מחזור 28 :: 3-1 על פאלאס (לוקאקו 2X, יאנג)

חזרתי ממנצ’סטר אחרי תיקו מאופס, פעם ראשונה שאני לא רואה ניצחון, אבל איזה כיף היה. שירים באטרף לפני המשחק, צעדה רועשת לכיוון האצטדיון, אווירה מחשמלת (לראשונה) לאורך רוב המשחק, ומשחק לחימה נפלא של ילדי יונייטד החבולים שגם היו צריכים לנצח את הסקאוזרים הרשעים.

אנחנו ממשיכים בקצב גבוה עם משחק כבר הערב בלונדון - מול קריסטל פאלאס. כמובן שהנושא המדובר ביותר הוא רשימת הפצועים הבלתי נגמרת שלנו: מאטיץ’, הררה, מאטה, לינגארד, מרסיאל, ג’ונס, ולנסיה וכנראה גם ראשפורד. לדגל נקראים שלושה ילדים, בנוסף למקטומיניי ואנדראס ה’ותיקים’ ששירתו אותנו נאמנה ביום ראשון - גומז, צ’ונג וגארדנד. ייתכן ונראה אחד מהם בהרכב, או את כולם על הספסל.

אנחנו מקבלים חזרה שחקן שנעדר תקופה ארוכה - מרכוס רוחו. אחרי עונה-שתיים טובות, רוחו די חזר להיות דביל מושלם במעט ששיחק לאחרונה (עד כמה שאפשר לקרוא למי-יודע-כמה-זמן-שעבר ‘לאחרונה’), כך שלא בטוח שמדובר בחזרה עליה אנחנו שמחים לשמוע, אבל נקווה שהיה לבחור זמן לסדר את הראש, כי כשהוא חושב מדובר בשחקן לא רע בכלל ובתוספת יעילה לסגל.

שחקן נוסף שמרחף סביבו סימן שאלה בגובה 52 מיליון פאונד הוא פרד. הברזילאי שיחק לאחרונה ב-5 בינואר במשחק גביע ביתי מול רדינג מהליגה השניה. מאז, היה כשיר לאורך כל התקופה, אך לא שיחק אפילו דקה אחת. סולשיאר דיבר לקראת המשחק על כך שפרד נזקק לזמן להתרגל לאנגליה, ועוד יקבל את ההזדמנות שלו, יתכן והערב. עם הקישור הדליל שלנו, אנחנו בהחלט נשמח שפרד ינצל את ההזדמנות שלו סוף כל סוף, לפני שאנחנו מחזירים את קאריק מפרישה.

ולבסוף, האחרון שחייב, אבל חייב, להוכיח את עצמו - אלכסיס סאנצ’ז. אחרי שלינגארד הועדף על פניו כחילוף למאטה בראשון (טעות של סולשיאר, שהודה שלא היה צריך לעשות זאת), סאנצ’ז הולך לשחק וכנראה שגם ישלים 90 דקות בהיעדר אופציות מהספסל. הצ’יליאני אמנם רץ ומשקיע, ונראה שהוא באמת משתדל להצליח, אבל בשביל שחקן ברמתו קילומטראז’ זה לא מספיק. סאנצ’ז יכול וצריך להיות גיים-צ’נג’ר, ומתחילים לאזול לו התירוצים. הגיע הזמן שיופיע השחקן שהחתמנו מארסנל, ולא הצל העלוב שלו.

הרכב צפוי:
דה חאה
דאלוט סמולינג לינדלוף שואו
מקטומיניי פריירה פוגבה
יאנג לוקאקו אלכסיס

המאבק על המקום הרביעי פתוח לחלוטין. אנחנו ניצבים במקום החמישי עם 52 נקודות, כשארסנל מקדימה אותנו בנקודה ומארחת את בורנמות’. צ’לסי, שבמקום השישי עם 50 נקודות ומשחק חסר, מארחת את טוטנהאם. התרנגולים, שיצאו כצפוי ממירוץ האליפות (לדעתי), במקום ה-3 עם 60 נקודות. אנחנו עוד יכולים להשיג את המקום השלישי, אבל הדרך לשם תהיה קשה, והמשחק הערב מול פאלאס המצוינת הולך להיות לא פשוט בכלל.

בנושא אחר, ווטפורד תתארח באנפילד וכולנו נחזיק לה אצבעות כדי שתסיים את העבודה שהתחלנו בראשון, וסיטי תארח את ווסטהאם לטיול מהנה לאור כוכבים.

שיהיה לנו בהצלחה.

מקנא בך על ההזדמנות בראשון, הרבה זמן אני לא זוכר תצוגת עידוד כמו שראינו מול ליברפול- אין ספק שהאוהדים כמו השחקנים נתנו הכל.
משחק סופר קשה מצפה לנו, פאלאס ממש לא פרייארים ועם החיסורים שלנו זה מתכון לאיבוד נקודות שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו.
מקווה שההרכב הצפוי שלך לא נכון, הדבר האחרון שאני רוצה לראות זה את יאנג בעמדת הקיצוני ( צריך לנוח בכלל על הספסל )- יש לנו ים של צעירים מוכשרים ואולה נראה כמו אחד שלא יפחד לתת להם את המושכות.
פרד חייב לפתוח היום, אין סיבה שלא יקבל הזדמנות כמו כולם להיכנס לתמונת הסגל ולהראות קצת יותר איכויות שלא ראינו ממנו העונה.
טוטנהאם בהחלט שרפו את עצמם במירוץ ( לא שמישהו השלה את עצמו ), נקווה שיחזרו לעצמם מול צ’לסי.

הרכב:
דה חאה
דאלוט סמולינג לינדלוף שואו
מקטומיניי פרד פוגבה
יאנג אלכסיס לוקאקו

ספסל:
רומרו, באיי, רוחו, אנדראס, גארנר, צ’ונג, ראשפורד.

ייתכן שדאלוט ישחק כקיצוני וייתכן שיאנג, נראה.

בהתחשב בנסיבות, לא נראה לי שיש טוב מזה

מקווה שדאלוט יעלה קיצוני, יאנג טוב יותר הגנתית- הציוות הזה עולה אולי על מנת לסגור טוב יותר את זאהה שהוא השחקן הכי מסוכן של פאלאס.
טוב לראות את פרד בהרכב, צריך לנצל את מרכז ההגנה הכבד של פאלאס (תומקינס וקלי ) עם אלכסיס שיחליף מקומות עם לוקאקו.

מחשבה טובה להשתמש בדלו ויאנג על זאהה. סהכ הרכב טוב ביחס למה שיכולנו להציב על המגרש. שיביאו 3 נקודות

ניצחון גדול של אולה והחברים, מסוג הניצחונות שהיו מביאים אליפות לפרגוסון.
כיף לראות את לוקאקו נותן צמד במשחק חיובי, מקטומיניי מבחינתי המצטיין נותן הרבה תקווה לעתיד.
בצד השלילי שני הרכשים פרד ואלכסיס שנראו די אפאטים , בעיקר פרד שנראה אבוד לחלוטין.
נקווה לחזור לטופ 4 בשבת אבל אי אפשר לסמוך על התרנגולים בכלום.

ניצחון לא פשוט וסופר חשוב מול פאלאס שהיו די חלשים עד הגול שלהם ואז התעוררו ולחצו מאוד חזק בדיוק מסוג המשחקים אצל מוריניו שהיינו מסיימים בתיקו, אבל אולה הלך על קאונטר וזה עבד מצוין עם שער חשוב מאוד של יאנג שכיפר על הטעות בגול והזכיר שעדיין יש לו מה למכור בהתקפה.
לוקאקו נקרא לדגל כחלוץ מרכזי אחרי תקופה רעה והיה פשוט מעולה עם שתי גולים נהדרים ולינק אפ פליי טוב מאוד, איש המשחק ובדיוק בזמן.
לוק שואו עם עוד משחק מעולה פרץ את הבונקר עם אחלה מבצע.
לא מוותרים על הטופ 4 ונקווה שטוטנהאם תמשיך ככה לפשל אולי ייפתח עוד מקום לתחרות.

אני לא יודע איך אולה הצליח להרכיב קבוצה בכלל, שלא נדבר על לנצח. 8 ניצחונות חוץ רצופים, שיא מועדון חדש על שמו של סולשאר, עם קבוצה שהיא כמה רמות מתחת ליונייטד של 2008.
היו לנו 3 מנג׳רים אחרי פרגי כולם שברו שיאים בלי יוצא מן הכלל, אבל את השיאים השליליים. פתאום מגיע כוכב עבר ושובר שיאים חיובים - 8 נצחונות חוץ רצופים, מנצח מעל 5 משחקים רצופים עם כניסתו לתפקיד(שיא של באזבי?) , ואם אני לא טועה הפתיחה הכי טובה של מאמן בפרמייר ליג.

יהיה טירוף לא לתת לו את התפקיד בסוף העונה. כאילו אני לא חושב שזה אפשרי בכלל, ואם כן, ההגדרה של אינשטיין לאי שפיות תתחלף בקלות.

אגב גם מול ארסנל שהרגשנו כאילו זה מתמסמס והופך לתיקו , עושים חילוף התקפי וסוגרים סיפורים 3-1 נוח.
זאת יונייטד.