מחזור ראשון: פותחים ברגל ימין עם 3-1 בויגו (קארים, קרוס, לוקאס)

לקראת סלטה ויגו

image

ריאל מדריד תפתח מחר (18:00, שידור ישיר ב-One) את המסע לעבר אליפות מס’ 34 כשתתארח אצל סלטה ויגו בבלאידוס ותצטרך להפגין שריר מהרגע הראשון. הזאר הפצוע ייעדר, חאמס או בייל ישתחלו להרכב?

ושוב איתכם . הליגה הספרדית חוזרת לאחר 89 ימים וריאל מדריד, ככה אנחנו מחוייבים לכתוב - מתחילה את המסע לעבר אליפות מס’ 34 לאחר שתי עונות ליגה איומות במיוחד. לאחר קיץ מטלטל מאוד, שהחל בציפייה גדולה לראות את זינדין זידאן משנה את הקבוצה לקצה לקצה, נמשך עם החתמה נוצצת של אדן הזאר ושפיכת 300 מיליון יורו - הגיעו משחקי ההכנה האיומים, ההגנה השברירית, החלודה, ההתבטאויות המרגיזות מצד המועדון והתחושה שריאל מדריד לא מספיק מוכנה לשריקת הפתיחה של עונת 2019/20. זידאן בטוח שהשחקנים יעשו את הסוויץ ושבליגה זה ייראה אחרת. מי כמוהו יודע כמה הדבר החשוב ביותר בריאל מדריד הוא לנצח.

“תהיה לנו קבוצה מצוינת”, הבטיח זידאן כשיישר מבט למצלמה לאחר התבוסה 7:3 לאתלטיקו מדריד בארה"ב. זה היה הפסד של סטיית תקן, אבל גם שאר הקיץ היה קטסטרופה. באופן אירוני משהו, הגרלת המשחקים לא סידרה לריאל מדריד יריבה קיקיונית בברנבאו כדי שתסמן V ראשון, אלא משחק חוץ בבלאידוס נגד אותה סלטה ויגו מולה רשם זידאן את הקאמבק ב-11 במרץ. אין ספק שבאותה נקודת זמן חשבנו שנכתוב בפתיחת העונה באופטימיות : שנה חדשה - קבוצה חדשה. אך לא. מי כמו זידאן יודע שהפסד במשחק הפתיחה, דבר שלא קרה כבר עשור - יגרום לחצי רעידת אדמה בברנבאו, הרבה יותר ממה שהיה עד עכשיו. זידאן עצמו רשם שתי שלישיות ב-2016-2018 במשחקי החוץ, ומחר הוא קונה גם 0:1 קטן-גדול בדחיקה של ראמוס או לוקאס. להוציא את הגלאקטיקו אדן הזאר (חדשות רעות, תחזיקו חזק) וכמובן חולצת המשחק המרגשת, אך לא כל הנוצץ הוא זהב.

זידאן אמר: “אנחנו מחכים שהליגה תתחיל ושמחים שזה קורה. הליגה היא חשובה”. זידאן נשאל מה הוא מעדיף - לשחק טוב או לנצח ואמר שמשחק טוב יוביל ככל הנראה לניצחון". הוא שחרר מעט את הרסן ודיבר על הביקורת - “ככה זה בריאל מדריד, אם אתה לא מנצח ולא משחק טוב. אנחנו רוצים לכבד את האוהדים שלנו וזקוקים להם. אני אופטימי מטבעי ואני אוהב כדורגל, העבר שייך לעבר, לטוב ולרע, אנשים שוכחים כמה ניצחת כי זה נגמר”. הצרפתי הוסיף שהוא לא מתייחס לביקורת האישית ולא חושב על התדמנית - “ידעתי מה הסיכון כשחזרתי לכאן וזה חלק מהחיים של מאמן. אני יודע מה אני רוצה להשיג ואיך, אני רוצה שהקבוצה הזו תהיה תחרותית ותנצח”.

בחזרה להזאר, הפרמיירה תיאלץ לחכות, כך שלרוע המזל זו ממש אותה הקבוצה מהעונה שעברה. הבלגי, שכל העולם בערך חיכה להופעת הבכורה שלו (הרשמית) עם הספרה מספר 7, עם כל הכבוד לביקורת על המשקל העודף והבינוניות במשחקי ההכנה - סיים את האימון עם פגיעה בירך השמאלית וייעדר מהבלאידוס. הוא כבר לא יוכל לעשות את הסלאלום הנפלא כפי שעשה נגד רד בול זלצבורג ולרגש פי כמה. קארים בנזמה טאבו בהרכב אך מעבר לכך יש עוד שני מקומות: סיכוי טוב שאחד מהם יהיה איסקו, והשחקן השני? לכו תדעו. חאמס רודריגס? גארת’ בייל? לוקה יוביץ’? אולי התבנקרות רצינית עם לוקאס ואסקז? חדשות רעות.

הפציעה של הבלגי הפכה את שאלת מיליון הדולר - חאמס רודריגס וגארת’ בייל - לשאלת מיליארד הדולר. הקשר הקולומביאני לא שותף נגד רד בול זלצבורג ורומא בעוד הוולשי בלט נגד האיטלקים ושיחק מצוין בחצי השעה שלו על כר הדשא. זידאן נשמע מפויס יותר לגביהם במסיבת העיתונאים: זידאן אמר על חאמס: “הוא שחקן שלנו ואני שמח שהוא חלק מהסגל”. על בייל: “היה נראה שהוא עוזב אבל אני סומך עליו כמו על כולם”. ההימור האופטימי שלנו היה אחד בסגל והשני ביציע, אך עכשיו, אולי, זידאן יהיה עם הגב אל הקיר. השורה התחתונה של זידאן הייתה שהוא מקווה שכל מי שנמצא בסגל יוכל להקשות עליו בבחירת ההרכב ושכולם יהיו טובים ומוכנים. לא חשוב איזה 11 יעלו, ולא נראה שיהיו הפתעות גדולות חוץ מהעמדה האחרונה בהתקפה - ברור שהלחץ עצום וצריך שיפור ניכר. כולה מחזור ראשון - ואין מקום לטעויות.

מעבר למרקו אסנסיו שמוגדר כפצוע ארוך טווח, ופרלאן מנדי שנמצא בספק וייתכן ולא ישחק - ריאל מגיעה עם סגל כמעט מלא. ההיעדרות העיקרית היא חסרונו של דני קרבחאל, כשהחוק החדש שאמור להיכנס לתוקף העונה בנוגע להשעייה בגין צהוב חמישי - לא תקף על מה שקרה בעונה הקודמת. המגן הימני ספג כרטיס צהוב במהלך ההפסד לבטיס בברנבאו (2:0) במחזור הסיום ועל כן ייעדר ויוחלף באלברו אודריוזולה. הערב יהיה אחר לחלוטין מהגישה הפאסיבית והעצלנות המרגיזה במשחקי ההכנה אך השאלה אם זה יספיק. האם השחקנים יכולים לשפר את היכולת שלהם במידה כה ניכרת בפרק זמן כל כך קצר.

יש צחוקים ויש חאלאס. האם אתם מוכנים?

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| אלברו אודריוזולה, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, מרסלו| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’, איסקו| לוקה יוביץ’ וקארים בנזמה

מה המצב סלטה?

היריבה מגליסיה עברה גם היא עונה מהגיהנום, ממש “בית-שאן - סרט מלחמה” - גרסת הבלאידוס. עד למחזור ה-30 היא הייתה שקועה עמוק מתחת לקו האדום בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום, אך ניצלה במסע הרואי, תודות למי אם לא - יאגו אספאס, הקפטן הכל יכול שעזר לבצע מהפך ענק נגד ויאריאל עם צמד, כבש פעמיים גם נגד ריאל סוסיאדד וכן במחזור הסיום נגד ראיו וייקאנו ובסה"כ הרשית 9 פעמים עד לסיום העונה - וואו. בסה"כ סיים את העונה עם 20 שערי ליגה ב-27 משחקים בלבד. בגליסיה, אין ספק, הוא חצי אלוהים. הקבוצה של פראן אסקריבה, שנשאר בתפקידו, עברה קדם עונה לא רע במהלכו קיימה שישה משחקי הכנה ובשניים האחרונים הפסידה (1:0 מול טנריפה - נורת אזהרה, וכן 2:1 ללאציו). הקבוצה מייחלת בסה"כ לעונה נוחה יותר הרחק ממאבקי התחתית. ב-201617 ו-2017/18 סיימה במקום ה-13, אך לפניכן עשתה עונה נפלאה בה סיימה במקום השישי.

השינוי העיקרי הגיע בחוד ההתקפה - מקסי גומז המצוין (בלט בעיקר בעונה שקדמה לה והיה מועמד לברצלונה) עבר לולנסיה בטרייד בו סאנטי מינה חזר הביתה לסלטה ויגו אחרי עונות נפלאות במדי ולנסיה. לצערה של הקבוצה מבלאידוס, החלוץ ייאלץ להמתין עם הופעת הבכורה המחודשת וגם המגן השמאלי הוגו מאיו והקשר הטורקי אוקיי אוקסולו שיחמיצו את המשחק בגלל פציעות. בקבוצה מאמינים כי השוער סרחיו אלברז כן יהיה כשיר למשחק. בעונה שעברה השיגה סלטה מאזן ביתי לא רע - 8 נצחונות, 5 תוצאות תיקו ו-6 הפסדים. היא ניצחה את ברצלונה בין היתר לקראת סיום העונה במשחק שהיה עבור הקטלונים לפרוטוקול בלבד, התגברה גם על אתלטיקו מדריד איי שם בתחילת העונה וכן עשתה את המוות לסביליה, כך שלא קל שם אף פעם.

החלוץ יאגו אספאס שהתאושש מפציעה שהטרידה אותו נגד אוניון ברלין, וכרגיל יהווה סכנה מתמדת על השער, אמר בראיון לקראת המשחק: “אנחנו נרגשים להתחיל את הליגה אך אם להיות כנה, הייתי מעדיף לפגוש יריבה אחרת מולה הסיכוי שלנו לנצח היה גבוה יותר”. החלוץ המשיך - “אני מודה שלא ראיתי את משחקי ההכנה אבל אני תמיד רוצה להריח דם נגד קבוצה גדולה”. אם לא יהיו תקלות, בקרוב מאוד יחצה את רף מאה שערי הליגה בספרד. מבחינתו, הקבוצה השתפרה במידה ניכרת מהעונה שעברה ובעיקר החזירה אליה שחקנים שמזוהים עם התכלת לבן. אחד מהם הוא הקשר הצעיר פאפ שייח’ דיופ.

פראן אסקריבה שומר את הקלפים קרוב לחזה ורק מחר יפרסם את הסגל לקראת המשחק. הוא מדבר על הרצון למצוא קבוצה מאוזנת מחר, ה-א’-ב’ כדי לעצור את ריאל מדריד. הוא ניסה להתחמק מהשאלות על הקיץ החלש של ריאל מדריד ולפני שידע שהזאר לא ישחק אמר שלא תרגל שיטה מיוחדת לעצור אותו. הוא כן התלונן על כך שחלון ההעברות ממשיך למרות שהליגה מתחילה וטוען שהמועדונים צריכים להתארגן ולעשות משהו. “יהיה קשה מאוד נגד ריאל מדריד, היא מסוכנת, יכולה לנצח גם בלי לשלוט במשחק”. הוא הבהיר שסלטה לא רוצה שהמשחק יתנהל בקצב מטורף ובעיקר שחשוב לה להיות קבוצה שונה מהעונה שעברה (ספגה 62 שערים, ההגנה השלישית הגרועה בליגה) שימו לב לקשר הרכש דניס סוארס שעשוי להשתחל להרכב הראשון.

סלטה ויגו - הרכב משוער: רובן| קווין, איידאדו, דויד קוסטאס, אולאזה| ברהיס מנדס, סטניסלב לובוטקה, פראן בלטראן, דניס סוארס| יאגו אספאס וגבריאל פרננדז

היסטוריה ומפגשי עבר::

אחד המשחקים הטובים ביותר של ריאל בעונה שעברה היה בבלאידוס נגד סלטה, כשהקבוצה של סנטיאגו סולארי במשחקו השני על הקווים בליגה - ניצחה 2:4 גם בהרכב חסר - ללא קרבחאל ומרסלו, כשקאסמירו נפצע בחלוף 19 דקות, ועוד ועוד. מודריץ’ בישל לבנזמה שכבש שער גדול, ריאל נהנתה משער עצמי ולא התרגשה כשהמארחת צימקה. ראמוס שלח פאננקה מרגשת בפנדל וסבאיוס מצא את החיבור בגול ענק, והמארחת כבשה שער ניחומים תודות לבראיס מנדס - כך זה קרה . שנה קודם לכן אמנם ריאל הסתפקה בתיקו 2:2 כשצמד של בייל הספיק רק לנקודה, אך אין ספק שהמאזן בגליסיה לא רע בכלל. ההפסד האחרון ארע בעונת הדסימה במשחק די לפרוטוקול כשאנצ’לוטי שומר על ההרכב הראשון לקראת הגמר. ב-2016/17 ריאל השיגה 1:4 נפלא עם צמד של כריסטיאנו רונאלדו ושערים של בנזמה וקרוס, היא כבשה רביעייה גם ב-2015 (2:4) וניצחה 1:3 עם בניטס ב-2016 (אפילו דנילו כבש).

מהמשחקים הטובים אשתקד.

אולם, על אף התוצאות המעולות מאז שנות ה-2000, המאזן ההיסטורי של ריאל בבלאידוס עדיין בר תיקון: ב-53 משחקי הליגה בהם סלטה אירחה, ריאל מדריד ניצחה 19 פעמים בלבד (36%), 11 משחקים הסתיימו בתיקו (21%) וסלטה ויגו ניצחה ב-23 משחקים (43%), יחס שערים 95:84 לזכות הקבוצה מגליסיה. זה קרה לא מעט בגלל שנות ה-90 הדי חשוכות, כשריאל רשמה חמישה הפסדים רצופים ובתוצאות לא נעימות בימים בהם סלטה ויגו של חיים רביבו, אלכסנדר מוסטובי, ואלרי קארפין ואחרים הייתה קבוצת צמרת מצוינת. היו שם תבוסות של 5:1 וגם 4:0 ו-3:0 די לפרוטוקול בעונות האליפות ב-1997 ו-2001, אם כי זה לא תירוץ. 0:1 קטן-גדול של ראול ב-2001/02 בנגיחה לאחר בישול של רוברטו קרלוס - הביא את המפנה.

ריאל מדריד יצאה לרצף של שישה נצחונות רצופים, הרצף הטוב ביותר שלה. 0:1 תוצרת רונאלדו ב-2003, 0:2 ברזילאי כעבור שנה עם שערים של רוברטו קרלוס (בימין!) ורונאלדו כמובן, ואז שלוש פעמים 1:2, למי אכפת - שוב תוצרת ברזיל ב-2005/06 (רוביניו, וסיסיניו - בשער בכורה בליגה), ניצחון מגעיל ב-2006/07 עם פנדל של רוד שלא היה ושער ניצחון של רוביניו, וגם ב-2012/13 כשסלטה חזרה לליגה הבכירה לאחר היעדרות כה ארוכה, כשכריסטיאנו רונאלדו כובש צמד. ריאל ניצחה בשלושת משחקי החוץ הראשונים נגד סלטה (הראשון ב-1939/40) ולא הפסיקה להפסיד בעשור של שנות ה-40. אגב, רק פעם אחת בהיסטוריה נפגשו השתיים במחזור הפתיחה, ב-1956, וריאל נכנעה 3:1. כמובן שבסה"כ משחקי הליגה המצב טוב מאוד - 29:61 לטובת ריאל מדריד בנצחונות.

יש שמועות שהזאר נפצע ויחמיץ את המשחק מחר.

מה שמדהים זה שכל החדשים אספו פציעות עוד לפני המשחק הרשמי הראשון, חוץ ממיליטאו (בינתיים).

אם מיליטאו או יוביץ’ לא בהרכב אז אנחנו בעצם פותחים עם 11 שחקנים שהיו כאן בעונה שעברה. הזוי!
העיקר אחרי כל משחק בסוף העונה שעברה זידאן הבטיח שינויים.

הפציעה של הזאר קצת פחות מפתיעה משל האחרים. הוא שיחק המון והיו עליו כמה ק"ג עודפים, זה שילוב שמזמין פציעה. בצ’לסי דאגו לתת לו מנוחה בכל הזדמנות שרק אפשר כדי למנוע פציעות. זידאן היה צריך להרגיע קצת עם השימוש בהזאר בקדם עונה.

אם הזאר עכשיו בחוץ לחודש לפחות אני לא אתפלא אם פלורנטינו יעשה מהלך נואש ויחתים את ניימאר הפציע בזכות עצמו.

אפשר לוותר על העונה הזאת מראש? מי צריך אותה בכלל? מה היה רע לנו בפגרה…

אם בייל וחאמס ישחקו נתחיל את העונה ברגל ימין, אני אישית מאמין שניאבק על האליפות השנה, במיוחד אחרי שזידאן מתחיל לאט לאט לרדת מהעץ וכבר מדבר על לשתף את חאמס ואולי אפילו את בייל מחר.

זידאן לוקח לויגו את כל הכשירים חוץ ממריאנו, שמתאמן בחדר כושר ולא ברור אם פצוע או מנודה.

אלטובה וברהים יישבו ביציע. מי השניים שיצטרפו אליהם? קשה לראות את זידאן מקריב מישהו בשביל חאמס. מהמר עליו ועל אודריוסולה.

עריכה: בינתיים מסתבר שעדיין לא ידוע אם קרבחאל יוכל לשחק כי הוא סוחב צהובים מהעונה שעברה. ההתאחדות הספרדית פשוט שכונה.

זה מבחינתי ריאל מדריד קלאסי שאדן הזאר נפצע בטיימינג הזה, מאכזב מאוד. מניח שזידאן יקלקל מחר ולפחות אחד מבין חאמס או בייל ינודו, אבל האופציות לפתע נראות הרבה יותר טובות. לגבי כל בחירה תהיה לי ספק מסוים הרי חאמס לא השחקן של 2014/15 וגם גארת’ בייל בולט יחסית על רקע החולשה הקיימת, אבל טוב שיש אופציות. הייתי הולך על אחת מהאופציות הבאות: איסקו מתחת לשני חלוצים (!) כי כשיוביץ’ מקבל את הכדור הוא נראה טוב, או אופצייה של וינסיוס-בנזמה-בייל.

גם היעדרות צפויה של קרבחאל תעשה לנו בעיות, סלטה ויגו מסוכנת בזכות יאגו אספס ואני לא אתפלא אם למרות שמדובר במשחק פתיחה - היריבה תבוא על 200 קמ"ש ואנחנו באדישות המרגיזה שלנו. אני מתעלם מהעונה העלובה שעברה עליה, זה לא רלוונטי. אגב, זה סמלי שמשחק פתיחת העונה הזה הוא נגד אותה היריבה מולה קרה הקאמבק של זידאן. חשבנו אז, אני מניח, שבתאריך הזה, 16/8/19 - נהיה הרבה יותר אופטימיים.

ריאל של זידאן לא ניצחה אף משחק חוץ אשתקד ויחד עם סוף 2017/18 הרי כבר 8 משחקי חוץ. את הנתון הזה צריך לשנות בכל הרכב, בכל דרך. אפילו עם דחיקה של ראמוס או שער עצמי. האללה מדריד!

מיליטאו מגן ימני מצויין, אם ישחק מגן לא נרגיש בחסרונו של הספרדי, ויכול להיות אפילו שבגלל כושרו הנוכחי של קרבחאל עדיף שמיליטאו ישחק.

הייתי מנסה את חאמס מאחורי 2 חלוצים דווקא, ומיליטאו בימין.

היום זה מתחיל. הטירוף חוזר. התשוקה לכל משחק והמרדף אחרי כל פיסת מידע וההרכב. ההכנות לפני - החולצה שאיתה נראה את המשחק ובחירת החבר’ה המתאימים. הדבר הכל כך גדול הזה שמשפיע לך על המצב רוח ולא תלוי בך. אם אתה לא חלק מזה - אתה לעולם לא תבין. הצמרמורת בכל פעם שהקבוצה עוברת את החצי. הלחץ בפיגור - “אין זמן!”, הטירוף כשהקבוצה כובשת וגם אם זה השער החמישי.

החיוך בכל דריבל מוצלח של מרסלו או איסקו. הכעס אחרי עוד החמצה של בנזמה. הכאפיים אחרי עוד גליץ’ של קרבחאל. הצעקה “נווו!!!” כשהכדור ברחבה, “תבעט!”, כשמודריץ’ שוב מחליט למסור ממצב קורץ. ההרגשה “הנה הגול יגיע” כשראמוס עולה לכדור קרן או מצב נייח. “תפיל אותו!” כששחקן שוב חולף ליד קרוס בדרך למתפרצת.

אנחנו לא בחרנו בחיים נורמלים. אין כמו כדורגל. אין כמו ריאל מדריד.

ומעבר לכך - לקראת העונה החדשה: עשר תקוות\בקשות\תפילות ל-2019/20 : החייאת המיתוסים - הברנבאו מבצר, מנצחים בדקות האחרונות, לדרבי חוקים משלו, עונת חייו של הזאר, כדורגל התקפי, הפתעה מצד זידאן ועוד.

(ובנימה אופטימית וכיפית זאת, על אחת כמה וכמה לאחר ההפסד של ברצלונה אתמול - מפסידים בראבאק בבלאידוס, איזה כיף).

כותרות העיתונים לקראת סלטה ויגו

קודם כל שני מספרי ברזל לקראת פתיחת העונה: ריאל מדריד מודל 1968/69 אחראית על שני שיאי ליגה: ראשית היא פתחה עם תשעה נצחונות רצופים, הרצף הטוב ביותר בספרד איי פעם. את השיא היא שברה בתזמון מושלם, נגד ברצלונה בקלאסיקו, למרות שנקלעה לפיגור. מעבר לכך, היא לא הפסידה ב-36 מחזורים. ריאל מדריד ההיא הפסידה רק פעם אחת, במחזור הסיום נגד אלצ’ה. כמובן שהיא זכתה באליפות.

ועכשיו לקראת המשחק :

• במארקה נכתב בפריויו: “אדן הזאר מסבך את הבכורה של ריאל מדריד בליגה”, כשצויין כמובן שזינדין זידאן יצטרך למצוא פיתרון. נכתב על החדשות הגרועות ביותר עבור ריאל מדריד שעברה בין כה קיץ קשה וסבלה לא רק מהפסדים רבים אלא מאוסף פצועים. עוד נכתב כי זידאן נמצא באור הזרקורים, הוא נמצא באחת מהנקודות היותר נמוכות שלו בתקופתו במועדון על אף הניסיונות שלו לשדר רגע ואופטימיות, והמשחק חשוב מאיי פעם. לגבי ההרכב , במארקה משערים שנראה את מערך היהלום עם איסקו מתחת לשני חלוצים - לוקה יוביץ’ יחבור לקארים בנזמה.

עוד אתמול נכתב על כל האופציות העומדות לזכות המאמן: מערך מאוד הגנתי עם שלושה בלמים - 3:5:2, מערך היהלום 4:4:2 כפי שצוין, אולי 4:3:3 שדי אפיין את העונה שעברה עם לוקאס-בנזמה-ויניסיוס. בכל האפשרויות לא השתמשו בחאמס רודריגס וגארת’ בייל שייתכן וינופו מהסגל הרחב שזומן.

• בפריויו ב-AS נכתב :"בכורה תלולה למדריד בבלאידוס - ללא הזאר ונגד סלטה הרעבה ואספאס. עוד נכתב שחאמס ובייל בסגל וקרבחאל לא קיבל את “החנינה”. נכתב שהכל הולך נגד ריאל מדריד בקיץ הזה והיא רוצה לנצח על אף הקשיים ולשכוח כמה שיותר מהר שבעונה שעברה סיימה במרחק עצום מברצלונה ואתלטיקו מדריד. שני נצחונות בלבד בשבעת משחקי ההכנה בקיץ ו-2.5 שערים שהיא סופגת בממוצע למשחק, סיבות לדאגה למרות הציטוט של זידאן “יש לנו קבוצה נהדרת”. הזכירו שחאמס לא שיחק אפילו דקה בקדם העונה ובייל רק עלה מהספסל שלוש פעמים. רק בנזמה כבש במספרים סבירים - ארבעה שערים. נאצ’ו הבקיע פעמיים. על סלטה ויגו נכתב שהיא אופטימית מתמיד ובטוחה שהעונה האיומה לא תחזור. לגבי ההרכב , נכתב שריאל תשחק ללא החתמות חדשות, כלומר סיכוי נמוך שיוביץ’ יפתח ומסתמן שיהיה זה ויניסיוס. שמונה מ-11 ששיחקו בגמר ליגת האלופות האחרון ב-2011 - כריסטיאנו רונאלדו כבר איננו, ללא קרבחאל וגם ללא קיילור נאבאס שיסופסל, אבל יש הבדל גדול.

• באתר הרישמי המשיכו עם הפינה הידועה “גולים מההיסטוריה” ובחרו בשער של רונאלדו בבלאידוס בעונת 2003/04, כשריאל מדריד ניצחה 0:2. הכדורגל בעבר היה פשוט: ראול מסר לזידאן שהעביר שמאלה לפיגו, מסירה לרונאלדו שמשך את הכדור והתחמק מהבלם ומול השוער כבש בקלילות.

נתחיל בבשורה לפסימיים, ברצלונה לא תברח לנו במחזור הזה :slight_smile:

מקווה מאוד שזידאן לא יתחיל עם ה3 בלמים המשעמם, ועדיף מאוד שמיליטאו ישחק מגן ימני ולא אודריסולה שמאוד איכזב במשחקי האימון ובכלל.

התוצאה תלויה מאוד באם בייל וחאמס ישחקו, אם אני זידאן -
קורטואה
מרסלו ראמוס וראן מיליטאו
קסמירו מודריץ’/קרוס
וניסיוס חאמס בייל
בנזמה

אבל אני מהמר שזה יהיה ההרכב של זידאן -

קורטואה
מיליטאו ראמוס וראן
מרסלו מודריץ’ קסמירו קרוס ואסקז
איסקו
בנזמה

התחת תמיד יכול לסדר הכל במחצית השנייה.

מקווה ל442 יהלום עם חאמס.

זוועה

יש הרכב: בייל, ויניסיוס ואודריוסולה פותחים ב4-3-3. חאמס על הספסל! ואלורדה הוקרב ויישב ביציע. תסריט התחת של טיטי חזק על הפרק.

קורטואה.
מרסלו, ראמוס, וראן, אודריוסולה.
קרוס, מירו, מודריץ’.
ויניסיוס, קארים, בייל.

ואותי מעניין עם כמה חשק ההרכב הזה יעלה למשחק…

רק חאמס חסר.
לפעמים התחת יותר חזק אפילו מזידאן :slight_smile:

אני מאמין שיהיה טוב במשחק הזה.

לפני שהמשחק מתחיל ואיתו הצרות- שאפו לזידאן. בייל וויניסיוס בהרכב, חאמס בסגל… רק חסר שהוא ויוביץ’ ישותפו. יש עם מי לעבוד

ההרכב הזה ביאס אותי. אשלתי את עצמי שהעונה הצעירים הולכים לקבל קרדיט יותר ומתחילים לבנות את המחזור הבא של ריאל מדריד. במקום זה ואלוורדה ביציע והיחיד מהצעירים בפותח בהרכב הוא ויניסיוס, שגם הוא כנראה היה נשאר על הספסל לולא הפציעה של הזאר.

בנוסף, זה אותו מערך ישן. אותה שלישיית קישור שבעה ושבלונית שמיצתה את עצמה אי שם ב2017 ואותה הגנה שלא עובדת. למעשה - על המגרש תעלה הערב אותה ריאל מדריד של העונה שעברה.

בכל מקרה עונה חדשה, אנרגיות חדשות, הבלאיידוס מגרש קשה וזה חתיכת ניסוי. למרות הכל - האלה מדריד!

אז אחרי אחת העונות הכושלות ביותר שידענו אנחנו עולים עם הרכב בלי אף שחקן רכש חדש. ברור שלפציעה של הזאר יש חלק גדול בכך, אבל גם איתו בהרכב זה עדיין היה שינוי קטן מידי.

לפחות זידאן שם קצת את האגו בצד ופותח עם בייל. ויניסיוס ובייל שחקני האגף הכי טובים שלנו כרגע שהזאר פצוע. פחדתי שנראה את לוקאס או איסקו בהרכב. מהבחינה הזאת לפחות זידאן בחר נכון.

שלישיית קישור מבאסת וחסרת יצירתיות. שנתיים שהם לא מתפקדים ביחד וזה עדיין לא הספיק כדי לשנות משהו. כישלון רציני של ההנהלה וזידאן בשוק ההעברות. ככה זה ששמים את כל הביצים בסל של פוגבה.

לא מובן הניפוי של ואלוורדה מהסגל. מה יקרה אם קאסמירו נפצע?

אני מוכן להישבע שבייל מקבל הזדמנות להוכיח את עצמו ע’'מ להימכר בינואר כדי לממן משהו . אין שום הסבר אחר.

אם אני זידאן, הייתי מוציא עכשיו את בייל החוצה. יכולת כזאת מסמנת רק דבר אחד: בקרוב הוא נפצע.

יאללה אודריוסולה לגרדום!!

חיכיתי למחצית כדי לכתוב את ההודעה הזו.
למה קנינו את אודריוסולה?