מחזור 28 :: מפסידים בדרבי 4-1 (סאנצ'ו)

אחרי מחצית ראשונה טובה הגיעה התבטלות מוחלטת בשניה והתוצאה מדברת בעד עצמה.
מקטומיניי לא קשר אחורי וזה בלט מאוד.
ואן ביסאקה בהופעה זוועתית (מתקשה מאוד ולא בפעם הראשונה מול תנועות לעומק באגף שלו, בניגוד לפעמים קודמות שבהם סטרלינג ניסה אותו באחד על אחד שם הוא פייבוריט ברור), ברונו לא הופיע ודה חאה עם משחק רגל שכולו מתנות ליריבה.
רנגניק נכשל לחלוטין בלהגיב למתרחש על המגרש.

אני מת לדעת מה המאזן ספיגות עם מגאוויר ובלעדיו. באמת שקשה לי להבין את ניסיונות הלחץ שלו. כשבלם יוצא ללחץ צריך להיות נסיבות מאוד ברורות (כל קו ההגנה עולה גבוהה בשביל להקטין מרחקים, קשר אחורי מחפה על העמדה שלו וכו). אבל אצלו זה רוטינה שכל משחק הוא יוצא ללחוץ על דעת עצמו ומשאיר בור מאחור. אני מתקשה להאמין שמאמן מנחה אותו לשטויות האלה, אז אני חלוק אם הוא עם ביטחון עצמי בשמיים או סתם אידיוט. זה פשוט הזוי ובעיקר מעצבן ששחקן עם תג מחיר כזה ממשיך לעשות את אותן שטויות וממשיך לזרוק זין על הקבוצה.
משחק הלחץ של יונייטד הוא פייק לחץ, כשאתה יוצא עם חצי קבוצה ללחוץ את החלק האחורי של היריבה אתה חייב להפעיל שיקול דעת ולהבין שתי עקרונות בסיסיים בשביל שהלחץ יהיה אפקטיבי. 1-שאתה חייב לסגור קווי מסירה. 2- להוביל לניסיונות דריבל של השחקן היריב בשביל לחטוף לו בקלות ולבוא עם הפנים לשער. אצל יונייטד יש פשוט הרבה שחקנים בחלק הקדמי שמתרוצצים משחקן לשחקן בלי שום היגיון ויכולת לנצל את משחק הלחץ בשביל לחטוף ולייצר מצב הבקעה. פשוט פייק לחץ, והיה רגע במשחק שלא פחות מ-4 שחקנים סביב שחקן אחרון של היריבה והוא מצליח לעבור אותם בדריבל בקלות ובסוף אפילו סוחט עבירה.
מילה על רגניק, יש רגעים שלי לפחות (לא אוהד יונייטד) הוא גורם לסולשיאר להיראות כמו מאמן בכיר. אם זו החלופה של יונייטד בשביל לקחת תארים הם צריכים לדעתי לשנות כיוון ולחפש מאמן אחר שאם לא יצליח להחזיר את הווינריות של פרגי אז לפחות הוא ישחק כדורגל של קבוצה פייבוריטית.
שאלה אחרונה לאוהדי יונייטד, מה קרה לראשפורד השנה?, מרגיש שהוא הפך לשחקן מינורי. יש סיבה לזה?

ראשפורד הוא ממש תעלומה. נראה כבר תקופה ארוכה חמוץ וחסר חשק, קבלת ההחלטות שלו הדרדרה קשות ובעוד שתקופה מסויימת המספרים המשיכו למרות הגישה עכשיו גם זה לא.
לא ברור בכלל מה עובר עליו, אולי איזה משבר נפשי או משהו בחיים האישיים שאנחנו לא יודעים עליו.
הוא נראה כמו מישהו שצריך ללכת לשבת לכמה חודשים טובים אצל פסיכולוג שירים אותו חזרה.
מבחינה מקצועית העיתוי לירידה ביכולת הכי גרוע שיש כשגרינווד לא רלוונטי, רונאלדו לא בעניינים, וקבאני פצוע כמובן.

פעם ראשונה שאני בכוונה לא רואה משחק של יונייטד. אמנם היו כל מיני תירוצים אבל בדרך כלל אני משלים שידור חוזר בלי לדעת תוצאה. הפעם נמנעתי מצפייה, נכנעתי בדקה 70 ומשהו לראות מה הולך וסגרתי אחרי דקה. אומרים שהמחצית הראשונה הייתה טובה יותר אבל מה שקרה בשניה היה פשוט עצוב. עונה שהיא אוסף של השפלות. עדיף לעוף לאתלטיקו בפנדלים מאשר לפגוש את סיטי או ליברפול בהמשך.