מחזור 25:: 6:1 ניצחון קליל בדרבי

image

חוזרים לליגה ובמרחק של 7 נקודות מאתלטי עדיין אסור לנו להוריד את הרגל מהגז… הרוח שנושבת מהמאמן זה רמזים עבים לרוטציות. אני באמת מקווה שלא, ג’ירונה היא לא הקבוצה שצריך לזלזל בה. ואתלטי לא מאבדת נקודות…

מה המצב ברצלונה?

יכול להיות טוב יותר אבל גם יכול להיות רע יותר. אחרי תוצאה לא רעה בלונדון אבל ביכולת לא טובה חייבים לצבור מומנטום חיובי להמשך.
הסגל למשחק כולל ובאופן מפתיע את פיקה, למצורע התמידי הרי הוא דניס סוארז מצטרפים פאקו אלקאסר אנדרה גומש ויארי מינה (הפתעה).
השחקנים היחידים שצריכים לקבל מנוחה זה: איניסטה ופיקה, חוץ מהם לעלות עם ההרכב החזק ביותר.
גורדי אלבה וסוארז רחוקים צהוב אחד מהשעייה.

מה המצב ג’ירונה ?

מצוין בשנה הראשונה שלה בליגה ותחת ניהול מצוין ג’ירונה נמצאת במקום השמיני עם 34 נקודות במרחק 4 נקודות מהליגה הארופאית. מחזור קודם ניצחו את לגאנס והם יבואו בגישה שאין להם הרבה על מה להפסיד ובעיקר יבואו להנות מהאוירה ולתת פייט לברצלונה.

למי שרוצה להכיר טיפה יותר את האחות הצעירה ומרעננת של קטלוניה, ( תודה נדב!)

שהיה לנו בהצלחה מחר!

סבא של מסי נפטר הלילה בארגנטינה, זכר צדיק לברכה. אבל מסי פותח.
פיקה משום מה לא מקבל מנוחה . סמדו מוצא מהבוידם. ודמבלה מקבל הזדמנות בהרכב. וקוטיניו במקום אינייסטה.
אין גומש ואין את פאוליניו אפשר סוף סוף לצפות למשחק טוב

פעם ראשונה שקוטיניו דמבלה מסי וסוארז משחקים ביחד!

6-1 יפייפה, גולים בצבע, קוטיניו נועץ גולאסו בסטייל שלו, אפילו דמבלה מאוד מעורב וכל מה שאנחנו מקבלים פה זה… 0 תגובות?? לא מעודד בכלל.

מוכרים לי כל בלבולי השכל על ‘מה אתה רוצה שנכתוב’ וכאלה, אבל אם לא נערוך גיוס קטנטן לפורום בארסה, הפורום פה ישאר על טהרת המדרידסטות - הנפלאים באגב.

אז הרבה מה לומר אין לי, בעיקרון קבוצה המגיעה לתקוף את בארסה גבוה תאכל הרבה חרא. אתה לא באמת מצפה שראקיטיץ ובוסי לא ירימו מעליך כדורים עם שטח בגודל מגרש כדורסל מאחורי קו ההגנה האחרון שלך. ומסכן השוער.

קוטיניו כקשר שמאלי מופלא בעיניי. אם ילמד את עבודת ההגנה שעושה אינייסטה אני מתחיל לחשוב עליו כעל פותח. אינייסטה יקר לליבי, ווינר בכל נימי נפשו אך צריך להגיד את זה בצער רב - הוא לא תורם כבעבר להתקפה.

מפריע לי דמבלה בצד ימין (על אף מהלכים יפים עם סמודו המסכן). נראה בעיניי שמסי בימין עד האמצע, סוארז מקדימה ודמבלה בשמאל יכול להוציא מההתקפה שלנו יותר. ואולי הכנף השמאלית תאבד קצת מערכה שאלבה לא יוכל להצטרף כי האגף יהיה עמוס בקוטיניו ודמבלה גם יחד… לא יודע. מה שבטוח שהמבחן היום לא היה רציני אם כי הוא היה מהנה ביותר, הרבה בעיניי כי מסי לא נגע הרבה בכדור בעיקר במחצית השנייה וכך האופציות בהתקפה התרחבו פלאים. דמבלה, קוטיניו וגם סוארז יודעים לעשות יופי של מהלכים ולא כל התקפה צריכה לעבור דרך רגלי המכשף מרוסאריו.

אני חוזה בניצני לחץ איכותי. לחץ היה לכל אורך העונה בחלקים מהמשחקים, בסוגים שונים של הרכבים, אבל מתחילים לראות תיאום בלחץ. ותיאום זה בדיוק ההבדל בין לחץ איכותי והשגת כדור מהר, לבין לחץ עלוב ומתפרצת בצד השני.

יש מקום לוורמאלן. גם לירי מינה. #רק_אומר

משחק מהנה וכיפי, אבל לא חושב שאפשר לנתח ולהסיק מסקנות יותר מידי מהמשחק. גירונה הנפלאה באה בשביל להנות מהמשחק והחויה לא בשביל הנקודות. האמת, הגול שספגנו יותר מדאיג אותי מכל השערים שנתנו.

העובדה שפיקה שיחק וממשיך לשחק עם הפציעה זה טמטום טהור.

דובר הרבה על הקו הנמוך של צ’לסי בהקשר של מסי, אבל אני חושב ששם רלוונטי לא פחות זהו סוארס: כשאין לו שטחים היכולת שלו לא מגיעה לידי ביטוי.

לוסיטו כבר עם עשרים שערים העונה בליגה (שער כל מאה דקות) ואפס בליגת האלופות.

השער של קוטיניו היה כולו קסם, גם הוא וגם דמבלה שחקנים עם כישרון אדיר - צריך לתת להם קצת זמן.

דמבלה שחקן עם כשרון אדיר, אני רק מודאג על מה שיש לו בין שתי האוזניים. הבחור צעיר, אז פה מונח הפוטנציאל הגדול ביותר של שיפור. ועדיין…

שחקנים מהירים נראים בדרך כלל טיפשים, אולי בגלל שהם נולדו עם יתרון מובנה ובנוער מספיק לרוץ כמו מפגר.

דמבלה לא בדיוק בפרופיל הזה, הוא יותר דריבליסט בחסד ואם כבר החשש הוא מפני “ראש בקיר”. גם קוטיניו הולך לפעמים עם ראש בקיר אבל זה חשוב, זה המשחק הרגיל שלהם ורק ככה הם מביאים את היתרון היחסי שלהם לידי ביטוי גם אם לא תמיד זה נראה טוב.

בשביל למסור למסי מספיק גם דניס סוארס, אבל הציפיות הן גדולות יותר ובצדק.

גם מסי ראש בקיר. מותר להם כי ההשתחררות שלהם משחקן שניים פורצת הגנות.

כמו שכתבתי בהודעה הקודמת, מסי לא הורגש במחצית השנייה ועדיין שטפנו את המגרש. זו מגמה מעודדת מאוד בלי קשר לאיכות היריבה.

אגב, דמבלה לא כזה טיפש - יעידו כמויות הבישולים שלו אספקט המעיד על מעט חכמת משחק לכל הפחות.

לא יודע אם הוא “טיפש” או לא, דבר אחד בטוח - הוא יצירתי במיוחד ויש לו ראיית משחק ויכולת מסירה פנומנלית לעומק.

אמנם בשביל למסור למסי מספיק דניס סוארז, אבל לעבור שני שחקנים ואז למסור למסי צריך מישהו אחר. ובכל זאת הליכה הזאת ראש בקיר לא מפריעה לי. זה מאוד מובן, ויש לזה את היתרונות שלו. מה שמפריע לי זה שנראה שהוא לא מתרגל מהר למציאות המשתנה, ואחרי הפעולה הראשונה שעובדת לו (כשהיא עובדת לו) לוקח לו הרבה זמן יחסית להתאפס על עצמו ולהחליט מה הוא עושה. זה לא שהוא עושה משהו משוגע (ראש בקיר) הוא עושה משהו טפשי. אני לא אומר שאין שום תועלת בשחקנים כאלו. אטו היה שחקן של אינסטינקטים ולא של חשיבה. אבל הוא פיצה על זה בשני דברים. הוא היה מאוד היפראקטיבי והוא היה גולר. ובינתיים דמבלה לא נראה לא זה ולא זה.

אני לא חושב שאפשר להסיק חכמת משחק מבישולים באופן קטיגורי, במיוחד עם דגימה כזאת קטנה. האם אתה מרגיש שהבישול אתמול העיד על חכמת משחק? כי אני לא

לא זוכר שחקן בגיל 19 מבשל כמות בישולים אדירה שכזו - מה שעשה דמבלה בדורטמונד שנה שעברה. לחלוטין שחקן הרואה את הנולד במגרש. מתי לנסות יותר דריבל ומתי למסור - זה גם למסי לקח זמן.

סטטיסטיקת בישולים לא אומרת הרבה.
שחקן התקפה טוב בקבוצה התקפית יבקיע ויבשל הרבה.
דמבלה ניחן ביתרון מהירות עצום וכישרון שנוטף ממנו, בזכות כך הוא מסדר לעצמו מצבי הבקעה ומסירה ששחקנים אחרים לא יכולים.
לא בא להגיד שהוא טיפש כי אני ממש לא חושב כך, פשוט כמות הבישולים לאו דווקא מעידה על חכמה

אז לגבי הבישולים של דמבלה, מומלץ:

https://www.facebook.com/barcaunderground/videos/1954839788088324/

וואי וואי וואי מה קורה פה חבר’ה, דמבלה טיפש?! מהי חוכמה בכלל בכדורגל אם לא ניטרול האגו לאפס ומיקוד המחשבה לכדי תרומה לקבוצה, כל אחד לפי היכולות שלו. לפחות בבארסה, לפחות בעידן מסי, אין מקום לעשבים שוטים, או לסתם שוטים, אתה חייב להיות מינימום גאון כדורגל שלא מחזיק ולו שניה אחת מיותרת בכדור. בנתיים על דמבלה יש שני בישולים בנגיעה לעבר סוארס, ברמת דיוק של אלבס ביום טוב.
מעבר לכך הוא כלכך חלוד שזה רק עושה חשק לדמיין מה יקרה ששמן קטאלוני יישפך אל בין תנועותיו החדות. עוד מצפה לנו הרפתקאה מסוג אחר עם הילד הזה.

ובכלל, לא הגיע הזמן שיהיה אשכול פיס על שמו כאן?

אז הדשא של הקאמפ נואו הוא כנראה הקריפטונייט שלו. בגלל שהוא לא הראה כלום מזה בבארסה. בסרטון אגב, בולטת העובדה שהוא מרגיש יותר בנוח במרכז יותר מאשר באגף. כשהוא יהיה מסונכרן עם הקבוצה אז יש פוטנציאל עם החלפות מקומות עם מסי.

לא קרפטונייט ולא נעליים.
הבנאדם סך הכל עוד לא נכנס לקצב בגלל פציעות.
שלשייה של דמבלה מסי קוטיניו יכולה לשחק, לכבוש לבשל וליצור מצבים מכל אחת משלוש העמדות שמתחת לחלוץ.
תנו לשני החדשים זמן ורפואה שלמה ואנחנו נראה מפלצת.

אמן כן יהי רצון

לא שכחת איזה “קניבל” מסוים…

בהנחה שסוארז בפנים , זה יותר מידי הרכב פיפא לטעמי. מסוכן לשחק איתם ביחד.

תקרא את המשפט עד הסוף תבין שלא שכחתי את הקניבאל האורגואי.

קוטיניו במקום אינייסטה. לא הרכב פיפא בכלל.
אלא אם יתברר שקוטיניו לא לוחץ או עושה הגנה בשום צורה שהיא. מה שלא המצב.