מחזור 28 - חוזרים מהפגרה עם 4:0 על מאיורקה בחוץ (וידאל, ברייטווייט, אלבה, מסי)

סמדו בסגל כי הספיק לעבור בדיקת קורונה ונמצא שלילי.
לנגלה מושעה.
סוארז חזר.

למי ששכח, מותר 23 שחקני סגל ו 5 חילופים.

לא ברור לי למה צריך 3 שוערים בסגל, אולי היה עדיף עוד בלם על הספסל.

אני כבר מתרגש, הכדורגל האמיתי חוזר, אם כל הכבוד לליגה הגרמנית.

סוארס בספסל, רוברטו שומר על ריחוק מהספסל, אבל למי איכפת??

רונאלד פאקינג אראוחו בהרכב!

אומטיטי כנראה לא כשיר. ארתור לומד להכיר את הספסל…

3 חודשים ושום דבר לא השתנה… שוקינג :man_facepalming:t2:

בגדול החילוף של וידאל בראקיטיץ אומר הכל.

ברכות למרטין.

מה עם קצת אופטימיות? לא מובן מאליו שאנחנו בכלל רואים כדורגל. אני אוהד ריאל ונהניתי מאד מקרן האור הקטנה הזאת. לכם יש גם ניצחון.

(לא באתי לעקוץ, הכדורגל ללא ספק היה לא-מדהים).

אני מסכים עם אורי.
זמן לתלונות יהיה לנו מספיק, היום לאחר 98 יום צפיתי במשך 90 דקות בברצלונה ובליאו מסי, אני אישית נהניתי! (בלי להיכנס לניתוחים טקטיים)

ביחס למשחק ראשון אחרי 3 חודשים, ברמת כושר לא ברורה של השחקנים, בלי קהל וכו’ וכו’ - היה סה"כ בסדר. אני נהניתי מהמצב, גם אם לא מכל דבר במשחק.
ההרכב לא הפתיע אותי, בהתחשב בסיפורי סמדו, ארתור, סוארס ואומטיטי וההשעיה של לנגלה.
גם ההכנסה של ארתור רק בדקה ה-71 לא ממש זיעזעה את עולמי. למרות שדי ברור למה זה קרה, שווה אולי לחכות עוד משחק או שניים כדי להכריע סופית אם זו המגמה השלטת לגביו בהמשך העונה.

מסי? 2 בישולים ושער (ועוד כמה כמעט בישולים) במשחק סביר שלו, שנייה אחרי פגרה כפויה של 3 חודשים. לא משהו שלא התרגלנו ממנו.

ברייטווייט אחרי הגול הראשון שלו בברצלונה -
IHKVpFC

משהו ממש קצר כי כאמור תודה שיש בכלל כדורגל… הגול של ברייטוויט היה לא כזה קליל, דורש יציבות והבנה טקטית. גם לשחרר פצצה בנגיעה דורש מיומנות. בקיצור אני מחבב.

אגב
קובו חכם אש. חבל

אני לא מרחם על ארתור. יש משחק כל 3 ימים, גם הוא ישותף בהרבה משחקים.
מי שצריך לשחק כרגע זה מי שנמצא בכושר הכי טוב. לא בהכרח מי שצפוי להיות פה בשנה הבאה או לא.
סה"כ נצחון קל, 3 נקודות, קצת לחץ על ריאל ואף אחד לא נפצע - אני מרוצה.

קובו גדול על מאיורקה. חבל שהפסדנו אותו.

אבל חסכנו מיליון יורו…

לא בטוח שהוא מספיק טוב כדי להיות שחקן משמעותי בקבוצה גדולה, אבל הוא בטח שווה יותר ממליון יורו. טימטום.
יש לו גם ערך מוסף בהיותו יפני. יפן זה שוק גדול למכירות מרצ’נדייז, חולצות, משחקי ראווה, וכו’.

חייב לתקן שבסופו של דבר הוא הגיע בההעברה חופשית ולא שולם עליו יורו אחד.
אבל זה נכון לגבי השוק היפני, דווח שהשנה הייתה קפיצה ענקית בכמות היפנים שצופים בלה ליגה, ספציפית במשחקי מאיורקה הנוראית.
גם אם לא יתפתח ממנו שחקן ששוה מקום בריאל מדריד (למרות שיש לו פוטנציאל להגיע לשם), הוא שווה כמה מליונים טובים רק בשביל הכסף שהוא מכניס מהשוק היפני.

הכוונה הייתה שבארסה לא רצתה לשלם את המשכורת שהוא דרש, מיליון יורו לשנה.

צריך גם להגיד את האמת והיא שהעונה הראשונה שלו בליגה הייתה מאכזבת מאוד, כולם ציפו ממנו להרבה יותר בטח ביחס לקיץ הלא רע בכלל שהוא הראה במחנה עם ריאל. הוא אפילו לא היה שחקן הרכב קבוע בפאקינג מאיורקה.

אז נכון שהוא עוד צעיר מאוד וכו’ וכו’, אבל כרגע הייתי ממתין לראות מה בכלל יצא ממנו לפני שהייתי קובע שזה היה טמטום מצד בארסה. זה לא רק המליון יורו לשנה (שאני בטוח שלא זה מה שהפריע למועדון) אלא יותר הדרישה שלו להחריג את עצמו מכל הסטנדרטים שהמועדון קובע. לשלם מליון יורו לשנה לשחק נוער זה לא סביר ויש היררכת שכר מסוימת שצריך לעמוד בה. אם קובו יקבל עוד הרבה יכולים פתאום לדרוש.

זה מוזר, כי את מה שהם לא הסכימו לשלם לקובו הם שילמו לשחקן אחר בברצלונה ב , שאני לא זוכר עכשיו את שמו, כי אני בבית חולים…

אני בטוח שאם יגדל להיות ממנו שחקן טוב, זה ממש ינחם אותנו…

נ.ב המשפחה שלו גם הכחישה שזה היה עניין של כסף אלא יותר עניין מקצועי ורמזה שברצלונה לא הסכימה להבטיח לו קידום

נ.ב גם קובו בזמנו נענש בעקבות עונש העברות שקיבלנו “והוגלה” ליפאן בגלל רשלנות וזדון של ברצלונה. אז קשה לנסות ולרמוז שהוא חמדן או תאב בצע.

אני מאמין לכל דבר שסיד לואו כותב.
אם הוא אומר שבארסה לא החתימה אותו בגלל דרישות כספיות, אני מאמין שהוא צודק.

המשפחה אמרה שזה לא עניין של כסף? בטח, מה הם בכר יגידו? איזו הזדמנות הוא יכל לקבל בריאל בגיל 18 שלא יכל לקבל בבארסה? בדיעבד, פאטי שחקן סגל בגיל 17 וקובו במאיורקה.

א. פאטי הוא היוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל, לא סתם אלנייה (פאטי עלה מהנוער) הוא השחקן הראשון מאז סרגי שעלה מברצלונה ב. עלה תאנה . שנועד לכסות על הכישלון.

ב. בלי קשר שלדעתי הוא עשה טעות שהוא בחר בריאל, להשאר בברצלונה זה גם טעות. אפשר לראות את ריקי פוץ בשביל להבין את זה.

אני יחזור ויכתוב, קובו הוא ילד שבגלל הרשלנות של רוסי וברתומאו נענש שלא בצדק, בעונש העברות ,הוא לא יכל לשחק כדורגל כמה שנים והוגלה ליפאן. מצטער אני לא רואה בדרישות שלו , מוגזמות או חצופות.

דרך אגב, לדעתי לתת לפאטי להיות שחקן סגל בברצלונה ישר אחרי הנוער בלי לצבור ניסיון זה לא רק לא נבון , זה גם מסוכן מבחינה בריאותית ופיזית. לכן הוא נפצע מידי פעם. ודרך אגב, אם ראקיטיץ ודמבלה היו אומרים כן בקיץ , ניימאר היה שחקן ברצלונה ופאטי היה שחקן אלמוני. העלייה שלו זה נטו מזל ופציעות. (סוארז) תאמין לי שאף אחד לא תיכנן את זה בקיץ.

מה שאני רוצה להדגיש, אין שום תעודת ביטוח לאף שחקן. מבטיח לך, גם שצאבי היה בן 18 (דוגמה) לא יותר מידי אנשים (לשון המעטה, צאבי בעצמו סיפר איך שרקו לו בוז ורצו למכור אותו בהתחלה) חשבו שהוא יהפוך להיות אחד משתי הקשרים הספרדים הכי טובים בכל הזמנים (הראשון זה איניסטה) .

ביקום מקביל , רוסל וברתומאו הופכים להיות נשיאים, בתקופה, שצאבי איניסטה פיקה פויול בוסי ומסי (ואפשר להוסיף עוד כמה) שהם משחקים בנוער. או בברצלונה ב ואז מוכרים אותם תמורת שוקו ומנה פלאפל. זה סוג הדברים שגורמים לי לסיוטים בלילה…

אין לי פה ויכול איתך.
ברור לי שפאטי הגיע להרכב לגמרי במקרה, וגם קובו יכל לגמרי במקרה להגיע למעמד כמו של פאטי בריאל.
רק שלא יגיד שהוא הלך לריאל בגלל הפרויקט הספורטיבי שלהם ולא בגלל הכסף שבארסה סירבה לשלם לו. הוא הלך בגלל הכסף, וזה בסדר גמור.
הבעיות של לה מסיה ידועות, קובו הוא לא היחיד שעזב אותנו. בגלל זה כתבתי שזה מטומטם לתת לשחקן כמוהו ללכת, בגלל רווח עתידי שהוא יכל להביא. בין אם כשחקן ברצלונה, או כמכניס כסף מחולצות, או ממכירה עתידית.
מטומטם באותה במידה לתת לכשרונות אחרים ללכת.
ואין לזה קשר לבאן, אם בארסה הייתה משלמת לו את המיליון, הוא היה חותם אצלנו

מזכיר לי קצת את המקרה של צ’אבי סימונס. הלך למקום הכי גרוע מבחינת טיפוח כשרונות צעירים. אבל אם תשאל אותו , הוא לא יגיד לך שהלך בגלל הכסף.

הכל טוב, לא חושב שיש פסול לא בסימונס או בקובו . אם לי ולך יש זכות לחפש מקום שבו יספק לך גם רווחה מקצועית וגם כלכלית , אז גם להם מותר.

היום שחקנים מסתכלים לדוגמה על ריקי ואלניה ומבין בדיוק לאן הרוח מנשבת במועדון. ואז הם רוצים איזה ביטחון .

נכתב פה שיש סנדרט שברצלונה לא רצתה להפר אותו (לא אתה כתבת את זה) זה פשוט לא נכון, וגם אם זה היה נכון. בוא נלך לקראת הטיעון הזה, שיש שחקן בעל כישרון ופוטנציאל כזה גבוה, לא משחקים בקקי איתו. הוא לא דרש 100 מיליון אירו. ולחשוב שברצלונה ידעה שהוא יעזוב בחינם.

דרך אגב, הרבה מאנשים שאני עוקב אחריהם שצופים הרבה בלה מאסיה . וראו גם את סימונס וגם את קובו. טוענים בתוקף שקובו יותר מוכשר ממנו ויותר בעל סיכוי להצליח. (למרות שגם סימונס לא רע בכלל) זה עד כדי כך מפגר היה לשחרר אותו.

הטיעון של הבאן נרשם בקשר לרמיזות שהוא תאב בצע ובלה בלה בלה. הוא סבל בגלל התנהלות של ההנהלה. וחיכה בסבלנות אליה. ברתומאו , (שלמרות שמאשימים את פפ סגורה בזה , פה נושא באחריות יותר כבדה)

https://twitter.com/Youngcules/status/1271923087714516993

דרך אגב , במשחק שלשום היה חמש חילופים, אבל הוא לא מצא לנכון לתת דקות לריקי גם שהמשחק היה גמור.