מחזור 29 :: 3-0 קשה על ולנסיה, שער העונה של בנזמה?

לקראת ולנסיה

דרגת הקושי תעלה מחר כשריאל מדריד תארח את ולנסיה, נא להסתגל לשעה החדשה (23:00, One) ונקווה שתעשה לנו חמישי שמח. אחרי שבארסה ניצחה, הפער שוב צמח לחמש נקודות והמרדף ממשיך. עוד עשרה גמרים. פדה ואיסקו יפתחו בהרכב?

image

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי שסגרה עניין נגד אייבר תוך פחות ממחצית אחת (1:3), כדורגל שמיעטנו לראות העונה. אולם, כמובן שרמת הקושי תעלה משמעותית, והפער מברצלונה שוב צמח לחמש נקודות. ריאל צריכה להמשיך בשלה ונותרו בפניה עוד עשרה גמרים. היא יכולה ללמוד מהמשחק במאסטייה איך צריך לשחק עד לרגע האחרון. זידאן הודה שהקבוצה בכוונה מתאמנת בשעות הערב כדי להסתגל למצב החדש (משחקים ב-22:00 שעון ספרד), ואמר “השחקנים צריכים ליהנות. אנחנו לא יכולים לעשות דבר עם לוח המשחקים. אנחנו לא חושבים על שום דבר ממה שקורה בחוץ”. ואם כבר מה שקורה בחוץ - זידאן התייחס לבייל שגילה יכולת עלובה: "הוא סובל מכאבים בגבו ולכן לא במיטבו. אני לא יכול לשלוט על מה שאתם כותבים. מערכת היחסים טובה. אין באמת ‘לפני קייב ואחרי קייב’. נו טוב.

מבייל לא תבוא הישועה (וגם לא מחאמס על אף הקלישאות של זידאן), זה ברור לנו. אז נחזור כובש שער השוויון אז במאסטייה - בנזמה - הבקיע מאז רק פעמיים ב-12 משחקי ליגה (אחד השערים היה בפנדל) ואחרי הופעה מרשימה נגד אייבר שהסתיימה בלי איום על השער - ריאל זקוקה לו. כמובן ששוב כל העיניים יהיו נשואות אל עבר אדן הזאר שהציג יכולת גבוהה מאוד. “הוא נראה טוב פיזית, אני שמח מאוד בשבילו, ושיתוף הפעולה עם קארים עובד טוב ועלינו לנצל את זה”, אמר המיסטר. “מגיעה יריבה קשה מאוד, חשוב מאוד לנצח. אנחנו רוצים את כל הנקודות במשחק הבית”, אמר זידאן. עד עכשיו נגד הקבוצות הגדולות המאזן של ריאל משביע רצון - ניצחונות על ברצלונה, סביליה ואתלטיקו מבלי לספוג.

מהיכרות עם זידאן, שיזרוק את הקלישאות הרגילות במסיבת העיתונאים ב-21:30 - צפויים שינויים בהרכב. פדה ואלוורדה שותף לדקות ספורות בלבד נגד אייבר והקצב הגבוה שלו, הגנה-התקפה - יהיו חשובים מאוד. גם איסקו שלא שותף כלל - אמור לחזור במה שמסתמן כמערך יהלום, כנראה על לוקה מודריץ’. לא תהיה הפתעה גדולה אם פרלאן מנדי יחליף את מרסלו אם כי עליו להיזהר מצהוב שימנע ממנו לשחק נגד ריאל סוסיאדד, וכך גם קאסמירו. נותר לראות האם קרבחאל יתאמן או לא.

מי שהתאמן ועוד איך הוא מרקו אסנסיו שכבש גולאסו ענק באימון, וההנחה היא שיזכה לדקות ספורות. אסנסיו הציג את משחקו הטוב ביותר במועדון נגד ולנסיה בברנבאו איי-שם ב-2017/18. מעבר לכך שכבש צמד מרהיב הוא דרש את הכדור כל הזמן, ניהל את המשחק, יצר מצבי הבקעה וסיפק רגעי קסם. אלה שלא ישחקו בוודאות הם לוקאס ואסקס, נאצ’ו ולוקה יוביץ’. לא פחות מ-19 שחקנים כבשו השנה בליגה כפי שאמרנו לכם, אבל ריאל צריכה לראות את שחקני ההתקפה כובשים. במשחק הקודם הועדף רודריגו בכנף ימין, על בייל דיברנו, והאמת שגם ויניסיוס לא תרם יותר מדי. ואם כבר דיברנו - אי אפשר בלי ליגת האלופות. “אנחנו חיים ברגע מיוחד. הכל מיוחד וכך גם ליגת האלופות. נסתגל למה שיגידו לנו. אבל המשחק נגד ולנסיה הכי חשוב, עוד יהיה זמן רב לחשוב על ליגת האלופות”, סיכם זידאן. אין ספק. העונה ככה זה: קודם הליגה ואז הצ’מפיונס. גם כרונולוגית וגם תודעתית. הדרך לאליפות עוברת בניצחון מחר.

Ramos y Marcelo se abrazan tras uno de los goles blancos.

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס, פדה ואלוורדה, איסקו| אדן הזאר וקארים בנזמה

מה המצב ולנסיה?

ולנסיה מגיעה למשחק במצב רוח מתסכל במיוחד כשהיא מדורגת רק במקום השמיני בטבלה, במרחק אמנם שלוש נקודות מהעפלה לליגה האירופית, אך העטלפים לבטח לא עומדים בציפיות. ולנסיה ניצחה פעם אחת בלבד בששת המשחקים האחרונים ובדרבי הקטן נגד לבאנטה ספגה שער שוויון אכזרי עמוק בתוספת הזמן בפנדל (98) שהותיר אותה סופר-מתוסכלת. הקבוצה של אלברט סלאדס איבדה לא פחות משבע נקודות לאחר הדקה ה-90 (וכך היה גם נגדנו בסיבוב הראשון). דיאקבי הבלם עשה פנדל מטופש וספג ביקורת קשה ממאמנו. לתיקו הזה קדם גם 1:1 נגד אלאבס לפני היציאה לפגרה אם כי בגדול ולנסיה כשלה ביתר המפעלים כשהודחה מהגביע על ידי גראנדה ובצ’מפיונס לא היוותה יריב לאטלאנטה במה שהוגדר כ"משחק הקורונה".

בעונתו הראשונה על הקווים נתקל סלאדס בלא מעט קשיים. ולנסיה לא הייתה ולו פעם אחת במקום המוליך לליגת האלופות, דירוג השיא שלה היה המקום הרביעי. החלוץ רודריגו מורנו אמנם סיפק כמות נאה של בישולים אך כבש שישה שערים בלבד (אחד מהם במחזור האחרון). כשנשאל על אירופה אמר: “אני לא אוהב לדבר על יעדים ארוכי טווח. קודם כל חשוב לנו לנצח את ריאל מדריד”. הוא אומר שריאל קבוצה חזקה מאוד עם כמה מהשחקנים הטובים בעולם ואלטרנטיבות רבות בסגל וסולידית מאוד בהגנה. אם כבר הגנה, היה לו חשוב להגן על הבלם שלו: “ברור שהוא ימשיך לשחק. אף אחד לא נידון, זו אחריות של כולם, אבל טעויות אינדיבידואליות עולות לנו בנקודות”. בספרד בטוחים שדווקא ההפסד בחצי גמר הסופרקופה, אליו הגיעה ולנסיה כמובן כמחזיקת הגביע הגאה - הביא לירידה תלולה. “ולנסיה לא הצליחה להתאושש, הפצע עדיין מדמם”, נכתב במארקה.

גבריאל פאוליסטה הבלם לא יהיה כשיר בזמן, אסקייל גאראי לא רלוונטי ושיבוצו של פרנסיס קוקליין כבלם בהחלט נשקל. גילאמון היה זה ששיחק במחזור הקודם. חדשות טובות הגיעו מכיוונו של המגן חוסה גאיה, כמובן חלק התקפי חשוב, שהחלים מהפציעה ויעמוד לזכות הקבוצה. ולנסיה סובלת גם כן משחקנים שעומדים לסיים את חוזיהם והם טרם חודשו. במשחקי החוץ שלה העונה השיגה שלושה ניצחונות בלבד לעומת שבעה הפסדים. במטרופוליטאנו חילצה נקודה אך נגד בארסה בהרכב חלש לא היוותה יריב. עד סיום העונה היא תתארח גם בוויאריאל ובמחזור הסיום תיסע לפיחואן. המאמן, אגב, התלונן על כך שלא הוחתם בלם.

בקבוצה יתאכזבו מאוד לגלות את הנתון הבא - שלושת החלוצים - רודריגו, מקסי גומס (עשרה שערים העונה, ראוי לאיזכור) וקווין גאמיירו - הבקיעו רק שני שערים נגד ריאל מדריד ב-25 הופעות בהן פגשו אותה בקבוצות השונות. ההנחה היא שהצרפתי ימתין על הספסל וכוחות נוספים הם האקס דניס צ’רישב, בעוד גונסאלו גדש עדיין לא הצליח להראות את הכישרון יוצא הדופן שלו. על הספסל ימתין גם פראן טורס כך שולנסיה מאוד-מאוד מגוונת, אם כי היא מאופיינת בעיקר באגרסיביות ומרכז שדה חזק.

איש השעה הוא כמובן דני פארחו, הקפטן שכבש העונה עשרה שערים וכמובן יתגבר על הפציעה שהוא סוחב. בספרד דיברו לא מעט על הקשר שכמובן החל את דרכו בריאל מדריד ושיחק בקסטיליה ואף כבש חמישה שערים ב-17 משחקים באצטדיון ע"ש די סטפאנו. אגדת העבר של המועדון מאוד אהב את הקשר. אחד המאמנים שאימנו אותו בקבוצות הצעירות של המועדון אמר: “שם החלו בעיקר להכיר אותו. לכולם היה ברור שהוא מתאים לקבוצה הראשונה”. ב-22 משחקיו נגד ריאל הוא אמנם ניצח רק שלוש פעמים אך כבש שישה שערים

Parejo y Rodrigo, en una sesión con el Valencia.

פארחו ורודריגו. ולנסיה תלויה בהם

ולנסיה - הרכב משוער: יאספר סילסן| אלסנדרו פלורנצי, מוקטר דיאקבי, הוגו גילאמון, חוסה גאיה| פרנסיס קוקלן, קרלוס סולר, דני פארחו, גונסאלו גדש| רודריגו ומקסי גומס

היסטוריה ומפגשי עבר:

את הפרק ההיסטורי על ולנסיה נחלק לשלושה חלקים - קודם כל ההיסטוריה עשירה, למעלה מ-200 משחקים בכל המסגרות. שנית, על אף שני ניצחונות בשלוש השנים האחרונות - ולנסיה הייתה מנחוס של ממש בתחילת-אמצע העשור הקודם עם ארבע תוצאות תיקו רצופות. ומעבר לכך, העטלפים לא ניצחו בסנטיאגו ברנבאו מאז עונת 2007/08.

באותו ערב ראול ודויד ויאה התחרו זה בצד עם צמד כל אחד, ריאל שכבה על השער של טימו הילדברנד הגרמני שנתן הצגה, וממש לפני תוספת הזמן חאבייר אריזמנדי המושמץ הערים על איקר עם שער לפינה הקרובה וריאל של שוסטר נכנעה 3:2. האמת שולנסיה ניצחה במקדש גם שנתיים קודם לכן בערב בו זיזו החטיא פנדל, ראול השווה זמנית אבל ויאה אמר את המילה האחרונה. בכל מקרה, בעשור האחרון ריאל השיגה ארבעה ניצחונות ושש תוצאות תיקו: היה 0:0 בשיא מאבק האליפות עם מוריניו, הרבה חוסר מזל| 1:1 במחזור הפתיחה ב-2012/13 אחרי שהיגואין העלה את ריאל ליתרון וג’ונאס השווה בשער מוזר| 2:2 לא צודק בעונת הדסימה כשכריסטיאנו השווה בעקב ברגע האחרון, ואותה תוצאה חזרה שוב ב-2014/15, כשוולנסיה עלתה ליתרון כפול במקדש, כריסטיאנו החמיץ פנדל ועם הרבה מאמץ פפה צימק ואיסקו השווה בגולאסו לחיבור. מה לעשות שזה לא הספיק והתואר הלך לאיבוד סופית במחזור ה-37. ערב ענק של מרקו אסנסיו ב-2017/18 לא עזר. בהיעדרו של רונאלדו הפצוע הוא לקח מנהיגות, כבש שער גאוני אבל ולנסיה ביצעה מהפך. אסנסיו השווה בכדור חופשי (מחזור שני).

בעונה שעברה באחד ממשחקיו הראשונים של סולארי, ריאל השיגה 0:2 קשה אחרי שער עצמי מוזר של וואס ואחד של לוקאס. בעונת האליפות האחרונה מרסלו המרגש הבקיע את שער הניצחון ברגל ימין (86) במחזור ה-36, ושנה קודם גם כן בישורת האחרונה ריאל ניצחה 2:3 עם צמד של כריסטיאנו במשחק הפרידה מארבלואה. בואו נלך אחורה לניצחונות מרגשים יותר - 1:2 בעונת הקאפלו עם שער ניצחון מאוחר של ראמוס אחרי כדור חופשי של בקהאם, ושער העונה של RVN בוולה עצום| 1:2 במחזור הפתיחה של 2000/01, צמד של ראול בהופעת הבכורה של פיגו ומהפך מאוחר - וכמובן רביעייה ענקית ב-2002/03, האלופה הנכנסת נגד האלופה היוצאת. זידאן בישל לרונאלדו ולפורטיו(וואו) וכבש בעצמו. גם גוטי הבקיע.

המאזן בברנבאו כשריאל מארחת – 84 משחקים: 61 ניצחונות לריאל (73%), 14 תוצאות תיקו (17%), ותשעה הפסדים (11%), יחס שערים 194:81 לטובת ריאל מדריד. בשנות ה-2000 ריאל לא הצליחה להשיג יותר משלושה ניצחונות בית רצופים, אז נלך קצת אחורה. רוצים רצף ארוך? זה קרה שלוש פעמים ובגדול: 12 ניצחונות בית רצופים בשנות ה-50-60, 11 ניצחונות בית רצופים מ-1972-73 ועד 1982-83, ובהמשך עוד עשרה מ-1984-85. והיו שם שישייה אחת (2:6 ב-1989-90 האימתנית), מאניטה (שלושער למיצ’ל) וגם שתי רביעיות. הניצחון הכי גבוה, 0:6, הושג ב-1932/33. המאזן הכולל בליגה: 169 משחקים – 87 ניצחונות לריאל (51%), 37 תוצאות תיקו (22%) ו-45 ניצחונות לוולנסיה (27%), יחס שערים 313:209 לטובת ריאל מדריד. המפגש האחרון? איי שם בינואר בדובאי בערב הסעודית, חצי גמר הסופרקופה הספרדי, ניצחון 1:3 - קרוס כבש שער ערמומי מהקרן ואז מודריץ’ ואיסקו הוסיפו במשחק חמשת הקשרים+יוביץ’. פארחו צימק.

בשני העיתונים הגדולים קונצנזוס לגבי ה-11.ההרכבים המשוערים של ה-AS: כמו שפירסמנו (ממש יצא לי ‘עיתונאי’) - איסקו שלא שותף נגד ולנסיה ופדה שעלה כמחליף לדקות ספורות - חוזרים ל-11, פרלאן מנדי הסולידי ישחק על חשבונו של מרסלו. קאסמירו צריך להיזהר מכרטיס צהוב…
במארקב נכתב: "הגמר הראשון של הזאר" , ועוד נכתב כי אין מקום לטעויות. “הזאר חלם להיות בתאריך הזה ביורו עם בלגיה, ומצד שני כשנפצע ונותח בחמישה במרץ, העתיד היה שחור”, נכתב. עוד הוסיפו את הקלישאות על כך שהוא רוצה להיות שחקן מכריע וחשוב במועדון במשחקים שנותרו. “המספרים כרגע בינוניים, אבל הבישול נגד אייבר הוא ההתחלה”.

ולנסיה במומנטום מחורבן אבל היא קבוצה שתמיד קשה מולה. מרכז שדה נושך ואגרסיבי עם דני פארחו וקללת האקסים. במאסטייה שלטנו במגרש ועשינו ככל העולה על רוחינו אבל לא היו מספיק מצבי כיבוש ובסוף חילצנו נקודה בדרך נס. איסקו הרוויח את האשראי בהרכב לדעתי בהתבסס על המשחקים לפני הפגרה, זה בדיוק היום בו נצטרך ניצוץ של הזאר - השתחררויות על שטח קטן, יצירת מצבים, תנועה, שיסחוב איתו שחקנים - וגם גול של בנזמה. השילוב בין השלושה יכול להיות בהחלט מעניין על הנייר. על הספסל יש כלים לשנות מצד אחד, ומצד שני התאכזבנו מהם יותר מדי. גם הנמרצות של פדה והמרחבה-לרחבה יהיו קריטיים.
משחק שיעיד על האופי האמיתי שלנו, כבר התרגלנו לרדוף אחרי ברצלונה לצערי, גמר נוסף מתוך עשרה שנותרו לנו. פחות מאליפות העונה=כישלון.
חשוב לפתוח את המשחק כמה שיותר חזק, ולנסיה מעורערת ועם בעיות בהגנה - גאראי לא רלוונטי, פאוליסטה פצוע, קוקליין עשוי לשחק בלם במקום דיאקבי שדי בטראומה. יום חמישי היום, שיעשו לנו חמישי שמח, ואמוס.

עריכה: איסקו סובל מפציעת שריר, ככל הנראה עומס בירך, לא ישחק הערב ובספק למשחק נגד סוסיאדד ביום ראשון - סיכוי אפסי שיהיה בסגל.

איסקו שבועיים בחוץ. בכלל אני חושב שהגיע הזמן להיפרד ממנו הקיץ.

אם איסקו תוכנן להרכב היום אז אולי חאמס יקבל הזדמנות נדירה במקומו. אין הרבה אופציות בקישור ומודריץ’ צריך מנוחה.

פשוט לא מצליח להבין את האוהדים שטוענים שהקישור שלנו עמוס.
טענה שאני רואה שחוזרת על עצמה שוב ושוב לפי אוהדים ברחבי האינטרנט.

כרגע יש לנו את קסאמירו, קרוס, מודריץ’ מזדקן, איסקו שמן, ואלורדה הנהדר ואת חאמס שיסלח לי שאני כבר לא באמת מחשיב. 5 שחקנים על 3-4 עמדות בהרכב (היו אפילו מציבים ששיחקנו עם 5 שחקני קישור).
אני חושב שקשר אחורי מחליף זה בגדר חובה לעונה הבאה, קשר נוסף (אודגארד נגיד) וזה עם לקחת בחשבון שאיסקו נשאר וחאמס עוזב.

ארבעה קשרי אמצע, שחקן כנף אחד. מנדי במקום מרסלו.

הרכב הגנתי מידי

25 דקות ואפשר כבר לראות שההרכב הזה פשוט לא מספיק טוב, אין לנו התקפה ובמקום להרוויח את פדה אנחנו מפסידים אותו.

כבר היו לפדה משחקים מצוינים באגף ימין. הוא פשוט עדיין לא חזר. משחק לא טוב שלו ואני לא קונה את התירוץ של העמדה.
עדיין יותר טוב מהזאר באגף השמאלי.

מת לראות את אסנסיו.

גם לארבלואה היו ימים טובים כקיצוני ימני זה אומר שהוא אמור לשחק שם?
פדה לא קיצוני, אין לו את היכולות האלה, הוא אמור לשחק קשר, אפשר בקלות להוציא את מודריץ ולהכניס במקומו את אסנסיו/בייל/רודריגו/חאמס ולהחזיר אותו לעמדה שלו.
זידאן עקשן, הוא ניסה את ההרכב הזה 10 פעמים והוא נכשל כל פעם מחדש, הוא פשוט לא מקבל את זה

לטעמי ההבדל הוא קודם כל תוצאה של החיסרון של מרסלו

ישששששששששששששששש
יאלה אסנסיו הלוואי ויחזור לעצמו.
מת על הבחור הזה.

מדהים כמה הפעולה של מנדי הייתה צפויה ובכל זאת הוא עבר את השומר שלו. יש לו צעד ראשון מעולה.

כמה שבנזמה מעצבן, איך הוא מבקיע שער מהרמה הכי גבוהה מבחינה טכנית וגורם לזה להיראות קל ונכשל בכל כך הרבה פעולות הרבה יותר קלות בתוך הרחבה…
אסנסיו, איזה כיף.

• תודה לקורונה. אם המשחק הזה בברנבאו כתוב עליו 1-1.
  • שיהיה בריא מנדי. תן פס נורמלי, אל תבעט על חברים שלך בחצי גובה. מזל שלאסנסיו יש טונות של טכניקה בשמאל.
  • קארים קארים… החלוץ היחיד שעייף מדי בשביל לעשות תנועה ולדחוק כדור מקו השער ומסוגל לנפק שערים כאלה.
  • מודריץ’ שתה ממעיין הנעורים.
  • אם ממשיכים ככה, ההפסד לבטיס ירשם כאחד המיותרים בהיסטוריה.

אם ממשיכים ככה, תזכו באליפות. עם הלו"ז שיש לה בארסה לא תסיים את הליגה עם מאזן מושלם.

image

מסתבר שהסמל מעל הכל. במחצית חבר נדנד לי, הייתי בדיזי אמר לי ‘בואו תראה את המשחק, אתה חייב’, רק הגעתי והבאתי את השערים. בגדול: היה שווה לחכות. משחק שונה לחלוטין מאייבר, לא ממש הופענו, רק בנס (מזל+שופט) היה 0:0 במחצית ונפסל להם גול חוקי, חבל שהיינו מאוד חלשים וההרכב היה נראה לי הגנתי ומוגזם. זה מאוד מדאיג שאין לנו מה למכור מול הגנה עומדת שהיא לא ברמה של ליגה לאומית. כל הגולים שלנו במתפרצות.
לא ידעתי שאסנסיו ישחק בכלל, מי האמין שירשום כזו פרמיירה. אשכרה כמעט שנה בלי כדורגל והוא בבעיטה הראשונה לשער סיים כמו גדול, אף שחקן בסגל שלנו בלי רגל נקייה כזו, כולם מורידים ציפור (קרוס אולי היה מבקיע אחד מעשרה, חאמס חצי בפנסייה, כנ"ל בייל), זה כל כך מרגש, החיוך שלו אמר הכל, כמה הוא חיכה לזה. במארקה כתבו על זה “הפנים היפות של ריאל”. ככה הוא צריך להיות - לבעוט לשער ובלי חשש. הוא היה נראה טוב בפעולות שלו גם אם ולנסיה התפרקה לחלוטין והנפילה דגל לבן. כיף לראות גם את קרוס מנסה למסור לעומק אבל שוב זה רק במתפרצות.
הזאר מאוד-מאוד חלוד, גם במשחק הקודם שהחמיאו לו - זה לא קרוב אפילו לימים בצ’לסי מבחינת הצעד הראשון, הדריבלים ואחוזי ההצלחה באחד על אחד אבל שמח ששוב הוא מבשל. מחמאות גם לקארים שעשה בדיוק את מה שעליו לעשות, הרבה קור רוח ברחבה בשער הראשון ולאחר מכן שער מהרמה הגבוהה ביותר כמו שאומר נמני. שער קבוצתי מושלם, חטיפת הכדור והכל. איזה כיף, חמישי שמח לכולם ויאללה לאנואטה!

אם זידאן ימשיך להיות כזה עקשן עם הרכבים משנת 2015 מינוס רונאלדו וחילופים רק אחרי דקה 70 (יש לך פאקינג 5 חילופים!!)אז גם ריאל לא.
מחצית שנייה מצוינת בניגוד לציפיות,הזאר ובנזמה משתפים פעולה נהדר,מנדי עם בישול גדול ואסנסיו מרגש.
לא ברורה לי ההצבה של ואלוורדה בצד ימין,פשוט בזבוז.
מודריץ׳ נתן עבודה בפגרה.
קאסמירו אלוהים.

אני חושב שמודריץ’ באמת נתן משחק טוב בסה"כ, אבל גם היום, פה ושם היו רגעים שברור לך שזה כבר לא זה יותר. שהוא קצת משחרר את הכדור לאט יותר, שהוא לא מספיק לרדוף אחרי שחקן שעובר אותו. צריך להתקדם הלאה, ואי אפשר לסחוב עוד שנה שהוא מקבל דקות משמעותיות. אי אפשר להתעלם שעד לשער הראשון היינו מאוד מאוד סטטיים. (עדיין אני שמח על כל משחק כזה שמזכיר לי איזה שחקן גדול הוא)

מנגד ראמוס שעם כל הבעיות שלו, ועם הגיל ועם כל מה שתרצו - אין לי מושג מי יכול להחליף אותו. בלי המהלך שלו בשער הראשון אנחנו עדיין תקועים במלחמת חפירות והגבהות בלתי פוסקות. הוא מספק את הטיפה דחף שכל כך חסר לפעמים בקבוצה הזו.

כן, לכן התייחסתי ספציפית לתסריט של “אם ממשיכים ככה” (כלומר בלנצח) :slight_smile:

אני חושב שהכיוון יהיה ברור בשבוע הקרוב. בארסה מתארחת אצל סביליה מחר, ואם לא תאבדו נקודות באנואטה (יומיים אחרי בארסה מול בילבאו) קשה לי לראות את בארסה מחזיקה מעמד עד הסוף. אולי כבר איבדתם נקודות במשחקים הרבה פחות מאיימים, אבל מרגע שחזרה הפגרה אמרתי שאם תצלחו את ולנסיה וסוסיאדד אני לא מאמין שתפספסו את זה הפעם.

איזה גול חוקי? נכון שהכדור לא פגע בשחקן ולנסיה אלא בוראן אבל אם השחקן הזה שכן היה בנבדל לא היה שם וראן היה מרחיק את הכדור בקלות, השחקן כן השפיע על המהלך לכן השער הוא לא חוקי.

צודק, אין יותר מעורב מזה, היה מאחורי וראן לפני המסירה אחרי המסירה קפץ לפני וראן ומנע ממנו להרחיק את הכדור, היה כדור קל לבלם.