מחזור 28 - חוזרים מהפגרה עם 4:0 על מאיורקה בחוץ (וידאל, ברייטווייט, אלבה, מסי)

למרות שזה בסדר גמור, לא הבנתי על סמך מה בטוחים כאן שקובו החליט כלכלית בלבד. בעוד ברצלונה מתנהלת כמו קרקס בשנים האחרונות, בריאל שמים לא מעט ביצים בסל הצעירים. זו סיבה מקצועית מעולה לבחור בריאל של השנים האחרונות (אגב בניגוד למצב שהיה לפני עשור).

בזמנו דובר על כך שלקובו נגמר חוזה בזמן שבטראנספר מארקט היה רשום שיש לו עוד שנה ובעוד מועדונים רבים הסתמכו על הנתון הזה, ריאל בדקה וגילתה שיש לפעול מהר וכך עשתה. אולי זה רק מור"ק פלורנטינואי, אבל זו גם עשויה להיות הסיבה לבחירה.

אני חושב שהסיבה שזה טעות היא שריאל מדריד (או מועדון בסד"ג הזה) צריך להיות התחנה שקובו היה בשיאו. במאיורקה, הוא בקושי לומד, כי הוא משחק עם שחקנים רמה יחסית נמוכה ומאמן בינוני. לטעמי, הוא היה צריך לחפש קבוצה בסד"ג בינוני ושם הוא היה מתפתח יותר בתור שחקן. לריאל אין סבלנות כמו מועדון בסד"ג של דורטמונד לדוגמה.

הוא מושאל למאיורקה. ושנה הבאה יושאל לקבוצה אחרת. יכל לקצר תהליכים בקבוצה כמו דורטמונד או טוטנהאם. (סתם דוגמאות)

אם זה נכון, אז זה אפילו יותר חמור ממה שחשבתי.

מכיוון שריאל ובארסה הם אותו דבר מבחינתו. בשתיהן הוא היה הולך לקבוצת משנה שמשחקת בליגה נמוכה, וסיכוי נמוך מאוד להגיע לבוגרת, כי קונים שם שחקנים בוגרים כל הזמן.

רק כאלה שנקנו בהרבה כסף. רק שחקן אחד עלה לאחרונה לקבוצה הבוגרת, וולוורדה. יתר הצעירים נקנו בהרבה כסף ודינם שונה מגינו של קובו. תקן אותי אם אני טועה.

קובו עלה לכם 2 מיליון יורו, אז כנראה שטראנספר מארקט צדקו. זה כסף קטן, אבל זה לא שפלורנטינו גילה פה אוצר שאחרים פספסו. גם אם כן, הסוכן של קובו היה מציע את הלקוח שלו לכל המועדונים הגדולים. קובו בחר בריאל, בסדר. לי נראה שבגלל כסף, אני בסדר גם עם זה.

לא זכור לי האמת אבל בסדר.

אתה טועה. מאז רכישתו של בייל לפני 7 שנים, הסטארים היחידים שנחתו בברנבאו הם הזאר וקורטואה שנרכשו יחסית בגרושים, ואם תרצה גם חאמס.

לריאל מדריד שייכים היום המון צעירים.
חלקם רכשים שעלו מיליונים כמו ויניסיוס, מנדי, יוביץ’ ומיליטאו (שים לב, כולם רק בחלון האחרון)
חלקם שחקנים שיצאו מהקסטיליה/נרכשו בסכומים זעומים וביניהם: לונין, אודגארד, מדיאנו וברהים דיאס, אוסקר רודריגס, אשרף, רגילון, מרקוס יורנטה, מרקו אסנסיו, וואלורדה וקובו.
הנקודה החשובה היא שבכולם, ללא יוצא מן הכלל, משקיעים. וואלורדה וקובו הם רק חלק ממכונה משומנת שעובדת על פיתוח שחקנים צעירים.

אם תתעניין, אין שחקני ריאל מדריד צעירים שמתייבשים על ספסלים (לונין היוצא מן הכלל שמדגיש את הכלל - ההשאלה שלו כמעט בוטלה כי הוא לא קיבל דקות). כולם משחקים/עובדים וזה מביא לנקודה הבאה - מדובר בהתנהלות ארגונית, באסטרטגיה אם תרצה, שנועדה לפתח כל כישרון וכישרון.

בעוד המדיניות בריאל מראה על חשיבה מתוכננת קדימה והשקעה גדולה בפיתוח ההון האנושי, הרכישות היקרות וחסרות הקשר לצרכים של ברצלונה (כמו גם ניהול הסגל לאחר מכן), מראות על חוסר כיוון מוחלט. מכאן שהציטוט הזה פשוט לא נכון:

לא אכנס לדיון אם דורטמונד טובה יותר או פחות מריאל, אך אם ההשוואה היא בין ריאל וברצלונה ואתה שחקן צעיר שצריך לבחור, יש עדיפות חד-משמעית כיום לחתום בבלאנקוס.

לא יאומן כמה עצוב היה לי לתת לך לייק על המשפט הזה.
לייק בוכה :sleepy:

מבין, לא בשביל לזרוע מלח על הפצעים חלילה… אבל היי, לפני עשור אתם הרמתם 6 תארים בשנה עם איזה 30 שחקני סגל מהלה מאסייה ואנחנו נקראנו “בית קברות לשחקנים”. הכל דינמי בחיים :wink:

אני בעד אלכס, סוף סוף אוהד ריאל שלא מנסה לספר לנו כמה ההנהלה שלנו לא כל כך רעה ואנחנו סתם מפונקים. ולא מגן באופן קבוע עליה. בקיצור כותב בכנות וללא מסיכות.

והמשפט הזה , באמת מסכם את הכל.

אלקס, בריאל משקיעים בצעירים שרוב רובם לא יגיעו לקבוצה הראשונה. זה בדיוק כמו קרן הון סיכון - משקיעים ב 100 סטארטאפים שרק אחד מהם אולי יעשה אקזיט ענק, אבל האקזיט הזה יכסה את ההשקעה ב 99 כושלים.

מתוך הרשימה שלך

מי משחק בריאל ומקבל הזדמנות לשחק? רק וולוורדה ואסנסיו אולי .
להיות מושאל כשאתה שייך לריאל מדריד לעומת להיות מושאל כשאתה מושאל מברצלונה - מבחינתי זה אותו דבר. אני לא מבין במה ריאל עדיפה על ברצלונה מבחינתו של קובו. עונה ראשונה בקבוצת משנה , עונה שניה מושאל לקבוצה חלשה, גם בשנה הבאה הוא יושאל. יכל לעשות בדיוק את אותו הדבר גם בברצלונה.

גם ברצלונה מאמצת את שיטת ההשקעה בצעירים אגב. אני לא יודע אם זה יצליח לנו או לכם.
כמו שאני מכיר את ההנהלה שלנו, הם יביאו לנו דוגלאסים וקייריסונים מחברה מפוקפקת בברזיל.

שיטת הצעירים קודם כל מצריכה הרבה מזל. לפגוע בצעיר הנכון חשוב לא פחות מלהשקיע בו, הרי לא כל שחקן היה הופך למסי תחת האמון המתאים.
אפשר לראות חד וחלק בשנים האחרונות ששיטת הצעירים של ריאל עובדת טוב הרבה יותר. כמה שחקנים בברצלונה חזרו מהשאלה להרכב? בריאל יש את קאסמירו וקרבאחל כרגע בהרכב, ועם אשרף ואודגארד נראה שזה עובד נהדר גם היום.
בנוסף אם נסתכל היום נראה שבכללי ריאל משתפת יותר צעירים.
כן בהחלט הייתי מעדיף בתור כדורגלן צעיר להגיע לריאל ולא לברצלונה אם הייתי צריך לקבל החלטה כזו השנה

דמיטרי,

כשאנחנו השאלנו שחקנים בשנים האחרונות הם לא תמיד קיבלו הזדמנויות בקבוצות להן הן הושאלו.
הדוגמא הכי כואבת היא דניס סוארז כמובן.

על כל פנים, אם ריאל מצליחה לדאוג שהמושאלים שלה ישחקו, אז כצעירים שחותמים בקבוצה גדולה שאולי הם יקבלו הזדמנות לשחק בה בעתיד, הם כבר במקום טוב יותר מהמושאלים שלנו שהרבה פעמים חיממו ספסל (בקבוצות להן הם הושאלו, כלומר).

אם כל הכבוד, בארסה לא יכולה להכריח שחקן להיות מושאל לקבוצה מסוימת.
אני מניח שכאשר שחקן צעיר חותם בקבוצת פאר כמו ריאל או בארסה, הוא קודם כל חושב על הסיכוים להצליח בקבוצה הזאת, התנאים הפיננסיים, ורק אחר כך למי יש מדיניות השאלות טובה יותר.
הסיכוי של קובו להצליח בריאל או בבארסה שואף ל 0, כמו כל שחקן צעיר אחר שנקנה בגרושים. אם היה מגיע עם תג מחיר של 70 מיליון יורו כמו יוביץ’ או פרנקי דה יונג, אז ברור שהיה נשאר ומקבל הזדמנויות.

גב הביא דוגמאות של קסמירו וקרבחאל בתור הצלחה של מדיניות ההשאלות. שניהם בני 28 כבר.
אז לבארסה יש שיטה אחרת. מוכרים שחקנים צעירים בגרושים, ואז קונים אותם בגרושים בחזרה. הצליח מצוין עם אלבה ופיקה, שניהם בני 30+ כבר. לחלוטין לא רלוונטי לדיון על קובו.

מה שאני רוצה להגיד, זה שכדי להגיע לבארסה או לריאל, קובו צריך להתמודד מול כוכבים עולמיים שהגיעו בהרבה מאוד כסף. זאת לא סביבה מעודדת במיוחד. בריאל בשנים האחרונות יש מעט מאוד שחקנים שהצליחו בזה, וכך גם בבארסה.

זה חצי מדויק (וגם השם אלכס :blush:). ברור לכל שאין מטרה לשים את כל הצעירים הללו בהרכב הפותח יום אחד. זה לא אפשרי ולא אתווכח.
מצד שני, ההקבלה לסטארטאפים לא מדוייקת כי זה לא מצב של 1% של הצלחה, כי הצלחה עם שחקן צעיר היא מימוש פוטנציאל וריאל מדריד נכון להיום עושה הכל כדי לוודא שפוטנציאל של כל צעיר ששייך לה ימומש במלואו, וזה למה עדיף להיות במועדון הזה.

עובר איתך אחד אחד:
לונין, אודגארד, מדיאנו וברהים דיאס, אוסקר רודריגס, אשרף, רגילון, מרקוס יורנטה, מרקו אסנסיו, וואלורדה וקובו.

לונין משחק באוביידו,
אודגארד, אוסקר, רגילון ואשרף שחקני הרכב מובהקים (3 בדורטמונד, סביליה וסוסיאדד).
יורנטה נמכר ב50 מיל’ לאתלטיקה והעלה אותה לרבע מול ליברפול לפני 3 חודשים.
הדיאסים התעקשו להישאר למרות שהובהר למה שלא יהיה להם מקום ואכן בעיקר מחממים את הספסל, ואת המצב עם וואלורדה, אסנסיו וקובו אתה גם יודע.

כולם בעניינים, כולם מתפתחים.

למרות שJOSEPE כבר ענה, רק ארחיב ואגיד שבריאל יש סיסטמה והיא עובדת ממחשבה שהרווח של השחקנים הוא גם הרווח של המועדון.

אם אתה מתכנת צעיר ומחר יכול לבחור אם לעבוד בגוגל או במייקרוסופט ואתה מגלה שבגוגל יש תוכנית מיוחדת להטמעת צעירים שדואגת להם מהחיתולים ועד הפיכתם למקצוענים, הבחירה ההגיונית תהיה גוגל. זה לא שלמייקרוסופט לא יגיעו צעירים, פשוט זה משפר דברים כשהמערכת בנויה ספציפית עבור שחקנים/עובדים בפרופיל שלך. יש לזה הרבה השלכות. זו מערכת שתיקח את התקדמותך כשיקול בהחלטות, שתבנה סביבך, שכנראה תהיה קשובה לך יותר, שתפתח קשרים מיוחדים עם המועדונים אליהם תלך, שתדאג להכניס סעיפים שמחייבים את המועדון השואל לספק לשחקן מינימום של דקות ועוד ועוד. יש לזה המון בנפיטס.

בנוסף, אני בטח לא אחדש לך שהחלטות בברצלונה נעשות, עם ההנהלה הנוכחית, מתוך פופיליזם זול, פוליטיקה וכו’ וכו’. זו מערכת לא בריאה ואם בתור שחקן כמו מסי אתה מתקשה לתפקד בה, להיות בה שחקן צעיר שמצריך יותר השקעה מנושא פירות, נשמע כמו סיוט מתמשך.

אתן עוד דוגמה: ניימאר תובע את בארסה, פסז’ לא רוצה למכור אותו לבארסה, אתלטיקו רצתה לתבוע את בארסה, לגאנס אם הייתה יכולה הייתה בטוח תובעת את בארסה. אתה יודע למה אתה לא שומע על זה שמועדונים/אישים רוצים לתבוע את ריאל? כי זה לא קורה, פלורנטינו דואג לתחזק קשרים חמים (גם על חשבון החתמות אגב) עם כל המועדונים שאפשר. דורטמונד, באיירן, פסז’, חטאפה, וויאדוליד, אלו רק חלק מהמועדונים שידועים ביחסים הטובים שלהם עם ריאל. נכון להיום, בין אם אתה מועדון ובין אם אתה סוכן של שחקן, אתה כנראה תעדיף עסקים עם פלורנטינו מאשר עם ברטומאו.

תגיד לי אתה איזו מערכת בריאה יותר כרגע.

טוב שהזכרת את ניימאר ופסז.

רק בשביל להדגים , שקרלו אנצלוטי היה מאמן פסז ודון פלורנטינו רצה להביא אותו לריאל , למרות שהיה לו חוזה חתום אצל פסז, פלורנטינו דאג לא לפנות מאחורי הגב של הבוס הקטארי , ובזכות היחסים החמים איתו. הם הגיעו להבנות.

שברצלונה רצתה לרכוש את וראטי. ברתומאו שלח חבר הנהלה לאיביזה בשביל שוראטי יחזיק את העיתון של מונדו , פנה מאחורי הגב של פסז לשחקן, הפעיל לחץ באמצעות התקשורת בשביל לדחוף את פסז לפינה. התוצאה, בסיומו של אותו קיץ , וראטי נשאר וניימאר בגד ועזב.

אפשר להמשיך…

נ.ב אפשר גם להמר שבזכות זה שפלורנטינו יודע להתחבר עם הבוס של פסז, אמבפה גם יעבור אליהם שנה הבאה.

למיטב ידיעתי הקשר עם בעלי פסז’ מבוסס גם על קשרים עסקיים מחוץ לריאל מדריד ופלורנטינו לא רוצה להסתכסך איתו מה שבשונה ממה שאמרת מעכב את עסקת אמבפה וממש לא מקדם אותה.

ייתכן אבל זה לא האישיו. זו צורת העסקים של פלורנטינו עם כל מועדון ועם כל גורם. הידעת שבין ריאל ואתלטיקו יש הסכם ג’נטלמני שאוסר החתמות חד-צדדיות על-סמך סעיף שחרור? יודע על מה אתלטיקו רצתה לתבוע את בארסה בקיץ? זה כל הסיפור.

המשפט הראשון שלך לא סותר את מה שאמרתי, ברור שיש פה אינטרסים, זה לא הנקודה. ואני מבטיח לך, ומניסיון, שזה כן יקדם בסופו של דבר. מי שמבין איך הבעלים שם עובד. יודע שהדרך שלנסות ולתחמן אותו כמו שברתומאו מנסה לעשות בכל מערכת עסקים איתם, זה לא עובד. פלורנטינו לדעתי בוחר בדרך היותר קשה וארוכה, אבל משתלמת.

פה איבדת אותי…

היחסים הטובים עם פלורנטינו לא יגרמו לשייח לאבד את הראש מבחינה מקצועית ותדמיתית, שני דברים שחשובים לו מאוד בניהול המועדון. וכרגע מבאפה מהווה את הפנים של פ.ס.ז. משני ההיבטים האלה.

כיום, מעבר להיותו אלוף עולם הוא ההבטחה הכי ריאלית לרשת את מסי ורנואלדו.
כל עוד הוא בפ.ס.ז. השייח מרויח מזה כמויות עצומות של פרסום לקבוצה שלו, מכירת חולצות, רצון עתידי של שחקנים להצטרף למועדון והצלחה מקצועית.

חברות עם פרז או לא, השייח לא יסכים לשחרר אותו לריאל בלי מאבק.

אם אני לא טועה, אמבפה מסיים חוזה . שנה שאחרי. כך שזה לא משנה. עכשיו. תגיד לי אתה , אם הוא מבין שאין מצב שאמבפה ממשיך אצלו. לאיזה מועדון הוא יעדיף למכור אותו, בהנחה שהוא לא מטומטם ולא רוצה לאבד את אמבפה בחינם לריאל…

אני לא מדבר דווקא על ברצלונה, לכל קבוצה אחרת דוגמת יונייטד ליברפול יובה סיטי וכו’ יהיה יותר קל להביא את אמבפה מאשר לריאל, כיוון שבסיפור שחרור שלו הקבוצות יהיו חייבות להתלכלך (לפסז’ אין שום סיבה לרצות לשחרר אותו) ואם לכל קבוצה בעולם אין אינטרסים אישיים ומבחינתם הסיכון שבלפנות לאמבפה אישית מסתכם רק באפשרות של סכסוך מסויים בין המועדונים, אצל ריאל זה שונה כי לפלורנטינו זה נוגע גם בעסקיו האישיים ולשייח’ יש מנוף לחץ עליו ולכן הוא יחשוב פעמיים לפני כל מהלך.

אני לא פאן בוי של פלורנטינו. הוא בלשון המעטה לא מושלם. הנקודה שאני מנסה להעביר שבהשוואה לבוס שלנו, הוא מלאך.

טוב האמת שאני אולי באמת מפרגן לו יותר מידי, בהשואה לרוסל וברתומאו גם אלי טביב שולט.