מחזור 27 :: 2-1 בדקה ה-90 על אלצ'ה

קבוצה שרחוקה 2 שחקנים משלמות לא צריכה להיות קבוצה שלא מהמרים נגדה נגד אטלאנטה שרחוקה 11 שחקנים משלמות?

יש פשוט הבדל עצום בין היחס לשחקנים שלנו כאינדיבידואליים, שכל אחד מלך שפותח בכל קבוצה אל מול היכולת שגם כשמנצחים זה מרגיש שאנחנו מגרדים ניצחון.

בתור אוהד ריאל הניצחונות של ברסה יותר מרשימים, וזה למרות כל מה שקורה להם העונה, והם רחוקים הרבה יותר מ2 שחקנים משלמות (6 פחות או יותר אם תשאלו אותי, וזה כשאני מפרגן לדסט).

אז קורה פה משהו. או שהוורלד קלאסים שלנו לא באמת וורלד קלאסים, או שהמאמן שלנו לא יוצר שלם הגדול מסך חלקיו.

אני חושב שמה שקורה פה זה דיסוננס קיצוני ובלתי סביר בין ההגנה והקישור להתקפה. ההתקפה שלנו גרועה ברמות שלא נתקלתי בהן מעולם בכל שנותיי כאוהד ריאל. המספרים מגבים את זה, אנחנו פשוט לא כובשים שערים. קח את באיירן מינכן לדוגמה ותחליף לה את שחקני ההתקפה בגווארדיה המבישה שלנו ותראה איך התוצאות שלה צונחות בהתאם וזה לא ישנה כמה הקישור וההגנה מוצלחים.

תראו את אתלטיקו העונה, מקום ראשון בליגה. כל מה שהם עשו זה להנחית חלוץ של 30 גולים בעונה. ברוב המקרים לא צריך יותר מזה כדי לעלות רמה בתור קבוצה.

אני חושב שבתוך שיטה רודריגו היה שחקן שהיינו קונים במחיר גבוה.
כל הזמן קורה בקבוצות אחרות ששחקנים אלמונים יחסית משתלבים בהרכב, מתי זה קרה בריאל מאז קאסמירו?
בבאיירן לא גנאברי, לא קומאן, לא גורצקה, לא דיוויס ועוד כמה לא נקנו במחירים של סופרסטארים, ותראו אותם היום.
למה בריאל זה לא קורה?
איפה השחקנים שמניתי היו בקאליבר גבוה מרודריגו, אסנסיו, אודגארד ויוביץ? למה בבאיירן כל כך ״קל״ להשתלב?

התגובה של השחקנים ביציע לשער הניצחון של בנזמה.
https://twitter.com/_pauliiita/status/1371086413102518278
מסתבר ששחקנים שלא מראים תשוקה במגרש, לא מראים תשוקה גם מחוץ לו.
ואלוורדה שחקן נשמה אמיתי.

מי לא קופץ שם איסקו ומי עוד? להוריד לאלתר לקבוצת הנוער, יודעים מה להעיף לגמרי אפילו קבוצת הנוער לא ראויה להם.

אסנסיו, קפוא במקום.

מזכיר לך שגם לפני שרונאלדו התחפף וכמה משחקני הסגל יצאו לפרישה מוקדמת לקבוצה הזו היו בעיות קשות, “השילוש הקדוש” עדיין לא מביא שום תצורה התקפית ב80% מהמשחקים עד לרמה שקאסמירו הוא הקדמי מבניהם ואם לא מנגנים להם מוסיקה בלפחות 3 שפות לפני תחילת המשחק גם קבוצות כמו ג’ירונה יכולות לעשות להם בית ספר.
כבר לפחות 4 עונות שכל משחק ההתקפה זה כלום, פעם היה לך רונאלדו שייצור יש מאין ויהפוך עוד הגבהה גבוהה מדי של קרבאחל לגול, היום יש לך את קרים במקום וזו התוצאה- גם בזכיה האחרונה בצמ’פיונס זה היה בעיקר כריסטיאנו, בנזמה ומה שנשאר מבייל.

מרסלו לא באיזור כבר פיסית והוא חור מהלך, מנדי ההפך הגמור עם טכניקה של טנק מרכבה וקבלת החלטות של גלעד שליט. וראן לא היה ולא יהיה וורלד קלאס לטעמי, חסר תועלת מבחינת הנעת כדור והגנתית מתפרק פעם בשלושה משחקים. ראמוס לקראת סיום הקריירה וגם כן משחק אותה סנטה כבר לפחות שנתיים.

כתבו כאן כבר בעבר שזו לא חכמה לא לספוג הרבה כשאתה משחק עם -1 שחקני התקפה, וגם בתקופה הזו משחק ההגנה היה שייקי לפרקים. על משחק ההגנה העונה ועל הפנדלים השבועיים אני לא ארחיב.

ספסל זו כבר בכלל מילה גסה וכשכן יש שם מישהו שיכול לתרום(יורנטה, יוביץ’, אודגור, מילטיאו, רודריגו) בדכ הוא משותף לאיזה 10% מהדקות עד שהוא נמחק לשלושה חודשים הקרובים. גם פדה למיטב זכרוני נכנס להרכב בגלל פציעות ולא בגלל שקיבל הזדמנות, גם הוא יכל לעשות חיל היום בצד הלא נכון של מדריד עם טיפה פחות מזל

כל המגילה הזו באה לגבות טענה אחת: קיץ אחד, בומבסטי ככל שתרצה, לא מספיק לקבוצה הזו. יש כאן לפחות 5-6 משבצות שמאוישות על ידי שחקנים לא מתאימים. על המאמן אני לא מדבר, לא יודע כמה הוא מתאים למצב הנוכחי אבל זה לא שהאלטרנטיבות ממש קורצות.

המזל היחיד שלנו זה שבארסה במצב לא הרבה יותר טוב ואתלטיקו היא אתלטיקו. אבל אם סיטי ובאיירן ישימו גז ולצורך העניין ליברפול ופ.ס.ז יתקנו את החורים בסגל שלהם אנחנו כבר לא באותו איזור חיוג

אז לא נחזור ישר להילחם על כל התארים תוך שנה,אז מה?
הליגה הספרדית כל כך חלשה שאנחנו יכולים לקחת אליפויות תוך כדי בנייה (האמת גם תוך כדי גסיסה כמו שאנחנו רואים העונה),אז עוד שנתיים נחזור להתמודד ברצינות על ליגת האלופות,אחרי העשור הקודם אנחנו יכולים לתת קצת זמן למועדון להתארגן על עצמו מחדש.
סומך על פלורנטינו.

זה שזה אפשרי לא אומר שאי אפשר לשאוף ליותר, הרי גם לפני שלוש שנים כשהיית במומנטום זלילת תארי ליגת אלופות לא נעשה שום ניסיון להמשיך את השושלת הזו, השום ניסיון שאתה משלם עליו את המחיר כיום.
אגב עם כל הצרות של בארסה כל עוד מסי נשאר ובזון הם הרבה יותר “ברי תיקון”, ההגנה שלהם בדיחה עצובה אבל יש פלסטרים ריאלים בניגוד למצב אצלנו שדורש חולית התקפה חדשה לגמרי.

מה גם שהקבוצה הזו היא כמו היידרה, עוזב אותם שחקן טוב אחד הם מוציאים עוד שניים מהנוער. הקבוצה שלך מייבשת את השחקן למיליון המוכשר במחלקות הנוער עד גיל 21, אחכ בהשאלות ואחכ הוא כנראה נמכר.

כל הקלישאות א- לה “תן למועדון זמן להתארגן”, "סומך על פלורנטינו, “שנת בניה” הן בגדר כאלה ותו לא. בניה זה לא לשחק עם אותו שלד בן 33+ כל שבוע, זה למעשה בדיוק ההפך ממה שקורה. אם המועדון החליט לקדם את השחקנים הצעירים שנקנו בטריליון יורו בשנים האחרונות אז אולי כדאי, ש, אתה יודע, באמת יקדמו אותם ולא ייבשו אותם ביציע, ואם מחליטים על שינוי גישה הגיע הזמן להתחיל למכור כמה מילדי הפלא הנהדרים ולהחזיר חלק מההשקעה. עם כל הצחוק על ויניסיוס לא רואה סרט שמציעים אותו לקבוצות פרמיר ליג סוג ב ב40M אירו והן לא לוקחות

אתה צודק בהרבה ממה שאתה אומר. שחקנים ותיקים וכמובן שיש צורך ברענון בעוד עמדות. אבל בפועל כנראה שבשבע מתוך 11 אצלנו עמדות מדובר בשחקנים שהם בטופ 10 בעולם בתפקידם. האם נהיה קבוצה מושלמת אם יהיו כאן מאנה וקיין? כנראה שלא אבל כן נהיה תחרותיים ברמות הכי גבוהות שיש שוב. אני באמת חושב, ונתקלתי בזה פעם אחר פעם, שאין הרבה בעיות בכדורגל ששערים לא פותרים. מוצג א׳ ריאל מדריד של רונלדו וריאל מדריד זהה לחלוטין ללא רונלדו.

אכן, ואני לא מאמין שניתן ליצור שערים יש מאין. הרי עם יוביץ’ “קנית” לכל הפחות 10 שערים, לא ככה?

הקבוצה הזו מחמיצה באחוזים פסיכים אבל גם הכמויות לא באיזור המתבקש. יש כאן יותר עבודה מ2 סקוררים.

בנוגע לחומר השחקנים, יש מאמנים שמוציאים מהכלל יותר ממה שהם מוציאים מהפרט. חומר השחקנים שלנו אחרי הכל לא פחות טוב משל אתלטיקו, המשחק כיחידה פחות. אם באתלטיקו יורנטה מחפה על טריפייר עם העליות למעלה ובליברפול כל השלישיה הקדמית לוחצת כמו משוגעת כדי לאפשר את הסגנון שלהם בריאל מדריד יש לך בלם בלי שום יכולת טכנית שמעיף כדורים לחלוץ על בסיס קבוע וקשר אחורי שהוא השחקן השני הכי קדמי בקבוצה.

אני לא מבקש שחקנים שהם טופ 10 בתפקיד שלהם, אני מבקש רכש הגיוני ומאוזן. לא להביא 3 שחקנים על אותה הבלטה בלמעלה מ200M אירו בזמן שמזניחים לגמרי עמדות לא פחות חשובות, ,לא להשקיע מאות מיליונים בשחקנים שהמאמן לא רצה ו\או מאמין בהם, ולא לרכוש שחקנים שלא מתאימים לסגנון המשחק על חשבון כאלה שכן ולא מקבלים הזדמנות כי… ככה

על איזו בניה מדובר?
אנחנו נואשים לבניה מ2018, והמון נורות אזהרה הבהבו גם לפני.
עם כל הכבוד לאותו גמר, אנחנו חסרים שחקן באגף ימין מאז 2015. הקישור שלנו עייף רוב הזמן ועדיין לא הצליחו להביא מחליפים טובים.

בתהליך בניה צריך לראות כיוון.

אין קשר בין פרז לזידאן. האחד רוצה לקדם צעירים והשני רוצה קראקים.
פרז קונה צעירים וזידאן לא משתף אותם.
שחקנים לא מצליחים להתקדם בריאל והסגל מזדקן.
אין שום תכנית ושום כלום ואנחנו באותו מקום שהיינו בו ב2019, והקורונה היא לא תירוץ כי כל קבוצה שהיא לא ברסה כן הצליחה להתקדם, וברסה מאשימים בכך נשיא נוראי ומאמנים גרועים ואנחנו מחמיאים לשלנו.

בליברפול חיזקו את ההגנה הקישור והספסל
בסיטי את ההגנה
ביובנטוס נכשלו, אבל היה ניסיון
בבאיירן כל מילה מיותרת
בדורטמונד יש כבר שני שחקנים עם שווי של יותר מכל הקבוצה שלנו
אתלטיקו לוקחת אליפות עם השאריות שלנו ושל ברסה
יונייטד מתקרבת בחזרה לטופ
בצלסי יש פרויקט מעניין שעוד לא פרץ
אפילו אינטר ומילאן נראות בדרך הנכונה לחזור לטופ האירופי

כל אלה היריבות שלנו לטופ עשו צעד קדימה בניגוד אלינו.
אנחנו בדעיכה מאז 2018 ואשמים בה לא רק השחקנים.
את השחקנים אפשר להאשים על עונה נקודתית.

אם ב2018 היינו גרועים אבל היה את רונאלדו אז היה צריך לצפות את המפלה בלעדיו. אבל לא עשינו כלום. והנה כשלנו שנה לאחר מכן.
ב2019 נכשלנו, ולא באמת עשינו משהו לאחר מכן מלבד הזאר ומנדי (את השאר זידאן לא באמת הסכים לקבל)
ב2020 גירדנו אליפות למרות שנראי ו זוועה והודחנו בשמינית מול אייאקס. ושוב הרגשנו קבוה גדולה ולא עשינו רכש.
והנה הגיעה 2021, ואפשר להגיד שלא התקדמנו. הערך של כל השחקנים שלנו ירד ואנחנו לא רחוקים מלהצטרך להחליף את כולו.
קרבאחל לא ילד ונפצע.
וראן רוצה לעזוב
ראמוס בן 34
קרוס בן 33 (לדעתי)
מודריץ 35
בנזמה 33
שני קיצוניים לא מספיק טובים
מנדי נראה טוב רק כי השאר גרועים.

הבנייה שנעשה בשנתיים הקרובות,תוך כדי אפשר להתחרות על אליפות ולהגיע לרבע גמר אלופות,לא כזה נורא,העיקר שיש רצון אמיתי לחזק את הסגל כדי לחזור להתמודד על האלופות ואני בטוח שבקיץ הקרוב נראה לפחות כוכב התקפי אחד חותם בקבוצה וזה בלי קשר לרונאלדו.

בקשר להשוואה למצב של ברצלונה:
אני בכל יום אומר תודה לפני השינה שאנחנו במצבנו ולא במצבם,אמנם יש להם את מסי וכשהוא בכושר יש להם התקפה מפחידה,אבל זה אפילו לא מספיק להם כדי לא לחטוף תבוסות נגד קבוצות רציניות בליגת האלופות,הם כל כך תלויים בו שנראה לי שהם מרטיבים במכנסיים רק מלחשוב על היום שאחרי ואת ההתלהבות מהצעירים הכביכול מאוד מוכשרים שלהם אני מפרש כשכנוע עצמי שיהיה בסדר ביום שאחרי מסי.
אין להם כסף להביא שחקנים ברמה הדרושה כדי להתחרות על כל התארים וביום שמסי יעזוב גם ההכנסות שהם נהנו מהם כל שנה מספונסרים ומרצנדייז ייפחתו בצורה משמעותית,ייקח להם כמה שנים טובות לחזור להתחרות על כל התארים,אנחנו במרחק של 2-3 שחקני התקפה מלחזור לשם (ולנו יש את הכסף ואת הנכסים בשביל לרכוש אותם).

ברור שאנחנו לא רחוקים מהטופ. אבל גם ב2019 לא היינו רחוקים, גם ב2020 לא וגם ב2021 לא. אתה יודע מה מפריע לי? שהמרחק נותר זהה!
פה בדיוק הנקודה שלי.
אתה מדבר על עוד שנתיים לסגור את הפער. אני בספק אם ראמוס ומודריץ׳ יהיו פה. קרוס יהיה על תקן מודריץ ולך תדע איך הוא יזדקן, קרבאחל עם הפציעות בהחלט מדאיג אותי, וגם בנזמה כבר עכשיו בן 33.

מצבינו לא בקנטים, וזה מה שמעצבן אותי. זה לא מסובך כלל להתקדם, אבל אנחנו פשוט לא עושים את זה.
הספסל שלנו מביך, השחקנים שאנחנו קוראים להם קראקים הם בגיל ממוצע של איזה מיליון כשב3-4 שנים הקרובות הקראקים היחידים שישארו פה מבחינת גיל יהיו כנראה קורטואה, וראן, מנדי, קאסמירו. כשעל 2 מהם יש דיונים על האם הם קראקים בכלל.

מה שאבל הכי מפריע לי, הוא שעוד שנה או שנתיים נקבל רכש נוצץ ונחזור לקדמת הבמה וזידאן ופרז יקבלו קרדיט של אלה שהוציאו אותנו מהבוץ למרות שהם אלה שהכניסו אותנו לשם מלכתחילה.

באמת שלא היה מסובך מידי לראות את מה שהולך לקרות, והכישלון של הזאר הוא היחיד שאני יכול לנקות מהם את האחריות עליו.

אני מסכים איתך שהייתה פה הזנחה פושעת,אבל אני אופטימי כי יש לנו כסף להוציא/נכסים למכור ואת פלורנטינו שלדעתי נמאס לו מהרכש הבינוני והוא יחזור להנחית פה כוכבים,כמובן שזה לא יהיה בקצב של טרום קורונה/כספי נפט שיכלנו להביא את רונאלדו,קאקה,אלונסו ובנזמה באותו קיץ,אבל לפחות יתחיל תהליך.
אולי זו רק הרגשה אישית שלי אבל זה מה שאני מבין מהדיווחים השונים בתקשורת הספרדית.

זו בדיוק הטענה שלי.
אני בהחלט אופטימי ולא חושב שאנחנו נהפוך ליונייטד או מילאן, אם לא אהבתי את הקלות בה מוותרים לזידאן ופרז על המצב והטחות האשמה בשחקנים מאוד מסוימים שהם אפילו לא המרכזיים.
הפריע לי שיש לנו נשיא מדהים, מאמן מדהים, 9/11 שחקנים מדהימים בהרכב ועדיין אנחנו קבוצה נוראית. אחד מהתנאים חייב להיות לא נכון.
בנוסף מדברים כאילו עם הזאר היינו ב11/11 שחקנים מדהימים, כאילו אין בור בעמדה הימנית של ההתקפה עוד מהנפילה של בייל.

מדברים פה על הכל כשחור או לבן. זידאן זכה ב3 צמפיונס אז הוא לא אשם בשום דבר שקרה אחר כך.
זידאן מקבל קרדיט על הזכיות האלה, וביקורת על שנים פחות טובות. זה הכל!
שחקן יכול לתת שלושער משחק אחד ושער עצמי + אדום משחק אחרי. אם הוא מספיק טוב אני ארצה שישאר בקבוצה אך זה לא מנקה אותו מהטעויות. ככה בדיוק גם זידאן ופרז. הם לא נקיים מאשמה, זה לא אומר שהם חייבים לעוף.