מחזור 28: מביסים את סוסיאדד 6:1 באנואטה (מסי 2x, דסט 2x, גריזמן, דמבלה)

הסגל שלוקח איתו קומאן -

אין שינויים מיוחדים.
פיקה, רוברטו, פאטי וקוטיניו עדיין בחוץ.

ההרכב -

מחלקת המדיה של ברצלונה מתחילה להבין שאין טעם להשקיע בהכנת ההרכב. פשוט עושים העתק-הדבק מפעמים קודמות, ומשנים את הצבע.

בנתיים המשחק הכי טוב של ברצלונה שאני זוכר בשנים האחרונות… כיף.

הייתם רוצים גם בעונה הבאה לשחק עם שלושה בלמים?

זה המערך שמוציא הכי הרבה מאלבה ומדסט שהם כוח התקפי עצום כווינג-באקים שנמצאים בעיקר למעלה. שניהם גם לא מושלמים בלשון המעטה בפן ההגנתי והמערך הנ"ל יכול לחסוך מצבים בעייתים של מאבקים אוויריים בהגנה, חורים באגפים במתפרצות של היריבה, חוסר תיאום עם הבלמים ועוד.

באמת? צרצרים? נתתם קונצרט אתמול.

ממש בא לי לראות את ג’וניור פירפו במערך הזה במקום אלבה, סתם בשביל הדבר הזה שנקרא מנוחה. זה המערך שהוא הכי הצליח בו בבטיס, ונעשה לו עוול גדול לדעתי שלא קיבל את החופש ההתקפי שלו. בכל משחק שאני זוכר שעלה קדימה הוא היה מצוין, אם זה בישול, שער או סכנה ליריבה.

היי היי…אנחנו לא קרוס, אנחנו עובדים :wink:

בערב, בלי נדר.

האמת שבארסה לחלוטין העלתה הילוך. משחק הלחץ, הנעת הכדור והחדות שכבר חשבתי שלא אראה העונה. הכל אשכרה התפוצץ מול סוסיאדד שבלי קשר נמצאת בדעיכה מסויימת מאז ההדחה מאירופה, ועוד ללא דויד סילבה הפצוע.

כבר כמה זמן שללא שחקני אגף אמיתיים, ועם תלות מוגזמת במגינים דיברנו לא מעט על אופציית מערכי שלושה בלמים למיניהם, ואני שמח לראות שזה מוכיח את עצמו. האמת שלראשונה מזה הרבה זמן ראינו את אגף ימין זכרונו לברכה מצליח לייצר מצבים או אפילו שערים באופן ישיר וזה לא מעט בזכות דסט שמצליח לאט לאט למצוא את עצמו. גם ההגנה כמובן הצליחה להתמודד סך הכל בצורה טובה עם כמעט כל איום מהצד של סוסיאדד שבנתה הרבה על המהירות של איסאק ופורטו, אך למזלינו (ובלית ברירה) פרנקי דה יונג מוכיח שהוא יכול להיות הכי טוב בכמעט כל עמדה אצלינו.

למרות הכל, אני עדיין חייב להגיד לדעתי גריזמן ודמבלה עדיין HOLDING US BACK. גם בימים שהם כובשים, או עושים דריבלים לא רעים תמיד נראה שהם מנותקים מהשטף של המשחק. שהם לא מצליחים לתפוס את הקצב שלהקבוצה שהם מניעים כדור או לעיתים לא מצליחים לקחת את ההחלטה הנכונה בין המשך הנעת כדור, פס מתוחכם או דריבל עד הסוף. אניעוד מחכה לשחקנים פחות נוצצים שיצליחו לדחוף את המשחק של בארסה עוד קצת קדימה, אבל לחלוטין מדובר על ההופעה הקבוצתית הטובה ביותר שקיבלנו מזה כמה שנים.

ומשפט אחרון: פדרי, אגדה בהתהוות.

כשבוסקטס נראה כל כך טוב הגנתית אפשר להגיד שמשחק הלחץ של הקבוצה עובד בצורה טובה. עם כל הירידה ביכולת שלו, כאשר הוא נמצא בקבוצה שלוחצת טוב הוא עדיין ברמה גבוהה. בכללי הוא ברמה גבוהה במשחקים האחרונים. הבישול שלו אתמול למסי זאת גאונות במיטבה, לא פחות. למסור כזה כדור לאזור הרחבה, בצורה כזאת שמסי לא צריך להשתלט על הכדור אלא “רק” לבעוט זה משוגע.

המגנים שלנו אתמול נתנו הופעה מעולה, ראו שדסט צבר המון ביטחון עם השערים שלו. אני מקווה שהוא ישחק בביטחון כזה גם במשחקים הבאים. אלבה היה מעולה גם כן. גם הבלמים שלנו נתנו הופעה לא רעה. את לנגלה לא הרגישו, מינגסה היה טוב ודה יונג מעולה. אם יש יתרון לדה יונג כבלם זו העובדה שכמעט בלתי אפשרי ללחוץ אותו. הרבה פעמים סוסיאדד לחצה את הקו האחורי שלנו בטירוף וכשהכדור הגיע לדה יונג הם קצת הורידו הילוך מתוך הבנה שהוא יכול לשבור את הלחץ שלהם די בקלות ומשם להוציא את בארסה להתקפה עם המון שטח. כמובן שאשמח לראות אותו חוזר לקישור במשחקים הבאים (במקום גריזמן) ושאראוחו יתפוס את מקומו כבלם, אבל כשאין לנו מספיק בלמים כשירים זה פתרון סביר.

אני מסכים עם נדב לגבי הצרפתים. אני חושב שעם פאטי ודה יונג כקשר לדוגמה במקום גריזמן ודמבלה אנחנו יכולים להיות אפילו יותר טובים. מוריבה היה מצויין, כיף לראות את המשחק שלו. לריקי מגיעות יותר דקות אבל מה חדש.

נ.ב
השער האחרון לחלוטין שער לה מאסיה. לא רק בגלל שכל המעורבים בהתקפה הם בוגרי לה מאסיה אלא בעיקר בגלל המסירות המהירות והתנועה המעולה. תענוג.

כמה שאני שונא פגרת נבחרות.