מחזור 28 :: מנצחים את אייבאר 1-2 בחוץ

לקראת אייבר

אחרי האופורייה בפאריס וההעפלה לרבע הגמר, ריאל תצטרך לעשות מחר(14:00, באמת) את הסוויץ’ המנטאלי ולא ליפול לשנ"צ במגרש קטן נגד יריבה מתלהבת ובשעה לא שעה. בייל ואיסקו אמורים להוביל את ‘ריאל מדרידB’

סטטוס אלופת אירופה::

ריאל מדריד מגיעה למשחק במצב-רוח מצוין אחרי שהשלימה את המשימה בפאריס והעפילה לרבע הגמר עם 2:1 גדול. תוכנית המשחק של זידאן עבדה יוצא מן הכלל והתקשורת במדריד, כרגיל - איבדה פרופורציות. ריאל כבר פייבוריטית לזכייה שלישית ברציפות בגביע - לפחות אם תשאלו את המארקה וה-AS. והרי, הנה לכם המתכון הבטוח להפסד מחר באייבר - יריבה סופר-מתלהבת, שעת צהריים מוקדמת, האופוריה של הצ’מפיונס. כמה פעמים ריאל מדריד כבר מעדה במשחקים כאלה השנה ובכלל. “פאריס כבר לא מעניינת, זו היסטוריה”, אמר זידאן לשחקנים באימון המסכם ודרש רצינות בליגה, עד שהמתמטיקה תכריע אחרת. הוא חולם בדמיוני על שחזור הניצחון הנפלא אשתקד באייבר עם ‘ריאל מדרידB’, וברור שהרבה תלוי בגישה של השחקנים מחר. ‘אין שאננות’, האמנם?

“כשהמרחק כזה גדול(מהמקום הראשון) זה בטח לא נוח לנו, אבל המסר שלי לשחקנים הוא שאנחנו לעולם לא נרים ידיים וצריך לנצח”, אמר זידאן שהוסיף - “אני בטח לא ‘חותם’ על עונה כמו זו כי אנחנו רוצים את כל התארים. הייתי רוצה להיות עכשיו במקום הראשון בליגה ולצפות לגמר הגביע”. אבל זה אבוד, והשאלה איך שומרים את השחקנים במתח במשחקים שנותרו. אולי לאור ההפסד של אתלטיקו במשחק העונה - הקרב על המקום השני נפתח. זידאן אומר שהביקורת בכלל לא משפיעה עליו, הוא ממשיך לעבוד עם אמביציה מטורפת, ולגבי בנזמה - “הביקורות ימשכו אבל אני מרוצה כי הוא משחק טוב”. “אני לא כאן כדי לשכנע מישהו. אם אפסיד לאייבר אהיה מאמן גרוע כנראה. אני מרוצה מהתשוקה של השחקנים שלי ומהדחף שלהם לנצח”. זידאן מוסיף שהצ’מפיונס חוזרת רק באפריל ולקבוצה יש חודש לתת פוש בליגה, והרווח בין המשחקים אולי ישפיע על קבלת ההחלטות שלו. סימני שאלה, תמיד יש:

‘הספקות של זידאן’, כתבו בתקשורת במדריד. הוא רוצה לתת דקות למודריץ’ שלא שיחק כלל נגד פאריס, וייתכן וטוני קרוס יחזור להרכב. נאצ’ו אמור להחליף את ואראן, תיאו ישחק ע"ח מרסלו. בריאל מדריד לא זוכרים מתי בפעם האחרונה כל השחקנים היו כשירים, אבל חסוס ואייחו לא אמור להיות חלק מהרוטצייה. ושאלת השאלות היא מה המדיניות עם כריסטיאנו רונאלדו שקיבל פטור מהמשחק נגד אספניול וריאל מדריד מאוד התקשתה בלעדיו(כריסטיאנו הפעם בסגל וכנראה יפתח ב-11). שניים שבהחלט אמורים לשחק ולהוביל את ‘הרכב הצעירים’ הם המאוכזבים הגדולים ביותר מהמשחק נגד פאריס - איסקו(8 דק’) ובייל(14 דק’) שעלו מהספסל לדקות ספורות, זאת בזמן ש-‘המהפכה הצרפתית’ של זידאן מונהגת ע"י אסנסיו(עבר את מס’ ההופעות שלו מהעונה שעברה, ונבחר לשחקן המצטיין של האוהדים בפברואר) ולוקאס ואסקס, עליו כתבו בתקשורת ‘מספרים של גלאקטיקו’. בדיקה של המארקה מצאה שמאז ההדחה מול לגאנס בגביע המלך, בנזמה ובייל הם היחידים ששותפו בכל המשחקים, אבל ברור שהוולשי היה רוצה מעמד אחר בקבוצה. לזידאן קצת נמאס מהשאלות לגביו:

את המנטרה שמענו שוב ושוב. “הוא בקבוצה שיש בה הרבה שחקנים מעולים. ברור שהוא רוצה לשחק יותר. אני הולך לקחת אותו בחשבון עד סיום העונה כמו כולם. אני צריך לבחור הרכב כל שלושה ימים ועושה את מה שנכון לקבוצה. אני והוא מדברים הרבה, הוא יודע את מעמדו וכולם חשובים. לא צריך לחפש בעיות בכוח. גארת’ חשוב, אבל יש שחקנים אחרים שגם הם חשובים”. ספק אם היה עוד מקרה בו בייל היה כשיר לעשרה משחקים רצופים ומעלה מכך אפילו בתקופתו במדריד, אבל אין מה לעשות - כרגע אין לו מקום. התשובה היחידה שלו יכולה להיות על המגרש, בעוד הופעה טובה כמו שעשה נגד חטאפה ואלאבס לאחרונה.

אנחנו עדיין בטירוף.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיילור נאבאס| קרבחאל, ראמוס, נאצ’ו(C), תיאו הרננדס| קאסמירו, קרוס, איסקו| גארת’ בייל, כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

מה המצב אייבר?

אייבר, בשלוש העונות הקודמות שלה בליגה הבכירה, הייתה פותחת חזק ודועכת. הפעם היא שינתה את הדיסק. הקבוצה הייתה זקוקה לכמעט סיבוב שלם כדי להיכנס לעניינים, ואולי הפעם סרגל המאמצים שלה ישתפר. המאבקים בתחתית הם לא מנת חלקה, להיפך, ומהמחזור ה-16 הדירוג הממוצע שלה נע בין מקומות 7-9. לאור החולשה הגדולה של סביליה ו-ויאריאל והליגה המרתקת שמתפתחת לנו - גם אייבר חלק גדול ממועדון הצנועות שחולמות אירופה. אייבר מדורגת במקום השמיני עם 39 נק’, כשמעליה עוד הפתעה ענקית - ג’ירונה, והיא רחוקה רק שתי נקודות מויאריאל השישית בטבלה, אותה ניצחה ממש לא מזמן משער של קיקה גארסיה. סנסצייה נגד ריאל מדריד(אותה מעולם לא ניצחה) ביום שבת תכניס את הקבוצה לטירוף ומדובר ממש בשתי ציפורים במכה אחת. כמה חבל עבורה שדווקא המשחק האחרון היה מקל בגלגלים:

הקבוצה כבר התגברה העונה על מכשולים קשים יותר מאשר ביקור בריאזור אצל דפור הלחוצה מהתחתית, ואייבר איכזבה כשסיימה רק בתיקו 1:1. זו הייתה ממש בעיטה בדלי. אינוי כבש לזכותה שער יתרון מהיר והיא שיחקה יותר מ-50 דקות מול עשרה שחקנים לאחר שהשוער של דפור הורחק, אבל זה לא הספיק. “זה היה נראה כמו משחק כדוריד, היינו טפשים”, אמר המאמן מנדיליבאר לאחר המשחק. אבל אין דבר, הקבוצה עדיין חולמת על אירופה, ובבית היא חזקה יחסית עם רקורד משכנע של 7-3-4. חלק מהקורבנות שלה היו ולנסיה(במחזור ה-16) ובעיקר זכור המשחק הכי גדול שלה העונה ואולי בכלל בהיסטוריה הקצרה שלה בספרד - כשהביסה 5:1 את סביליה בתחילת חודש פברואר. ‘אייבר הרסה את מונטלה מהרגע הראשון’, נכתב אז, ואייבר הוכיחה שהיא מסוגלת להקשות על כל יריבה.

בתקשורת כתבו השבוע בשבחה של אייבר ואחד האבות הגדולים להצלחה הוא חוסה לואיס מנדיליבאר, המאמן שמרשים מאוד בקבוצה ועדיין תמוה איך חוזהו עוד לא הוארך. מנדיליבאר עם מס’ המשחקים החמישי הגבוה בתולדות המועדון, ואמנם אין לו את אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר, אבל כמובן שהוא מעביר את הזמן בליגה הראשונה. אייבר חולמת לעלות על 54 הנק’ מהעונה שעברה הנפלאה שהספיקו רק למקום העשירי. עוד מפתחות להצלחה - ברוב הנצחונות של אייבר העונה היא עשתה זאת על ה-0. ההגנה חוזרת ללחוץ גבוה והמאמן מנהיג לחץ על כל המגרש. הדיוק מול השער חזר. החיזוק של המועדון בינואר מוכיח את עצמו עם אוריאנה(שותף בתשעת המשחקים עד עכשיו) ופאפה דיופ(שותף בשבעה מתוך עשרה), שמשכיחים שחקנים אחרים שפצועים כמו ריקו וסרחיו אנריך או פדרו לאון שלא נמצא במשקל תקין. מעבר לכך, שחקנים רבים עשו התקדמות העונה. חדר מסיבת העיתונאים היה מפוצץ לקראת ריאל מדריד, בניגוד לשקט השורר בדרך-כלל במסיבות העיתונאים של אייבר. “מי זו ריאל מדרידB?”, שאל המאמן - “זו עם קרוס ובייל או זו עם אסנסיו ולוקאס?” בבדיחה, ואמר שהמשחק תלוי בעיקר בריאל מדריד אבל יש דברים שאייבר לא תוותר עליהם.

“זה מרגיז אותי כשאומרים שאני מאוד קשה באימונים. זו הדרך בה אני מאמין ואני שלם איתה. אולי לשחקנים יש משהו אחר להגיד אבל אם הם עומדים במטרות אז זכותם להתלונן פה ושם”. לקראת המשחק מחר, באייבר בונים על פדרו לאון שעשה בחודש האחרון אט-אט את צעדיו הראשונים העונה בליגה אחרי פציעה איומה, והיחסים שלו עם מנדיליבאר, שאימן אותו בויאדוליד - הם יותר ממאמן-שחקן, כמאמר הקלישאה. הוא יחליף את אוריאנה שייעדר בגלל פציעה. קיקה שכבש העונה חמישה שערים, רובם בזמן האחרון - נמצא בפורמה מעולה זאת בניגוד לצ’ארלס מלך שערי הקבוצה עם שישה שערים - שנקלע לבצורת ארוכה. שימו לב לאינוי באגף שמאל, שחוזהו מסתיים בסיום העונה וכן לקשר ההתקפי ג’ורדן, שניהם תרמו חמישה שערים ויפתחו בהרכב. הבלם ארבייה אמר - “אנחנו מלאי אמונה לגבי האפשרות שלנו לנצח משחק גדול ולהעביר מסר”. סרג’יו אנריך ופראן ריקו ימשיכו להיעדר לקראת המשחק, כשהמגן הימני רובן פנייה בספק

אייבר מנצחת את ויאריאל לפני שני מחזורים. חולמת אירופה.

אייבר - הרכב משוער: דמיטרוביץ’| רובן פנייה, ארבייה, לומבן, חוסה אנחל| פדרו לאון, פפה דיוף, ד. גארסיה, אינוי, ג’ורדן| צ’ארלס(קיקה גארסיה)

היסטוריה ומפגשי עבר::

המשחק מחר יהיה העשירי של ריאל מדריד ואייבר לאורך ההיסטוריה, ליגה+גביע. כבר פימפמנו לכם שהמפגש הראשון היה ב-1/8 גמר גביע המלך בעונת הקיירוש. גוטי כבש לזכות ריאל במשחק החוץ מה שהספיק לתיקו(1:1), ובגומלין ריאל ניצחה 2:0 משערים רונאלדו ופיגו(כדור חופשי) במחצית השנייה. המאזן הכולל עומד על 7 נצ’ לריאל מדריד ו-2 תוצאות תיקו, ובליגה בלבד: 6 נצ’ לריאל מדריד ותיקו אחד, שקרה דווקא בברנבאו אשתקד במחזור השביעי בסדרת תוצאות התיקו של ריאל. פראן ריקו העלה את האורחת ליתרון בדקה השישית, וגארת’ בייל השווה בדקה ה-17 בנגיחה אחרי בישול של כריסטיאנו רונאלדו. אגב, השער של ריקו היה הראשון שאייבר כובשת בליגה נגד ריאל מדריד.

בסיבוב השני, לעומת זאת, ריאל ניצחה בקלות, ‘ריאל מדרידB’ - שלישייה תוך חצי שעה עם פארטידזו של קארים(צמד ובישול לחאמס), אסנסיו הוסיף במחצית השנייה כשניסה בכלל לפרגן לחאמס אבל עט על הריבאונד, רובן פנייה צימק בדרך ל-4:1 - הנה זה. ריאל כבשה רבייעיה גם במשחק הליגה הראשון איי-פעם בין הקבוצות, ב-2014/15 - חאמס, שניים של כריסטיאנו ועוד אחד של קארים בנזמה בדרך ל-4:0. ב-2015/16, מחזור אחד אחרי הקלאסיקו העצוב של בניטס - ריאל ניצחה 2:0 משערים של בייל וכריסטיאנו בפנדל. כפי שהבנתם, כשאייבר היא המארחת המאזן שלנו הוא 3 מ-3 עם יחס שערים 10:1. העונה פגשנו את אייבר בסיבוב הראשון בברנבאו וגולאסו של מרסלו סמוך לסיום אחרי משחק מסירות עם תיאו ובנזמה - היה פיניש טוב למשחק די מעצבן. קודם לכן ריאל נהנתה משער עצמי ומרקו אסנסיו הכפיל את היתרון, ובסוף זה נגמר ב-3:0.

image

יהלום עם איסקו בשפיץ, קסמירו-קרוס-מודריץ’ באמצע. כרים על הספסל כשבייל על חשבונו, כמו גם לוקאס. בפיפ"א זה ההרכב הכי טוב שלנו, נראה איך זה יהיה על המגרש.

ניצחון שהוא אך ורק רונאלדו. הוא נראה פשוט נהדר.
משחק עצלני ונרפה שלנו. למרות שאייבר שלטו בכדור והיינו במגננה רוב הזמן, הצלחנו איכשהו לרוץ הרבה פחות מהם…
הזריקה על הליגה מתסכלת אבל צפויה כי באמת אין על מה לשחק. השינוי היחידי היה רונאלדו. כל מה שנאמר עליו בתחילת העונה לא רלוונטי. כיום הוא שחקן התקפה פשוט אדיר. ותודה רבה על ההתלהבות האינסופית שמצילה אוהדים משיעמומונים בצהרי שבת.

• טוני קרוס היה ראש הזרקנים, ונחמד שזידאן שם לב והוציא אותו. נראה שהוא בשלבים הסופיים של ההשלמה עם ה4-4-2
  • אם יש דבר אחד שמעצבן יותר מלראות את בנזמה פותח, זה לראות אותו נכנס כמחליף גשאנחנו צריכים גול
  • איסקו ובייל נראים במצב רוח בריצפה. מצב שלצערי מזכיר את חאמס ומורטה משנה שעברה, וזה לא טוב. זידאן צריך להרים אותם. בכיוון השני, זידאן מפוצץ את בנזמה בביטחון והמנוול הזה נראה מבסוט על המגרש, צוחק בספסל והחיים יפים. אנחנו צריכים את איסקו ובייל לעונה הזו והם במומנטום לא טוב.

לא מובן לי למה הם לא מוסרים לאיסקו. זה נראה חצי בכוונה.

image

פעמיים כריסטיאנו ולא יותר. דמיינו כאן שוב את המנטרה הקבועה על ‘חבל שהוא לא התעורר חודש קודם’ כך שאולי היה סיכוי לזכות באליפות. זו עונה כושלת כי הצ’מפיונס היא מעין אשלייה, הליגה היא הלחם, כמאמר הקלישאה. בסיבוב הקודם גם היינו מפסידים משחק כזה אחרי השיוויון של אייבר. כריסטיאנו עם 2 מ-4 בערך בהזדמנויות לשער אבל שימו לב לתנועה שלו בגול השני, נפלא. הוא השווה את מס’ השערים שלו מעונת הבכורה בלבן אגב.

מעבר לכך, הקבוצה ‘במוד ליגה’ טיפוסי, בעיקר לגבי ראמוס והטעויות, מרסלו וההגנה האיטית וטוני קרוס תמיד ‘גיבה’ את עצמו עם סטט’ מסירות והפעם היו לו איזה 67% נדמה לי, די רע. בגדול, קארים על הספסל אבל לוקאס ואסקס ואסנסיו גם כן אז ההרכב ‘החלש’ שיחק היום. בייל ואיסקו כרגיל המפסידים הגדולים, ממש לא הוכיחו שמגיע להם מקום ב-11. ומי בישל את שער הניצחון? חשבתי שזה לוקאס, כנראה אני כבר בטירוף מהיכולת שלו, זה היה קרבחאל, טעות שלי.

דווקא אני משוכנע היום שריאל מדריד שיחקה כמו שהיא שיחקה לא בגלל שהיא “זרקה זין”, אלא פשוט קשה להחזיק יותר בכדור מאייבאר בבית שלה, גם בארסה לפני כמה שבועות נראתה כמו ריאל היום אפילו קצת גרוע יותר מבחינת החזקת כדור וניצחה 2-0 כשהגולים וההתקפות שהיא ייצרה היו רק במתפרצות.

כי כל עם שהכדור מגיע לאיסקו הכל נתקע ומסתבך. גם אני שמתי לב שהם לא מוסרים לו וזה היה מובן לי.

הלוואי ולכל הקבוצה היה את מוסר העבודה של מודריץ’ והרעב של רונאלדו. גם קרבחאל עבד קשה היום.

לעומת השלושה האלה רוב השחקנים נראו כאילו הכריחו אותם לעלות למגרש. קרוס מביך, מרסלו לא קיים, איסקו סתם חלש ובייל אפאתי (לפחות נתן מסירה גדולה לרונאלדו שהייתה חייבת להסתיים בשער). חבל שרק בליגת האלופות הרוב מתעוררים. אי אפשר להאשים את הפער מברצלונה הרי גם בתחילת העונה לא הייתה הרבה מוטיבציה בליגה.

זידאן הורס לעצמו את המוניטין עם בנזמה. איזה טעות הייתה להאריך לקארים את החוזה, עכשיו לך תמצא קבוצה שתוכל לקחת אותו עם השכר המטורף שהוא מקבל. לפי השמועות הוא מרוויח הכי הרבה אחרי רונאלדו ובייל. אנחנו הולכים להיתקע איתו גם אם נרצה למכור אותו.

מחמאות לרונאלדו מודריץ וקיילור.

נמאס לי מה442 יהלום הזה. מבחינת הכדורגל אנחנו משחקים איתו כדורגל משעמם למדי ומבחינת יכולת 4 הקשרים שלנו נתקעים זה ברגליו של זה, ולא מביאים את היכולת ההתקפית שלהם. ובנוסף היום אנחנו לא הצלחנו להכתיב קצב עם 4 הקשרים הכי טובים שלנו בכך, אם זה לא אומר משהו על ההרכב אז לא יודע מה כן.

איסקו לא שחקן התקפה! די עם זה. מדובר בשחקן עם שליטה בכדור ברמה של מסי, אבל איטי בצורה לא יאומנת, גם בריצה וגם במחשבה. הוא גם לא כזה חכם כמו שעושים ממנו.
רוצים אותו כקשר שמשחרר מלחץ? לטעמי מצוין וזו צריכה להיות העמדה שלו, בעמדה של הקשר הפליימייקר אני מעדיף את חאמס.
כיף לראות את איסקו עם הכדור זה נכון, אבל מלבד ההנאה שבצפיה הוא עושה משהו עם זה? משתלט יפה ומשתחרר מלחץ יפה וזהו

עם כל הכבוד לכריסטיאנו זה הסיפור הגדול של המשחק:

https://twitter.com/SergioRamos/status/972486755155959808

מעניין אם הוא שטף ידיים…

וזידאן לא מניד עפעף

https://twitter.com/GOAL_ID/status/972606105959321600?s=19

מזל שזה לא חירבן לנו את המשחק…

פספסנו ים של משחקי מילים, כותרות וממים, הזדמנות בלתי חוזרת. בעונה כזאת יכול להיות שזה שווה את ההפסד :slightly_smiling_face: