מחזור 27: תיקו 2 במסטאייה

לקראת ולנסיה:

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק כשהיא נושמת לרווחה אחרי ה-0:1 החשוב על סביליה שהותיר את הפער בצמרת על כנו, ומאוד דרוכה לקראת הקרב במאסטייה. במועדון יודעים היטב שמדובר באחד המוקשים הגדולים ביותר שנותרו עד תום העונה. ב-2003-04, לפני 20 שנה – החלה הנפילה בדיוק בשלב הזה של העונה – אחרי המחזור ה-26. מעבר לכך בתשע השנים האחרונות ריאל ניצחה רק פעמיים במאסטייה. “המגרש הזה שוב הפך למפחיד עבור ריאל”, נכתב באחד מאתרי האוהדים, וגם קרלו אנצ’לוטי לא מתכחש לכך. ריאל מגיעה אחרי 20 משחקים ללא הפסד (הרצף הכי ארוך בעידן קרלו אנצ’לוטי). לפי מה שנכתב השבוע ב-AS, המאמן סימן מטרה: להגיע כמה שיותר מהר ל-80 נקודות – לפני הקלאסיקו. הוא רוצה 15 מ-15 בחמשת המחזורים הקרובים. ומעבר לכך כמו אוהד קלאסי – מותר לחלום. ריאל במוקש אדיר וביום ראשון ברצלונה, שכנראה יותר מטרידה את האוהד הממוצע מאשר ג’ירונה – יוצאת לסאן ממס של אתלטיק בילבאו כשהפער בין הקבוצות שמונה נקודות. והמבין יבין.

“בדרך כלל ריאל מתקשה להוסיף נקודות במאסטייה, ולנסיה עושה דברים היטב. אנחנו צריכים את הגרסה הטובה ביותר שלנו. הקבוצה התאמנה היטב ויש לנו סגל הרבה יותר שלם כעת”, אמר קרלו ורמז על החדשות הטובות. כמובן שהמשחק הזה הוא גם חזרה גנרלית ללייפציג וחובה להגיע לגומלין במומנטום טוב אך אף אחד לא חושב על זה. “המשחקים הופכים יותר ויותר חשובה ככל שהעונה מתקדמת. הרגעים הגדולים מגיעים עכשיו”, אמר המאמן שיכול להתלהב מכך שריאל עם מאזן החוץ הטוב בליגה: טפו-טפו-טפו – 30 נקודות ב-13 מחזורים וניצחונות על ברצלונה, ג’ירונה, אתלטיק בילבאו… “הקבוצה עשתה עבודה נהדרת עד עתה ולא ויתרה על אף הפציעות הרבות”, אמר המאמן וסיפר שיש תאריך יעד לחזרתם של טיבו קורטואה ואדר מיליטאו (“חזרתם קרובה”) – תאריך משוער – לאחר ה-14 באפריל (המשחק נגד מאיורקה).

בשעה טובה הסגל מתמלא, אפילו בהתקפה. האימון המסכם היה זמן טוב מאוד עבור ג’וד בלינגהאם להתאמן לראשונה עם הקבוצה השבוע וקרלו אישר: “הוא מרגיש טוב מאוד, הוא מאה אחוז. הוא ישחק מחר”. האנגלי לא סבל מכאבים בקרסול בימים האחרונים וכעת נשאלת השאלה האם הוא יפתח או שיישמר על הספסל משום שהמשחק נגד לייפציג קריטי הרבה יותר. כמובן שהיעדרותו החלה להיות מורגשת – מאזן של 3.4 שערים בממוצע למשחק היה לריאל יחד איתו בתחילת 2024 וכעת ישנה דעיכה. לא רק ג’וד יהיה בסגל אלא ככל הנראה גם החלוץ חוסלו שהאיץ את חזרתו למגרשים והתאמן ללא כל בעיות. ונראה שהסגל הדל שהיה מול סביליה בחלק הקדמי לא יחזור (ארדה גולר, אגב, עדיין “עושה בעיות” מה שנקרא).

עוד מתקאמבקים הם דני קרבחאל שהורחק באדום ישיר נגד ראיו וייקאנו וזמין – יחליף את לוקאס ואסקס החייל הנאמן (“לא דיברנו על זה. יש לו עונה יוצאת מן הכלל”, אמר קרלו כשנשאל על הגליסיאני והאם יאריך את חוזהו בקיץ). גם אדוארדו קמאבינגה, שנעדר בשל צהובים – צפוי לשחק ויחליף את אורליאן טשואמני. המאמן נשאל האם שניהם יכולים לשחק יחד וענה שכל ההרכב למחר הוא חידה. טשואמני היה טוב בעמדת הבלם וריאל ספגה רק פעם אחת יחד איתו בעמדה הזו, בניגוד ליכולת הלא מרשימה של נאצ’ו, אך נראה שהקפטן כן ישחק. כך או כך המפתח מבחינת ריאל הוא לשמור על ההגנה היציבה שלה. סביליה הגיעה לשני מצבים בלבד. וריאל עם המאזן ההגנתי הטוב בתולדותיה – 16 ספיגות בלבד ב-26 מחזורים. בדרך כלל כשריאל מציגה הגנה כזו – זה גם מסתיים באליפות כפי שסיפרנו לנו בשיעור היסטוריה במארקה. אנדריי לונין ממשיך לקחת צעדים קדימה.

מי שיעמוד במוקד לקראת המשחק הוא ויניסיוס ג’וניור מכמה וכמה סיבות. ראשית הברזילאי ירשום את משחקו ה-250 במועדון, ציון דרך יוצא מן הכלל. והתקווה היא שיתעסק בכדורגל. קשה לשכוח את המראות העצובים בעונה שעברה כשאוהדי ולנסיה נהמו לעברו קריאות גזעניות, הוא איבד את שלוותו והורחק באדום הזוי אחרי ריב עם כמה וכמה שחקני ולנסיה. הוא יודע כנראה מה מצפה לו – אווירה עוינת. “ויני רואה במשחק הזה עוד יום, משחק חשוב בו הוא רוצה לעזור לריאל לנצח”, אמרו מקורביו. קרלו הבהיר שלא שקל ולו לרגע לתת לו לנוח. “הרעיון הוא ללכת ולהציג משחק כדורגל נהדר. ולנסיה טיפלה במה שקרה בעונה שעברה ולא הסכימה שתהיה גזענות. אנחנו הולכים לעיר שחוותה טרגדיה ורוצים לשחק את המשחק הכי טוב. גם ולנסיה חושבת אותו הדבר”. המאמן הבהיר כי לא שוחח עם ויני. על ציון הדרך שלו: “אני חושב שמאז שהגיע ישנה התקדמות מתמדת. האיכות הייתה שם והוא מסוגל לכבוש ולבשל. אין לו תקרה והכי חשוב שהוא נהנה מכדורגל”.

אם ויני יהנה גם מחר מכדורגל אז סיכוי טוב שריאל תנצח. אם יזכה לשמירה כפולה או משולשת זה ישחרר שחקנים אחרים על כר הדשא. למשל החבר הברזילאי שלו רודריגו שאמנם לא כבש נגד סביליה והמאזן שלו מפתיחת השנה עדיין דל, אך הוא משתפר. קרלו הפגין קצת הומור כשנשאל על מסר לאוהדי ולנסיה: “מצפה משחק נהדר. אני מקווה שתהנו אבל צר לי – שתהיו עצובים בסוף (שיפסידו)”. המאמן הבהיר שבחדר ההלבשה כלל לא מדברים על סרטוני הטלוויזיה של הערוץ הרשמי כנגד השופטים וזה עוד דבר שצריך לקחת בחשבון. אסור שריאל תבזבז זמן כמו במחצית הראשונה העצבנית נגד ולנסיה. אנצ’לוטי עצמו ניצח אגב בעונת הדסימה בזכות חסה, הפסיד לאחר מכן והמאזן שלו עומד על שני ניצחונות ושני הפסדים. נסיים עם ברהים דיאס, שחקן חודש פברואר של האוהדים – הגולאסו בלייפציג עשה את שלו – אם ג’וד יחזור ל-11 זה יהיה כמובן על חשבונו.

ויניסיוס נגד סביליה. האם הוא מוכן למאסטייה?

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| דני קרבחאל, אנטוניו רודיגר, נאצ’ו, פרלאן מנדי| טוני קרוס, פדה ואלוורדה, אדוארדו קמאבינגה| ברהים דיאס (ג’וד בלינגהאם), ויניסיוס ג’וניור ורודריגו

מה המצב ולנסיה?

ולנסיה מגיעה למשחק כשכל העיר בימים של אבל. לא מדובר בהפסד מאכזב אלא במשהו הרבה יותר כואב – שריפה שפרצה בקומפלקס דירות. חמישה נספו, 14 נפגעו ו-15 הוגדרו כנעדרים בעיר בשבוע שעבר הביאה להרוגים וכמובן שהמשחק נגד גרנאדה נדחה. ישנם דברים חשובים יותר מכדורגל. כמובן שתתקיים דקת דומיה לפני המשחק ו-ולנסיה תחלוק כבוד לגיבורי השריפה – אלו שעזרו בסיום האירוע. אז בינתיים ולנסיה נחה, מלאת מוטיבציה ומשחזרת שחקנים פצועים לקראת המשחק. כמובן שהקמפיין של העיתון המקומי נגד ויניסיוס ג’וניור ממשיך (והמועדון מנע מנטפליקס להכניס צלמים ולקחת קטעים לסרט התיעודי) והמשחק אף הוגדר ככזה בסיכון גבוה. ולנסיה מדורגת במקום התשיעי בטבלה, אמנם לא כל כך קרובה לאירופה - אבל ניצחון יחיה את השאיפות, אבל בעיקר רחוקה מהתחתית ובמצב הרבה יותר טוב משנים עברו הודות לעבודה נפלאה של רובן בראחה. במחזור האחרון היא סיימה בתיקו מאכזב נגד סביליה בבית במשחק בו הגיע לה הרבה יותר. זה משחק שני ברציפות ללא ניצחון, אך קודם לכן היא הייתה בתקופה טובה עם חמישה ניצחונות בשישה משחקים. רצף של ארבעה ניצחונות רצופים בדצמבר-ינואר קירב אותה לאירופה. האכזבה היחידה היא אולי הגביע שחמק דווקא בהפסד לסלטה ויגו אך אין דבר.

במשחק נגד ריאל המאסטייה יהיה מלא כמובן, לראשונה העונה, והעטלפים ישברו את שיא הקהל שלהם ל-2023-24. מעבר לוויניסיוס, הקבוצה בטירוף גם כדי להשכיח את המשחק בסיבוב הקודם בסנטיאגו ברנבאו – אותה תבוסה 5:1 שהייתה לא רק המשחק הגרוע ביותר שלה השנה אלא בכלל בעידן רובן בראחה, קצת יותר משנה מאז קיבל את הג’וב במועדון של חייו. המאסטייה לא יכול להיות מבצר כמו לפני 20 שנה כי אין פאבלו איימאר, ויסנטה ובראחה השחקן, אך עדיין מדובר בקבוצת בית טובה. זו שספגה הכי מעט שערים העונה בבית – שישה, ועם מאזן יפה של 7-3-2. דייגו לופס שישחק עם מסכת פנים לאחר ששב מפציעה ונראה ‘מפחיד’, מזהיר: “היריבות מפחדות להגיע למאסטייה. לא חשוב מי היריבה – הקהל דוחף אותנו נפלא, יש הרבה צופים. האוהדים יהיו המפתח. כבר ניצחנו בעונה שעברה. ריאל יודעת שהיא תשחק לא רק נגד 11 שחקני ולנסיה אלא גם נגד אצטדיון שלם”. לוולנסיה יש תיקו 1:1 נגד ברצלונה במאסטייה וגם 0:3 עצום על אתלטיקו ממש בתחילת העונה.

עם מעט כישרון בחלק הקדמי ביחס לשנותיה היפות, ולנסיה העונה תלויה מאוד בהוגו דורו. לחלוץ עשרה שערים – השווה את שיא הקריירה בבוגרים, שזה קצת יותר משליש מסך שעריה הקבוצה (29). הוא יודע מה זה לכבוש נגד ריאל כיאה לאקס, למרות שהעונה השער שלו היה חסר משמעות ב-5:1. ברזומה שלו גם צמד נגד אתלטיקו מדריד במשחק הגדול ביותר של ולנסיה העונה, שער ובישול נגד אתלטיק בילבאו וגול נגד ג’ירונה. “אני מחכה בקוצר רוח למשחק הזה”, אמר באמצע השבוע. “אני מרוצה מהשנה הזו עד כה. אני חייב להמשיך, זה לא נגמר. הצלחתי להוכיח לאנשים שאפשר לסמוך עליי. אני מחכה לריאל וגם לוויניסיוס שייראה שהשלושה-חמישה-עשרה לא משקפים את הקהל של ולנסיה. תהיה סביבה עוינת, אבל רק בגבולות הטעם הטוב ורק בכדורגל”. החלוץ גם התנצל על התנהגותו במשחק בשנה שעברה ובקיצור בוולנסיה מנסים לכבות שריפות ולהנמיך את הלהבות, תרתי משמע. גם המאמן רובן בראחה דיבר על כך שזו הזדמנות של הקהל להוכיח את הפנים האמיתיות שלו. החלוץ נשאל על העונה בריאל: “כשיהיו לי ילדים אספר להם ששיחקתי בליגת האלופות עם ריאל מדריד, המועדון הגדול בהיסטוריה. זה מועדון גדול מאוד והייתי שם וזה מדהים”. שימו לב שהמבקיע הפורה ביותר אחריו הוא הקשר האחורי פפלו, שיאן הדקות של הקבוצה העונה שכבש חמישה שערים - כך שישנה בעיה.

בקבוצה יכולים לחכך ידיים בהנאה מכך שתיירי קוריאה, השחקן האחרון שהיה פצוע - שב לאימונים לאחר שהשאיר מאחוריו את הבעיות השריר ו-ולנסיה עם סגל מלא לקראת המשחק החשוב הזה. הקשר דייגו לופס (ארבעה שערים העונה) ישחק עם מסכת פנים כשלושה שבועות לאחר הניתוח בפניו והוא דווקא משועשע מהמראה הזמני שלו. הקפטן חוסה גאיה העביר מסר לצעירים שגם הוא היה באותו המצב – נזרק למים העמוקים וטבעי שיש עליות ומורדות. הוא אומר: “אנחנו יכולים להגיד שאנחנו יכולים לנצח את ריאל מדריד ורוצים לעשות את זה וגם את היריבה הבאה אחריה. אירופה? שאחרים ידברו, לא אנחנו. אנחנו לא יכולים”. בעוד חודשיים יעברו עשר שנים מהופעת הבכורה של המגן השמאלי בקבוצה של חייו. “אתלטיקו מדריד היא היחידה שניצחה את ריאל. היא נלחמת עד המוות. על כל כדור אבוד, זה המודל שלנו”. לאחרונה בראחה רץ עם הרכב של שני חלוצים יחד עם רומן ירמצ’וק שהצטרף בינואר ותרם שני שערי ליגה. ההנחה היא שלופס ימתין על הספסל בעוד לגבי קוריאה העניין יוחלט ברגע האחרון. סיכוי סביר שוולנסיה תשמור על ה-11 שלה מהמשחק נגד סביליה, אם כי קיים סיכוי שנראה את חאבי גרה שזכה ליותר בולדטות בתחילת העונה… דמיטרי פולקייר יודע למלא את מקומו בעת הצורך. “אלו חדשות נהדרות, בפעם הראשונה אני יכול לסמוך על כל הסגל”, אמר המאמן רובן בראחה שנשמע אופטימי.

כה אמר בראחה: “כשריאל מגיעה לכאן נוצרת תחרותיות ויריבות מסוימת. לא מעבר לזה. כמובן שזה לא סתם עוד משחק עבורנו. ולנסיה תמיד משחקת טוב בבית נגד ריאל ואנחנו רוצים להמשיך ככה”. ולמען האמת הוא צודק. המאזן של ריאל במאסטייה לא טוב כפי שכבר אמרנו והוא בטח יכול להיזכר בערגה בימיו כשחקן. כשנשאל על הרצף הטוב של ולנסיה שכולל שמונה משחקים ללא הפסד ביתי, הוא התייחס דווקא למשחק בברנבאו: “המחצית הראשונה הייתה טובה, היו לנו מצבים אבל לאחר מכן לא התחרינו. זה הפריע לי כי ריאל יכולה לנצח אותך והיא פייבוריטית נגדך אבל אסור לתת להם את זה בקלות. אנחנו חייבים לעשות את הדברים טוב יותר. עלינו לדחוף אותם לקצה. אנחנו הולכים לנסות להיות נאמנים למה שוולנסיה מראה עד כה. להפעיל עליהם לחץ, ליצור מצבים”. הוא הבהיר כי מרכז השדה יהיה חשוב (ועל כן ההנחה שהוא יתגבר עם קשר נוסף) - “זה הלב של הקבוצה, בזכיותה איכות והפיזיות, עלינו לעשות את הדברים בצורה הכי טובה”. הוא פירגן לאנדרה אלמיידה על הגיוון במשחק שלו - יכול להיות כ-‘10’ וגם כקשר מרכזי.

על ויניסיוס: “הסברנו את המצב פעמים רבות, המועדון פעיל. הוא שחקן נפלא ואני מקווה שנדבר רק על ספורט לאחר המשחק. עלינו להסתכל על מה שקרה וללמוד. כולנו צריכים ללמוד, גם ויניסיוס”. הוא סיפק הודעה לאוהדים: “המאסטייה תוכיח שאנחנו אוהדים למופת. ידחפו, יעזרו לנו, שחקני ולנסיה ירגישו אהובים ולזה אני מצפה. אנחנו מכירים את המתח, אבל בגבולות הספורט. זו הזדמנות להראות אילו אוהדים אנחנו”. “אני בטוח שוויניסיוס ירצה שיהיה לו משחק טוב. נסתכל עליו וגם על 11 השחקנים של מדריד. אסור להתמקד רק בו. יש להם עקביות ומנטאליות קבוצתית והם מגיבים על אף כל הפציעות”. על כך שג’וד צפוי לשחק: “הוא פנטסטי, יש לו הכל. בניית מהלכים, גולים, אנרגיה, רעב. הוא שחקן טוטאלי, אני אוהב אותו. אבל אני לא רוצה לדבר רק עליו”.

שבוע לא פשוט. שחקני ולנסיה

ולנסיה - הרכב משוער: גיורגי ממרדשווילי| דמיטרי פולקייר, מוקטאר דיאקאבי, כריסטיאן מוסקרה, חוסה גאיה| פראן פרס, הוגו גיאמון, פפלו, סרג’י קאניוס (חאבי גרה) | הוגו דורו ורומן ירמצ’וק.

היסטוריה ומפגשי עבר::

את המפגש בשנה שעברה ריאל מדריד כאמור מעדיפה לשכוח עם הפסד 1:0 לוולנסיה חלשה במיוחד, ועוד לא דיברנו על כל המסביב. הבעייה היא שלריאל יש מאזן שלילי לאורך ההיסטוריה במאסטייה, ואחרי פתיחה חזקה בשנות ה-2000 – זה שוב הפך למגרש בו ריאל מאבדת נקודות באופן סדרתי. בתשע השנים האחרונות, בהן ולנסיה לא ממש הייתה קבוצת צמרת אמיתית – ריאל ניצחה פעמיים בלבד ורשמה חמישה הפסדים. ניצחון אחד מתוק היה גם היה עם קאמבק מאוחר בזכות שערים של ויניסיוס ובנזמה (86 ו-88) בדרך ל-1:2 בעונת הדאבל 2021-22, וריאל גם חילצה נקודה עם בנזמה ב-2019-20 ברגע האחרון אחרי שטיבו קורטואה עלה לכדור הקרן ובישל. ואולם היה גם את “משחק הפנדלים” המפורסם והלילה השחור של רפאל ואראן (תבוסה 4:1 ב-2021), הפסד 2:1 בעונת הדאבל 2016-17 כשכריסטיאנו רק צימק (2:1) ואת ההפסד שקטע את רצף טריליון הניצחונות הרצופים ב-2014-15, תשאלו את קרלו אנצ’לוטי. כשבייל האנוכי לא מסר לכריסטיאנו וכו’ וכו’.

בתחילת שנות ה-2000 היה חוק בלתי כתוב שאם ריאל מנצחת במאסטייה היא זוכה באליפות. הכלל הופר בעונת 2009-10, משחק בו פפה קרע את הרצועה הצולבת וריאל ללא כריסטיאנו השיגה 2:3 גדול – תודה לאסקייל גאראי כובש שער הניצחון ולגונסאלו היגואין עם צמד. ב-2000-01 ראול סידר לה 0:1 קטן-גדול, ב-2002-03 צמד של רונאלדו מבישולים של פיגו (בין-לבין הפסד 1:0 בפרמייירה של זינדין זידאן בלה-ליגה ב-2001-02), ראול היה שוב הגיבור ב-2006-07 עם 0:1, וכעבור שנה ניצחון היסטורי, מאניטה של 1:5 כשהקפטן כובש כבר אחרי דקה ורוביניו מלהטט. גם רוד ואן ניסטלרי הבקיע כמובן. ואם כבר ניצחון יפה, בשרשרת הניצחונות הרצופים – 0:5 קטלני בפתיחת הסיבוב השני עם ז’וזה מוריניו ב-2012-13 כשריאל באה להוציא עצבים. ניצחון השיא שלה במאסטייה. היגואין פתח ואז אנחל די מאריה וכריסטיאנו התעללו ביריבה עם צמד. היה גם 1:4 ממש כיפי ב-2017-18, הפגנת כוח רגעית, ממנו זכור בעיקר השער הרביעי – של קרוס, עם העקב של קובאצ’יץ’ (צמד לכריסטיאנו – שלא יכעס עלינו).

כריסטיאנו חוגג ב-2018. פרט לכך המאזן דל כבר עשור.

בניגוד גמור למאזן ההיסטורי, בין 2009-10 ל-2013-14 רשמה ריאל רצף גדול שספק אם יחזור – רצף של חמישה ניצחונות רצופים במאסטייה. בעונת הדסימה הגיבור היה הסופר-סאב חסה עם שער ערמומי ו-2:3. עוד משחק זכור היה ה-3:6 במאסטייה, חגיגה של ממש עם פאסיו של המארחת כמה ימים לאחר שבאותו מקום זכתה ריאל בגביע המלך. הופעת בכורה לנאצ’ו, הרכב טלאים, שלושער של היגואין וצמד של קאקה. דיברנו הרבה, המאזן? ב-88 המשחקים בהם ריאל האורחת – היא ניצחה רק 27 פעמים (31%), ולנסיה עם 38 ניצחונות (43%) ו-23 משחקים הסתיימו בתיקו (26%), יחס שערים 122:134 לרעת ריאל. המפגש כראשון היה בדצמבר 1932 והסתיים בתיקו. בשנות ה-40 החל הקושי האמיתי כשבעשרים מפגשים במאסטייה ריאל ניצחה רק פעמיים – בשנות ה-50, והפסידה עשר פעמים. שנות ה-90 הביאו לרצף של שלושה ניצחונות בזה אחר זה אך בשורה של ממש לא הייתה שם. לפני עשרים שנה, בעונת 2003-04, ריאל נכנעה 2:0 לוולנסיה החזקה כשמיסטה וריקרדו אולבייירה מבקיעים. כעבור שנה רונאלדו חילץ נקודה אחרי מסירת עומק אדירה של גוטי, וב-2005-06 החמיץ פנדל בתיקו המאופס. אפשר לציין שתיקו 2:2 בעונת 2015-16 הביא לפיטוריו של רפא בניטס, האירוניה. בכל 177 המשחקים המאזן יותר טוב – 93:47 לריאל בניצחונות.

דעתי האישית היא שאם ויני לא יהיה ההרכב או עדיף לא בסגל בכלל אז הסיכויים שלנו לנצח גדלים.
אבל הוא יפתח בהרכב ויתעסק בכל דבר שהוא לא כדורגל ויגרור את הקבוצה יחד איתו.

טיטי בא לך הימור על ויני מחר? אני אומר שהוא מחר בא מרוכז ולמרות הכל לא מתעסק עם השופט והקהל.

הסיכויים הם 50/50, לא שווה הימור.

אני חושב שההכנה המנטלית שבוודאות עשו לו, הסדרה של נטפליקס שמצולמת על המצב שלו, התקופה הטובה שבה הוא נמצא, כל אלה יגרמו לו להתרכז בכדורגל. בשבוע שעבר היה שיטשואו מול סביליה של כל הקבוצה, אבל אני רוצה להאמין שזה מאחור ומחר הוא יבוא לתת סטייטמנט על הדשא. הוא חייב, אם מחר הוא מגיע לשם ומתנהג כמו ליצן זה ירדוף אותו עוד הרבה זמן. אין לו ברירות. הוא היה בשקט לפני המשחק ולא צייץ כלום, יש לי תחושה שעושים איתו עבודה טובה שם.

המשחק מחר מאוד קשה בגלל האווירה העוינת. אני חושב שיהיה בסדר למרות הכל. ולנסיה טובה בבית אבל אני מרגיש שאנחנו יכולים לנצח אותם שם. צריך רק לדעת להרגיע את המשחק בהתחלה ואולי לנצל את ההתלהבות שלהם כדי לכבוש שער. 3-1, ויני כובש.

לקראת המשחק הקשה מאוד מחר במאסטייה, בדקתי את המאזן של ריאל בעשור האחרון במגרשים הקשים ביותר בלה-ליגה. ואכן, ריאל מציגה מאזן זוועות נגד העטלפים. זו הקבוצה מולה הפסדנו הכי הרבה – חמש פעמים וניצחנו הכי מעט בתשעת המשחקים מאז 2014-15. ריאל השיגה 8 נק’ בלבד מתוך 27. המגרש השני הכי קשה מתוך הרשימה הוא זה של ויאריאל בו השיגה ריאל 11 נקודות. בקאמפ נואו יש לה ארבעה ניצחונות מול שלושה הפסדים ו-50% הצלחה, נגד אתלטיקו מדריד 13 נק’. שימו לב שהמאזן בסאן ממס ממש מדהים – 23 נק’ ומאזן 7-2-1

טוב אני מאוד מודאג מהמשחק מחר, זה לא סוד. המטרות, 1. לנצח. 2. לשחק כדורגל. 3. לא ליפול בפח שלהם. המאזן שלנו במאסטייה מדאיג מאוד ונמאס לי לדבר על כך (המשחק שהחל את הנפילה הגדולה ב-2014/15 גם כן היה במאסטייה). ואני מאוד מודאג שהמשחק שוב יהיה קרב חפירות. הלוואי שוויניסיוס ג’וניור מתכונן לכך. הייתה לי המון ביקורת עליו, אבל בשנה שעברה במאי כשנעשה לו עוול כזה עם הגזענות וראיתי אותו מזיל דמעה ועוד השופט המטומטם הרחיק אותו - באמת שהיה לי עצוב. הבנתי לליבו. שום דבר לא מצדיק גזענות.

קבלת הפנים מחר לא תהיה אחרת, וזו לא רק בעיה במאסטייה אלא משום שזה קורה כמעט בכל משחק. עשרה מטומטמים יכולים להכתים קהל שלם. ומעבר לכך ולנסיה תכסח ותהיה אגרסיבית ותעצבן ועל השופט אני לא רוצה לבדוק. כ-ד-ו-ר-ג-ל בבקשה. הלוואי שמישהו דיבר עם ויניסיוס כמו שצריך. קרלו אנצ’לוטי - שחייב לעשות את זה. אפילו הנשיא פלורנטינו פרס. המקורבים והסביבה שלו, אולי השחקנים הוותיקים בסגל גם אם לא זכו לאנטי כזה. במשחק נגד סביליה בזבזנו המון כעס וזמן על השופט.

ריאל זקוקה לוויניסיוס מאוד. ג’וד בלינגהאם חוזר וזה מרגיע אבל הוא היה פצוע, ולמען האמת אני חושש ממצב בו הוא פותח, המשחק נגד לייפציג לא גמור גם אם אנחנו פייבוריטים ברורים. הייתי משאיר את ג’וד על הספסל. רודריגו לא מביא מספרים, נגד סביליה היה שיפור אבל זה לא מספיק. אני בכלל הייתי עולה במערך התקפי כזה: ברהים-ויניסיוס-חוסלו, רק אם החלוץ בסדר גמור כי הוא קיצר את זמן ההחלמה. אמנם לא מדברים על שלושה בלמים מצד ולנסיה אבל זה בהחלט יכול לקרות. חוסלו יריב שם עם הבלמים ויעשה קצת מרפקים, יעזור בתשומת הלב שההגנה תקדיש לו. יש ירידה גדולה בהתקפה שלנו במשחקים האחרונים.

אז ולנסיה תהיה עם מוטיבציית שיא כמובן, רוצה לכפר גם על ה-5:1, אבל זה תלוי בנו. הוגו דורו יכבוש כמובן והוא בעונה טובה. אין לה הרבה כישרון מקדימה. סביליה לצורך העניין מסוכנת ממנה בשמות על הנייר. חוסה גאייה מהווה איום מצד שמאל והוא גם המבוגר האחראי, אולי רומן ירמצ’וק. באמת הייתי נותן לנאצ’ו מנוחה ומשחק עם אורליאן טשואמני. ריאל צריכה להתנפל ולהיות אגרסיבית גם כן, בלי שטויות בהגנה, משחק הגנה טוב הוא המפתח. טוב שדני קרבחאל קיבל את הרענון הזה והוא חוזר בכל הכוח. גם המשחק באנואטה לא יהיה טיול ו-ויאריאל היא מנחוס אבל המאסטייה זה אחד המוקשים הכי גדולים שנותרו לנו.

אני מלא הערכה לרובן בראחה, זוכר אותו כאגדה, מהימים בהם הליגה הספרדית הייתה מרגשת עם ולנסיה הקשוחה ודפורטיבו לה קורוניה. לא רציתי שתרד ליגה ולשמחתי נשארה, הלוואי ולא היה לה בעלים כזה “רע”. אבל כל הטיפול של המועדון והצדקנות הזו והמשחק אשתקד - הוריד לי ממש מהריספקט כלפיהם. מאוד רוצה לנצח אותם.

מותר לפנטז? בליגה זה אף פעם לא קורה. אבל ריאל משחקת ראשונה מבין הגדולות. אם ננצח את ולנסיה ונסמן V גדול - ברצלונה תעלה בלחץ גדול למשחק נגד אתלטיק בילבאו בסאן ממס ביום ראשון והפער יגדל משמעותית. פעם הייתה לי פנטזיה כזו אשתקד והכל קרה הפוך (רוברט לבנדובסקי במאסטייה נגד אותה ולנסיה). אולי פעם אחת בעונה אחת בליגה נרגיש באמת נוח? האללה מדריד!

ג’וד עם שער סולו יפה באימון היום.
אחד כזה מחר לא יזיק…

דיווחים שנאצ’ו חש אי נוחות וקרלו חושב לעלות עם טשואמני בלם במקומו. ונאמר אמן.

לקראת המשחק היום בין ולנסיה לריאל מדריד - הנה על “ניצחון ששווה אליפות”. חזרנו לעידן הגלאקטיקוס, מאמן העטלפים רובן בראחה כמובן היה ב-11 של המארחת. מחזור 35 בעונת 2002/03. ריאל הגיעה למשחק כשהיא במקום השני ואמנם מרוצה מה-1:5 על מלאגה אך ההדחה בחצי גמר ליגת האלופות עדיין יושבת בראש. העטלפים היו מחוץ לליגת האלופות, האלופה הנכנסת מתארחת אצל האלופה היוצאת, בקיצור. רונאלדו חזר להרכב לאחר שקיבל מנוחה וזה עשה לו טוב.

אבל לפניכן, ולנסיה הייתה פנטסטית, פתחה בהתלהבות וניצלה היטב את חסרונו של קלוד מקאללה (אסטבן קמביאסו היה זמין אך לא פתח). גוטי ששיחק לצד פלאביו קונססאו לא הצליח לעזור וריאל נדחקה לשערה. במרכז ההגנה פאקו פאבון כשהקפטן פרננדו היירו איננו. פאבלו איימאר הגדול עשה מבצע סולו אבל בעט החוצה, איזה מזל. העטלפים היו טובים יותר במחצית הראשונה אך למזלנו התוצאה הייתה 1:1. בדקה ה-25 קרן של ריאל, הכדור חוזר ללואיס פיגו שמגביהה ורונאלדו מנצל יציאה לקויה לנבדל ונוגח לרשת, 0:1 לריאל. כעבור שבע דקות שוויון מוצדק - פאביו אאורליו כובש שער בבעיטה חזקה מתוך הרחבה.

רונאלדו המשיך להיות השחקן הכי טוב בריאל. במחצית השנייה ריאל מעט השתפרה. מיצ’ל סאלגדו כמעט בישל לו את ה-1:2 אך הוא איחר. פיגו דרש פנדל אחרי שנחסם באופן לא חוקי אך לא קיבל ולמען האמת שגם לעטלפים הגיע פנדל במחצית הראשונה אחרי יד של מיצ’ל. אין דבר. בדקה ה-64 פיגו סיפק מסירת ענק עם הפאלש, רונאלדו עצר את הכדור כמו גדול בנגיעה, עקף את סנטיאגו קניזארס ובעט לרשת. רוברטו קרלוס היה קרוב לסגור עניין בבעיטה חדה ובהמשך גוטי החמיץ ממצב קורץ אחרי מסירה של ראול אך זהו-זה. ויסנטה דל בוסקה ביצע כמה חילופים כדי להעביר זמן ו-1:2 גדול לריאל במאסטייה, ניצחון שבהמשך יוביל אותה לזכייה בתואר. אליפות ראשונה של רונאלדו.

הרכבים:

image

ריאל מדריד: איקר קסיאס| מיצל סאלגדו, פאקו פאבון, איבן הלגרה, רוברטו קרלוס| פלאביו קונססאו, גוטי, לואיס פיגו (אסטבן קמביאסו, 84), זינדין זידאן| ראול (סנטיאגו סולארי, 89) ורונאלדו (פרננדו מוריינטס, 87)

ולנסיה: סנטיאגו קניזארס| אמדיאו קרבוני, מירוסלב ג’וקיץ’, רוברטו אז’אלה, מאוריסיו פלגרינו| פאביו אאורליו| קרלוס מרצ’אנה, רובן בראחה, ויסנטה, פאבלו איימאר| ג’ון קארו

יש הרכב!

טשואמני לצד רודיגר, בלינגהאם פותח.

אני אופטימי. אהלה מדריד.

GHr9WssXoAACAUc

הזוי. ריאל מדריד לא קיבלה אישור לשחק עם אף אחת מהתלבושות שלה העונה בשל הדימיון למכנסיים של ולנסיה (תלבושת הבית שלה). לריאל אין ערכות אחרות בנמצא ועל כן היא תשחק עם התלבושת הסגולה של העונה שעברה איתה שיחקה במאסטייה. נקווה לתוצאה אחרת.

קצת על ההרכבים - הטוקבקיבטים במארקה רוצים את ברהים דיאס או חוסלו (“שיעסיק את הבלמים”) במקום רודריגו; תומאס רונסרו ב-AS מבסוט מההרכב: “קרלו אנצ’לוטי רוצה לנצח ולזכות באליפות”.

כתבתי בבוקר באתר שלנו (פייסבוק) על המאזן של ריאל מדריד עם הטריו ההתקפי ג’וד-ויניסיוס-רודריגו. 32 שערים ב-12 משחקים. עשרה ניצחונות, תיקו והפסד. כל הכותרות בספרד עסקו בזה. אנחנו זקוקים להם אחרי שלושה משחקים עקרים מאוד של גול בקושי.

איזה כיף שלא אבי נמני משדר אותנו. אני ממש אוהב את הצמד הזה. למי שלא רואה את המשחקים הקטנים בליגה, אסי ממן ולוינטל יהיו הפתעה נעימה.

יאללה הערב הזה לפחות עד עכשיו מושלם. גם ג’וד חוזר, גם נאצ’ו על הספסל, רק חסר ניצחון ובלי פציעות בבקשה.

זה אדום ישיר היה צריך להיות לרודריגו, פשוט דביל.

מנדי מזעזע תחת לחץ , צריך להעיף לחוץ ולא למסור לו. ובואו זה משחק הלחץ של ולנסיה לא סיטי

מדים כמו השנה שעברה וגם משחק כמו בשנה שעברה. באמת כל הכבוד. ולנסיה כל כך לא מסוכנת אבל כובשת, כצפוי, שוב אקס. אין מה לעלות לשחק יותר נגד האקסים. אחרי כל הסיפור שהיה סביב המאסטייה מעצבן פי כמה להפסדים להם עוד פעם. נמאס לי מהנעת כדור הפרווה הזו, שום איום על השער, העיקר 67% החזקת כדור, הם נהנים מהמסירות הלא מעניינות האלה שלא מקדמות לשום מקום. אפס כדורגל, אפס רעיונות בהתקפה למרות ההרכב הטוב והפעם הסגל מלא. וברצלונה גם עברו אותנו במספר שערי הזכות. לא רק הגולים הם כמו לידה אלא יצירת מצב. ו-ולנסיה לא מתבנקרת היא לא עם שלושה בלמים ולא עם אמצע של כסחנים. הנה גם ספגנו את השער השני כמו ילדות, לא הצלחנו להחזיק מעמד חמש דקות. אין טעם לנסוע למאסטייה בשנה הבאה, מפסידים במנהרה. לא מעניין שהמאסטייה קשה. צריך לשחק כדורגל. הרימו ידיים דקה 30.

עוד פעם רודריגו בהרכב לא משנה כמה הוא לא בעניינים. וגם בתחילת המשחק התקרית המטופשת עם חוסה גאיה על מה למה? מחפש צרות כמו בלאס פלמאס

הגנה ששוברת שיאים היסטוריים אבל הנה עם חוליית הגנה נורמלית והרבה רצו בצדק את נאצ’ו במקום טשואמני - טעויות של ילדים. אני לא סומך עליהם שהם לא יספגו במשחק גדול, מצטער. הם לא רוצים לקחת אליפות הם רוצים לזחול לאליפות ולהוציא לנו את המיץ. תמיד שמפנטזים על משהו זה קורה הפוך.

זאת הסיבה שאני לא אוהב שחקנים לא חכמים כמו ויני וקרבחאל.

שערים ככ מטומטים, איזה עצבים

שני הברזילאים לא במשחק בכלל

השער הראשון הוא על המצח של ואלוורדה, גם מסירה דבילית לאמצע וגם לא כיסה את דורו בנגיחה.
אנח לא מבין למה רודריגו ממשיך לפתוח בהרכב שלנו, הבנאדם פשוט לא מוסיף כלום, 0.

נו באמת…אחרי המסירה הזאת הכדור היה אצל ויני שאיבד כמו מטומטם בתוך הרחבה שלנו.

ואלוורדה לא קיים במשחק היום, הוא כבר איבד 3 או 4 כדורים.
ושוב אני לא אומר שויניסיוס לא אשם, אבל יש אשמה ישירה של ואלוורדה.