מחזור 29: משחק חלש וניצחון 2:0 על לגאנס בקאמפ (פאטי, מסי)

הסגל למשחק -

אלבה מושעה.
בדרך ליציע, הוא נתן כיף ללנגלה שחזר לסגל אחרי השעייה בעצמו.

מונצ’ו, קויאדו, פנייה, אראוחו וריקי עמלו על השלטים, ויעודדו במרץ מקרוב.

2 לייקים

שאלה שאולי, בתקווה, תפתח דיון -
בהתחשב בעובדה שיש משחק לא פשוט מול סביליה בחוץ, ביום שישי, ואחריו יש משחק בית מול בילבאו (ובכלל בהתחשבות עתידית להמשך הצפוף של העונה) - האם כדאי לפתוח הלילה עם מסי בספסל?

מצד אחד - ברור שכן. משחק בית מול קבוצה שבמקום הלפני האחרון (ושבמקום ה-18 במשחקי חוץ), הוא ה-הזדמנות לתת למסי מנוחה (ואולי גם לאחרים).
מצד שני - אחרי 3 חודשים של פגרה, אולי צריך לשחק עם ההרכב החזק, שכמובן כולל את מסי, כמה שאפשר בהתחלה, כדי להיכנס לקצב (של כושר, משחקים, תיאום בין השחקנים וכו’), וכדי לצבור נקודות.

מה דעתכם?

** אני כמובן לא מתייחס למה שיקרה, אלא למה שאנחנו חושבים שצריך לקרות. **

המספר הגדול של החילופים הופך את שאלת ההרכב לפחות משמעותית. אם אני צריך לנחש, אנחנו נראה הרבה פחות הרכבים שאינם אולטימטיביים עד סוף העונה והרבה יותר ניסיונות להרוג משחק ואז לתת מנוחה (כולל על הדשא, כמו שראינו במשחקים של ריאל ובארסה). בעיני זה גם הדבר הנכון לעשות, טקטית ואסטרטגית. עדיף לנסות “להרוויח” את המנוחה מאשר להמר שתהיה לך את הפריווילגיה לספק אותה ו/או להסתכן בהפסד.

כמובן יכול להיות שאני טועה והאפקט יהיה הפוך, כי גם להעלות את מסי להציל את המולדת נעשה “זול” יותר.

2 לייקים

מסכים, אבל למרות שניתן לעשות 5 חילופים, עדיין אפשר לעשות אותם רק ב-3 פעימות, והגיוני שלא נראה אף אחת כזו לפני הדקה ה- 60 (חוץ מבמקרים של פציעות, הרחקות, ותוצאות קיצוניות בשלב מוקדם של המשחק). אז כן יש משמעות להבדל בין 60+ דקות ראשונות של המשחק, לבין 30-. לדעתי לפחות.

המשחקים של ברצלונה בהמשך הקרוב -
16.6 (היום) - לגאנס בבית.
19.6 - סביליה בחוץ.
23.6 - בילבאו בבית.
27.6 - סלטה בחוץ.
1.7 - אתלטיקו בבית.

כלומר כל משחק אחר, עד המשחק מול אתלטיקו, הוא פחות טוב על הנייר וכרגע (יכול להיות, למשל, שבמשחק מול סלטה נהיה ביתרון גדול יותר בטבלה, מה שגם יאפשר מנוחה, אבל אף אחד לא יודע את זה ואי אפשר לתכנן את זה) כדי לאפשר מנוחה לשחקנים בכירים (ובראשם מסי).
אבל…זה לא בהכרח הצעד הנכון, כמו שציינתי (וגם אתה). יכול להיות באמת שצריך לתת מה שאפשר כרגע, כדי להתייצב וכדי אולי לפתוח פער גדול יותר, ואז להתחיל לחלק דקות אחרת.

אני בעד לתת למסי לפתוח בכל משחק ושיחליט לבד מתי הוא רוצה לרוץ ומתי לנוח על המגרש. הוא יודע לנהל את עצמו הרבה יותר טוב מהמאמן.
מסי על המגרש שעושה 4 ק"מ עדיף על כל שחקן סגל שלנו שרץ 12 ק"מ למשחק, ומייצר הרבה יותר סכנה ליריב.
חוץ מזה תארים אישיים גם חשובים, אולי לא למסי, אבל לי כאוהד ברצלונה. אני רוצה שיזכה שוב בפיצ’יצ’, בכדור הזהב, ישפר עוד יותר את הסטטיסטיקה הלא הגיונית שלו גם ככה.

3 לייקים

לטעמי אין חשיבות גדולה מדי למשחקי בית וחוץ העונה. ההבדל הפך למינורי ברגע שסגרו את היציעים.

היתרון המשמעותי ביותר של קבוצת בית (בעיקר של קבוצות קטנות) הוא קהל שדוחף את השחקנים ומעלה את האדרנלין שלהם, משפיע על החלטות השיפוט, ואולי הכי חשוב - גורם לתחושת אי נוחות אצל היריבה.

נכון, יש דברים קטנים כמו איכות ואורך הדשא, ההיכרות עם האצטדיון ותחושת הנוחות שקיימת אצל השחקנים שמגיעים למקום המוכר שלהם, אבל לטעמי הם מתגמדים לעומת המחסור בקהל.

האם סביליה בחוץ הוא בהכרח משחק קשה יותר מאשר לגאנס בבית? לא בהרבה. סביליה גם היא תשחק משחק שלישי תוך שבוע, בלי כושר משחק מדהים, בלי סגל רחב מדי ובלי הקהל שלה. בצד שלנו רגילים לשחק חרא ולאסוף נקודות. ויש לנו את מסי…

בניגוד לסביליה, עם רמת מוכנות הרבה פחות גבוהה, עם הרכב שסביר להניח שיראה לא מעט רוטציות וחלילה בלי מסי - לגאנס עלולה להיות חתיכת מוקש.

לייק 1

בלי קשר למסי, אני חושב שהתשובה לשאלה הזו ברורה ויותר חד משמעית. לפחות על הנייר.

גם בלי קשר לענייני בית וחוץ, וכמה הם רלוונטיים כרגע, סביליה קבוצה הרבה יותר טובה מלגאנס - כבשה כמעט פי 2 ממנה (יש לסביליה את ההתקפה השלישית בטיבה בליגה, עם משחק יותר מהרוב), וספגה 11 שערים פחות (ספגה רק אחד פחות מברצלונה, במשחק יותר).

במשחק נתון? גם אקסטרמדורה יכולה לנצח את ברצלונה. מבחינת סיכויים? לסביליה יש הרבה יותר סיכוי להוציא נקודות מברצלונה בפיחואן, מאשר ללגאנס בקאמפ.

2 לייקים

זה לא דברים מינוריים במקרה של בארסה.
איכות הדשא חשובה מאוד כשמשחקים במסירות קצרות, בנגיעה אחת ולרוב על הדשא.
הרוחב חשוב מאוד כשהקבוצה מנגד משחקת בונקר צפוף.

לייק 1

תעדכן אותי כשבארסה תחזור לשחק ככה :stuck_out_tongue_winking_eye:.

בכל אופן, תאמין לי שבדשא באנפילד לא היה זה שהפריע לבארסה להניע כדור כמו שאתה מתאר.

סביליה כקונספט זה משחק יותר קשה מלגאנס. זה נכון כקונספט, אני בספק אם אי פעם לגאנס תהיה קבוצה טובה מסביליה. ועם זאת, אנחנו בתחילת עונה מחודשת, ושום דבר ממה שכתבת על מה שהיה עד כה העונה לא רלוונטי בשביל הקבוצות. אין הבדל אמיתי בין המשחקים.

ברור שסביליה קבוצה טובה יותר מלגאנס, בבית או בחוץ.
בליגה אין לנו ליברפולים, לא משנה בבית או בחוץ. בליגה אנחנו צריכים לפצח בונקר , גם כשמשחקים בחוץ והאיצטדיון מלא.
לכן הדשא וגודל המגרש חשובים.

ראיתי ניצוצות אפילו מול מאיורקה. לא נרדמתי מול הטלויזיה. אני חושב שעוד שבועיים כבר נהיה הרבה יותר טובים, והיריבות שיש להן סגל קצר יותר, כבר יהיו עייפות.

ברצלונה היא קבוצה שתמיד היה בה פער יחסי בין משחקי חוץ ובית , והשנה זה חמור במיוחד. לשחק משחקי חוץ בלי קהל זה בונוס אדיר, בטח במגרש כמו פיחואן. יותר מזה, לקבוצה עם שחקנים שבעים וזרקנים לשחק במגרש באוירה של משחקי אימון זה יתרון.

אם אני מסתכל בזוית נרחבת, משחק בלי קהל זה לא כדורגל ולא מרגש או מעניין, במיוחד באטדיונים שהקהל מהווה חלק גדול מהחויה.

אני יעמוד מאחורי הדעה שלי, עדיף היה מבחינתי לסיים את העונה ללא אלופה מוגדרת . ולהתחיל שנה הבאה מחדש.

ההרכב -

לנגלה חוזר להרכב אחרי ההשעייה.
פירפו, ראקיטיץ’, ארתור ופאטי פותחים.

סוארס ימשיך להתחיל מהספסל.

לייק 1

די כבר לסרג’י רוברטו. די.

2 לייקים

קיוויתי שמישהו אחר יגיד את זה. שלא יגידו שאני מוטה.

מקסימום ואן ברונקוסט.

#סליחה

4 לייקים

הצמד ראקיטיץ’-רוברטו בימין גורם לי להתגעגע לשילוב האגדי בין סמדו לדאולופאו. לפחות אז היה מעניין.

מטומטם לחלוטין, אבל מעניין.

לייק 1

החילוף הזה הוא פשוט פשע.

פאטי עשה יותר במחצית הזאת מאשר גריזמן עשה כל העונה.

אני אולי יפתיע, אבל אני מבין את קיקה פה, אתה מחליף את גריזמן אתה גומר אותו סופית.

ריקי פוץ עשה יותר בעשרים דקות ממה שראקטיץ עשה במשחק וחצי .

אומטיטי ידע שצהוב יפסול אותו מהמשחק מול סביליה ובכל זאת עשה עבירה לא נחוצה. הוא פשוט לא שחקן כדורגל יותר.

ובאמת תודה לך אנסו פאטי, שחקן השדה היחיד שגורם לי להתרגש באמת ובתמים ובלי שום טיפה של ציניות בעונה המחורבנת הזו של ברצלונה.

אני מצטער, אבל בגומלין מול נאפולי אני לא רוצה לראות אאותו על המגרש אפילו לדקה. אני רוצה לראות את אנסו פאטי מקבל מספיק דקות בליגה כדי להיות מוכן לחרוש שם את אגף שמאל.

2 לייקים

אבל זה לא יקרה, אתה צריך את גריזמן, אז מה לרצוח לו את הביטחון סופית. גם כך לאט לאט הוא נראה כמו בדרך להיות עוד אחד מהפלופים המפוארים של ברתומאו. (שלא באשמתו)