מחזור 29 :: 3-2 על הואסקה במשחק חלש

image

לאחר פגרת הנבחרות, ריאל של זידאן שוב בברנבאו בעוד משחק נוח על הנייר, והפעם מול הואסקה האחרונה בטבלה שתגיע לברנבאו (ראשון, 21:45). אסנסיו, מודריץ’, קרוס ו-ואראן מחוץ לסגל.

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר פגרת נבחרות די שונה מהרגיל - לא מעט שחקנים דווקא הטעינו מצברים בולדבבאס, ולצד זה התקשורת חגגה על המועדון ופירסמה אינסוף מועמדים, מאמבפה ופוגבה ועד לכוכבים זוטרים יותר. זידאן מנסה לשים בצד את כל רעשי הרקע ולגרום לשחקנים להיות מפוקסים במה שנותר עד לסיום העונה. רק השבוע הזכירו במארקה שריאל של זידאן היא היחידה בהיסטוריה של הליגה שניצחה בכל עשרת משחקי הסיום(2015/16). לוח המשחקים הנוח סימן לו שוב מפגש עם הברנבאו, הפעם נגד האוסקה המדורגת אחרונה בטבלה, והקהל בברנבאו שסבל העונה יותר מדי, בהחלט ישמח לראות כדורגל התקפי ושערים לשם שינוי, אחרי שהקבוצה כבר הצליחה לצבור ביטחון עם ה-0:2 על סלטה ויגו. “התחושות שלנו טובות, עבדנו שבועיים בעוצמה”, סיכם זידאן. ריאל כבשה 21 שערים בלבד העונה בברנבאו במסגרת הליגה.

אלא שהמאמן הצרפתי, במשחקו הביתי ה-50 בליגה בסנטיאגו ברנבאו (36 נצ’, 8 תוצאות תיקו ו-5 הפסדים), הכין הפתעה: הוא נותן מנוחה לשחקנים שעבדו קשה בפגרת הנבחרות, בין היתר לטוני קרוס ולוקה מודריץ’, לרפאל ואראן(“אני רואה שחקן מאושר, משקיע, מעורב”, אמר זידאן, “אנשים יכולים להגיד מה שהם רוצים”), וכן למרקו אסנסיו. זו תהיה הזדמנות טובה עבור האחרים. איסקו יוכל לשמור על מקומו בהרכב למשל, אולי יהיה זה הזמן של דני סבאיוס, וכן לוקאס ואסקס שנעדר משני המשחקים האחרונים בגלל פציעה. קיילור נבאס ישמור על מקומו בין הקורות היות וטיבו קורטואה הפצוע לא יכלל בסגל, וגם מרסלו, שב-AS הכריזו שהוא החליט סופית: אני נשאר, אמור להמשיך בהרכב הראשון. קאסמירו ומרקוס יורנטה זמינים וזידאן יבחר קשר אחורי אחד. הראשון שב מהשעייה והשני כשיר לראשונה מאז הקלאסיקו הראשון נגד בארסה בחצי גמר הגביע בסוף ינואר. קרבחאל ו-ויניסיוס עדיין פצועים.

למען האמת, מסיבת העיתונאים של הצרפתים הייתה מעניינת, כשהמסר ברור: לא חסר לי שום דבר כדי לסיים את העונה כמו הזו כמו שצריך. זידאן אמר: “אני לא צריך לשכנע אף שחקן להישאר, לא כל שחקן יכול להגיע לכאן. כל אחד משחק עם מספיק מוטיבצייה, כולם יודעים מהי ריאל מדריד”. אתלטיקו שפירקה את אלאבס פתחה זמנית פער של חמש נקודות בקרב על המקום השני, אך ריאל מדריד של זידאן חייבת להיות שם. זידאן התייחס בקצרה לאמבפה בעוד על פוגבה היה לו הרבה מה לומר. בקיצור, כפי שבטח כבר קראתם - זידאן מודה שהוא(פוגבה) שחקן ייחודי ושהוא מאוד מחבב את פוגבה ולמעשה פותח לו את הדלת. זידאן התעלם באלגנטיות מההקנטות מצד פיקה ולא שכח לברך את ראמוס שחגג יום הולדת 33 - “הוא המנהיג שלנו, הקפטן, שחקן חשוב מאוד, הוא דואג לעצמו והוא מקצוען. הוא ישחק הרבה יותר שנים מאשר אני שיחקתי. הוא נכס לריאל מדריד”.

לסיום אמר זידאן שהוא מבין את השמועות על ההעברות, “צריכים לדבר על משהו ולכתוב על משהו, אבל יש לנו עשרה משחקים. אני לא הולך לדבר על מי שלא משחק בקבוצה שלי. יהיו שינויים אבל רק בעתיד”, והתייחס לבייל ובנזמה. הראשון שבר בצורת ארוכה-ארוכה בברנבאו במהלך המשחק נגד סלטה. “אף אחד לא הולך למחוק את מה שהוא עשה בריאל מדריד, וגם את גמר ליגת האלופות”. על בנזמה - “הוא כאן כבר עשור, וזו כנראה אחת מהשנים הטובות שלו. אני מקווה שהוא ימשיך ככה”. זידאן הודה שראה את כל המשחקים של הקבוצה ולא היה יכול להתנתק לחלוטין. כשנשאל על דבריו של קאסמירו שאמר שהוא מעולם לא עזב, הוא חייך. “זה הבית שלי. אנחנו חיים כאן טוב”. המאמן ניסה למנוע שאננות ואמר גם במסיבת העיתונאים וגם לשחקנים באימון - הואסקה שווה יותר מהמיקום שלה, אך הוסיף - “אנחנו מתעניינים יותר במה שאנחנו הולכים לעשות”.

ריאל מדריד - הרכב משוער: קיילור נאבאס, אודריוסולה, ראמוס(C), נאצ’ו, מרסלו, קאסמירו, סבאיוס, איסקו, לוקאס ואסקס, גארת’ בייל ובנזמה

מה המצב הואסקה?

הואסקה עדיין לא הרימה ידיים בקרבות ההישרדות והעולה החדשה ציפתה שהחיים בליגה הבכירה יהיו קשים, אלא ששעון החול שלה הולך ואוזל. דווקא לאחר ניצחון דרמטי על סביליה ברגע האחרון, הגיעו שני הפסדים רצופים. אמנם נגד קבוצות מהצמרת כמו חטאפה (2:1) ואלאבס (3:1), אלא שהואסקה חייבת נקודות, דחוף. במשחק האחרון היא נכנעה 3:1 לאלאבס למרות שהשוותה די מהר עם פנדל של אוילה. הואסקה רוצה לחולל סנסצייה בברנבאו אבל היא יודעת שהמשחק האמיתי שלה, המשחק על החיים, יהיה ביום רביעי נגד סלטה ויגו.

רוב העונה דורגה הואסקה במקום האחרון. במחזור ה-23 הגיע אות חיים ראשון אחרי שהשלימה ניצחון שני ברציפות, כשאחרי 0:4 מדהים על ויאדוליד הגיע 0:2 בג’ירונה. במחזור ה-26 היא התקרבה עד כדי שלוש נקודות מהקו האדום אבל חזרה להפסיד. בדומה לאייבר ואספניול, הואסקה אגרה רק תשע נקודות במשחקי החוץ ויש לשלושתן את מאזן החוץ הגרוע בליגה. הואסקה הכי גם ההתקפה החלשה ביותר בליגה (28 שערים) פרט לויאדוליד

שני שחקנים בולטים העונה בהואסקה: החלוץ צ’ימי שהבקיע שישה שערים, יותר מכל אחד אחר, ומוי גומס שבישל ארבעה. כצפוי, הואסקה תמשיך במערך חמשת שחקני ההגנה, כשפולידו הקשוח ישחק כמגן ימני. אצ’יטה יחזור למרכז ההגנה. הקשר מלרו חוזר לסגל לאחר היעדרות ארוכה בת חודשיים בגלל פציעה ואלה בשורות טובות, הוא יעזור במאבקי ההישרדות הקשים אך כמובן שאינו בכושר משחק כדי לקבל את חולצת ההרכב. הקפטן עבר ניתוח בתחילת פברואר ולא יכול לחכות כבר לחזרה לכר הדשא. “אני מצפה להיכנס לאט לאט לכושר ואז לחזור לחדות שאפיינה אותי, אעזור לקבוצה כמה שאפשר ואני מקווה שיהיה לך אימפקט מיידי”, אמר למארקה. הקשר הוסיף שמדובר באחד מהרגעים הקשים בקריירה שלו, בטח בגלל מצב הקבוצה ושלא יכל לעזור לה, שמאוד רצה לחזור לפניכן אבל לא היה יכול להיות במאה אחוז יכולת ועכשיו זה הזמן

פרנסיסקו הוא המאמן השני של הואסקה העונה, כשהחליף בתפקיד את לאו פראנקו בחודש אוקטובר. הוא לא יוכל לעמוד מחר על הקווים לאחר שהושעה לשני משחקים על ידי ההתאחדות לכדורגל לאחר ציטוטים שנויים במלוקת. הוא טוען שנעשה לו עוול אבל ינסה להשפיע גם מרחוק. הוא מנסה להישמע אופטימי: “מחר זה יום מרגש עבור כל העיר, לא רק עבור הקבוצה. בכל העולם ידברו על הואסקה”. והמשחק עצמו: “נשחק מחר יותר הגנתי מהרגיל. ננסה לשבש טקטית את ריאל מדריד. אנחנו לא מפחדים, השחקנים מחכים כל הקריירה למשחקים כאלה. נצטרך להיות חכמים אבל אסור לנו לחשוב כבר עכשיו על סלטה ויגו”. המאמן מתלבט בין אוילה לבין צ’וצ’ו הרננדס.

עוד על היריבה - מחר.

הואסקה - הרכב משוער: רוברטו סנטאמרייה| פולידו, מאנטובאני, מירמון, אצ’יטה, פריירו| הררה, מוי גומז, גאלאר, אוייה| אנריק גאלגו

בסיבוב הקודם במחזור ה-15 יצאה ריאל מדריד לאל-אלקורז למשחק הראשון שלה בליגה נגד הואסקה איי-פעם. המאמן סולארי הצליח להשיג את נצחונו הרביעי בחמישה משחקים, אבל הכדורגל היה רע. ריאל מדריד מיעטה לתקוף וטיבו קורטואה עבד קשה מדי. הברקה אחת הספיקה לה כדי לנצח: כבר בדקה השמינית אלבארו אודריוסולה פרץ בצד ימין והרים לצד השני שם המתין בייל שכבש בוולה חביב וקטע בצורת פחות חביבה ואף בלתי נתפסת של 11 משחקי ליגה ללא שער. הואסקה בעטה כמעט כפול מריאל מדריד לעבר השער. “המשחק הזה לא היה טוב או מרשים אבל צריך לנצח גם משחקים כאלה”, סיכם סולארי. התקציר כאן: למזוכיסטים בלבד

כשראיתי שהמשחק לאחר הפגרה הוא נגד הואסקה בברנבאו, חשבתי שלזידאן יש לוח קל בהתחלה ותהיתי מתי הקבוצה הזו תיתן הצגה ותכבוש הרבה שערים במשחק בית(21 שערים בלבד בברנבאו, עונה אפלה), בהנחה שנגד סלטה הביטחון החל לחזור. ואז נזכרתי די מהר שספק אם הקבוצה הזו במצבה לא יכולה להביס, הסגל היום באווירת החלה עונת הרחצה והואסקה תגיע להתבנקר עם חמישה בהגנה. מקווה בכל זאת לנצח כמה שיותר עד סיום העונה ולהתקרב ככל האפשר נניח ל-70 שערי זכות. אתנחם בכך שלאור הסגל נראה המשכיות עם איסקו בהרכב וגם עם קיילור ומרסלו. שחקן ההתקפה הכי טוב: הקפטן בן ה33, מזל טוב סרחיו ראמוס.

התחת שוב איתנו, פלורנטינו כבר עשה חצי עבודה לקראת העונה הבאה. עכשיו קצת רכש ויהיה בסדר :slight_smile:

עכשיו רק צריך להחתים מהר את מריאנו על חוזה עד 2025, לפני שקבוצה אחרת תשתה אותו. בחיי שאני מסתכל על הפרצוף שלו ולא יודע להחליט אם הוא מזכיר לי ילד מבוהל שנקלע בטעות למגרש ומחפש את אמא, או דווקא כלבלב שמסתכל עליך במבט מתחנן ומחכה שתזרוק שוב את הכדור כדי שיוכל לרוץ אחריו. המחליף של כריסטיאנו.

איזה התקפה, השם ירחם…

אווירת סוף קורס מה שנקרא, אבל אני עם זידאן ‘עד המוות’. אין לי בעיה שלוקה שיחק, אין לי בעיה עם ברהאים שדי ריחמתי עליו. שמח שמרסלו ואיסקו משחקים, והאחרון אמנם לא טוב אבל מבקיע שוב. זה לא שעם החבר’ה הוותיקים זה היה אחרת. ככה משחק ההתקפה שלנו היה נראה אם לא היכולת הנפלאה של ויניסיוס. בנזמה עאלק המושיע, ואגב, שימו לב - בייל חילק פחות מסירות מאשר השוער לוקה זידאן, זה מסביר הכל. עונת 2018/19 - הכי גרועה שראיתי בתור אוהד. הברנבאו מתרוקן, קצת עצוב, אבל זידאן לא קוסם והוא מראה לפלורנטינו כמה הסגל חלש. בשנה הבאה יהיה טוב.