מחזור 25: מנצחים 2:0 ברמון סאנצ'ז פיחואן של סביליה (דמבלה, מסי)

הסגל למשחק -

אראוחו מקבל את הפטור הרפואי וחוזר לסגל.
פיאניץ’ סובל מפציעונת ונשאר בברצלונה.

רוברטו, פאטי וקוטיניו עדיין פצועים.

ההרכב -

מינגסה, פיקה ולנגלה פותחים כבלמים, כשדסט ואלבה כמגנים/קיצונים.
מה שמוריד את גריזמן לספסל.

סוף סוף משחק קבוצתי, סוף סוף משחק בו מורגשת טביעת האצבע של המאמן.

זה לא יספיק להרבה דברים מעבר, אבל אסור לזלזל ב-2:0 על סביליה הנוכחית בפיחואן. אני ממש ממש לא משוכנע שאתלטיקו וריאל יוציאו משם נקודות.

נ.ב. 1
אחלה משחק של דמבלה.

נ.ב. 2
לא שאני מתלונן על השיתוף של מוריבה, אבל עצם זה שהוא נכנס ולא ריקי, מדגיש שוב את המוזרות במצב של האחרון.

אני חושב שיש סיכוי לגנוב פה אליפות.
באלופות אין לי ספק שלא נעבור את פריז, בגביע ראינו שאפשר גם לחזור אבל לדעתי הליגה שתמיד הייתה הלחם והחמאה, צריכה לחזור ולהיות המטרה מספר אחת.

היה משחק די משעמם, אבל אני לא זוכר אפילו מצב אחד של שער של סביליה. לעומת זאת לנו היו לפחות 5 הזדמנויות.
כן, 2-0 מול סביליה זאת תוצאה מאוד מכובדת.
לא יודע אם לשמוח או לא. התוצאה מצוינת , אבל סגנון המשחק הזה זה לא בארסה שאני אוהב.

בניגוד לבארסה תחת ואלוורדה או סטיין אני דווקא התחברתי לצורת המשחק של בארסה נגד סביליה, לא ראינו ניצחון של כישרון (כן מסי…) על קבוצתיות אלא שילוב של השניים.

ראיתי המון מסירות קצרות ומשולשים (לא הייתי מגזים שראינו את חזרת הטיקי טאקה של פפ), הרבה תנועה קדימה בהתקפות ובעיקר אחורה כשמאבדים בנוסף ללחץ הגבוה הנהדר שהיה הובילו לניצחון הזה ואני אישית נהניתי והייתי גאה בשחקנים, משהו שלא קרה שנים לדעתי.

איזו גרסא של ברצלונה כן אהבת העונה? קשה לי להאמין שנהנית מה"קונצרטים" שהיו עד כה.

האמת שאני מבסוט מהניצחון כי קומאן ניצח בזכות החלטות ישירות שלו וכמה דברים שקרו בתכנית המשחק שלו שעבדה:

1. לחץ גבוה: בערך הדבר היחיד שמבדיל בין קבוצה התקפית טובה לבינונית. מה שהקשה מאוד על ההצטרפות של המגינים בדגש על חסוס נאבס אותו לופטגי ניסה לשחרר עם שינוי מערך לשלושה בלמים במטרה לתת לו להצטרף לקו הקישור.

2. סביליה הגיעו עם התקפה דיי סטטית (בדגש על דה יונג החלוץ), ונראה שהם כן ניסו לשמור יותר על הכדור, בעוד בארסה ניצלה את זה תוך שימוש בשטחים שהושארו למסי ודמבלה לנצל. זה בערך הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות נגד בארסה שבמצב בו אין לה חלוץ 9 סביר היא נוטה "להיתקע"במשחק עומד.

3. אומנם אפשר לכעוס על זה שריקי שוב לא רואה דשא, מצד שני מוריבה מתאים יותר לצרכים של קומאן, הואיל והוא מצד אחד גדול וחזק מספיק בשביל להיות חלק מהדאבל פיבוט , ומצד שני הוא כן עם אוריינטציה התקפית טובה מספיק כדי להיות בחלק הקדמי של הקישור (בעמדה של פדרי ופוץ’). בכל מקרה כל קידום של צעירים הוא מבורך, הלוואי ויבוא יום ואיכשהו נזכה לראות את כולם משחקים.

אני חושב שאלו ההכנה וניהול המשחק הכי טוב שראינו מקומאן העונה, וזה למרות ההחלטה שלדעתי שנויה במחלוקת בכל הנוגע לחזרה של ארואוחו לדשא.

נראה מה יקרה נגדם בגביע.

אף אחד לא אומר מילה טובה על לנגלה? זה טוב, כי גם במשחק טוב שלו הוא כמעט חירבן לנו את הגול של דמבלה…

את זאת שמגיעה ל 15 מצבי הבקעה כדי לסיים ב 1-1 בגלל פנדל או מחדל מטומטם. זאת שתוקפת יותר ופחות טקטית.
בהרבה משחקים נהניתי יותר, במשחק הזה נהניתי בעיקר מהתוצאה.

חשוב לזכור א’ שסביליה קבוצת הגנה מעולה העונה, אבל שהתתקפה שלה לא מזהירה, וב’- כל עוד ההגנה שלנו פח, והיא פח שלא תטעו לשניה למרות הניצחון הזה, לשחק עם שלושה בלמים+ קשר הגנתי זה נראה לי כמו רעיון מצוין, ואני חושב שזה גם היה חלק מרכזי בכך שהקבוצה נראתה לא רע אתמול.

אתה בטח אוהד הפועל ת"א :wink:

מקווה שלא פתחתי איתך שוב במלחמה :slight_smile:

אני לא אבדיל בין הפועל תל אביב לבין אפואל ניקוסיה.
לא רואה כדורגל ישראלי בכלל, גם לא את הנבחרת.