מחזור 29: משחק חלש וניצחון 2:0 על לגאנס בקאמפ (פאטי, מסי)

גריזמן חסר יכולות בתפקידים אליהם הוא מיועד בקבוצה (קיצוני שמאלי או חלוץ 9). זה לא קשור לבטחון, הוא פשוט שחקן ללא יכולות מספיק גבוהות בעמדות האלו. הוא לא יעשה דריבליסט או שחקן עם גב לשער גם עם כל הבטחון שבעולם. מדובר ברכש שהיה באמת כשלון ידוע מראש, הלוואי ואיכשהו נצליח להפטר מהצרה הזאת.

עדיין לא ברור אם ריקי מספיק טוב, אבל הוא מרענן. סוף סוף שחקן קישור שדוחף קדימה וחושב לעומק ובאופן כללי שחקן אנרגטי ולא גופה מהלכת. זה כבר כיף.

הואר בספרד פשוט מביך, בחיים לא היה פנדל על מסי היום (למרות הסלאלום הפשוט מדהים), וגם הפנדל שסביליה קיבלה מול בטיס היה מגוחך.

איזה משחק נוראי. שיעמומון קלאסי של אמצע העונה, שפעם היינו קוראים לו “ניצחון של אליפות”, כי הראנו אופי מול קבוצה קשוחה. רק שהפעם זה לא אופי, או לפחות לא אחד כזה ששווה לרוץ ולספר עליו לחבר’ה.

באחת מקבוצות הוואטסאפ אתמול התקבלה הודעה, מיד בהנפת השלט לחילוף של פאטי: “איזה חילוף של חסר עמוד שדרה”, ואני מסכים לחלוטין. אני לא מאשים רק את סטיין (כי הכוח שיש לו בקבוצה שווה לכוח שיש לי), אבל הסיטואציה בה ברצלונה מתמודדת עם בונקר (ולא אחד המפוארים, כן?), והשחקן היחיד (חוץ מאיזה ארגנטינאי) שאשכרה עושה משהו בהתקפה ושהוא גם במקרה שחקן הכנף היחיד על המגרש - מוחלף עבור עוד שחקן שייכנס בין הרגליים של אחרים באמצע - לא מובנת לי. בטח כשלא מדובר בפעם הראשונה, וגם לא העשירית.

אני מבין את השיקול של “לא לקבור את גריזמן”, באמת. אבל לא מבין את ההיגיון בלחזור ל"שיטה" שלא עובדת כבר כמה שנים טובות, של “לא הלך לנו דרך האמצע עד עכשיו? יאללה, בואו נמשיך לנסות”. כשאתה עולה גם ככה עם 3 שחקני קישור, שהקשר הנוכחי (ראקיטיץ’ היה כן יותר יוזם בעברו) בינם לבין לאיים על השער (באופן ישיר או עקיף) הוא אפסי, וכל הסיכוי ההתקפי שלך בנוי על החוצפה החיובית של פאטי (וכמובן על מסי) - לא מסתדרת לי ההוצאה של אנסו. מצטער. גם אם אני סופר מתחשב ברגשות של גריזמן, שלחלוטין לא אשם.

יותר מששמחתי שריקי כן קיבל דקות, שמחתי שהוא הגיע ל-2 מצבים, ושהשני היה גם מבעיטה מרחוק (יחסית). בלי הצורך האינסופי והתלותי של כולם קודם כל לחפש את מסי, ואז לחפש את מסי, ואם זה לא אפשרי - אז לחפש את מסי. הילד בעט, וזה מצוין. בהנחה שבאימונים הוא לא מזייף לחלוטין, אני מקווה שהוא יקבל יותר הזדמנויות כאלו בהמשך, כי חוץ מווידאל, אין לנו שחקן אחר בקישור שיודע שהוא גם יכול לתקוף.

על האימפוטנטיות של אגף ימין דיברנו מספיק לאורך העונה, והשנים האחרונות, וכבר “הוכח” שהדברים שם לא מתנהלים לפי איזשהו היגיון. מצד שני, תרתי משמע, גם בשמאל לא ממש הברקנו היום, ופירפו הוכיח בפעם המי יודע כמה, שאם אתה משחק פעם ב-10 משחקים, היכולת והביטחון שלך ייראו בהתאם.

ועדיין, כמו תמיד (או לפחות בעבר הקרוב), מי שמצילים לנו את התחת אלו מסי (שהגול שלו לא היה “יפה”, או אפילו
“נחמד”. הוא פשוט רץ דרך שחקנים כי נמאס לו מלנסות אופציות אחרות, וסחט פנדל שלא הגיע לו), טר-שטגן ואיזשהו גיבור יומי אקראי. הפעם הגיבור היומי היה לנגלה עם 2 הצלות במהלך אחד בתחילת המשחק, שאלמלא הן המשחק היה נראה אחרת לגמרי. אה…כן…וגם אראסו שיצא מטומטם במהלך הזה.

בהצלחה לנו מול סביליה.

יש לסטיין הרבה “חוסר עמוד שידרה”. אבל בחילוף הזה, אני מסכים איתו, זה לא קשור לדריבל של גריזמן או לתפקוד שלו. אם קיקה היא מוציא את גריזמן משחק שני רצוף מוקדם. זה היה קובר אותו. כמה דקות אחרי אם סמדו היה שומר על עצמו טיפה אחורה וגריזמן מבקיע את השער, היו אומרים שזה החלטה טובה של המאמן. לפעמים מאמנים חושבים אחרת מאוהדים.

אני לא חולק על זה שהוא “ואלורדה עם טיפה יותר כריזמה” אבל באופן נקודתי ובודד עם ההחלטה הזו אני מסכים.

גריזמן שחקן ברצלונה, ולטעמי, הוא באמת מנסה ועובד קשה. יש לנו עוד 9 משחקי ליגה ועוד משחק או שתים (שבסוף נודח בצורה מאוד משפילה) אבל אם רוצים להציל משהו מהעונה הזאת, חיבים איכשהוא להכניס אותו להיות פרדוקטיבי בהתקפה.

נ.ב קיקה גם אמר בסיום המשחק, שאנסו באימונים הרגיש מתיחה והוא לא היה כשיר לחלוטין. זה גם שיקול שלא נכתב פה

לגיטימי.

אין לי אף תלונה כלפיי גריזמן. הוא לא אשם בזה שקודם קנו אותו, ואז חשבו איפה הוא יכול להתאים במערך. ואני בטח לא יוצא נגדו אישית, כאשר בבירור הוא זז ומנסה יותר מהרבה שחקנים אצלנו, ואשכרה מראה איכפתיות. אבל אני לא בטוח שכדי להציל את העונה הזו, דווקא גריזמן הוא זה שצריך להיות מטופח. אולי עדיף שמי שיהיה פרודוקטיבי יהיה פאטי? או ברייטווייט?

החילוף של פאטי הוא לא הבעיה הכי גדולה בעולם, ולא מה שגרם לברצלונה להיראות לא משהו אתמול. זה פשוט עוד סיפמטום למחלות שכולנו מכירים.

פה אתה מסתכל על תמונה יותר רחבה, אני מדבר רק על המשחק הספיציפי הזה וההחלטה הזו. אתה צודק לחלוטין בקשר ל

אני מדבר על החלטה בודדת שלו.

דרך אגב, מה עם אומטיטי? אם אני קיקה, אני זורק אותו ליציע. אני לא רוצה לראות את האפס הזה שחקן ברצלונה יותר. הפך להיות אחד השחקנים הכי שנואים עלי בסגל.

אני כותב את זה וזה כואב לי , כי לא רק שהוא היה אהוב עלי, אני אישית הגנתי עליו נורא בזמן שהרבה החטיפו לו בהארכת חוזה שלו. ממש אכזבה.

זה אולי יותר מידי מוגזם לדרוש את זה, או לחשוב שזה יכול לקרות, אבל הייתי יותר מקבל חילוף בו סוארס נכנס במקום ארתור, ואז מסי ירד אחורה (מה שהוא גם ככה עושה) כדי לנהל דברים בצורה שארתור לעולם לא יוכל לנהל. ואז יכלת להשאיר גם את גריזמן, וגם את פאטי.
לא יודע כמה המהלך הזה היה יעיל, בטח כשזה משהו שעלה לי לראש כרגע ולא ממש חשבתי עליו לעומק, אבל לעשות את אותו הדבר (לזרוק פנימה עוד שחקנים לאמצע ולהוציא שחקנים מהצדדים) הוכח כלא יעיל כל כך הרבה פעמים, שאולי כן שווה לנסות את זה.

כבר לא רואה טעם לדבר על אומטיטי. אני כבר מזמן לא מתייחס אליו כשחקן ברצלונה.

מצטער לקטוע את הדיון, אבל פאטי הוחלף כאמצעי זהירות, כבר כמה שבועות שהוא מתלונן על אי נוחות ומתאמן בקצב אחר מחבריו.

תודה על העדכון, מודה שלא הייתי מודע לעניין. מקווה שסטיין יקבל את התנצלותי הכנה על ההאשמה במקרה הזה, ושאר הקוראים פה על חרטוט לא מבוסס.

בכל מקרה - אומנם נקודתית הבעיה לא הייתה אתמול, אבל זה עדיין משהו שרואים לאורך המון זמן (עוד לפני סטיין).

מה הבעיה עם פאטי? פציעה כלשהי או עוד פעם כאבי גדילה ומתכונת בלשון והבעה?

פאטי יש לו וואחד טאצ’ בעיטה, קט-לני, טראבל מייקר קבוע לעבודת ההגנה של היריבה- פרייסלס. זהו, זה כל מה שרציתי לכתוב ביחס למשחק אמש.

אגב
לראות את השחקנים חוגגים בלי לרוץ לקהל, נוגע ללב, זה קצת כמו שילד מבקש ממך לראות אותו קולע/בועט ואז להבין שאף אחד לא הסתכל.

אגב 2
בעצם כל עוד מסי ראה, זה נחשב…

ריקי פוץ’ חייב להתחזק פיזית. נכון לעכשיו, כששחקן יריב נושם לעברו, הוא עף עם הרוח. אתמול השופט ריחם עליו מאוד, והוא קיבל המון עבירות. זה לא יקרה במשחק רציני. אני אוהב את מה שהוא עושה על המגרש, אבל כי להיות פאקטור משמעותי, הוא חייב להתחזק מבלי לפגוע בזריזות שלו.
גם פאטי צריך להתחזק, רק שאצלו זה פחות ניכר.

נראה שמסי לוקח את העונה ברצינות. אתמול הוא רדף אחרי בלמים גם בדקה ה 90. מזמן לא ראיתי את זה.

אתמול בארסה לחצה חזק בחצי של לגאנס, משהו שלא מאפיין אותנו מאז שפפ עזב. גם מול מאיורקה שמתי לב לזה. או שהשחקנים שלנו בכושר הרבה יותר טוב מהיריבות הקטנות, או שזאת הוראה ברורה מהמאמן, שמנצל לטובה 5 חילופים. מבחינתי זאת נקודה חשובה, זה עשוי לעבוד גם מול קבוצות חזקות.

ושמישהו יסביר לי למה צריך שוער שלישי בסגל במקום שחקן שדה נוסף.

בגדול מסכים עם הכל, אבל כמה שאלות/תהיות:

1. ריקי - אם אני לא טועה, היה דיווח או הייתה שמועה שסטיין והצוות המקצועי לא מרוצים ממנו מסיבות כלשהן. יכול להיות שהסיבות האלו נובעות מהעניין הפיזי שציינת?
  2. מסי לחלוטין נראה יותר מתאמץ. אבל לדעתי זה יותר בגלל שהיה לו זמן להחלים מפציעה שהוא גרר (לפני פגרת הקורונה), ושעכשיו הוא פשוט יותר כשיר.
  3. האמת שאני לא יודע כמה היה משחק לחץ בצד של לגאנס, ועוד לחץ יעיל, ולא “רק” הבדלי כוחות. בוא נגיד שאחכה לראות את זה גם מול סביליה ואתלטיקו, אבל אם זה באמת הכיוון - מעולה. הלוואי והאספקט הזה במשחק של ברצלונה יחזור.
  4. לגביי השוער השלישי - לא בדקתי את החוקים וכאלה, אבל אולי זו הנחיה מלמעלה? אחרת באמת לא רואה הסבר הגיוני.
  1. אני לא קראתי דיווח כזה.
  2. מסי לא לוחץ כשאין צורך קיומי כבר הרבה שנים. זה לא קשור לפציעה כזאת או אחרת לדעתי, זה קשור לעובדה שככה הוא שומר כוחות. או שהוא יודע שלא יפתח מול סביליה, או שהוא באטרף ולא שומר כוחות. מעניין אם הוא עבר אתמול את ה 8 ק"מ שלו למשחק.
  3. לדעתי היה משחק לחץ חזק מאוד, הרבה יותר ממה שאני רגיל מבארסה. חצי ליגה זה לגאנסים, ואנחנו לא לוחצים אותם ככה גם בזמנים טובים.
  4. חיפשתי אם חייבים שוער שלישי, ולא מצאתי. אולי יש מגבלה של שיתוף מינימום צעירים בתוך הסגל של 23? לא יודע.

האמת שאתמול השחקן השחור של לגאנס דחף את ריקי והעיף אותו כמו שמעיפים בובת סמרטוטים, ואני נקרעתי מצחוק. אבל ממש!
וחשבתי על הציטוט הזה שיש אספקטים שבהם לא מרוצים מריקי, וזה הדבר הראשון שעלה לי לראש.

כי אמנם לא כל שחקן יריב ישים עליו יד ויעיף אותו לקיבינימט, אבל אם בכל תיקול קל הוא יצא כשידו על התחתונה אז הוא לא יצליח כקשר בבארסה, לפחות עד שיתחזק.

אגב, זה גם הזכיר לי את מסי של תקופת הפציעות, לפני שפפ שינה לו את הדיאטה ואימוני הכושר, שאחריהם הוא הפך להיות חיה רעה שלא נופל מכל תיקול.

אחרי יותר מעשור של ריחופים מעל תיקולים, עשור שבו מסי כמעט לא מקבל שריקות לעבירות ברורות (פשוט בגלל שהוא זה שנשאר עם הכדור, לעומת מבצע העבירה שנשאר על הדשא), אולי קשה לזכור את זה אבל למסי הצעיר ניסו להדביק שם של מתחזה שנופל מזה שנושמים לידו. ואמנם הוא לא היה מתחזה מעולם, אבל הוא היה נופל הרבה יותר עד לשינוי הפיזי תחת פפ.

אז אולי ריקי הוא לא מסי, אבל נראה לי שיש מה לעשות בהיבט הפיזי. ויפה שעה אחת קודם.
למה שבשבילי בארסה זו לא קומדיה, אבל זה באמת קרע אותי מצחוק אתמול… :crazy_face:

בהתחשב בתוצאה, בדקה ובשעת המשחק הגבתי באופן דומה אז לא הייתי ממהר להאשים את עצמך…
מסכים שריקי חייב לעבוד על הפן הפיזי וגם על המשמעת, הסגירות שלו היו מקסימות כי הוא רץ יותר מכולם וזה הגיוני כשאתה עולה ל20 דקות אחרי 829 משחקים בספסל וביציע אבל הן לא היו חכמות יתר על המידה וב90 דקות הוא לא יוכל לרוץ מקצה לקצה כל הזמן.

סגירות אפשר ללמוד, גןבה ומשקל קצת קשה יותר.
בדקתי בויקיפדיה לשם השוואה: פוץ’ 1.69 מטר ושוקל 56 קילו. מסי 1.70 ושוקל 65-72 קילו, תלוי במקור. הבדל עצום במשקל על אותו גובה.
עוד שחקנים עם אותו גובה בערך - ארתור שוקל 73 קילו, אלבה 68, קוטיניו 68.
שחקן הכי נמוך שראיתי, פאבלו פיאטי, שוקל 63 קילו כשגובהו 1.64 מטר.

אין שחקן משמעותי בליגה עם משקל כמו של פוץ’. חייב להתחזק.

החיסרון הפיזי הוא משמעותי יותר זה בטוח, זה לא שאינייסטה למשל היה יורד לגליצ’ים כל חצי דקה אבל הוא כן ידע להתמקם בצורה טובה יחסית לקשר עם אורנטציה התקפית וזה כל מה שאני מבקש מריקי אם ברצונו להיות פה שחקן סגל לגיטימי.

לא מכיר חוק כזה, אבל ממחקר מעמיק שעשיתי במשך 3 שניות, ראיתי שאנחנו לא היחידים שפועלים ככה - גם ריאל זימנה 3 שוערים למשחק הערב מול ולנסיה. מצד שני - אתלטיקו ו-ולנסיה זימנו 2, ככה שבוודאות אין חוק שמחייב זימון 3 שוערים לסגל (אחרי פגרת הקורונה).

אנסה למצוא משהו בהקשר לשיתוף שחקנים צעירים בסגל, בכללי ואחרי הקורונה, אולי זה יאיר את עינינו.

אני מניח שזה פשוט בגלל שתכלס אין באמת צורך בסגל כזה רחב למשחק, 12 מחליפים זה המון כאשר מותר להכניס 5, וגם אם אתה רוצה להיות גמיש בהתאם למשחק, המאמן לא זקוק לכל-כך הרבה. על כן הערך של הוספת שוער שלישי (למקרה חריג מאוד סטטיסטית ש-2 שוערים ייפצעו/יורחקו) גם אם נמוך, עדיין גבוה יותר מאשר הוספת מחליף 12 שבוודאות אין שום סיכוי שתשתמש בו.

אה…זה שזה 99.9999% חסר משמעות זה ברור.
פשוט אם ברצלונה מובילה בגדול בשלב כלשהו במשחק, הרבה יותר הגיוני (לי) להכניס איזשהו ילד להגנה/קישור/התקפה, מאשר לשער. וגם הסיכוי לפציעה ו/או הרחקה של 2 שוערים, באותו משחק, כשעוד נשארו חילופים - אפסי (והנה זה הולך לקרות במשחק הבא של ברצלונה), בטח ביחס לעמדות אחרות.

אבל שיהיה.

אין שום טעם לקחת שחקן נוער שאין סיכוי שישותף מהקבוצה שלו במקום שוער שכבר נמצא בסגל שאין סיכוי שישותף גם הוא. כל השחקנים שמתאמנים עם הקבוצה הראשונה (כולל כמות נכבדת מבארסה ב’ עם כל שחקן שנחשב שם בעל פוטנציאל) נכנסים לסגל מאז החזרה מהפגרה.

מעבר לזה, שאלה יהיו הצרות שלנו… את מי זה באמת מעניין.