מחזור 25:: 6:1 ניצחון קליל בדרבי

בואו ננסה רגע להיות הפרקליטים של השטן:
נניח ומחר סוארס פורש מכדורגל וגריזמן חותם לעשרים שנה באתלטי. איזה חלוץ לדעתכם רלוונטי?

גריזי בעיני אחרי סוארס החלוץ הטוב בעולם והוא בגיל הרלוונטי. גם אם המספרים שלו לא תמיד מרשימים מבחינה אבסולוטית, צריך להיזכר בזהות הקבוצה.

אמנם כרגע זה לא בריא להביא אותו, אבל השאלה היא אם בעוד שנתיים נניח הוא יהיה זמין במחיר סביר?

היצע החלוצים הנוכחי די עלוב בעיני ולא בטוח שלחכות עוד שנתיים בשביל להביא איזה תואם לוקאקו זה עדיף. אני לא רואה בסביבה יורש מתאים יותר לסוארס.

בשביל זה אתה מוכן לשפוך 100 מיליון אירו ולעלות את רמת השכר בקבוצה? אני מודאג הרבה יותר ממחליף לבוסקטס (שלא לדבר על מסי) מאשר חלוץ.(ובבקשה אל תגיד לי ראקיטיץ בבקשה לעצור את זה פה)

וקשר סטייל צאבי, שזה העמדה לדעתי הכי נחוצה היום.

אני רוצה גם לקנות מנה שווארמה בפאב של המעונות, אבל אין.

אני לא רואה שום שחקן שיכול להחליף את בוסקטס בכל העולם כולו, כנ"ל לגבי צ’אבי. זו הסיבה לכך שאנחנו מסתפקים בראקיטיץ’ וזה בדיוק המצב שיכול לקרות במידה וגריזי יבחר ללכת לפרמייר ליג כשסוארס יצא לפנסיה: היצע החלוצים מוגבל מאוד כמו היצע הקשרים הנוכחי.

קאנטה יתאים לכם כמו דייגו קוסטה לאתלטיקו.

קאנטה מדהים ללא שום סייג, אבל הוא שחקן מאוד שונה ממה שעובר לי בראש כשאני חושב על “מחליף לבוסקטס” (אם בכלל קיים כזה דבר).

למה כל כך שונה? מניע כדור מצוין, הורס התקפות יריב ויוצר התקפות מהמעלה הראשונה מנגד, ואפילו כובש שערים מדי פעם.

קאנטה מחליף לבוסקטס? קאנטה? וואו. לא האמנתי שאשמע דבר כזה כאן.

תגיד למה במקום להגיב כמו ילד.

זה אמור להיות כל כך ברור שאני לא מבין את הצורך להסביר בכלל. בעיניי זה כמעט כמו כמו לתאר למה עומר אצילי לא יכול להיות היורש של מסי בברצלונה.

קאנטה הוא בהחלט שחקן איכותי, אבל מדובר בסוס עבודה שמטרתו להתרוצץ בכל המגרש ולרוץ אחרי היריבים לאורך כל המשחק. ואת זה הוא עושה מצוין אגב, כי הוא שחקן הגנה באמת טוב. גם אם התשקורת והבועה האנגלית תנסה לצייר אותו כשילוב כלשהו של מקאללה וצ’אבי.

אין בו שום דבר שדומה לבוסקטס, פשוט שחקנים שונים לחלוטין. הוא לא מוסר או שולט בכדור ברמה שלו, אין לו את קור הרוח שלו, הוא לא יכול לשחרר לחץ או לנהל משחק ולהכתיב את הקצב שלו, ובעיקר לא קרוב להיות חכם כמוהו. הוא לא מסוגל לעשות את התפקיד של בוסקטס בברצלונה בשום צורה.

שחקנים שדומים לבוסקטס הם למשל יוליאן וייגל, ז’ורז’יניו, דיאוורה, פאביניו… גם עם צ’אבי אלונסו יש דמיון. אפילו מה שפרננדיניו עושה העונה בסיטי, אם כי מטבעו הוא לא קשר מסוגו. אף אחד מהם לא עושה את עבודתו בצורה מושלמת כמוהו, אבל בניגוד לקאנטה הסגנון שלהם די זהה.

נראה לי שהתיאור שלך לא עושה חסד עם קאנטה בלשון המעטה, ומתאים יותר לשחקנים כמו גאטוסו.
רץ המון, סוס עבודה - נכון. אבל יש לו יכולת מיקום מבריקה במרכז השדה, ולא אחת הוא מצליח לבטל בזכותה שני קשרי יריב. הוא לא עילוי פיזי, בוודאי לא במונחי פרמייר ליג, ועדיין הקשר האחורי הטוב ביותר בליגה בלי תחרות בכלל לדעתי (אולי פרננדיניו. דייר לא מתקרב אליו).
יש לו שליטה מעולה בכדור, לא יודע אם ברמה של בוסקטס, אבל הוא מרגיש נוח מאוד עם הנעת הכדור בחלק האחורי שקונטה הנחיל. יכולת המסירה לא כמו של בוסקטס, ומה גם שהשיטה של קונטה לא נותנת לו הרבה מקום להגיע לעמדה של מסירות מפתח, אבל עם משחק המסירות אליו הוא נדרש בצ’לסי הוא מסתדר מצוין. כדורים ארוכים הם אכן חסרון משמעותי אצל הבחור, אבל זה לא משהו שעושים בברצלונה.

לדעתי, קאנטה בכל זאת יתאים אליכם. העבודה ההגנתית המעולה שלו תתרום לשליטה במרכז השדה. איתו בקישור, בדומה לקישור עם בוסקטס, שני הקשרים האחרים יכולים להיות חופשיים כמעט לחלוטין ממשימות הגנתיות. אין אף קשר בעולם מלבד בוסקטס (שוב, אולי פרננדיניו, אבל פפ…), שיכול להעניק כזה שקט לחוליית הקישור. את הכדורים שהוא מחלץ, הוא יודע להעביר למקום הנכון ובמהירות. כששחקנים יצירתיים כמו מסי, קוטיניו ודמבלה, יחכו לכדורים האלה, התרומה שלו למשחק ההתקפה תהיה ברורה יותר מבצ’לסי.

כפי שנאמר שנאמר כאן, אין דבר כזה ‘מחליף לבוסקטס’. לכן, השאלה היא מה בארסה צריכה בהיעדרו. לכאורה ממש לא אחד כמו קאנטה. בפועל, לא הייתי מזלזל באופציה כזו כל כך מהר. בוסקטס מתאים כל כך לשיטה, עד כדי כך שהוא מסוגל להיות גם קשר אחורי וגם לנהל את המשחק. ברוב רובן של הקבוצות זהו תפקיד שממלאים אותו שני שחקנים, לא אחד. הסיכוי ששוב תצוץ חיה כזו הוא קטן, לכן סביר מאד להניח שבארסה תיאלץ לרדת לקרקע ולהציב אחד שהוא קשר אחורי קצת פחות פרוגרסיבי.

נ.ב
באמת שחבל שהוא לא בגיל של צ׳אבי, ואז היינו יכולים לראות מה היה קורה אם גם הוא היה מזדקן. הימור שלי: בארסה הייתה ממשיכה לדרוס, ובפעם המיליון היה מוכח שכל הסיפור הזה הוא 85% מסי.

תצאו מהבועה של לחפש מחליף ל…
אין בוסקטס כי אין שום קשר אחורי בעולם שמשחק גם בשיטה הזו.
נכון קאנטה מתרוצץ, אבל הוא משחק ככה בברצלונה? לא.
אין צאבי, אין עוד בוסקטס וגם לא אינייסטה, וזה לאו דווקא רע. קוטיניו לא פחות טוב מאינייסטה אבל הוא גם לא אינייסטה.
היחיד שבאמת לא רואה אליו מחליף הוא מסי, כל השאר ברי החלפה, פשוט אל תשפטו את קאנטה ביכולת שלו לעשות את הדברים של בוסקטס במדויק כשהוא משחק בשיטה שונה, לטעמי קאנטה שחקן כשרוני יותר ומסוגל להיות טוב יותר, רק צריך התאמה לשיטה אחרת

צ’אבי הקשר בונה המשחק ומחזיק הקישור הגדול בתולדות המועדון, האם חיפשנו מחליף? לא.
מצאנו מישהו שיתרום לנו אחרת והתאמנו את שיטת המשחק לכך ושוב זכינו בטרבל!.

אינייסטה מזדקן והסוף לצערי קרוב, האם מצאנו מחליף תואם אינייסטה? לא. קוטיניו יש לו המון יכולות חלקן פחות טובות וחלקן אפילו עדיפות על אינייסטה.
נצטרך גם פה להתאים שיטת משחק לכך.

בוסקטס לא שונה, אם יהיה קשר אחורי סטייל קאנטה אז נצטרך פרופיל שחקן נוסף שישלים את ניהול המשחק שבוסקי נותן.

המפלה תהיה כשהמשיח יחליט לעלות על החמור ולנסוע לו לפנסיה.
עד אז, אנחנו בתור הזהב.

וכמו שמצאתם תחליף לרונאלדיניו דקו ריבאלדו וכו’, תמצאו גם לכל מי שיעזוב גדול ככל שיהיה.

אז הקשר האחורי יהיה שונה מבוסקטס אך זה לאו דווקא רע. לצורך העניין קאנטה טוב מבוסקטס בלא מעט פרמטרים.

הרעיון בשיטה הוא שצריך להתאים אותה לשחקנים שיש לך, עם שחקנים אחרים כנראה שלשחק טיקי טאקה לא יעבוד כמו שצריך ויהיה צורך לשחק יותר ישיר לדוגמה, אולי עכשיו עם דמבלה, קוטיניו ומסי
ומסי, לשחק יותר על יכולת אישית ועל בידוד שחקנים ל1 על 1 עם השומר שלהם. יש כל כך הרבה אפשרויות.

צריך להפסיק את החיפוש לדמוי זחקן כלשהו, לדעתי בגלל שברסה חיפשה “צ’אבי” חדש המא פספסה הרבה אחרים שהם אולי לא צ’אבי אך היו יכולים להוסיף המון ולא בטוח שיהיו פחות טובים.