מחזור 26:: בועטים בדלי ומחזירים את הליגה לחיים 1-1

מה המצב ברצלונה?

אחרי המשחק המהנה ביום שבת, ברצלונה יוצאת למשחק חוץ שבו היא צריכה לחזור עם כל שלוש הנקודות.
הבעיה הגדולה במשחק מחר זה הקיום שלו סמוך למשחק מול אתלטי ביום ראשון. לכן ואלורדה צפוי לעלות עם הרכב של רוטציות. (אני מקווה לפחות) לואיס סוארז רחוק צהוב אחד מהשעיה ולכן פאקו לטעמי צריך לפתוח מחר במקומו.

החזיקו חזק, לפי המיסטר, גם גומש יכול להחליף את סמדו ורוברטו…

הסגל למשחק:

סמדו פצוע ואלבה מושעה. דניס ומינה מחוץ לסגל. כנראה שהשמועות שמינה “הונחת” בניגוד לרצונו של ואלורדה נכונות.

מה מצב לאס פאלמס ?

בניגוד ללאס פאלמס של השנתיים האחרונות, המצב השנה הוא נוראי, הם נמצאים מתחת לקו האדום במקום ה 18 עם 19 נקודות. אחרי הפיטורים של המאמן הקודם פאקו איסטוראן(שגם הוא הגיע כמחליף), הגיע המאמן שכולנו “אוהבים” ומכירים פאקו חמס. והעובדה הזו היא ככל הנראה מה שתיתן לנו את היתרון. עם פאקו לא השתנה, לאס פאלמס לא צפויה לשחק כמו קבוצת תחתית שנלחמת על חייה אלא יותר כמו קבוצה התקפית. וזה מה שיאפשר לנו להשיג שליטה ולנצח. זה פאקו ובגלל זה הוא נכשל.
ביום שבת לאס פאלמס סימה בתיקו בחוץ עם לגאנס 0-0

מפגש חביב צפוי לנו עם אלן חלילוביץ הכישרון הצעיר ועם לסאמפר לא היה מזל כל כך רע הוא היה אמור גם לפתוח מחר. (אבל כאמור נפצע וגמר את העונה)

שהיה בהצלחה

מתיהו לאוז שופט אבל ואלורדה מעלה את סוארז להרכב. כנראה שהוא לא סומך על סוארז מול אתלטי.

בשביל מה פאקו בברצלונה, לפחות פיקה זוכה למנוחה… קוטיניו ודמבלה נשמרים כי רוצים לחסוך את הבונוסים שלהם.

נכון, נשדדנו ע״י מתאו לאוז פעמיים, זה עדיין לא קשור לזה שאנחנו לא מצליחים להבקיע לקבוצת תחתית יותר מגול אחד מצב נייח.
הדבר היחיד שיכול לעודד מהמשחק הזה שאולי הכאפה הגיעה בזמן, יש פה הרבה משתמשים שחושבים כמוני וצועקים שהמלך הוא עירום כבר תקופה.
אולי אחרי הכאפה לפנים מהערב, ברצלונה תתעורר על עצמה.

קבוצה שבמחצית השניה לא בועטת פעם אחת למסגרת לא צריכה לבוא בטענות לאף שופט.
קבוצה שבמחצית הראשונה מקבלת אינספור שטח חופשי מהיריבה אבל חוץ מכדור חופשי אחד לא מצליחה לכבוש לא צריכה לבוא בטענות לאף שופט. (רק בשביל העצבים, לאס פלמס מסיימת את המחצית הראשונה שכמעט כל הקו ההגנה האחורי שלה מוצהב. אבל רק עם היו מספיק שחקנים שינצלו את זה)

עם במחצית הראשונה, אנחנו עולים עם קוטיניו (אני לא יגזים וירשום גם את דמבלה…) אני מניח שהמשחק היה נגמר…

במחצית הראשונה לאס פאלמס שיחקו בדיוק כמו שהקבוצות של פאקו חאמס משחקות, בלי הגנה ועם הרבה חוסר אחריות. אבל ששתי “עציצים” כמו פאוליניו ווידאל משחקים בהרכב זה המחיר.

הפנדל נשרק בצדק על נגיעת יד של לוקה דין. לעומת זאת האדום לשוער במחצית הראשונה אכן שערוריה רגילה מבית היוצר של מתאו לעוז. אבל כמו שכתבתי, אני לא מאשים את השופט בקבלת החלטות נוראית של המאמן.

בשביל מה סוארז שיחק? אני לא מאשים אותו, אבל זה ברור שהוא “סירס” את עצמו בגלל הצהוב. אז למה הוא הועיל?

לדעתי ההרכב שעלה היום היה בכיר מהמצופה. וואלוורדה לא זילזל באופן יחסי ועלה עם הרכב בכיר יחסית (בניגוד לנגיד איך שזידאן עלה נגד אספניול, שהיה תרחיש סביר שנעלה הרכב באותה רמה בערך מול ההגנה השנייה ברעתה בלה ליגה). הקבוצה שיחקה רגוע יחסית הואיל וגם יש לה משחק סופר אינטנסיבי בעוד יומיים.

בנוגע לשיפוט, דנו בעבר לגביי הסוגייה בעד כמה כל נגיעת יד היא בהכרח מכוונת כן או לא. האם המגן יכל לחזות את הריקושט מהקורה ולהזיז את היד? האם זו באמת שריקה סבירה? האם זה הגיוני פחות מהעלמת העין מצ׳יצ׳אסולה? לא, לא שיחקנו טוב, אבל אני לא מוצא הצדקה ספורטיבית או אתית לתוצאה שללא ספק תוצר ישיר של שיפוט רע. אני לא נוטה להאשים שופטים, אבל זה מקרה קצה.

קוטיניו הוא שחקן שצריכים לשמור אותו בכפפות צמר? הסיבה שהביאו אותו עכשיו ולא בקיץ כדי זה שהוא ישחק בליגה ויתן מנוחה לאינייסטה. זו הסיבה לא? או שרוצים לשמור אותו לגמר גביע… דווקא אינייסטה היה צריך להישמר למשחק ביום ראשון. לא קוטיניו. אפילו דמבלה הוא אופציה לגטימית .

לגבי היד של של דין, הידים שלו היו בצדדים מושטות לחלוטין. מצטער בעיני פנדל מוצדק. אבל גם עם זה לא.
לסיים מחצית שלמה בלי בעיטה למסגרת ולהאשים את השופט זה בעיני בכיינות לשמה.

אני מתוסכל, כי צריך “כישרון” מיוחד לפגוש קבוצה של פאקו חאמס ולא לנצל את הקו הההגנתי הגבוה שלו.

אין שום פנדל של לוקה דין. כמובן שזה לא תירוץ ובלה בלה בלה (בלי ציניות).

פאוליניו משחק נורא ואיום מ2018, ונראה בדיוק כמו שדמיינתי אותו כשהגיע ולא כמו ההפתעה הנעימה שהיה בחצי העונה הראשונה.

דין ווידאל הם שני למל"מים וזה ידוע, אבל בניגוד לחצי העונה הראשונה הפעם יש אלטרנטיבות ולשחק עם אלייש כשיש את קוטיניו חסר ליגת האלופות ודמבלה, אפילו פאקו, זה באמת בזבוז.

באופן כללי הקבוצה נראית מותשת ועייפה וזה ברור, אמרתי כבר שכאשר שחקני המפתח שלנו בגיל מתקדם יהיה קשה לשמור על יכולת טובה לאורך זמן בלו"ז צפוף.

אנחנו עדיין בעמדה טובה בהחלט לזכות בליגה, אבל איבדנו היום את תחושה האופוריה שאפפה אותנו. הליגה פתוחה לגמרי, הפנים לראשון הגדול.

לאס פאלמאס עם בעיטה אחת למסגרת ב90 ומשהו דקות לעומת 4 של ברצלונה (לא הרבה בסטנדרט, אבל עדיין). אין פה הצדקה ספורטיבית עליונה. בארסה לא שיחקה טוב, אבל עדיין אמורה לנצח לאס פאלמאס שהמצב היחיד שלה הוא הפנדל.

אני לא יודע מה היה אפשר לעשות אחרת בשביל לנצח את המשחק מבחינת ניהול משחק. האם דמבלה עשה משהו מאז שחזר מהפציעה השנייה שיצדיק את המובהקות שלו בהרכב? האם להכניס את קוטיניו במקום אינייסטה היה יוצר משהו בהכרח יוצא דופן? לפתוח עם פאקו ולא עם סוארז? אני לא מצליח להעלות בראשי שום תרחיש הגיוני בו וואלוורדה היה פועל אחרת כך שזה היה לטובת הקבוצה. האם עדיף להתאבד על המגרש לפני אתלטי? הדבר היחיד שהייתי משנה זה להכניס את סרג׳י לקישור במקום פאוליניו ואלייש לאגף, וגם יפגע אנושות במשחק האגפים של הקבוצה עם דין בצד השני.

הנקודה היא שקשה לי לבוא בטענות לניהול היום כי אני לא יודע מה היה אפשר בהכרח לעשות אחרת שהיה בוודאות משנה את התמונה.

זו לחובת ברצלונה שאנחנו מאבדים נקודות נגד קבוצה כזו, זה לא עוזר לטענה שלך.

כתבתי את זה ואתה מסרב להבין, במחצית ראשונה היה לנו שטח חופשי לרוץ בו. שמת לב למסי שדוהר במרכז המגרש חופשי?
תשים יחד עם מסי עוד כמה שחקנים התקפים ותשאיר את סוארז בספסל במשחק שהוא לא יכול ללחוץ בו, ואני מניח שהמשחק היה נגמר במחצית הראשונה… דקה 45 3 מ 4 של שחקני ההגנה של לאס פאלמס עם צהוב. אבל זה עבד להם כי לא היה מספיק לחץ נגדי.

למה גירונה קיבלה שישיה? בגלל השטחים החופשים שהיו אז לברצלונה, המחצית הראשונה היום היתה זהה.
סוארז שיחק עם יד קשורה מאחורי הגב אבל בוא לא ניתן לפאקו לשחק. אני באמת לא מבין למה הקושי לבקר את מה שברור לכולם שלא עבד היום. אבל יותר קל “להתבכיין” על השיפוט

דבר נוסף, מה פאוליניו ואלייש וידאל עושים שלהם מגיע קרדיט שדניס סוארז ופאקו לא ?

שפוגשים קבוצה טובה, אפילו קבוצה תחתית שנלחמת על החיים שלה ומאבדים נקודות אפשר להבין את זה. אבל לפגוש את הקבוצה המאוד חלשה הזאת ולבעוט בדלי בצורה כל כך קשה זה מעצבן.

האם בהכרח התקה של מסי, סוארז ומסי כשמאחוריהם נמצא בוסקטס זה בהכרח הרכב לא התקפי או מזלזל? אני לא יכול לדבר על מה שאני לא יודע כמו למה דניס סוארז לא רואה הרכב, אבל מה מבטיח לך פאקו? דמבלה בכושר לא יציב? או קוטיניו במקום אינייסטה (או לחילופין תקוע באגף שם הוא פחות היה מוצלח). אני לא מסרב להבין את מה שאתה כותב, אני פשוט לא מסכים איתו.

לגביי הטענה הראשונה שלי, זו לא רק הנקודה שזו קבוצה חלשה ובאסה שאיבדנו מולה נקודות, אלא שהמצב היחיד שלה הגיע מפנדל שהוא טעות שיפוט (בזה אנחנו לא מסכימים). שיחקנו חרא, אבל בכנות אומר שלדעתי עדיין היינו עדיפים על לאס פאלמס.

תקרא לזה בכיינות או איך שלא תרצה, לשיפוט יש חלק במשחק והפעם האפקט שלו גבר על המשחק עצמו.

אני לא מגן על דניס סוארז, יכול להיות שהוא באמת לא לרמה, אבל אני מצפה שכל שחקן שהוא לא ברמה יקבל את אותו היחס שהוא מקבל.

אם אתה מסרב להבין שבמחצית הראשונה, מחצית שקיבלנו את כל המגרש חופשי לרוץ בו, אבל שיחקנו עם שחקנים כמו פאוליניו ווידאל במקום עם שחקנים שבאמת ראוים להרכב אז אני מניח שאני יסיים לדון איתך הלילה הזה ויאחל לך מכל הלב לילה טוב. זה פשוט להתכחש למשחק שהיה לנו במחצית הראשונה.

דרך אגב, עם ואלורדה רצה לשמור על כושר לפני אתלטי, התוכנית שלו קרסה לחלוטין, אינייסטה מסי וסוארז מותשים ואפילו קוטיניו שיחק. התוכנית לא עבדה.

אין ספק שלליצן היה חלק משפיע במשחק ולרעה, אבל עם ברצלונה היתה מנצלת את ההפקרות שלהם במחצית הראשונה, לעוז לא היה יכול לעשות כלום נגד התוצאה. ברצלונה לא יכולה לשנות או לשפר את השיפוט אבל את היכולת הרעה שלנו בחודש האחרון, זה באחריות של הקבוצה לא השופטים.

ואופ טופיק, מישהו יכול להסביר לי לעזאזל מה דין עושה בקבוצה הזו ולמה גרימאלדו בדרך לנאפולי???

אז התכנית האידאלית הייתה לעלות עם כל התותחים למשחק מול לאס פלמאס יומיים לפני אתלטיקו? כן המחליפים חלשים, אבל גם איתם היינו אמורים לנצח. כן שטחים או לא, זה לא סביר לעלות עם כל התותחים שלך ביחד (דמבלה הלא יציב פיזית, קוטיניו, אינייסטה, מסי וסוארז) למשחק מול אחת הקבוצות החלשות בליגה לפני משחק עונה. אני מסכים שהתכנית של וולאוורדה הלכה לפח, אבל להניח מראש שזה מה שיקרה זה לא פחות מחכמה בדיעבד.

הכל טוב משה אנחנו יכולים גם לא להסכים, לילה טוב.

לא כל התותחים, אבל כן עם קוטיניו. הוא לא עשוי מסוכר. וכן לפעמים צריך להסתכן. דרך אגב, עם שומרים על קוטיניו אז סוארז לא צריך לקבל מנוחה לפני יום ראשון? מה עם מסי? בגיל שלו ? ומה אינייסטה? בגיל שלו? מצטער למשחק מול אתלטי הניסיון שלו יכול להיות מכריע, אני מעדיף אותו על קוטיניו. יש פה סתירה בשיקול הדעת של המאמן,

שוב, מבחינת דקות מנוחה מאז שקוטיניו הגיע לברצלונה הוא משחק הכי מעט… זה לא שקורעים אותו.

עם המנוחה לראקי הסכמתי וגם עם פיקה, ואני בנוסף גם רציתי שסוארז יקבל מנוחה, אבל דמבלה וקוטיניו היו צריכים לשחק. (לגבי דמבלה, אני עוד יכול לקבל ומאוד בקושי את ההיגיון שעומד מאחורי הסיפסול שלו)

עם עולים עם קוטיניו במחצית הראשונה, אפשר היה להניח שהמשחק היה נגמר. ההרכב נטול הפציעות שלנו (יחסי) מאפשר לואלורדה מגון רחב של אפשרויות, הוא היה יכול לשחק עם קוטיניו במקום איניסטה ולשמור את אייניסטה ליום ראשון. היה יכול לשחק עם אינייסטה ואז להחליף אותו בשנייה. אבל לתת לפאוליניו ולוידאל ל"בזבז " לנו את מחצית הזהב הראשונה בדרך לעוד בעיטה בדלי זה מתסכל. מה לעשות. האיבוד נקודות הזה יכול להיות מה שיחזיר את אתלטי לאליפות.

זה בדיוק העיניין, ציפיתי להרכב גם נטול סוארז כי חשבתי שמגיעה לו מנוחה (וכמובן לא לסכן אותו עם צהוב), כלומר ציפיתי להרכב אפילו יותר הזוי ורוטציוני ולאו דווקא שנעלה עם התקפה רצינית כך שהרוטציות שלנו הסתכמו בשלוש עמדות בהן דין (שהיה חלש מאוד) כבר נתן משחקים סבירים בעבר, ורמאלן שכבר נתן משחקים מצויינים כבלם ו-וידאל שהוא באמת שחקן שאין לו מקום בקבוצה. עדיין, הרכב כמו זה היה אמור להספיק מול לאס פלמאס, ולהגיד שבהסתמך על המחצית הראשונה, אפשר להניח שאם היינו מכניסים שחקן כזה או אחר התוצאה הייתה אחרת זו ההגדרה לחכמה בדיעבד.

אני לא חושב שמישהו האמין שנאבד נקודות עם ההרכב שעלה היום לפני תחילת המשחק.

חוכמה בדיעבד? תקרא מה שכתבתי בסיקור, שאתה יודע שאתה פוגש קבוצה שמאומנת ע"י פאקו חאמס אתה יודע שאתה מקבל מאמן שלא מאמין בהגנה ושולח את הכל השחקנים שלו להתקפה. הוא צפוי ובגלל זה הוא נכשל.

שאתה משחק מול קבוצה שנותנת שטחים ומשחקת התקפי יש סוג מסוים של שחקנים שעוזרים לך בסוג משחק כזה (קוטיניו ודמבלה) וסוג אחר של שחקנים שמגבילים אותך (פאוליניו ווידאל כל אחד מסיבות אחרות) , אני לא נביא אבל עם למשל הינו פותחים עם קוטיניו ועדיין התוצאה היתה זהה בסוף המשחק לא היית שומע אותי “מקטר” על המאמן. אבל הוא יכל לעשות החלטות טובות יותר ולכן אני מאוכזב.

היה ברור, שנקבל את השטחים לרוץ במחצית הראשונה אבל מה שעצוב היה שעלינו עם הרכב שלא מתאים לזה.
הדבר היחיד שהפתיע אותי אצל פאקו, שאחרי השיויון הקבוצה שלו עשתה בשכל וירדה להגנה. בראיו, במצב הזה הוא היה מחליף מגן בתוך חלוץ וסופג חמישיה בדרך… אולי הוא השתנה לטובה עם הגיל.

אני צעקתי שהמלך הוא עירום מתחילת העונה, אבל אנשים פה מעדיפים תוכנית משחק אחת שבנויה על שחקן אחד. בלי שיטה, בלי דרך, בלי תכנון. המלך הוא עירום חברים. הליגה למזלינו חלשה, ויש לנו הגנה חא רעה עד כה ובגלל זה אנחנו במקום הראשון.

כמה נקודות-
אומטיטי בכושר נוראי. לא יודע למה, אבל אני מקבל מהצרפתי תחושה של זריקת זין. לא יודע אם זאת זריקת זין או פשוט סוג של שחצנות. גם במשחק הקודם הוא חולם וחושב שהוא שולט במצב במין יהירות מחרפנת וקיבלנו על זה גול, וגם היום הרגיש לי כאילו הוא עושה טובה שהוא משחק והוא הציג משחק אדיש. רץ ריצה קלה לחורים שהוא עושה, לא אגרסיבי מספיק, מבצע עבירות מיותרות. הוא צריך להתחיל להתעורר.

מסי גם היה נוראי. הפעם בניגוד לצ"לסי היה למסי המון שטח אבל כמו בלא מעט מקרים מסי הציג משחק אגואיסטי עם המון ראש בקיר שהשיא היה פעם אחת שהוא היה חייב לשחרר את הכדור לוידאל. מחצית שניה לא היה לא הרבה שטח וגם כשהיה, כשאין ג’ורדי אלבה זה מרגיש כאילו אין לו למי למסור, אז הוא מסי של ארגנטינה שמנסה לבד 40 מטר מהשער מול 3 שחקנים. לא הוא אשם, נטו מאמן.

והנקודה הכי חשובה, מאמן. חשבתם שלוצ’ו מאמן יהיר כי הוא מבצע רוטציה, לפחות לוצ’ו השתמש בשחקנים שהיו לו. המאמן הזה פשוט שורף שחקנים ואז נשאר עם וידאל. לא ככה לוקחים אליפות. הוא שרף את דאולופאו על ההתחלה, לאחר מכן אלקאסר למרות שהוא זה שנתן לו ניצחון חשוב מאוד, ועכשיו את סוארז שגם נתן לו ניצחון בחטאפה. אז מה עשית בזה? החלשת את הקבוצה שלך, והכי הכי חמור-אין plan b. זה משהו שלא קיים וזה מחזיר אותי לימי בלהות מטאטה מרטינו, תחושת חוסר אונים מוחלטת. למה לא להכניס עטד חלוץ? במה ראקיטיץ’ יכל לעזור? אתה רואה שמסי משחק לבד ויוצר פקק באמצע? דלל אותו! שלח את פאקו לרחבה עם סוארז, דמבלה בצד אחד, קוטיניו/איניסטה צד שני, תוציא את דין שלא תורם אשכרה בכלום ותתחיל לתקוף מהצדדים כשיש לך גם למי להרים. כל המשחק לקראת הסוף התבסס על פעולות אישיות של מסי או קוטיניו.

כן, מתאו לאהוז גנב את ההצגה וגנב מברסה 3 נקודות, חד משמעית. זה ששיחקנו רע לא אומר שלא הגיע לנו לנצח. קבוצות שלוקחות אליפות עם שיפוט נורמלי יוצאות ממשחקים רעים עם 3 נקודות. מתאו לאהוז כן קיפח אותנו עם פנדל מומצא ואדום שלא נתן לשוער שלהם. יש רושם שקיים אינטרס שהליגה תהיה כמה שיותר פתוחה-המשחק השערורייתי נגד ולנסיה במאני טיים, עוד שיפוט בזיוני לפני משחק עונה. לא יודע, אני לא אוהב להרגיש תמים.

שביט, אתה לא אובקטיבי בגרוש לגבי לוצ’ו, עם לוצ’ו היה מאמן היום, בנוסף לפאוליניו גם גומש היה פותח.

המאמן הזה שורף שחקנים? אולי. אבל לוצ’ו שרף שחקנים כמו ברטרה דניס וגרימאלדו בשביל דין מתייה וגומש. שלא לדבר על ארדה. דרך אגב, בקשר לדאלופאו, הוא קיבל יותר דקות משחק מואלורדה הרבה יותר שהוא היה בכלל חולם לקבל מלוצ’ו. (תזכיר לי מי גירש את דאולפאו לסביליה? ובצדק דרך אגב)

דרך אגב, אתה לפחות צודק במשהו אחד, אתמול ולא בפעם הראשונה העונה הרגשתי ש לוצ’ו חזר לאמן אותנו.

מכל ההודעה דווקא בחרת להתייחס ללוצ’ו? הוא שוב האישיו?

כשלא הולך תמיד המאמן אשם, כמנהגם של אוהדי הכדורגל. הזכרון של כולם קצר, אבל גם פפ המהולל, המאמן הטוב בהיסטוריה של הגלקסיות קיבל כאן טונות של ביקורת על שיתוף שחקנים הזויים (קייטה, מקסוול), על זה שיש לנו רק שיטת משחק אחת, על כך שמסי לא נח, ובכלל שכל העסק קם ונופל על מסי, כנראה שזו המציאות.

כל המאמנים פה בעשר שנים האחרונות מקבלים פחות או יותר את אותן ביקורות כשלא הולך, חוץ מלוצ’ו שהיה חובב רוטציות באופן קיצוני.

האמת היא שהיה מדובר בקיץ בסגל עייף וזקן עם שחקן חד פעמי בגיל 30, עם בעיית איכות יצירתית, וגם כאשר הקבוצה התחזקה עם קוטיניו באמצע העונה ודמבלה אולי החליט שהוא מפסיק להפצע, זה קצת הפר את האיזון שואלוורדה הצליח ליצור בחצי העונה הראשונה בלי כלים מרכיבים מדי(לכל המברברים על שיטת משחק ומערכים, ה442 הזה שלו שהצליח לאזן ולייצב את הקבוצה הזו זה הכל חוץ מלקפוא על השמרים).

אף אחד פה לא חשב שמדובר בקבוצה ענקית, ולכן מדובר בהישג יפה מאוד עד עכשיו בהתאם לנסיבות. הישג שכרגע הושג בזכות מאמן די שפוי, חולשה של היריבה העיקרית (ריאל מדריד) ומסי אחד ענק שממשיך לעשות את ההבדל.

מסי במחצית הראשונה היה אחראי כמעט לכל מצב התקפי שהיה, למשל כל הבעיטות החופשיות שלו הגיעו מחטיפות כדורים שלו באמצע. הוא יצר מצב ודאי לגול לסוארז, ובמצב היחידי שהוא מסר לוידאל וידאל בעט בדלי ולמעשה איבד את הכדור. במחצית השניה כמו כל הקבוצה הוא נכנס בקיר. לא יודע, מרגיש שזה פינוק לדרוש כל הזמן יותר ממנו.

אומטיטי אתה צודק, אין לי מה להוסיף על זה. שתי המשחקים אחרונים שלו יש ירידה בכושר, אבל אחרי שנה וחצי של יציבות ממנו אז צריך לקוות שהוא יחזור לעצמו. אין סיבה שלא, צריך גם לתת לו נקודות הנחה שהוא שיחק היום בהגנה שמורכבת משחקני רוטציה לרוב (דין וורמלאן)

לגבי השיפוט, כמו שכתבתי בהתחלה, עם ברצלונה היתה מנצלת את המחצית הראשונה המופקרת של לאס פאלמס גם הפושע לאהוז לא היה יכול לפגוע בנו.

לגבי לוצו מול ואלוורדה עם כל הביקורת המאוד מוצדקת כל הניהול משחק הנוראי שלו היום, עדיין בתמונה הגדולה הוא עושה עבודה טובה. ואתה הכנסת את לואיס אנריקה להשואה מול ואלורדה. לא אני.