המסע להגנת התואר מתחיל. 3-0 על אלאבס (מסי 2x, קוטיניו)

image

עוד שנה חדשה מתחילה, ושנה ראשונה ללא סאן אנדרס :frowning: ובמסע הארוך שלנו להגנת התואר פוגשים את האקס האהוב אבלרדו וקבוצתו החביבה אלאבס.

***מה המצב ברצלונה?**    

אחרי קיץ די מוצלח, ברצלונה פותחת עונה חדשה עם המון ציפיות. ולטעמי לואלורדה אין יותר תירוצים וכל הנסיבות המקילות. שהיו לו שנה שעברה הסתיימו. השנה הסגל רחב (יותר מידי לטעמי) ואין שום פציעות או שערוריות שיפריעו לו,. מעכשיו חובת ההוכחה מוטלת רק עליו, אנחנו צריכים ויכולים לשחק כדורגל יפה ואיכותי יותר

מבחינתי ובאופן אישי, אני תמיד יעדיף כדורגל יפה ושילוב של שחקני בית , גם על חשבון תארים. אבל השנה, אפשר להשיג את שתי הדברים.

**מצב הסגל:**

דניס ואלנייה פצועים. סאמפר (ללא מספר :frowning: ) ורמאלן מוניר ואלקאסר לא בסגל מסיבות מקצועיות.

**מה המצב אלאבס?**

אלאבס בעונה הראשונה שלה אחרי שחזרה לליגה, עשתה שנה ראשונה טובה מאוד שבשיאה זה הגיע למפגש בגמר הגביע נגדנו. אולם בשנה שעברה, ההתחלה שלה היתה גרועה והיא היתה בדרך הבטוחה לירידת ליגה, מה שהוביל לפיטורים של המאמן הקודם. וההגעה של אבלארדו. מאז שאבלארדו הגיע לקבוצה (ובשילוב מוניר שהיה מלך השערים והבישולים של אלבאס שנה שעברה) אלאבס התייצבה ושנה שעברה הצליחה לשרוד די בקלות וללא משברים את ההשארות בליגה.

שתי נקודות שחשוב לזכור :

1. אלאבס עשתה קדם עונה יותר טוב מברצלונה וקיימה שמונה משחקים לעומת ארבעה של ברצלונה, כך שהיא תבוא יותר מחוברת למשחק נגדנו.

2. כמו כן, צריך לזכור, שהם עשו לנו צרות צרורות בשתי המפגשים שלנו מולם בקאמפ נואו. את ההפסד שלנו מולם בקאמפ נואו בשנה האחרונה של לואיס אנריקה כולנו זוכרים. כמו כן בעונה שעברה מנצחים בקושי ובזכות שער מנבדל את אלאבס 2-1. לא צפוי להיות לנו קל.

**נוסטלגיה:**

image

כמו כן, טכנלוגית הvar צפויה לעשות בכורה בליגה. וסוף סוף אנחנו אמורים להנות משיפוט יותר טוב . אני באמת מקווה שזה ישים את הסוף לכל תאוריות הקונספרציה ולכל מה שהפך בשנים האחרונות למתיש וממאיס בכל הויכוחים בין קבוצות האוהדים בליגה!

ויסקה בארסה ויסקה קטלוניה!!!

אני מרוצה מאוד מההרכב הזה.

מאוד מקווה לראות את רוברטו בצד שמאל של הקישור ואת ראקי במקום הרגיל שלו בימין.

מהקצת שאני זוכר היו לו עולות מאוד יפות שהתחילו דווקא מהצד הזה.
כמו כן אני מעדיף כאמור את ראקי בעמדה שהוא רגיל אליה. לא אצפה ממנו “לעשות קסמים” בשמאל.

הוא לגמרי מנסה - וואלוורדה, חתיכת אומץ (או טיפשות?! המרחק ביניהם כל כך דק לפעמים שאני מתקשה להחליט) לפתוח בלי קוטיניו. באמת ראוי להערכה. עוד נקודה בעיניי זה רוברטו בימין וראקיטיץ’ בשמאל בעמדת האינייסטה. הרבה יותר מאוזן ונכון להרכב שפתח.

מקווה בשביל דמבלה שיסתדר בשמאל (בעיקר עם אלבה), בימין הוא דורך על הרגליים של מסי ופחות בא לידי ביטוי.

החילוף המהיר של קוטיניו - מעולה, השניים האחרים קצת פחות על אף שמנוחה לבוסקטס צריכה להיות בראש מעיניו של המיסטר אם הפעם רוצים להגיע למרץ כשהתותחים מכוונים בכל החזיתות. לא כל פעם לחזור ל4-4-2 הזה, אפשר להשאר ב 4-3-3 מול קבוצה שגם ככה גירדה את טר שטגן המשועמם שלא נצרך למתוח ידיים היום.

אופטימי בסך הכללי, אבל מחכה להרבה הרבה יותר בהמשך.

יאללה התחלנו. נקודות:

1. ההרכב איתו פתח וואלוורדה לטעמי לגיטימי. כן קוטיניו או לא, זה הרכב מאוזן שהיה המון לדפוק כמו שעון, בעוד רוברטו חוזר לתפקידו המקורי בקישור, בנוסף לקרדיט המיוחל לדמבלה.

2. אחרי שראינו שההרכב לא בהכרח הצליח להוציא את המקסימום מהקבוצה, החילופים היו on the spot. סמדו לא מצליח לתת את מה שסרג’י נותן בעמדת המגן, קוטיניו היה נחוץ למשחק הזה, ולהצליח להפיח רוח חיים בצד שמאל, ואפילו ארתור נתן טיפה יותר ערך מוסף עם הכניסה שלו למשחק. תוך שני חילופים ראינו בארסה אחרת שכבר לא התקשתה מול אלאבס ( בתוספת לרוח נגבית מהבעיה החופשית של מסי).

3. סווארז מעלה את רצף המשחקים הרעים ל2 יחד עם הסופר קופה.

4. הספירה לאחור למנוחה המתבקשת של ראקיטיץ’ החלה.

הלאה למשחק הבא, ברוכה השבה הלה ליגה!

יאללה נקודות:

1.אני אוהב את סוארז בצורה קנאית והוא לא שכח לשחק כדורגל. אבל מי שחושב שסוארז זה אך ורק שתי משחקים חלשים שלו , קובר את הראש שלו חזק עמוק אבל מאוד עמוק בחול. באופן אישי, אני לא מאשים אותו ביכולת שלו. אני מאשים אך ורק את המאמן. שחקן שמבין שיש לו כרטיס חופשי להרכב בלי קשר ליכולת שלו. שחקן ששם לב שהמאמן זורק ליציע את שתי השחקנים היחידים שיכולים באמת להחליף אותו. סופו שיתנהג כמו פרימדונה במגרש. זה לא רק ההחמצות המבישות שלו. . הוא פשוט הורס כל התקפה שמתפתחת. מאבד כל הזמן כדורים, ונראה כבוי.

אני אוהב את לואיסטו, והוא ענק בעיני, ואני בטח לא יחזיק לו את חבל התלייה או יתחיל לשנוא אותו (זה לא יקרה בחיים), אבל שחקן צריך להישפט קודם כל על סמך היכולת העכשויות שלו. המנוחה בספסל יכולה לעשות לו רק טוב.
זה לא סוף העולם, או בושה אם לואיס סוארז יפתח כמה משחקים מהספסל. זה לא יהרוג אותו.

לא יצא לי טוב, לצורך ההשואה. לטר שטגן יש אחד…

1. את הפשע של הביזבוז של המסירות והכישרון של מסי, חשבתי שאני יראה אך ורק בארגנטינה. לצערי, ברצלונה ברגע זה במעמד של ארגנטינה ב. את כמות יצירת המצבים שמסי עשה בשביל החברים שלו במפגש אתמול ומול סביליה בסופר קאפ. יש קשרים שלא עושים בעונה שלמה. ומה ה"גאונים" עשו עם זה ? נאדה… כלום ושום דבר, חבל שאין בית משפט שאלבה דמבלה וסוארז יכולים לעמוד לדין על זה.

Messi’s stats against Alavés:

100% dribbles completed
81% pass accuracy
73 passes completed
10 duels won
3 fouls won
5 key passes
3 big chances created
7 long balls completed
4 shots on target
2 shots hit woodwork
2 goals

וזה רק במשחק מול אלאבס… ומה נסגר? שום בישול. או גול של ברצלונה. חוסר אחריות וזילזול. אם אני הייתי סוארז דמבלה או אלבה היתי מבקש ממסי סליחה אחרי המשחק.

אנחנו fc messi כל מי שכותב פה אחרת פשוט משקר לעצמו ולאחרים.

1. קוטיניו ארתור וגם ראקיטיץ במשחק סולידי וטוב הם נקודות האור היחידות שלי מהמשחק אתמול (בהתקפה)

2. דמבלה יש אינסוף כישרון, אבל בלי מאמן אמיתי על הקוים. לצערי הוא יתקשה ללמוד. הוא חייב ללמוד להיות יותר תכליתי ופחות דריבלים.

רק נקודה שלא צוינה פה. מסי כבש את השער ה5000 של ברצלונה בליגה? נחשו מי כבש אתמול את ה6000 בליגה?

מוש, אתה קיצוני מדיי.
כולה משחק ראשון בליגה עדיין לא התאפסו המערכות והחדות עדיין בקנטים.
אתה רגע אומר fc מסי ורגע אחרי מדבר בשבח קוטיניו וארתור.
בכל אופן, העונה ארוכה וצריך שיתחילו להיכנס לקצב משחק נכון. וזה דבר שלא יקרה מעכשיו לעכשיו, זה הליך. בטח ובטח עם השחקנים החדשים שהגיעו.

נ.ב.
אעבוד, ארוץ, אבשל, אכתוב… לא יעבוד/יכתוב וכו’…

נ.ב.2.
המשפט על fc מסי ומי שחושב אחרת משקר לעצמו ואחרים, נמצא תחת ההגדרה של חוסר פרופרציה במילון. תבדוק אותי.

גם לארגנטינה יש שחקנים טובים, אבל בלי שמסי יכבוש או יבשל לא קורה שם כלום. אתמול בלי מסי, בשיטת המשחק הזו, גם 120 דקות אנחנו לא כובשים.

ואל תזכיר לי את קוטיניו, אחרי ה1-0 אלאבס נשברו…

סרגי רוברטו :
"סרג’י רוברטו: “במשחקים מהסוג הזה, אנחנו פשוט מקווים שמסי יגיע ויציל אותנו ברגע אחד של גאונות - כמו שהוא עושה בדרך כלל”

איזה קבוצה אחרת זה מזכיר לי? :shushing_face:

image

אני לא שופט את ברצלונה לפי הפוטנציאל שלה, אני שופט אותה לפי איך שהיא משחקת

מסי הוא f. C. מסי גם עם ישחק עם בני מינו, כלומר חייזרים. הוא מניע את הקבוצה משל הייתה חלק מהגוף שלו, רק שבכל האמור לסיומת מול השער, זה באחריות של השחקנים, לא שלו. לפחות הם איכשהו מבינים את הגאוניות שלו.
בארסה לא נראית כמו קבוצה עם סיפור, עם מספר שיראה לה איך לשחק, זה נטו כישרון של בודדים (כישרון מדהים, אבל עדיין לא מחובר לשלם).
גם בעידן פפ זה היה העידן של מסי, אבל אז המח שלו היה מחובר לקבוצה עם סיפור, עם שיטה מאומנת, והכל היה כמו מחול של מלאכים.

התיקווה שלי לעונה הזו שמשהו ייחתבר במשולש שבאמצע, עם ארתור, בוסי וראקיטיץ’. אחרת שוב נסבול באלופות, מול קבוצה שתנעל את מסי.

אגב
הגרמני הזה… כמות כזו של סטייל, כמו של קומאן בזמנו.

אגב 2
סוארס חלוד, אבל הטאץ’ שלו בבישול למסי, אין את זה להרבה שחקנים.

עם כל הכבוד, אני לא מבין מה משפט כזה אחרי משחק שכזה אמור להביע. ניסי ניסים (וקורות) מנעו אתמול מאלבס לחטוף 6-7, קבוצה שלא באה עם קמצוץ מחשבה התקפית, לא הייתה קרובה לייצר אפילו בעיטה לשער וכל המשחק הייתה עם כל ה11 שלה 30 מטר מהשוער הנפלא שלהם. אין יותר ממה שראינו במשחק מסוג זה. אולי סיומת קצת חלודה של דמבלה שהיה יכול לפרוץ את הסכר מוקדם יותר.
מרשים גם שאתם משחקים עם המון שחקנים בעלי אוריינטציה התקפית ומשחק הלחץ וההגנה נותר בעינו.

אלאבס לא שיחקו שונה מכל הקבוצות בדרג שני או שלישי ששיחקו מול ברצלונה בקאמפ נואו. לא מבין את התלונות על צורת המשחק שלהם. אם אני הייתי המאמן שלה, הייתי עושה בדיוק את אותו הדבר כמו שאבלרדו עשה אתמול. והם לא היו רחוקים מלזכות בנקודה יקרה אתמול.

Yoni
אני מתיחס באופן כללי, לא אליך אישית. בין היתר למי שערך לי את הכותרת של הדיון פה.

התכוונתי שמול בונקר כזה בארסה עשתה מעל ומעבר מבחינת ייצור מצבים לגול ורק במזל זה לא נגמר שבע אפס. לאלבס אין לי תלונות, טקטיקה מובנת בקאמפ נואו.

אף אחד לא מתלונן, אופטימי לגמרי כמו שכתבתי. עם זאת, בארסה אולי תקפה גלים גלים לפרקים אך בקושי היו הזדמנויות ממשיות לשער. בשבילי בארסה חייבת להגיע להזדמנויות רבות ככל האפשר, בוא נאמר שלא בדיוק היו ‘הרבה’.

אין לי מושג מה הציפיות של כל אוהד מקבוצתו, אך אני די בטוח (בעיניי לכל הפחות) שהסגל של בארסה הוא הכשרוני ביותר באירופה. אפילו בפער. אותי לא מספק מה שראיתי אתמול מכמות הכישרון שיש שם, סורי, אני רואה פוטנציאל גבוה יותר מניסים של מסי.

@mos56
נראה שאתה לא מפנים את אובולוציית מסי. ככל שהוא משתפר בפן אחר של המשחק הוא משתלט על המגרש יותר ויותר.

מסי הילדון היה חורך את האגף עם דריבלים וים אבודים, אח"כ הוא נהיה גם גולר - בנוסף! אח"כ נמאס לא השהייה מקדימה והוא החליט לנסות ללכת לאחור ולמסור, אבל כל זה כשהוא לא שוכח או עושה פחות משלל תכונותיו הקודמות, עדיין דריבליסט, עדיין גולר וגם גם מנהל משחק. לא פלא שבארסה זה מסי, איני חושב שהציפייה לבארסה מודל פפ שמסי הרבה פחות משפיע - ריאלית.

תשנה את הכותרת לפי בחירתך. הכל טוב.

מסי נגד אלאבס:

סתם שאלה, איך זה משתלב עם זה? :slight_smile:

תנסה להבין יותר ובמיוחד את ההקשר של ההודעה ההיא (שזה יותר חשוב). ותבין שהתכונתי בתגובה ההיא לא לברצלונה הנוכחית אלא לפפ טיים.

סמוך עלי שאני מבין טוב מאוד מה זה “אבולצית מסי”. תתפלא אבל אני עוקב אחריו, כמו כולנו פה, מהיום הראשון. ההתפתחות שלו כשחקן ואיך שהוא הפך למפלצת תלת ראשית, זה משהו שגורם לי להתאהב בו כל פעם מחדש.

עכשיו השאלה, אם הפרק הסופי שלו בקרירה שלו לטווח הרחוק, זה טוב למסי וטוב לברצלונה?

לגבי השאלה הראשונה, זה דיון מרתק אבל אופ טופיק. לברצלונה אם המחיר זה התלות המוחלטת בו, אז זה לא טוב.

פשוט לא נכון, שאני והבודדים פה חוזרים ומתריעים שברצלונה חייבת עוד קשר יצירתי, זה בדיוק בשביל לעזור למסי בניהול המשחק… והבונוס זה יעזור לו בלחסוך כוחות. (פיאניץ תיאגו) ובשביל זה הרכש של וידאל אם כל הכבוד אליו זה רכש מיותר.

שמסי יורד למרכז המגרש ליד אומטיטי ופיקה, זה לבזבז אותו.

בדקות שארתור שיחק אתמול, הוא גרם לי לחייך. אולי הנס הגיע… וסוף סוף הגיע הקשר המיוחל…

גם אני רוצה נקודות!

1. אומנם אני שמח שוואלוורדה ניסה קצת לגוון, בהרכב הפותח, אבל ההרכב שעלה פחות שימח אותי. בעיקר בגלל שחקן אחד - ראקיטיץ’. הבנאדם שיחק כמות פסיכית של משחקים, עד סיום המונדיאל, והדבר האחרון שהוא היה צריך עכשיו, בטח ובטח מול קבוצה כמו אלאבס, זה 90 דקות. בחיי, אם למשחק הזה הייתה הארכה, הוא היה מסיים גם אותה. בשביל מה יש את וידאל, ארתור, קוטיניו וראפינייה בסגל (מוציא את הפצועים)? אומנם לא כל אחד מהם היה משתלב בצורה אופטימלית עם ההחלטה לפתוח עם סרג’י רוברטו בקישור, אבל גם לזה אפשר היה לעשות התאמות.

2. לא ברור לי העניין עם סמדו. כמו שציינתי אחרי הסופר קופה - שחקן חכם הוא לא, וכנראה גם לא יהיה. אבל תמיד נראה לי כאילו משהו עוצר אותו, ולא ברור אם זה הוראות טקטיות, חוסר ביטחון, או סתם טיפשות. אומנם ההכנסה של קוטיניו הייתה במקום, אבל אני לא לגמרי משוכנע שדווקא סמדו היה זה שצריך לצאת. ולו רק כדי לתת לו עוד קצת לצבור את הביטחון לקראת המשך העונה.

3. החילופים, מבחינת תזמון, היו לגמרי במקום. שמח שוואלוורדה לא התמהמה עם הכנסתו של קוטיניו. רק שאומנם קטונתי, אבל אלו לא החילופים שהייתי עושה. ראקיטיץ’ היה חייב לפגוש את הספסל לפני סיום המשחק, וגם הכנסה של מלקום, לאחר ה-1:0, הייתה יכולה לתרום לא מעט לשבירה הסופית של אלאבס.

4. סוארס היה נראה קצת, בדגש על קצת, יותר טוב מאשר במשחק מול סביליה. אבל כמו לא מעט אנשים פה - אני ממש לא אתנגד אם הוא יראה את המשחק הבא מהצד. מלקום, מוניר ואלקאסר (אם יישארו עד אז), לא יתלוננו על הדקות האלו, וכנראה שגם אנחנו לא. כרגע הוא לא נותן לנו מספיק ערך מוסף, בשביל לקרוע אותו עד שהוא יחזור להפציץ.

5. כדורגל, מעבר לכל הטקטיקה, והיכולות האישיות, מכיל הרבה מזל ומקריות. אם מסי היה כובש בתחילת המשחק, או דמבלה כמה דקות לאחר מכן - כל המשחק היה מתנהל אחרת, ואולי היינו מדברים על גוליאדה רצינית לפתיחת העונה. אבל זה לא קרה, וזו אחת מהסיבות המרכזיות לכך שאני לא ממהר להיות נחרץ בקשר להחלטות טקטיות במשחק הזה. לפעמים יש משחקים ששום דבר לא הולך, ולולא הגול של מסי בבעיטה החופשית, המשחק הזה לא היה רחוק מלהיכנס לקטגוריה הזו.

6. מהלכים שצריכים להיכחד מהעולם, ויפה שעה אחת קודם:

• סוארס מקבל כדור רוחב על סף הרחבה, ופותח רגליים.
  • ג’ורדי אלבה מקבל כדור 2 מטר מהשער, ומחפש את המסירה (לא אזכיר את היעד המועדף, כי הוא ידוע לכולם), במקום לבעוט.
  1. משחק ראשון בליגה, משחק שני רשמי. משחק ראשון בליגה, משחק שני רשמי. אחזור על זה כמה שצריך, גם כדי לשכנע את עצמי. יש דברים שאפשר להסיק מהם מסקנות בסיטואציה הזו, ויש דברים שממש לא. תנו למאמן, לקבוצה, לשחקנים ואפילו לנו כאוהדים, קצת זמן להיכנס לעונה הזו. הגיוני שדברים לא יעבדו חלק כבר בהתחלה.

2. מת על טר שטגן. מת.

אייל - אני מסכים עם כל מה שכתבת כך שאני קצת “תופס טרמפ” על נק’ 7 ומתעלם מרוב התוכן, סלח לי. אבל:

שימו לב איך אתם מדברים אחרי שדרסתם ברברס קבוצה לא חלשה במיוחד. נק’ הפתיחה של בארסה (הקבוצה של שנה שעברה) טובה מאד, כשבמהלך הקיץ נוסף לסגל עומק מאד מאד מרשים, ואף יותר מזה: אפשרות למגוון טקטי רציני מאד. האליפות של שנה שעברה נראית די פשוטה לשחזור אלא אם אתלטי תתן עונה מפלצתית. זה עוד לא חלק אבל ברצלונה נראית חזקה בצורה בלתי רגילה, כשואלוורדה מראה שהוא גם גמיש למדי טקטית כשיש לו את הכלים.

שנה שעברה זכיתם בדאבל. בצ’מפיונס עפתם על התערבות שמימית ועייפות, פלוס חוסר יכולת/רצון לגוון את סגנון המשחק. בהתחשב בזה שלפחות כרגע נראה ששתיים משלוש הבעיות יפתרו בסבירות גבוהה, אני לא מבין את החצי-פסימיות שמרחפת כאן אחרי המשחק.

לא הבנת אותי, וכנראה שזה באשמתי - אני הרבה יותר נוטה לכיוון הדעה שלך, מאשר לדעות אחרות. ז"א, זה לא שאני אופטימי בטירוף, רואה הכל בצורה חיובית וחושב שהכל מושלם, אבל אני לגמרי חושב שהרבה מהדברים השליליים שנזרקים פה בהקשר למשחק, נעים בין “מוקדם מידי לשפוט” דרך “היתפסות לקטנות” ועד “אי חיבור למציאות”.

כל הנקודה השביעית, בהודעתי המקורית, התבססה על זה שצריך לתת זמן לפני ששופטים (אגב, לא רק לרעה, אלא גם לטובה) דברים שראינו ב…ובכן - 2 משחקים. אני ממש לא מחשיב משחקי אימון בקדם העונה, ולו רק מהבחינה שהסגל שם לא היה מלא, ורמת הרצינות במשחקים הייתה, מטבע הדברים, יותר נמוכה.

אתה טוען בעצם שכל מה שמסי מנהל משחק כי מישהו אחר לא עושה זאת מאז ימי צ’אבי. ייתכן, לעולם לא נדע כי אין באמת מישהו מנהל וגם אם ארתור ינהל אולי מסי ‘יעזור’ לו. אני מאידך טוען, שגם את צ’אבי ופפ היו היום מסי היה יורד לנהל את המשחק. כי מסי טוב בזה ואוהב את זה, וכל דבר שהוא טוב בו הוא עושה במהלך המשחק. בנקודת הזמן הזו אם אתה רוצה את מסי הדריבליסט והקילר אתה מקבל גם את מסי מנהל המשחק - זו דעתי כמובן.

אין דבר כזה לבזבז את מסי - כשהוא בקישור הוא אחד הטובים בעולם אם לא הכי טוב. עם זאת, כשהוא בקישור חייבים שקשר אחד יעלה למעלה במקומו אחרת זו סתם צפיפות חסרת תועלת. לא רואה כזה גרוע משחק של מסי בקישור עם שלישייה לפניו שח מלקום-סוארז-דמבלה או דמבלה-סוארז-קוטיניו מעבר לזה שכל איבוד כדור מסי לא הולך לרדוף אחרי אף אחד…

אולי ארתור. הלוואי. אבל זכור שגם אם הוא הדבר האמיתי אני כבר אמרתי שמסי ימשיך להגיע ולקחת כדורים בקישור.