מחזור 26: מנצחים 2:0 בחוץ את אוסאסונה (אלבה, מוריבה)

הסגל למשחק -

רוברטו, פיקה, אראוחו, קוטיניו ופאטי - בחוץ.

פיאניץ’, מוריבה ודמבלה - בפנים.

ההרכב -

קומאן ממשיך עם ה-3:5:2.

במקום פיקה - הגריאטרי.
במקום דמבלה - גריזמן.

לא יודע למה לצפות. מחזיק אצבעות שפדרי, דה יונג ובוסקטס ישרדו.

דווקא בקישור, ששם אפשר לעשות רוטציות טובות, אין וחבל. אני לא מצליח להבין מה קומאן חושב שיקרה אם ימשיך לטחון את הקישור ככה.

הוא לא יקבל מספיק קרדיט על זה, אבל לרגע צריך לעצור ולתת לו. פימיינטה הכין את כל השחקנים האלו לקבוצה הראשונה:

ארוחאו ריקי פאטי מינגוזה ומוריבה . כולם התחילו איתו והגיעו מוכנים לקבוצה הראשונה.

https://twitter.com/userlameisname/status/1368321435052040192

בעולם צודק יותר, הוא היה מקבל את המפתחות לקבוצה הראשונה שנה הבאה.

1. אין מה לעשות, צריך את דמבלה על המגרש. בלעדיו כל השחקנים רואים קודם כל ואחרי הכל את מסי, וההתקפות שלנו הרבה יותר צפויות. כשהצרפתי על המגרש, יש עוד כלי התקפי שחושב גם קצת על עצמו ולא רק על הפרעוש, ושכל הזמן דוחף קדימה. זה לא תמיד יפה, וזה לא “ברסאי” בהרבה מקרים, אבל בלי זה אנחנו במחצית הראשונה של אתמול, ולא בשנייה.
  2. נכון, זה הרבה בגלל פציעות של שחקני מפתח. ונכון, זה גם בגלל שלא היה רכש מפוצץ ב"קיץ". ונכון, אולי באמת יותר “קל” לו לתת להם הזדמנות, ביחס למאמנים הקודמים. הכל נכון, ולא מתעלם מזה לרגע.
    אבל גם לא מתעלם מזה שמינגסה, אראוחו, דסט, מוריבה, ופדרי (וגם טרינקאו, לעיתים) מקבלים הזדמנויות, ולא מעט כאלו, תחת קומאן. לא מתעלם גם מזה שפרנקי ודמבלה עשו צעד קדימה תחתיו.
  3. לצערי, אני לא יכול להתעלם מהשחיקה המטורפת של שחקני הקישור. בוסקטס, דה יונג ופדרי יקרסו מתישהו, זה רק עניין של זמן, וביום רביעי עוד מחכה להם פסז’. עזבו סיכויי הצלחה במפגש הזה, זה עדיין לא משחק שיהיה מותר “לנוח” בו.
    במחזור הבא אנחנו מול הואסקה, בבית. אם שם החבר’ה האלה לא יקבלו קצת זמן ספסל, זו…תהיה בעיה.
  4. בפעם המי יודע כמה - מארק אנדרה טר שטגן.

למה?

אלא אם קומאן באמת חושב שיש לו סיכוי ל4-1 ומעלה, למה לא לפתוח בעיקר עם צעירים ושחקני ספסל?
נפסיד שוב פעם 4-1?! סו וואט?

כי גם אם הייתה מפסידה 8:2, ברצלונה לא יכולה להרשות לעצמה לעלות עם ההרכב השלישי מול פסז’, בגומלין שמינית גמר האלופות. זה לא גומלין גביע מול קבוצה מהליגה השלישית, או משחק שישי בשלב הבתים מול איזו באטה בוריסוב, כשהעלייה כבר מובטחת.

זה מעבר ל"האם יש על מה לשחק?".

אני גם חושב שמול PSG צריכים לעלות בהרכב הכי חזק בגלל הכבוד. לא רוצה עוד תבוסות, גם אם אין סיכוי לעלות.

בינתיים הוא מסיים חוזה בקיץ.
כל המטרה של בארסה ב’ זה לספק שחקנים לקבוצה הראשונה. ובזה פימיינטה הצטיין. חייבים לחדש לו. אני בטוח שלאפורטה מבין את זה, ואצל פריישה נחזור למדיניות של קניית שחקנים בני 23 ב 2 מיליון כדי שיוכלו להעלות בארסה ב’ ליגה ולספק 0 שחקנים לקבוצה הראשונה.

שחקנים צעירים יכולים לשחק 2 משחקים בשבוע במשך תקופה. בוסקטס אולי לא.
אבל גם אני לא מבין מדוע מול יריבה חלשה יחסית ריקי פוץ’ לא נותן מנוחה לדה יונג או לפדרי. אתמול ב 1-0 יכולנו להרשות לעצמינו חילוף כזה בדקה 60 ולא ב 86.

נכון, אבל זה גם תלוי מה אורך התקופה בה הם משחקים 2 משחקים בשבוע.

• דה-יונג שיחק העונה 3,365 דקות ב-38 משחקים בהם הוא השתתף (כלומר 88.5 דקות בממוצע). לצורך העניין, בכל העונה שעברה הוא שיחק 3,225 דקות ב-42 משחקים.
  • פדרי שיחק 2,615 דקות העונה, ב-39 משחקים בהם השתתף. בכל העונה שעברה (בלאס-פאלמס) שיחק 2,861 דקות, ב-37 משחקים.

(הנתונים מ-Transfer Market).

לא נכנסתי פה גם לצפיפות המשחקים, ולמשחקי נבחרות שהיו בשנה הקודמת. ככה שיכול להיות (מאוד) שהנתונים “לא מושלמים”, בלשון המעטה.

בהתחשב בעובדה שנשארו לקבוצה 14 משחקים בטוחים - זה לא מעט דקות משחק, גם לצעירים שבהם. בטח כשלפעמים אפשר לוותר על פרנקי, למשל, תמורת פיאניץ’/מוריבה/ריקי/ג’ונתן דוס-סנטוס, גם אם זה ל-20 הדקות האחרונות במשחק.

אני לא עוקב אחרי ברצלונה ב כמו שנים קודמות עקב תחוסת המיאוס שהניהול עשה לקבוצה הזאת, אבל מהמעט שאני כן עוקב אחריהם. אני מבטיח לך שזה לא הדבר היחיד שהוא עושה טוב שם.

הוא הגיע לקבוצה שברתומאו הפך לפח זבל של שחקני רכש דרג ג. כן שמעת נכון, ברתומאו אפילו בברצלונה ב דאג להבריח שחקנים מקומיים. והפך אותה לחבורה של שחקנים לוחמים שלא מעט פעמים משחקים משחקים כדורגל יפה יותר מהבוגרת… אני לא עוקב כל שבוע. ולרוב אני צופה בתקצירים, אבל מהמשחקים שאני כן צופה . כדורגל יותר יפה מהבוגרת…

אני היתי בוטח בו הרבה יותר ממה שאני סומך על צאבי בתור מאמן. אבל פולטיקה תנצח בסופו של דבר.

בכלל, כמו שכתבת, התפקיד הכי חשוב של ברצלונה ב ,זה לא לעלות ליגה או לזכות במקום הראשון. זה לספק כמה שיותר שחקנים לקבוצה הראשונה. ובזה הוא לדעתי הוא עושה עבודה אדירה. תחשוב על השנה הזאת כמה שחקנים לא רק שעלו לקבוצה הראשונה אלא עלו בצורה לא מסודרת , נזרקו בגלל פציעות ועדיין תסתכל איזה רמה הם מציגים ואיך הם לקחו בשתי ידיים את ההזדמנות שלהם. וזה הרבה לזכותם ולזכות פימינטה. קומאן צריך להגיד לו תודה. ככל הנראה בזכותו (לצערי) הוא יקבל גם שנה הבאה לאמן את הקבוצה הראשונה.

משה, אותי לא צריך לשכנע.
קומאן צריך להגיד תודה לפימיינטה, ואתה צריך להגיד תודה גם לקומאן.
שיתוף מסיבי של שחקנים צעירים הוא לא דבר שהתרגלנו אצל מאמנים קודמים.
אם מסי וסוארז ודמבלה לא היו נפצעים בשנה שעברה, פאטי וקרלס פרז לא היו רואים דקה אצל וולוורדה. לנגלה ואומטיטי היו מועדפים תמיד על אראוחו וטודיבו. ההתעקשות לא להשאיל את פדרי, ועכשיו קידום של מוריבה למרות שיש כבר מספיק קשרים כשרים.
מאז פפ\טיטו, לא היו כל כך הרבה צעירים בסגל. היו צעירים כישרוניים גם אז, רק שהם עזבו ולא קודמו. סרג’י רוברטו הוא היחיד שהתדקדם, וגם לו זה לקח 3-4 שנים של חימום ספסל.
צריך לתת שאפו לקומאן באספקט הזה, ולא רק לפימיינטה.

נכון, ולכן רשמתי שאני לא מבין מדוע ריקי לא נכנס בדקה 60 במצב של 1-0.
והוא מחליף לגיטימי לשם שינוי. אלבה בן 32 בעוד שבועיים, משחק כל משחק ללא מחליף ראוי. גם פיקה בשנה שעברה.

אגב, משהו מעניין.
רשימה של שחקנים ששיחקו הכי הרבה דקות העונה. https://www.transfermarkt.com/statistik/gesamteinsaetze
דה יונג במקום ה 3, והוא היחיד של בארסה ב 50 הראשונים. בליגה, רק 3 שחקני שדה שיחקו יותר ממנו.
לא יודע איך הוא מחזיק מעמד, הרי הוא גם רץ 11-12 קילומטר כל משחק, ועושה הרבה ספרינטים.

לפי הקישור שהבאת, שים לב גם לזה -

1. מקרגור - 4,160 דקות ב-49 משחקים - 84.9 דקות למשחק.
  2. גולדסון - 4,050 דקות ב-45 משחקים - 89.7 דקות למשחק.
  3. דה-יונג - 3,950 דקות ב-45 משחקים - 87.7 דקות למשחק.

כלומר זה לא רק כמה דקות כל אחד שיחק, אלא בכמה משחקים.