ספגה עמוק בתוספת הזמן. “ורדאט מוריקי ‘מזמין’ את ראיו למסיבה של התחתית – למסיבת הירידה”, נכתב בסיקור במארקה. “ראיו עזב את הסון-מויץ’ במצב גרוע ממה שהגיעה, עם בעיות רבות”. בדרך כלל זה השלב בו ראיו שפותחת את העונה נהדר וגורמת לאוהדיה לחלום על אירופה – מתחילה להתעייף והגרף מתיישר. והפעם: קטסטרופה.העשרה הפסדים, לא פחות מזה, המקום ה-14 העלוב. לפחןת יש לה פער של שבע נקודות מהקו האדום. מה שכן, זעזוע נוסף על הקווים כבר בוצע. פרנסיסקו לא שרד את הגשם של התוצאות השליליות. מחליפו הוא איניגו פרס שחתם רשמית לקראת סוף השבוע. זה אתגר גדול עבורו שכן זו פעם ראשונה שפרס, שחקן עבר, יהיה מאמן ראשי. והוא מקווה ש’אפקט המאמן החדש’ יעשה את שלו.

בינתיים נשיא המועדון מרטין פרסה ניסה להרגיע והודיע כי הקבוצה לא תעזוב את האצטדיון בוויקאס בצל כל הדיווחים. “איניגו מכיר את ראיו, הוא בהרמוניה מלאה הן בערכים והן בספורט עם המועדון”. הוא הסביר שפרנסיסקו היה ג’נטלמן אבל התוצאות לא הגיעו. “אני רוצה למסור לאוהדים שימשיכו להיות מאחורי הקבוצה כמו שהיה עד עכשיו - תומכים ללא תנאי. מחצית מהמשחקים שנותרו לנו הם בבית, הישועה תגיע רק משם. לא עמדנו בציפיות שלהם ואנחנו נחושים להחזיר להם”. אז הנשיא דיבר על משחקי הבית והוא יודע על מה הוא מדבר כמובן. אמנם לראיו יש ברזומה מול הגדולות תיקו מאופס מכובד מאוד בברנבאו בסיבוב הקודם במשחק טוב שלה, וגם תיקו ביתי נגד ברצלונה, אבל ה-7:0 שחטפה מאתלטיקו מדריד לעיני הקהל הביתי – הפסד הבית הגבוה בתולדותיה – מספר את סיפור העונה שלה. הוויקאס שהיה נחשב למגרש קשה מאוד - רק פעם אחת ראיו ניצחה שם העונה. פעם אחת! דווקא משחקי החוץ שומרים עליה בחיים. האמת שראיו גם עלתה לכותרות השליליות בעקבות אותו אוהד אידיוט ששלח אצבע לישבנו של לוקאס אוקאמפוס מסביליה – ההצעה היא קנס בגובה 6,000 יורו ועונש של שנה בה לא יורשה להיכנס למגרשים.

היא ידועה כקבוצה עם כדורגל התקפי ופילוסופיה ברורה אבל אין ממש סקורר. רדמאל פלקאו עם ארבעה שערים, בעיקר בגלל ענייני כשירות – שיחק רק 329 דקות. אלבארו גארסיה קשר הכנף הוא היחיד עם תפוקה טובה – שישה כיבושים ועוד בישול. ראול דה תומאס נשכח לחלוטין. הנשיא ניסה לגונן עליו ואמר שהוא פתח את העונה פצוע ולאחר מכן כנראה סבל מחרדה וחוסר ביטחון משום שלא הבקיע. “אנחנו מקווים לקבל את הגרסה הטובה ביותר שלו בזמן שנותר”. וראיו זקוקה לו. החלוץ שהצטרף לראיו אשתקד באמצע העונה במעבר שנוי ומחלוקת מאספניול, רשם רק שער אחד העונה ב-16 משחקים וגם הוא בגביע. וזה חלוץ שהבקיע בכל מקום בספרד. ראיו ספגה העונה 32 שערים וזה עוד סביר, אבל ההתקפה עם 21 שערים בלבד היא השנייה הכי גרועה בליגה – רק קאדיס כבשה פחות.

הבשורה היא שראוי מגיעה למשחק עם סגל די מלא. הקשר המרכזי דייגו מנדס ייעדר אך הוא מיעט לשחק השנה. המגן השמאלי פפ צ’אבאריה שנכנס לעניינים בדצמבר, נמצא בספק. במחזור האחרון עלה מהספסל ואלפונסו אספינו מקדים אותו. נראה שהמאמן מתלבט בין קיקה פרס לבין אוסקר טחרו בקישור. פלוריאן לחונה, הבלם, הוא שיאן הדקות עם 2,172. איסי (ארבעה שערים העונה, תשעה אשתקד), קאמלו שכבש רק במשחק אחד העונה – נגד חטאפה, ואלבארו גארסיה שהוא השחקן המסוכן ביותר (כבש שער שוויון זמני נגד מאיורקה), ירכיבו את החלק הקדמי. העונה כאמור יש לו שישה שערים, יותר מהחמישה בכל 2022-23.

ברדיו מארקה ניתחו: “איניגו מקבל הזדמנות במצב לא פשוט אבל הוא מוכן”. המאמן שהוצג במסיבת העיתונאים זכה להשוואות לאנדוני איראולה שעשה תקופה נהדרת במועדון ואמר: “אני מבין את זה, אבל איראולה הוא איראולה ואני איניגו”. הוא בעיקר ניסה להרים את המורל של החבר’ה והודה שיש תסכול מהתוצאות. “המטרה שלי היא שכל החלוצים שתמיד הבקיעו - יחזרו לעשות זאת. אני מאוד נרגש”. ומה אמר המאמן השמח? “הקבוצה מרגישה טוב, האימונים היו טובים. אני מאוד מרוצה מהשבוע שעבר, ישנה התלהבות רבה. כולם רוצים להשתפר. ננסה להשתמש בהתלהבות הזו כדי לנצח. עלינו להיות אמיצים בהתקפה ומוצקים בהגנה. זו הדרך”. הוא דיבר מצד שני על כך שלצד המוטיבציה הקבוצה חייבת לא להיסחף אלא גם להפגין קור רוח. על ויניסיוס: “אני לא אחדש דבר לגביו, הוא שחקן יוצא דופן. בשנה שעברה במשחק נגדנו שמרנו אותו היטב, לא היה לו נוח”. הוא גם כן מרים לקהל: “אנחנו בטוחים שהמגרש יהיה מלא מחר, כולם נרגשים. כולם יעזרו לנו. הדשא במצב טוב יותר”. הוא מבהיר כי ארבעה ימים הספיקו לו כדי להעביר את הרעיון לקבוצה והוא בעל יתרון – היה חלק מהצוות אשתקד.

image
מאמן חדש בשלב כזה של העונה זה אף פעם לא מבשר טובות.

ראיו וייקאנו - הרכב משוער: סטולה דמיטרייבסקי| איבן באליו, עבדול מומין, פלוריאן לחונה, אלפונסו אספינו| אוסקר ולנטין, פטה סיסה, קיקה פרס (טרחו)| איסי, סרחיו קמלו ואלבארו גארסיה

היסטוריה ומפגשי עבר::

אמנם המשחק הראשון בין ראיו וייקאנו לריאל מדריד נערך לפני יותר מ-45 שנה, אולם במחצית מן הזמן הקבוצה הצנועה מווייקאס לא הייתה בליגה הבכירה ועל כן נערכו בסה"כ 20 מפגשים כשראיו היא המארחת, במסגרת הליגה. ריאל הפסידה במשחק הבכורה, 3:2 במחזור השמיני בעונת 1977-78, ולא הצליחה לנצח גם בעונה העוקבת (תיקו 1:1), אך לאחר מכן הגיעו שני ניצחונות רצופים של 1:2, וריאל הסתדרה. במחזור הפתיחה של עונת 1995-96 ריאל השיגה את הניצחון הגבוה ביותר שלה בוויקאס, 1:5 מטורף כאלופת ספרד הגאה. פרננדו היירו כבש צמד וגם קיקה סאנצ’ס פלורס עלה על הלוח. כעבור שנה ראיו לא ממש ‘גמלה’ לה, אבל הנחילה לריאל של פאביו קאפלו הפסד בכורה במחזור ה-25. פחות או יותר בשלב הזה המאזן היה צמוד מאוד - ואז ריאל מדריד ‘ברחה’. מה זה אומר ברחה? תשעה ניצחונות רצופים! כמו שאנחנו אוהבים. המאזן ב-20 משחקי החוץ נגד ראיו עומד על 14 ניצחונות לריאל (70%), תיקו אחד בלבד (חמישה אחוזים) וארבעה ניצחונות לראיו וייקאנו (25%), יחס שערים 22:38 לטובת ריאל מדריד כמובן.

בעונה שעברה זה היה אסון…

המשחק שהביא מפנה יחסית הוא ה-2:3 בעונת 1999-00, שער דרמטי של ראול בדקה ה-85, ראיו אגב הובילה 2:0 בהפסקה. כעבור שנה זה היה 0:1 קטן-גדול. ב-2001-02 זה נגמר ב-0:3 קל ולא אופייני לריאל במשחקי החוץ, וכעבור שנה בעיטה חופשית דרמטית של לואיס פיגו הביאה ל-2:3 ענק. בעונת הדסימה זכור ה-2:3 נגד ראיו כשריאל הובילה בהפרש של שלושה שערים וקרלו ‘המציא’ עמדה חדשה - אנחל די מאריה שיחק כקשר התקפי באמצע. בעונת 2015-16 ריאל רשמה את הניצחון התשיעי ברציפות, היא מחקה פיגור כפול עם צמד של גארת’ בייל בערב ענק ובין לבין לוקאס ואסקס כבש בנגיחה נהדרת בדרך ל-2:3. ההפסד שקטע את הרצף הגיע בעונת 2018-10, ריאל נכנעה ליריבה מהתחתית וזינדין זידאן היה מיואש ויצא כנגד השחקנים בעמדת הריאיונות. על העונה שעברה עדיף לא להרחיב. ריאל חטפה כבר אחרי חמש דקות ולא הסתדרה עם פראן גארסיה. מודריץ’ ומיליטאו הפכו איכשהו אבל אלבארו גארסיה השווה רגע לפני ההפסקה. בסוף אוסקר טרחו הכריע. הניצחון האחרון של ריאל בוויקאס היה 0:1 קטן-גדול בעונת הדאבל עם שער מאוחר של קארים בנזמה שבע דקות לסיום. אחרי הברקה של ויניסיוס. בסה"כ 41 משחקי הליגה בין הקבוצות - מאזן 31:6 לריאל בניצחונות ו-109:42 ביחס השערים.

הדיבור הוא שחוסלו יעלה ולא רודריגו, ואני שמח על זה. במשחקים מול יריבות שבאות לחנוק את המשחק, חלוץ 9 שנאבק בבלמים ומעסיק אותם הוא הכרחי.

ראיו הופכת להיות הכבשה השחורה שלנו. מאז 2015 לא ניצחנו אותה בהפרש של יותר משער אחד, ניצחה אותנו מאז 3 פעמים, והיא הקבוצה היחידה העונה שלא כבשנו מולה, והמשחק אפילו היה בברנבאו.

למרות זאת, לא מדובר ביריבה “מיוחדת”. עוד קבוצה משיפולי הטבלה. הם ברצף הפסדים איום ובמומנטום שלילי. אני מקווה שלא נגיע זחוחים למפגש הזה ונעשה את העבודה, כי אם נגיע זחוחים אז קיימים סיכויים שנצא עם פחות מ3 נקודות.

אני מקווה שהשחקנים לא במצב ‘ריאל מדריד קלאסי’, שהעונה זה לא קיים - שהם לא מרגישים בנוח מדי בליגה וחושבים שהסיפור נגמר, תוצאה אחת לא טובה והכל שוב חוזר להיות צמוד, ומתאים לי גם הפער הגדול הזה משתי היריבות הגדולות ‘ההיסטוריות’ שלנו (אולי במחשבה על ליגת האלופות ואפשרות לשמור כוחות בהמשך). חמש נקודות זה נחמד אבל באמת שיש עוד הרבה נקודות בקופה וגם קלאסיקו. צריך להחזיק עוד קצת מעמד עם הסגל הדל שלנו לפני פגרת הנבחרות, זה לא עוד הרבה זמן ולהחזיק אצבעות לפורטונה. הדבר הבא לא סותר את מה שאמרתי: אני קונה בעיניים עצומות עוד 0:1 קטן-גדול בסגנון לייפציג, רק מקווה שנפתח את המשחק טוב יותר, כן לוחצים ומנצחים במאבקים של אחד על אחד. הצגה ראינו נגד ג’ירונה, הצגות אולי נראה בסנטיאגו ברנבאו.

יש לי זיכרון טוב, זוכר היטב את ה-3:2 האיום ונורא אשתקד (פחות ההפסד, יותר זה שלא חיברנו שתי מסירות, לא יצאנו מהרחבה שלנו, היינו חסרי אונים מול הלחץ הגבוה) וגם את העובדה שראיו היא הקבוצה היחידה שלא הצלחנו לכבוש נגדה העונה. לא מעניין אותי שהם במומנטום רע, גם סביליה שהייתה פח אשפה נהנתה מאפקט המאמן החדש וסיימה נגדנו בתיקו. לראיו אין מה להפסיד נגד ריאל מדריד. אצטדיון מלא, טירוף, הם ממש רעבים ועוד ועוד ועוד. גם שחקני התקפה סבירים למען האמת.

מצד אחד כן צריך לרענן קצת את האמצע ואני בטוח שלוקה מודריץ’ רעב מאוד לשחק (אתנתק מהניתוח הקר - עצוב לי עליו) ואם הוא משחק זה צריך להיות במקום טוני קרוס, ומצד שני דווקא במשחק אשתקד כל כך בלט החיסרון של טוני שהחמיץ את ההתמודדות הזו בגלל האדום ההזוי (הראשון בקריירה) שספג נגד ג’ירונה. מעניין אותי בהקשר זה מתי נראה את פדה ואלוורדה קצת יותר משוחרר התקפית - יותר פריצות, יותר בעיטות לשער, גם הוא וגם קרוס לא עולים וזה רק אדוארדו קמאבינגה. אני מבין ולא מבין…

מצחיק שאני כותב על זה אבל קודם כל הגנה יציבה ואחראית, מנצחת במאבקים בראשותו של אורליאן טשואמני איש השעה והשחקן הטוב ביותר שלנו כרגע בחלק האחורי, ואז הכישרון ההתקפי אולי יעשה את שלו. זה יהיה המשחק ה-18 של אנדריי לונין שבכושר הטוב ביותר מאז הגיע לקבוצה, הוא צובר ביטחון, בכל שלוש העונות קודם לכן הוא רשם רק 17 משחקים.

לא הייתי לוקח סיכונים עם ברהים דיאס, בהחלט אני בעד שייפתח על הספסל. נקווה שלא נצטרך בכלל שיעלה להציל את המולדת אבל שינוח. עם חוסלו הקבוצה קצת משתנה, אמנם אין את ג’וד בלינגהאם אבל רודריגו אולי שנראה קצת ‘תקוע’ - יכול להרוויח מהנוכחות שלו, וזה גם מגוון את המשחק שלנו כמו למשל השער הראשון נגד חטאפה - יש כתובת אמיתית להרים כדורים הרחבה. ופראן גארסיה ישחק וסביר להניח שזה מה שהוא יחפש לעשות. דיברנו על כישרון התקפי - כולם יודעים למה בספרד מדברים על ראיו וייקאנו העונה. ויניסיוס צריך להיות מוכן להצקות של הקהל (מקווה שלא יעברו את הגבול) ולאטמוספירה שם. שיזכור כמה זה כיף עבורו לחגוג שער בקבוצה הגדולה מכולן ושאין צורך לריב. גם בלייפציג האמת שהייתי די מרוצה ממנו למרות שהוא חייב לנו גול.

אין הסבר מדעי לשעות האלה בהן אנחנו משחקים, הבדיחה הקבועה של אבא שלי היא ‘אני מתקשר לפלורנטינו’. גם 17:15 ביום ראשון כמו נגד אלמריה זה היה קשוח (רבתי עם המאמן כדורגל) אז מה נגיד על 15:00? אנשים עובדים, הלו. שלא ייפלו לי לשנ"צ השחקנים. האללה מדריד!

מי מהמר נגד איבוד נקודות?

לי יש אמונה תפלה מוזרה כזו, שאנחנו הכי גרועים שיש בשעות מוזרות כאלו. אני זוכר איבוד נקודות שלנו במספר מקרים בהם שיחקנו בשעות הצהריים.

אאלט העשירייה שלנו בדיוק באותו מגרש הייתה בשעת צהריים, יכול להיות שאני טועה אבל.

גם לי יש הרגשה כזאת. אחרי ליגת האלופות, אחרי ניצחון על ז’ירונה, מול יריבה שקשה לנו לאחרונה נגדה, קלאסי לאבד נקודות.

בשעה אתה צודק , שיחקנו בברנבאו

ה-2:10 על ראיו וייקאנו ב-2015-16 לא היה בשלוש בצהריים אלא בשעה 17:00. בעונה שעברה הפסדנו למאיורקה בקרב חפירות במשחק נוראי בשעה הזו - מרקו אסנסיו החמיץ פנדל. עברתי קצת אחורה:

עונת 2022-23: הפסד 1:0 למאיורקה (חוץ)

עונת 2021-22: הפסד 1:0 לחטאפה (חוץ) בפתיחת 2022

עונת 2020-21: ניצחון 1:4 על הואסקה (חוץ)

עונת 2019-20: ניצחון 0:1 קשה על אתלטיק בילבאו (חוץ)

עונת 2017-18: הפסד 3:0 לברצלונה בקלאסיקו (בית)

מרגיז שהמשחק הוא בשעה שרוב האנשים עובדים, אבל היום אני בהרגשה שלא אשמח לראות את המשחק בערב. מקווה שהחשש לא מבוסס בעליל

אחרי שראיתי את ההרכב אני הרבה יותר רגוע. ברהים שחם כרגע בהרכב, חוסלו הכרחי במשחק כזה וגם הוא פותח. מודריץ’ אמנם בהרכב אבל אני לא חושב שזה כזה נורא, וטוב שקרוס מקבל קצת מנוחה.

הרכב מצוין לדעתי
רק מקווה שנראה את ברהים בימין ושיהיה יותר 433 מאשר יהלום או 442

אנדר/ אובר חילוף של חוסלו במחצית?

איך זה פנדל ? הורסים את המשחק.

איך זה לא פנדל? בלי קשר הגיע לנו לספוג על הבית זונות שיש אצלינו בהגנה מתחילת המשחק.

הידיים לא מגדילות נפח, קמאבינגה ניסה כמה שיכול להצמיד את היד לגוף, היד במיקום טבעי יחסית לתנועה של השחקן, הבעיטה מחצי מטר.

מסכים, ודווקא על הרקע הזה זכור לי בעיקר משחק צהריים אחד, קשה במיוחד, עד שהגיע כריסטיאנו אחד ועם בעיטת עקב גאונית אחת ניצח לנו את המשחק, 1-0 קטן-גדול, בניצחון שמבחינות רבות סימן את האליפות שלקחנו בסופו-של-דבר באותה עונה.
אגב, אותו משחק היה מול לא אחרת מאשר… ראיו ואייקאנו.

האם גם היום?

טוב, ויני כנראה התעורר על הצד שלא מתעסק בכדורגל. לשקול להוציא

הכבוד למודריץ’ ולתת לו לשחק בגלל המעמד שלו זה מאוד מיותר, אפשר לתת לו 20 דקות פה ושם כשהמשחק גמור ולא יותר.

השטח בין המגן השמאלי לנאצ׳ו(ואני בכוונה כותב המגן השמאלי, כי זה לא רק היום) פשוט עושה נזק לקבוצה. גם הגנתית, גם מקשה על השתחררות מלחץ.
נאצ׳ו חייב להתאפס על עצמו.

השטח הזה זאת ירושה מראמוס ומרסלו, אי אפשר לגעת בזה, זאת כבר מסורת.