מחזור 26:: אין חדות - מפסידים גם בקלאסיקו האחרון, והפעם 1:0 בברנבאו

בעבר הייתי כותב כאן את הגדרת הקלאסיקו לפי ‘דור רומנו - מילון הכדורגל השלם.’ הפעם אחסוך ממכם את העניין, אבל בשורה התחתונה: ניצחון ביום שבת יעלה בי חיוך. כי זה קלאסיקו. ולפי הדיווחים גם עתידו של סולארי תלוי בתוצאה הזו גם אם משחק הליגה הזה הוא חסר חשיבות. אני זוכר את עצמי מתלהב גם מה-2:1 של ראמוס בנגיחה, עם כל הלב, בעונת הפרידה של מוריניו, והפער בפסגה היה אסטרונומי. אמנם אז שתי הקבוצות היו די שוות ברמתן והאמנתי שריאל יכולה לזכות בצ’מפיונס, מה גם שהדחנו את בארסה מהגביע ועשינו לה את המוות במפגשים הישירים, אבל המסר שלי ברור.

זמן להתאבל על התבוסה ממש אין, כבר ביום שבת שוב, באותו המקום, כמעט באותה השעה, אני בעצמי לא החלטתי אם זה טוב או רע? מצד אחד אין זמן להמשיך להתעסק בחרא, ומצד שני הפסד נוסף בברנבאו יביא לדעתי להתדלדלות ביציע(ולאחרונה הברנבאו התמלא יותר) ולמומנטום שלילי בהחלט לקראת הגומלין נגד אייקס בברנבאו בדרך לחשש מתסריט אימה.

הבעיה הגדולה של סולארי לקראת המשחק היא כיצד הוא משנה משהו תוך שלושה ימים. כנראה שהוא לא יכול לתקן את הרגל המסיימת. ויניסיוס לא יהיה גולר תוך יומיים וגם לוקאס לא. והוא צריך למצוא את האיזון - מצד אחד לא לשחק פתוח מדי, אסור להניח שמסי שוב יבוא להתבטל על המגרש, ומצד שני - לשנות משהו בחלק הקדמי, הייתי רוצה לראות קבוצה אחרת. עם מרסלו לדוגמא, עם בייל או אסנסיו למרות כושרם. ולא רק כדי לנסות להוסיף יצירתיות אלא גם כדי להעניק מנוחה ל-Once De Gala החדשים שלנו. בנזמה נסחט עד קצה הלימון ואולי בייל מתאים, למשל כחלוץ. אסנסיו ראוי לקרדיט ע"ח לוקאס. גם ויניסיוס צריך לנוח מתישהו, ואני בהחלט מתגעגע למרסלו.

בכל הרכב שהוא, אני רוצה לראות ריאל מדריד זועמת על מה שקרה, לא פחות מזה. בכל הרכב שהוא, ריאל מדריד לא יכולה להמשיך עם סף השבירה הנמוך הזה. ריאל סופגת מול ברצלונה ואחר-כך זהו, היא מרגישה אבודה, ומייד בא השער השני. אני לא זוכר תסריט כזה בצד השני. לא כשבארסה ספגה מולינו אחרי איזה 10 שניות בעונת האליפות - בנזמה כבש ובסוף בארסה ניצחה 3:1. לא כעבור שנה, כשגם בעשרה שחקנים בארסה נותרה בתמונה ושער נוסף שלה היה מעניק לה את הסופר-קופה(ריאל ניצחה 2:1), וגם לא בעונת הדסימה כשריאל הובילה 2:1 ו-3:2.

image

המאזן שלנו בקלאסיקוס בברנבאו הוא ללא ספק נקודה רגישה, זה צובט ומכאיב. לדעתי מאז עונת פפ, בארסה ניצחה בברנבאו 50% מכל הנצחונות שהשיגה במאה השנה שלפניכן. והגיע הזמן שריאל מדריד תשים לזה סוף, איכשהו. שלושה הפסדי ליגה רצופים בברנבאו, פעמיים בתוצאות מכאיבות, והפסד דרמטי לא פחות בעונת הדאבל. הניצחון האחרון של ריאל בליגה על בארסה בברנבאו והשני בלבד שלה מאז תחילת העשור, היה ה-3:1 הנהדר עם אנצ’לוטי. משחק בו ריאל פיגרה משער של ניימאר ובארסה ערכה את הבכורה של ה-M-S-N, אבל ריאל הפגינה אופי. גולת הכותרת: שער היתרון הנפלא של פפה שנגח עם כל הלב לרשת ומסמן ‘10’ - הדסימה.

לקראת ברצלונה

שוב הברנבאו מארח, שוב קלאסיקו, שוב טירוף(מחר, 21:45, ערוץ One). אין זמן להיכנס למרה שחורה. המשחק הזה לא יקבע שום דבר עבורה במסגרת הליגה אבל ריאל מדריד רוצה לתקן את הרושם מיום רביעי ולקחת המון, בעיקר לקראת הצ’מפיונס. הפעם זה יהיה אחרת?

סטטוס אלופת אירופהX3:

ריאל מדריד נערכת לקלאסיקו בצל הכותרות החגיגיות במארקה - ‘עוד עונה אבודה’(אלא אם כן - הצ’מפיונס), ואפילו ‘ביקורת מהבית’ על קרוס בעיקר אבל גם על קאסמירו וראמוס, שהביאה לפיטוריו של אלברו בניטו ומצב הרוח ממש לא מרומם. המאמן סנטיאגו סולארי, שיודע היטב איך המועדון הזה עובד ואולי מריח את עתידו המתקצר, מנסה לזרוע אופטימיות. הוא מדבר על כך שהקבוצה עשתה הרבה דברים טובים אם ברצלונה איימה על השער רק פעמיים('למרות שהתוצאה הסופית מסתירה את זה), ומבטיח שהקבוצה עומדת על הרגליים בגאווה - “נתמודד עם המשחק הזה באותה התלהבות ואותה הרוח, במטרה לעשות דברים טוב יותר”. עוד הוסיף המאמן שכל משחק הוא שונה. סולארי יודע שאם יוביל את ריאל לניצחון ליגה ראשון על בארסה מזה חמישה קלאסיקוס, זה יוסיף לו הרבה נקודות זכות.

המאמן נשאל כמובן על בעיית הכיבושים ואמר - “כבשנו שערים בזמן האחרון. לא במשחק נגד ברצלונה, אבל בעבר עשינו זאת. אני מקווה שנייצר את אותן ההזדמנויות”. והרגל המסיימת היא כנראה הסיפור. במארקה ערכו השוואה ודיברו על ’ סינדרום כריסטיאנו '. בשלב הזה בעונה שעברה, כבשה ריאל מדריד 16 שערים יותר. על ויניסיוס אמר המאמן - “אני אוהב להסתכל על הדברים החיוביים, הוא עשה הכל נכון - יצירתיות, למידה, רצון, הקרבה, הוא עוד יבקיע”. ריאל מדריד העונה בקושי כובשת בברנבאו - 19 שערי ליגה בלבד ב-12 משחקים, נתונים מזעזעים שלא זכורים כמותם. כמעט כמו התוצאות מול בארסה בקלאסיקוס בברנבאו. המאמן סולארי גם קרא לקהל - “זה תמיד נחמד לראות את הברנבאו מלא ולהרגיש אותו, במשחקים נגד בארסה הקהל הוא גם שחקן”.

עד עכשיו המאמן דבק עד המוות, כמעט ב-Once De Gala שלו, אבל רגע לפני הגומלין נגד אייקס, סולארי הודיע שיהיו רוטציות - “לוח השנה מחייב אותנו לעשות זאת”. סולארי יודע שלמשחק יש משקל, הרבה מעבר לסיכוי לתפוס את אתלטיקו שבמקום השני. הוא צריך למצוא פיתרון שאולי נראה בלתי-אפשרי, לצד המנוחה לה זקוקים שחקני ההתקפה: לוקאס-ויניסיוס-בנזמה - איך סולארי מציג ריאל מדריד חזקה וקילרית יותר בהתקפה, נניח עם בייל ואסנסיו ואפילו הכישרון של מרסלו, ומצד שני פוגע עד כמה שאפשר במשחק ההגנתי שהיה די טוב. ב-AS משוכנעים שאסנסיו ישחק כ-‘9’ מזויף ע"ח קארים בנזמה אך מעבר לזה רב הנסתר על הגלוי.

כהרגלו יזרוק סולארי את אותן סיסמאות ריקות במסיבת העיתונאים, ואותם השמות עולים שוב ושוב ושוב. הוא אומר שאיסקו חזר מפציעה ארוכה ולכן לא נכלל בסגל ושהוא מתאמן היטב. על השריקות לבייל - “אני לא צריך להגיד כלום לאוהדים, הם יודעים מה בייל נתן למדריד ומעריכים אותו”. על מרסלו - “כולם יודעים כמה הוא חשוב לקבוצה הזו”. ברמת הסגל, בשעות האחרונות דווח שראמוס בספק קל למשחק אבל היות והוא מושעה בין-כה מהגומלין נגד אייקס, סביר שיישחק. מרקוס יורנטה הוא הנעדר היחיד של סולארי שיגיע עם סגל מלא. קורטואה יחזור לשער בוודאות ופרט לכך - ניאלץ להמתין. עד כמה אפשר לשנות מקצה לקצה בשלושה ימים? שאלה טובה. האם בייל מסוגל לפתוח בהרכב במצבו ובאמת ‘להתפרץ’ או שאפילו הוא כבר איבד את האמונה? בכל-מקרה, בכל הרכב ובכל מצב, ריאל מדריד חייבת להפגין חוסן ועוצמה. למשחק הזה עשויות להיות השלכות גדולות לקראת הגומלין מול אייקס.

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| קרבחאל, ראמוס(C), ואראן, רגילון(מרסלו)| קאסמירו, קרוס, מודריץ’| לוקאס ואסקס(בייל), ויניסיוס ובנזמה(מרקו אסנסיו)

מה המצב ברצלונה?

ברצלונה מגיעה למשחק מרוצה מקצה לקצה, מחויכת מאוזן לאוזן. בקבוצה לא יגידו זאת בקול רם, אבל אם ביום בינוני של מסי ובלי להתאמץ יותר מדי, ברצלונה מנצחת 3:0 בברנבאו - זה אומר הכל. לואיס סוארס כהרגלו הבריק בקלאסיקו והוא ודמבלה קיבלו את הכבוד של ‘המארקה’ והצטרפו לקבוצה ‘מלכי הברנבאו’ משנות ה-2000, ג’ורדי אלבה חתם על חוזה חדש ‘לכל החיים’ בערך, וליאו מסי, לא הגיוני לחשוב אחרת - יתאמץ קצת יותר בקלאסיקו הקודם ולא ייתן להצגה להתנהל בלעדיו. הפער של ברצלונה בצמרת בטוח לחלוטין עם יתרון 9 נק’ מריאל מדריד ו-7 מאתלטיקו, אבל ואלוורדה מנסה לשמור על פוקוס, למנוע שאננות, ולפי דבריו במסיבת העיתונאים אפשר להניח שלא יהיו רוטציות. לבארסה יש זמן עד לגומלין נגד ליון, למשל.

ואלוורדה אומר לקראת המשחק “אנחנו צריכים את הנקודות, מאבק האליפות מחייב זאת. זה משחק שונה מאשר יום רביעי. היה לנו לא פשוט לשחק שם”. המאמן נשאל האם בארסה פייבוריטית יותר מאיי-פעם ואמר שהתוצאות מראות שכן ויש ביטחון, אבל שריאל מדריד רוצה להתאוש אחרי ההפסד ושאין שום ערובה לכך שבארסה תנצח גם מחר. אמנם ואלוורדה נכנע 2:0 בסופר-קופה הספרדי בקלאסיקו הראשון שלו בברנבאו אך מאז השיג שני נצחונות מרשימים של 3:0 וכאמור חגג בסטייל את משחקו המאה על הקווים. הוא יוכל להשתוות לפפ שניצח גם כן בשלושה מארבעת ביקורי הקלאסיקו שלו בברנבאו. את הדיבורים על טרבל הוא לא אוהב וטוען שעל טרבל מדברים רק אחרי שיש שני תארים בכיס ולבארסה כרגע אין שום דבר ביד.

הסיכום הוא ‘העונה מתקדמת טוב מאוד למרות העליות והמורדות’, והמאמן הוסיף ‘יש לי בעייה - 20 שחקנים טובים’. זאת בתשובה לשאלה על ארתורו וידאל, ופלא שקוטיניו לא הוזכר. במצב הסגל, ארתור משתפר ועשוי לפתוח, וטר-שטגן ייפתח שוב בין הקורות למרות שכביכול שיחק במקום סילסן בגביע. ‘אנחנו לא מנסים לגמול אחד לשני’, סיכם. ההשערות הן שאומטיטי יפתח ב-11 על חשבון לנגלט ששיחק בגביע ובבארסה מצפים לשחק טוב יותר מאשר ברביעי. ‘בכמה דברים כן ואחרים לא’. את הסיומת מול השער אהבו שם, כמובן. מי שלא איים על השער ולו פעם אחת זה מסי, במשחק לא רגיל מבחינתנו.

מאז המחזור השישי ברצלונה לא הפסידה בחוץ, אז נכנעה 2:1 ללגאנס. מאז חלפו תשעה משחקים. עד למשחק הנפלא בפיחואן היא פחות או יותר נתקעה במוקשים ולא ניצחה את ולנסיה ואתלטיקו(תיקו 1:1) או אתלטיק בילבאו(תיקו 0:0) אבל ברצלונה כפי ששמתם לב, יודעת להעביר הילוך בזמן. היא לא חייבת להיות בשיאה כדי לנצח את ריאל מדריד, מספיקות לה כמה דקות של גאונות או העברה לגז. לבארסה יש דרייב מיוחד מאוד לקראת מחר, מעבר להעמקת המשבר בריאל מדריד. אם ברצלונה תנצח היא תשיג מאזן חיובי נגד ריאל מדריד בכל המסגרות, כשרגע במאזן כל המשחקים הרקורד הוא 95:95.

ברצלונה - הרכב משוער: טר-שטגן| סמדו(סרג’י רוברטו), פיקה, אומטיטי, ג’ורדי אלבה| בוסקטס, ארתור, ראקיטיץ’| ליאו מסי, דמבלה וסוארס

קצת היסטוריה. אין ספק שבעשור האחרון ריאל מדריד כושלת מול ברצלונה שוב ושוב ושוב וזו, מאז הגעתו של פפ, מרגישה בנוח במגרש הזה. היא ניצחה, תחזיקו חזק, שבע פעמים בעשר השנים האחרונות. ואיזה מזל שריאל מדריד פעם הייתה מצליחה יותר. ב-88 משחקי הליגה בברנבאו המאזן הוא כזה: 52:21 לטובת ריאל מדריד בנצחונות עם יחס שערים 181:109, בזמן ש-15 משחקים נוספים הסתיימו בתיקו - האחרון שבהם היה ה-1:1 בעונת הבכורה של מוריניו, פנדל לכל צד, במשחק שהיווה את הפריויו לחודש אפריל המטורף ההוא. אנחנו נצלול ב מעמקי ההיסטוריה לפי סדר כרונולוגי .

בקלאסיקו הראשון בליגה, בו ריאל מדריד הייתה המארחת - הצ’מרטין הישן, ניצחה ברצלונה 1:0 בעונת 1928/29. מאז ועד 1940(במשך שלוש השנים של מלחמת האזרחים בספרד לא נערכו משחקים), היא השיגה 8 נצחונות ותיקו, והשיא היה ניצחון 8:2 ב-1934/35. משנות ה-40 ועד שנות ה-50 רשמה ריאל מדריד שבעה נצחונות כולל 6:1 ענק בעידן שלפני די-סטפאנו ופושקאש, משחק אחד הסתיים בתיקו וברצלונה ניצחה פעמיים.

תחזיקו חזק, למעשה אותו ניצחון גדול, ועד עונת 1965/66 בו ברצלונה ניצחה 3:1 בסנטיאגו ברנבאו - ריאל מדריד ניצחה בכל המשחקים - 16 משחקים ברציפות. רצף שלא חזר על עצמו מאז כמובן וגם לא בצד השני. בתשעה מהנצחונות שמרה ריאל מדריד על שער נקי והשיא שלה בקלאסיקוס הוא ארבעה משחקים רצופים בלי ספיגה במשחקי הבית. בין הנצחונות היה גם 5:1 ב-1951/52, מאניטה כעבור שנתיים עם צמדים של די-סטפאנו ואולסן, שתי שלישיות נקיות וגם שתי רביעיות - 4:0 בעונת 1963/64 כשפוקאש לקח פיקוד עם שלושער ענק ודי-סטפאנו הוסיף, ו-4:1 בעונה העוקבת כשגיבור המשחק היה הפעם אמנסיו עם שלושער. עד סוף העשור, ריאל ניצחה פעמיים והיו עוד שתי תוצאות תיקו, בין היתר 3:3 משוגע. שיא אחר אגב, מ-1944 ועד 1970 - ריאל כבשה בכל 25 הקלאסיקוס הביתיים הרצופים בליגה.

בעשור של שנות ה-70 השתנו פני הדברים. ברצלונה עלתה למספר של ארבעה נצחונות כולל יום אחד ענק של יוהאן קרויף בברנבאו ב-1974. למזלה, ריאל הגיבה די מהר עם רביעייה וסיימה את העשור עם שלושה נצחונות רצופים. גם העשור של שנות ה-80 היה טוב. הקינטה דל-בויטרה לא הפסידה בבית וסיימה את העשור עם שלושה נצחונות רצופים, פעמיים 3:2 אגב ובין הכובשים היו מיצ’ל, בוטראגיניו והוגו סאנצ’ז, ובאותו עשור ריאל ניצחה שבעה משחקים והפסידה פעמיים, אבל על ה-0.

בשנות ה-90 ריאל מדריד עדיין שלטה יחסית, אבל משהו החל להתערער. היא תתענג מן הסתם על המאניטה המדהימה של זאמורנו בעונת 1994/95, כשראול בישל את השער הראשון שלו בערב מושלם בו הרשית שלושער, וגם לואיס אנריקה ואמוויסקה הבקיעו. ריאל נקמה בבארסה שנה בדיוק אחרי יום שחור בו ספגה מאניטה בעצמה בקאמפ-נואו עם השלושער של רומריו. בארסה ניצחה בברנבאו ב-1993/94 ו-1997/98, אך ריאל מדריד סיימה את העשור עם 3:0 ענק עם דל-בוסקה על הקווים בשנת 2000 - רוברטו קרלוס בבעיטה חופשית ענקית, אנלקה ומוריינטס כבשו. מצד שני, בקאמפ-נואו בארסה הייתה הרבה-הרבה יותר דומיננטית.

הסדק האמיתי החל בשנות ה-2000 . ריאל של דל-בוסקה שזכתה באליפות ב-2000/01 - נמלטה מהפסד ביתי מול בארסה למרות שראול העלה אותה פעמיים ליתרון(וריבלאדו ענה עם צמד משלו), והמשחק הסתיים ב-2:2. ריאל לא הצליחה גם ב-2002/03 ואז סיימה רק בתיקו 1:1 - רונאלדו כבש לה ולואיס אנריקה כבש לבארסה. בארסה ניצחה בברנבאו במשחק הזוי בערב יום הזיכרון ב-2003/04, משחק בו ריאל הובילה משער של סולארי אבל עשתה הכל הפוך והחמיצה בלי סוף, וכעבור שנתיים זה היה הערב של רונאלדיניו. כאמור, בארסה תסיים את העשור עם שני נצחונות נוספים תוצרת פפ, ועל 2008/09 עדיף לא לדבר. בעשור ההוא ניצחה ריאל 2:0 ב-2001/02 - מוריינטס ופיגו, המשחק הגדול עם לושמבורגו ב-2004/05(ניצחון 4:2) וכמובן ה-2:0 בעונת הקאפלו - ראול כבר אחרי 2 דקות ו-ואן-ניסטלרוי, ואיך לא - הפאסיו בעונת 2007/08 בערב בו בארסה הייתה צריכה לחזור הביתה חפוית ראש עם מאניטה אך זה לא קרה.

ומאז? בעייה. מוריניו השיג תיקו בברנבאו בעונת הבכורה(1:1), וניצח ב-2012/13 בהרכב משני במשחק חסר חשיבות(בנזמה וראמוס כבשו לריאל), והיה גם את ה-3:1 שהזכרנו בעונת אנצ’לוטי. אפילו זידאן הגדול הפסיד בברנבאו פעמיים. מוריניו הפסיד 3:1 בעונת האליפות כשגם שער בזק של בנזמה לא הספיק. אנצ’לוטי הפסיד 4:3 בעונת הדסימה, ועל רפא בניטס עצוב לדבר. מאז 2010 זה המצב: 5 נצ’ לברצלונה, 2 בלבד לריאל מדריד ותוצאת תיקו אחת.

קצת לקראת הקלאסיקו :

ראמוס ממשיך לעשות הסטוריה בקלאסיקו.
הערב ישתווה בטופ לחנטו, סאנצ’יס וצ’אבי עם 42 קלאסיקוס. את הופעת הבכורה שלו מול רונאלדיניו כבר שכח. איזה רגע אתם לוקחים מהקלאסיקוס של ראמוס?

בין הכותרות - ריאל מחפשת גולים ונחמה בעוד בארסה רוצה שוב לחבוט בה; באתר אוהדים גדול של ריאל בספרד(ה-El Bernabeu) כתבו “נקמה או מוות”.

באתר ה-AS היו סקרי אוהדים בהם הגולשים בחרו את ההרכב שלהם לקלאסיקו. בריאל אפשר לראות שהקהל מתגעגע לאיסקו ובחר בו בהרכב כקשר רביעי. לעומת זאת לאוהדים אין סבלנות לבייל שקיבל ניקוד נמוך כמו מריאנו. רגילון ‘מנצח את מרסלו’ גם בדעת הקהל. ובברצלונה: שינוי אחד בלבד - אומטיטי על חשבון לנגלט וכמובן שארתור גם בהרכב המועדף.

אגב עם מרקוס יורנטה בהרכב ריאל ניצחה ב-10 מ-12 משחקיה. הוא פתח בקלאסיקו הראשון בגביע ושיחק טוב אך נפצע.

נזכיר שהתיקו המאופס האחרון בליגה היה לפני 16 שנה, עונת 2002/03 בקאמפ-נואו, הקלאסיקו שזכור בגלל פיגו וראש החזיר.

לפי השמועות , ראמוס פצוע

האם זה רק אני, או שמשחקי הקלאסיקו פחות “מרגשים” בשנתיים-שלוש האחרונות?

אני בטוח שאוטוטו יגיע המבול שיגידו ‘בוודאי’. הקבוצות לא שיוויוניות השנה בניגוד לבעבר וגם לא מזמן היה משחק הרבה יותר חשוב, הפער בליגה עצום. אבל באופן כללי, לפחות עבורי - התשובה היא לא.

נחזור אחורה ל-2016/17 - הקלאסיקו בברנבאו הוא בערב יום השואה, היה גם קרב אליפות וגם משחק ענק, כל סופרלטיב אחר רק יהרוס. צמד משחקי הסופר-קופה בקיץ שעבר היו גם כן נהדרים בגלל הסיפורים מסביב ואיך שהעונה שבאה אחר-כך התפתחה בניגוד לציפיות. כמוכן, בשנה שעברה אמנם הפער בצמרת היה מטורף וגם אם ריאל מדריד הייתה מנצחת את ברצלונה בברנבאו אז מאבק האליפות לא היה נפתח, אבל בתור אחד שטס לקלאסיקו לראשונה בחייו, והיה לי רזומה לא רע - גמר הדסימה, חצי גמר צ’מפיונס, דרבי בליגה ועוד משחק באלופות - היו לי פרפרים מטורפים בבטן. למרות שהשעה הייתה אחת בצהריים.

ברור שהם פחות מרגשים, במיוחד בברנבאו, ששם לא רק שאנחנו מפסידים בלי הפסקה, אלא שאנחנו מושפלים.
אני לא בטוח שיש קבוצה עם מאזן ביתי יותר גרוע מול ברצלונה מאשר ריאל, אנחנו מסריחים את הדשא במקדש.

אם שוב נהיה תלויים ברגל המסיימת של ואסקז ובנזמה אנחנו שוב נהיה בבעיה.

והנה ההשוואה בין שערים שנכבשו לצפי כיבוש מהמצבים שהגענו אליהם. כמעט כל השחקנים צבועים באדום. למעט קאסמירו וסבאיוס כל שחקני הקישור וההתקפה שלנו כובשים פחות ממה שהם אמורים לכבוש.

והנה הנתונים של בארסה להשוואה.

למסי ודמבלה יש נתונים מדהימים.

אני לא בטוח שאני מבין איזו חלופה אתה מציע

הרכב:

Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Reguilón: Casemiro, Kroos, Modric; Bale, Benzema y Vinícius.

ספסל:

Navas, Marcelo, Valverde, Ceballos, Lucas, Asensio e Isco.

סולארי לא מודע לעובדה שקרבחאל נוטה להיפצע כשהוא משחק 3 משחקים בשבוע?
שמודריץ’ כבר בן 33 ולא אמור לשחק 3 פעמים בשבוע?
חוץ מלוקאס הוא מתכוון לשחוק את אותו הרכב 4 משחקים ברציפות תוך 10 ימים, כי לא הגיוני שדווקא מול אייאקס הוא יעלה עם הרכב משני. לא רוצה לחשוב באיזה מצב מודריץ’, קרבחאל, קאסמירו ורגילון יגיעו למשחק ביום שלישי.
על ראמוס אמרו שהוא בספק למשחק היום בגלל רגישות בשריר והוא לא שם את ואייחו על הספסל. מוזר.

סולארי מזמין לעצמו צרות. המשחקים מול לבאנטה והקלאסיקו בליגה היו המשחקים הפחות חשובים במקבץ הזה. בסוף נגיע למשחק הכי חשוב שלנו מול אייאקס עם שחקנים שנופלים מהרגליים ו/או פציעות. לאייאקס יש מנוחה בליגה למי ששכח. זה יכול להיגמר בהדחה משפילה. לא אתפלא אם הצהוב המכוון של ראמוס הולך להתנקם בנו עם הדחה או פציעה של וראן.

ואולי עוד כמה השפלות זה מה שאנחנו צריכים כדי שהמהפכה תגיע בקיץ. לפחות אפשר למצוא סיבה לאופטימיות במצב שלנו…

בייל משחק, אני מתלבט בכלל אם לראות את המשחק. מקווה לאכול איזשהו כובע.

המשחק היום כל כך מיותר. השבוע יש ליגת אלופות, המשחק לא משנה כלום גם ככה בליגה. לי אישית אין שום חשק לעוד קלאסיקו כי בסוף הם ינצחו בכל מקרה גם אם נשחק טוב.

בחיים לא קרה שהייתי כל כך אדיש לפני קלאסיקו, אני בקושי זוכר שיש היום את המשחק הזה.

בדרך-כלל לא מגיב אחרי חצי שעה. בכל-מקרה, זה ייגמר כמו במשחק הגביע לדעתי, והפעם אנחנו מייצרים פחות מצבים. לא מקבלים מספיק אימפקט מבייל שדי רוצה אבל מפוזר, בנזמה הכי חלש מהחלק הקדמי שלנ(אם זה ממשיך ככה אני באמת רוצה לראות את אסנסיו כ-‘9’ מזויף). ראיתם את הגול של ברצלונה? עזבו רגע את הטמטום הזה של העמידה הגבוהה, הבור שבו ראמוס ו-ואראן תמיד נופלים. מודריץ’ - באלון דה-אור, ממצב נוח מאוד - לא מצליח לעבור את הגליץ’ של פיקה,. וראקיטיץ’ הפחות מוערך אבל שחקן הרבה-הרבה יותר מסוכן לשער - ממצב פחות נוח מקפיץ בגאונות מעל קורטואה(ואני זוכר אותו גם דופק לנו פצצה לחיבור בקלאסיקו לפני שנתיים).

image

היו כמה פעמים שניצלנו בנס משער נוסף. איכשהו ואראן החלש מצליח לחלץ עם הציפורן, אולי רגילון או קאסמירו. מה שנשאר לנו זה המרפק המכוער של ראמוס לפנים של מסי והדאווין. אנחנו משחקים בפחד ובטיפשות. התרגלנו כבר להפסיד להם בברנבאו, חבל. מקווה שבשנה הבאה בקלאסיקו לא נראה פערים כאלה על כר הדשא ושזו תהיה חצי קבוצה חדשה, כמו התפילות שהיו ב-2009.

פעם אחר פעם דמבלה ואלבה מגיעים למצב של 2 על אחד מול קרבחאל. פעם אחר פעם שולחים את דמבלה ואף אחד לא עוזר לו. בייל לא עושה כלום מבחינה הגנתית, ואם זה מספיק אז גם כלום מבחינה התקפית. עושה רושם שהוא עושה טובה שהוא על המגרש בכלל. איזה שחקן מיותר. הוא אפילו לא מאיים על אלבה והאחרון יוצא חופשי קדימה.

פשוט נמאס מהגרוטאה הזאת.

אין לנו אף קשר עם כניסות לעומק ויכולת להקפיץ מעל השוער כמו שראקיטיץ’ עשה לנו.
איך אנחנו אמורים לכבוש שערים בדיוק ממשחק פתוח? מי יכבוש? בנזמה לא פקטור, ויניסיוס עוד לא למד לבעוט ובייל לא בכושר או לא מתעניין בכדורגל או גם וגם.

חבל על המאמץ במשחק הזה. מילא להפסיד עוד קלאסיקו בברנבאו כבר התרגלנו, אבל אם נודח ביום שלישי כמו מה שאני מאמין שיקרה זאת תהיה העונה הכי מביכה שלנו מאז העונה של פלגריני שעפנו בגביע מול אלקורקון ובליגת האלופות מול ליון בשמינית. אז לפחות נתנו פייט בליגה, העונה גם זה לא.

לצערנו ראמוס ממשיך איתנו לעוד שנתיים שלוש לפחות, טעות אופיינית בשער של ראקיטיץ’.
ניצול המצבים של ברצלונה בקלאסיקוס זה משהו מדהים…

השחקן הכי מסוכן שלנו הוא ילדון בן 18, וה"אנחנו" זה פאקינג ריאל מדריד…

אני לא מבין את סולארי, סבאיוס היה בתקופה נהדרת, יש לו בעיטה מרחוק ומול ברצלונה שמצופפת אנחנו צריכים שחקנים כאלה,אז למה לא להכניס אותו? למה לזרוק את ואלוארדה למים העמוקים האלה?

הייתה אווירה של משחק אימון ברחבה של ברצלונה. טיילת מטורפת שלנו, שהכל היה טוב חוץ מהמסירה/בעיטה אחרונה כמובן. אני לא יודע מי פחות האמין שהכדור יכנס מתישהו, אנחנו או ברצלונה. גם אלף הגבהות רכות, אלף בעיטות שפוגעות בשחקן ברסאי… חוסר החדות שלנו מדהים פשוט.

בארסה בצמד הקלאסיקוס מהחלשים ביותר שראיתי ממנה, ועדיין. כל כך כל כך חסר לנו איזה רונאלדו, אני מקווה שפלורנטינו הקליט.

מבט קדימה- השחקנים נראים גמורים מעייפות. ויניסיוס שפך מנוע. היחיד שלא מראה סימני שבירה זה רגילון. שחקן ענק ענק ענק, מכל בחינה. אוהב אותו.
אנחנו חייבים את איסקו ואסנסיו בעניינים להמשך, ועכשיו כשהליגה סגורה וחתומה, נוכל להתחיל להריץ אותם ואת חבר’ה כמו מרסלו וברהים. כל שחקן עם קמצוץ של התקפה יוכל להועיל למצב האנוש שלנו.

יאללה, עסקים כרגיל. ממשיכים הלאה.