מחזור 25: מביסים את ולנסיה 4:1 במסטאייה (אובמיאנג 2X, פרנקי, פדרי)

אז מסתבר שהשופט רשם את הגול של פדרי כשער של אובמיאנג בגלל שהכדור פגע בו בדרך.

שלושער לחלוץ שגם כבש שלושער בביקור האחרון שלו במאסטייה עם ארסנל

אני לא משנה את הכותרת. מבחינתי זה גול של פדרי, ושום תחת של אובמיאנג לא ישנה את זה.

עוד יום ועוד קצת xg. לנקודות:

1. אחרי המשחק מול אתלטיקו בו כל מטאטא ירה וכל בעיטה בלתי אפשרית נכנסה, ועל כן פערי ה xg לא היו גדולים, ואחרי שהציגו מול נאפולי גדלנו בניצול מצבים למרות הפער העצום ב xg, הפעם יש יחס ישר בין איכות המצבים לתוצאה. כל גול היה מתוך מחשבה, כל גול דאג להשאיר את הכובש בעמדה אידאלית. ההתקפה עבדה.

2. ברצלונה היא הקבוצה שלוחצת הכי הרבה ומשיגה הכי הרבה כדורים בספרד מאז שצ’אבי הגיע, ומשחק ההגנה אשכרה עומד עם קאדר הגנתי שרובו ככולו מכיל שחקני ספסל במקרה הטוב, חצופים ביציע במקרה הרע. הריח ברור שהגול הוא עוד טעות פרסונלית לא ככה?

3. כל כך הוקל לי לראות רוטציות. לצ’אבי אכפת מהסגל והוא מבין שהוא חייב לשמור על עולם פעילים אם הוא מנסה לרוץ בשני מפעלים.

4. אני עדיין מודאג מפרנקי. ציפיתי שהוא יהיה מהמרוויחים העיקריים מנהגיה של צ’אבי, אבל משהו לא עובד שם. מקווה שזה לא יתגלגל לעזיבה של ההולנדי.

יאללה לגומלינאפולי!

אתה באמת לא רואה תנועה ללא כדור ולא רואה מצבים לשער? כל שלושת השערים במחצית הראשונה באו מתנועה של אובמיאנג ודמבלה.
לא רואה לחץ ואיבודי בכדור של היריבה במחצית שלה? אני לא יודע כמה פעמים חטפנו את הכדור במחצית הראשונה ובכל המשחק מול נאפולי, אבל זה היה הרבה.
אולי ראית רק את המחצית השניה , אני לא יודע. תראה את הראשונה גם.
כולם רואים את השיפור המדובר, רק אתה לא. או שכולם טועים, או שאתה טועה.

בנוסף ובלי קשר, כל העולם מאונן על פדרי וגאבי, ורק אתה רוצה ריקי.

אני רואה תנועה בלי כדור פה ושם. אני רואה משחק לחץ פה ושם. אני רואה בעיקר ספורדיות. הכל זה פה ושם. שום דבר שמחזיק לאורך זמן. עצם העובדה שכל משחק עם מחצית ראשונה נורמלית נגמר במחצית שניה מזעזעת מעיד כמה הדברים לא באמת מושרשים בקבוצה.

מה שבעיקר משפיע על איכות המשחק שלנו זה איכות היריבה. ולנסיה עלתה למשחק הזה כשהיא לא מבינה איך לשחק מולנו ושילמה ביוקר. להסתמך על מאמני היריבה לא נשמע לי כמו תכנית משחק טובה.

גם אני ממש הייתי בטוח שלא משנה מה צ’אבי זה יהיה מעולה ואדיר או לפחות סביר פלוס. מודה שהתבדיתי. אבל נראה שאתם פה ממש מנסים בכוח להיות שבויים בקונספציה. לאפורטה אש אלמאן גאון צ’אבי מביא את השינוי. הלואי והייתי רואה את זה ומצטרף למסיבה.

אבל עזוב דימה, כולם מאוננים על גאבי ופדרי ובארסה לא מצליחה לחבר שני נצחונות. אני מאוד אוהב לבשל ולפעמים יוצא לי לא טוב. שם אני בוחן את מבקריי. אם הם אומרים לי שטעים כשלא טעים אז אני יודע שגם כשטעים לא לסמוך עליהם. מדברים פה משחק לחץ אז אני מזמין אתכם לצפות שוב ולבדוק. האם באמת שיחקנו היום משחק לחץ?

לא יודע לפני כמה שעות האשימו אותנו שאנחנו קשים מידי עם צאבי עד כדי פיטורים שלו ועכשיו אתה אומר שאנחנו מאוננים על צאבי ? אני מקווה שתהיה החלטה מה אנחנו…

אולי האמת היא יותר לכיון האמצע? אנחנו מבקרים אותו שצריך אבל יודעים להחמיא לו שגם צריך? או שזה רק שחור לבן.

הדעה שלי על המינוי של צאבי ידועה , אם זה היה תלוי בי הוא היה מאמן ברצלונה ב השנה ומתבשל שם… ברגע שהוא קיבל את המינוי הוא צריך לקבל “מאה ימי חסד” ואתה יודע מה ליאור? בתור אחד מגדולי הפאנבוי של צאבי בפורום (לפני המינוי) זה תקף במיוחד לגביך.

אני מסכים שמפריזים פה באופוריה לפעמים, אבל זה טבעי אחרי כל כך הרבה סבל. המזל הגדול של צאבי זה שהוא הגיע אחרי קומאן. גם מטאטא אחרי קומאן היה נראה כמו יעל בר זוהר…

אתה רואה את זה פה ושם ולא באופן קבוע, כי אתה משחק עם שחקנים צעירים ולא מספיק יציבים. אני רואה ניסיון למשחק לחץ אצלכם, אבל הוא לא נעשה בצורה נכונה במרבית הזמן ולכן זה אולי נראה שאין ניסיון לבצע לחץ. עם זאת, לפי הרגעים שזה כן עובד אתה רואה מה השאיפה של המאמן ועל מה הוא עובד איתם. בדקות שזה כן עובד אתה רואה אצבע של מאמן.

זו הליגה. וכן, היריבות בליגה העונה לא איכותיות, אבל זו הליגה בה גם התמודדתם לפני ונראיתם פחות טוב לאין שיעור. בכלל ניצחון עם רביעיה זה לא ניצחון של מה בכך אף פעם. הדור הקודם הרגיל אותנו ליותר מדיי טוב.

לא יודע על מה אתה מדבר. אני רוצה להיות שבוי באיזשהו קונספט שמוצאים ראיות על שימוש בסמים בשנים הגדולות שלכם ושוללים מכם את כל התארים באותם שנים. לא רעיון כזה מטורף כשלוקחים בחשבון איזה אנשים נקיים מסתובבים בהנהלה שלכם, אבל לא נחרוג מהנושא.
לי אישית אין שום סיבה לדמיין שהשחקן שהכי שנאתי, ביחד עם פיקה כמובן, יחזור ליריבה הגדולה שלי בתור מאמן ויחזיר אותה לחיים.

אני חושב שאתם מפריזים בהערכת השחקנים וממעיטים בהערכת המאמן. גאבי עם כל הכבוד לניצוצות פה ושם, ובאמת יש לו פוטנציאל והוא יוכל לגדול להיות שחקן היסטורי, אבל כרגע כל מה שהוא מביא זה נמרצות. פדרי לא שווה את ההייפ בעיניי (נכון לעכשיו). בכללי הסגל שלכם מאוד בינוני, ציפיות בשמיים והאשמות ברובן הולכות על המאמן. טיפסתם למקום הרביעי בקלות מאז שצ’אבי הגיע, אתם נראים טוב יותר מכל הליגה מלבד ריאל, אני חושב שזה דיי והותר לסגל הנוכחי. השלם תחת צ’אבי בעיניי הרבה יותר גדול מסך החלקים.

ואגב אם כבר מדברים על האשמות לא מוצדקות, היום בוסקטס ואלבה נתנו מאסטרקלאס.

מה הקשר? משחק אחד טוב מעיד עד יכולת של שנתיים שלוש?

דיי מסכים בקשר לאלבה, אבל בקשר לבוסקטס אני לא מסכים בשיט. הביקורות עליו לא מוצדקות. הוא אמנם לא השחקן שהיה אבל עדיין הקשר הכי טוב שלכם והשחקן הכי איכותי בקבוצה.

אני לא רואה באי ניצחון בהכרח כישלון. את נאפולי היינו צריכים לנצח בפער, אבל טורס החטיא. אני עדיין חושב שזה היה משחק מצוין שלנו.

לי יש מדד אישי להנאה ממשחקים. יש לי אופני כושר והליכון, ואני מתאמן מול הטלויזיה. מדווש כל המחצית הראשונה , מתקלח בהפסקה ונח מחצית שניה.
אז אם המשחק משעמם, אני חושב על כמה אני עייף וצמא ומזיע ומסתכל על השעון כמה זמן נשאר וכמה קלוריות שרפתי. כשהמשחק מעניין, אני מרותק למסך ולא חושב על כלום . (ככה אני מודד סדרות וסרטים גם).
אז במדד שלי , יש שיפור עצום לעומת מה שהיה בתחילת העונה ובמשחקים הראשונים של צ’אבי. יש כמובן זמנים מתים ומשחק לא טוב כמו המחצית השניה מול ולנסיה.
אבל אני כרגע לא שואף לשלמות, אנחנו עדיין קבוצה בבניה עם חצי סגל בני 21 ומטה. אם נמשיך ככה , אני מאמין שיהיה בסדר. בינתיים אני כבר נהנה לפרקים ארוכים ב 4 המשחקים האחרונים.

אתה לא חייב להסכים, זאת דעה לגיטימית לחשוב שבוסקטס עדיין טוב וזה קשור לסובבים אותו/שיטת משחק וכו’, אבל אל תטריל עם טענות של טוקבקיסט בוואן.

בקשר למשחק, זה לדעתי היה המשחק הכי טוב שלנו. כן, גם מחצית שניה שהייתה לא פחות חשובה מהראשונה! אצל קומאן היינו מקבלים את השוויון, ואחרי הגול השלישי הקריסה פשוט הייתה באה. היה לדעתי מאוד חשוב מנטאלית לשמור על היתרון הגדול הזה, מאוד חשוב שלא יצמצמו ושמאורעות סלטה יהיו באמת מאחורינו ולא ישבו לשחקנים יותר בראש. לכן המחצית השניה, שמינגסה החליף את אריק ועדיין היינו על זה, זאת נקודה חשובה מאוד.

כרגיל, מחמאות לגאבי. זה מדהים שהוא פאקינג בן 17. הפעם הוא סיים עם בישול. מה שהתחלתי לשים לב אליו, יש מצב שזאת עבודה של צ’אבי או שהוא ניחן ביכולת הזאת וזה פשוט עוד לא בא ליידי ביטוי, זה הכניסות שלו לרחבה. הוא יודע מתי להיכנס לרחבה ולהוסיף אופצית מסירה חשובה, משהו שצ’אבי התחיל כשהגיע ואז זה קצת נפסק. הפעם ראיתי את גאבי הרבה פעמים נכנס לרחבה לקבל, להיות אופציה.
זה לא מקרי שגאבי מוצא את עצמו מבשל מתוך הרחבה, דה יונג כובש פעמיים מול שער ריק, זאת עבודה של מאמן נטו. וגם יכולת של השחקנים להבין ולהיות איפה שצריך מתי שצריך וגם להיות יעילים במקומות האלה. גאבי הוא תלמיד מחונן, פשוט מכונה.
והדבר שהכי אהבתי היה במחצית השניה כאשר ולנסיה התחילה לאיים, והגיע למצב בעיטה פתאום אני רואה את גאבי גוער בשחקנים. לדעתי הוא צעק על דה יונג שאיחר בכיסוי לבעיטה. כמה דקות אחרי דה יונג הוחלף. הוא פשוט מנהיג והוא מבין את המשחק ואת הקצב שלו, הוא ראה את ההתחלה של הרפיון בהגנה והעיר את מי שצריך. הוא עזר בהגנה מול חיל ופשוט העלים את הילד המוכשר של ולנסיה.

שאפו גדול גם להגנה שלנו, בדגש על המגנים. ללא ספק זה היה משחק אדיר של ג’ורדי אלבה עם בישול וחצי גאוניים, וגם דסט נתן משחק מעולה שאולי יגרום לצ’אבי לחשוב שלמרות המוזרות שלו-יש פה משהו טוב. תן לו את הזמן וההכוונה, הוא נלחם על המגרש והוא מאוד פעיל. במצב של 0-0 הוא הציל לנו גול בהתקפה מתפרצת של ולנסיה. טר שטגן מצד שני לדעתי צריך איפוס קל, להחזיר לו קצת את הביטחון.

איזה כיף לראות את ברסה משחקת עם קיצוניים וחלוץ אמיתי. וואו. אשכרה יש חלוץ שמשחק ברחבה, עושה תנועה של חלוץ ויש לו סיומת של חלוץ והוא נמצא איפה שחלוץ צריך להיות. מאז אטו בערך שכחתי איך זה מרגיש.

בקווים כלליים מסכים, אבל שכחת אחד ל. סוארז (: