מחזור 27: תיקו 2 במסטאייה

תמיד אמרתי שאם בסוף המשחק אנחנו מדברים על השופט אז לא שיחקנו מספיק טוב. אתמול זה היה ברור גם בלי הטענה הזאת. מחצית ראשונה בדיחה, מחצית שניה שראויה לכל המחמאות. חבל שבכלל היינו צריכים להגיע למצב הזה אחרי שספגנו שני שערים של ריכוז. כשהיריבה כל כך חדורת מטרה ובאה להילחם אתה לא יכול להגיב בשאננות, ואתמול בשני השערים שהם כבשו זו בדיוק הייתה הנקודה. הם אפילו לא ניסו לכבוש את השער הראשון, פראן פרס ניסה לבעוט לשער, הכדור בגע בראש של הוגו דורו והלך פנימה. מי שניסה לעשות משהו בכל המהלך הזה היה ויני שלא הצליח להשתלט על הכדור אחרי שחטף אותו. בשער השני, מסירה כל כך חסרת אחריות ועצלנית לאחור. אלו דברים שאתה לא יכול להרשות לעצמך במשחקים מהסוג הזה.

אם נדבר על כדורגל, אז חסר לי איש מטרה ברחבה. דיחף אותם לאחור ויקבל את הכדור עם הגב כשכולם מצטרפים סביבו. בלינגהאם והכניסות שלו זה מאוד יפה אבל צריך גם מישהו באמצע שיטריד את הבלמים, יבקיע שערים מגעילים. אין לנו מישהו כזה וזה חסר.

אני כבר לא רואה ברודריגו שחקן הרכב לגיטימי. כשהוא בפורמה טובה אז הוא אולי השחקן הכי טוב בקבוצה, כשהוא לא בפורמה טובה, שזה ברירת המחדל שלו, אז הוא נטל. כסופר סאב עם פחות לחץ וכשהוא עולה טרי מול הגנות עייפות הוא יכול לתרום יותר. ברהים בכמה דקות שהיה על הדשא בישל את השיוויון ובישל את השער הפסול של ג’וד.

בנוגע לשיפוט. דווקא אתמול השופט שלט במשחק בצורה מעולה. משחק כל כך קשה לשיפוט והוא הצליח לשמור עליו רגוע עד הסוף. מה קרה שם בסוף אני לא יודע, זה חסר תקדים ששורקים במצבים כאלה, אבל אני רוצה להאמין שמדובר בrush of shit to the brain שהפעם נדפקנו ממנו ולא יותר מזה.

נקודה במסטאייה זה לא סוף העולם, וזה כבר ברור שאנחנו בתקופה הרעה של העונה הזאת, אז כנראה שעכשיו “נבזבז” את היתרה שצברנו. מה שכן אני רגוע, אם זה מה שצריך כדי לעצור אותנו, שמחצית שלימה נעשה חריקירי ואז במחצית השניה נשים שני שערים ורק סקנדל ימנע את הניצחון, אנחנו בסדר גמור.

באותה מהירות שהתחממתי אתמול על השופט גם נרגעתי הבוקר.
איזה פאקינג משחק! זו העונה עם המשחקים הכי מהנים של ריאל מאז כריסטיאנו.

על הנייר קישור של קמאבינגה-פדה-קרוס אמור לשלוט בכל מגרש בספרד ולחנוק כל יריבה. ובאמת שאלתי את עצמי מה בראחה יעשה. הוא לא היה צריך לעשות הרבה כי פשוט עלינו כמו צל של קבוצה.
אין לי כל כך דרך לבדוק את זה, אבל מרגיש לי שהשיטה שלנו במשחקי חוץ אפילו יותר תוקעת אותנו מאשר בבית. כל המשחקים שבהם ניראינו חסרי אונים לזמן ממושך הי עם ויני ורודריגו כשחקני התקפה יחידים.

מרוב ההתעסקות בשופט אף אחד לא הזכיר את הסיבוב של ג’וד אתמול, היכולת שלו להשתחרר בתוך הרחבה בקלות ולהוציא בעיטה מהירה(ובדרך כלל מדוייקת) זאת יכולת ששמורה רק לאגדות, באיזה קלות הוא מטעה את הבלם משכיב אותו מסתובב ועוד יש לו את כל הזמן שבעולם לשחרר בעיטה, והוא רק בן 20 !
זאת לא הפעם הראשונה שהוא עושה סיבוב כזה, כמעט כל משחק יש לו מהלך כזה.

אין על שחקנים שנראה שתמיד יש להם את כל הזמן שבעולם כשהם בתוך הרחבה ובתוך הצפיפות, זה שחקנים שחושבים הרבה יותר מהר משאר השחקנים, גאונים.

בכללי הפייק שוט שלו היסטרית, בשתי הרגליים אגב.

עד עכשיו כל פעם שניסה לא היה בלם אחד שלא אכל את זה ולא נפל, הטעיה מושלמת, היתרון שלו כמובן שגם אי אפשר לתת את הבעיטה בנגיעה אחד מכל מצב ובשתי הרגליים.

כןןן אבל שיתן איזו הקפצונת בבעיטה. קיבינימט הרג אותי בהחמצה הזאת :hot_face: :hot_face:

אני לא מבין את אנצ’לוטי. לאחרונה הוא נטש את הרעיון של ויני במרכז, מול סביליה למשל שיחקנו עם רודריגו וויניסיוס שניהם על אגף שמאל, אתמול הוא התעקש שוב פעם על ויני במרכז. לא שאפשר לבוא בתלונות על תפקוד של שחקן אם הוא כבש צמד, ועדיין אני אטען שיכולנו לקבל ממנו יותר אם היה בצד.

בכללי, הייתי שמח אם הוא היה לוקח רעיון וזורם איתו עד הסוף. אתה רוצה את ויני במרכז? שים אותו במרכז. הזגזגת הזאת ממשחק למשחק, לדעתי, רק פוגעת בנו.

אני מקווה שלא ישתמשו בכל השיטשואו שקרה בסוף להסתתר מאחרי המחדלים שהיו במשחק שלנו. אי אפשר לשחק באינטנסיביות כל כך נמוכה ולצפות שהיריבה גם תבוא להעביר את הזמן. נגמרו הימים האלה בליגה וחבל שאנחנו צריכים את הדרך הקשה להבין את זה.

בתחילת העונה קיוויתי שגם אם זרקו את העונה לפח ולא הביאו רכש גם אחרי שעזבו ונפצעו שחקנים, שלפחות נראה התקדמות ואיזשהו מערך שהשחקנים ילמדו. במקום זה הכל נראה רנדומלי, המערך לא עובד, ובכל פעם הפתרון הוא אחר. פעם אוברלואד לאגף שמאל, פעם חוזרים ל433 ופעם בכלל נשארים מאחור ובונים על מתפרצות. פשוט בזבוז של שנה מהבחינה הזאת.

אני פחות מתחבר לדעה שאתמול היה אחלה משחק. היה אחלה משחק רק במחצית השניה כשהיינו עם הגב אל הקיר. בתכלס, אני מאוד מאוכזב מהגישה ומהיכולת. אני מצפה ליותר.

ומה שמעמיק משמעותית את הבאסה הזאת זה ששוק המאמנים מעולם לא היה מעניין יותר. קלופ מסיים בליברפול, נגלסמן פנוי, דה זרבי ישמח מאוד לקפיצת מדרגה משמעותית, טיאגו מוטה מעורר (לפחות אצלי) המון סקרנות ומעל כולם צ’אבי אלונסו עם עונה יוצאת דופן בלברקוזן. יצא לי לראות כמה משחקים שלהם לאחרונה. מדובר בקבוצה קשה מאוד לפיצוח. עמידה טקטית קרובה לשלמות. במשחק מול באיירן הוא הביס את טוכל בכל פרמטר.
לפי הדיווחים הוא מאוד רוצה להגיע אלינו. זה באמת שידוך משמיים. חבל מאוד.

אז הסתיים המחזור, ג’ירונה שומטת את כל הנקודות מול מאיורקה, ברצלונה יצאה בתיקו בסאן מאמס.

בסוף המחזור אנחנו אפילו מגדילים את הפער.

אבל גם אם ברצלונה הייתה מנצחת עם איך שהיא נראתה היום היא ממש לא איום, אני אפילו אופתע אם יעברו את נאפולי.

זו גם הטענה שלי אבל לרגע היה נראה שהם מצמצמים את הפער.

אנחנו שומטים נקודות לאחרונה. צריך להסתכל על הדבשת של עצמינו. אתמול איבוד הנקודות לא היה קורה אם היינו עולים לשחק מהרגע הראשון.

אם זה לא פייק זה די מדהים:

https://x.com/managingmadrid/status/1764343538571964594?s=20

תקרא לדבשת בשמה, אנצ’לוטי.

יש לו מסורת ארוכת שנים שהוא מנסה לשמור עליה.

:face_with_raised_eyebrow:

כן, זה נכון. אבל זה מה יש כרגע.

אגב טיטי אפרופו ניקו, את המשחק הזה הוא היה מסיים עם צמד.